Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przepowiednie Fatimskie (III)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#46

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że nie można tu prowadzić dyskusji na poziomie....
  • 0

#47

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

widzisz przyjacielu ja uważam się za osobę w miarę wierzącą i kieruję się wiarą w tej kwestii choć czesto popełniam błędy jak każdy człowiek ale jestem również otwary na różnorodne opinie w tej kwesti choć nie ze wszystkimi muszę się zgadzać :mlotek:
  • 0

#48

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MAM PYTANIE DO INTELIGENTNYCH LUDZI(zakładam , że wszyscy nimi jesteście) . Jak małe dziecko z zabitej deskami portugalskiej wioski na początku XX wieku mogło z taka precyzją zapamiętać tyle szczegółów z historii i geografii państw Europy. Użyto nazwy Irak, Polska, BOMBA JĄDROWA, które wtedy nie istniały, a nawet jeśli Matka Boska by ich użyła to dziecko nie było by wstanie nawet domyślić się o czym mowa.


Tu mnie rozbawiłeś. Załóżmy, że Bóg istnieje, ten który stworzył wszystko co widzialne i niewidzialne. Naprawdę uważasz, że nie wpadłby na to, żeby pomóc tej dziewczynce, zapamiętać to wszystko ?! :hmm:
  • 0

#49

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Problem w tym, że tu nie ma o czym dyskutować. 3 tajemnica obrosła legendą. Pamiętam gdy przed rokiem 2000, proboszcz mojej parafii przypomniał objawienia. Powiedział również o 3 , nieznanej wówczas, tajemnicy. Powiedział, że jej treść poznał Jan Paweł II i określił jej treść jako "straszną wizję", ale nie chciał jej ujawniać. Oczywiście proboszcz podobnie jak tu mówił, że być może zawierać opis końca świata , który zapewne jest blisko (magiczny rok 2000). Przykro mi, ale nie rozumiem dlaczego niektóre osoby brną w ten temat. Treść tajemnicy jest inna. Spisała ją siostra Łucja, która zmarła całkiem niedawno ( ponad 90 lat miała), co zgodne było ze słowami Matki Boskiej. Problem jest w tym ,że źródłem tego "niby oryginalnego tekstu" jest.....no właśnie kto? Są to wymysły. Naprawdę nie potrafię pojąć, tego że w tej przypowieści opisane są powojenne granice np Polski (polski Szczecin), a także ten przykładowy Irak, który wtedy nawet nie istniał! Jaki sens miało opisywanie jakie Polska miasta zostaną zniszczone a jakie nie! Czy słowa dziewczynki, o "iraku" , "bombie jadrowej" czy nawet polskim Szczecinie nie powinny wydać się szalone w tamtych czasach? Po takich absurdach można poznać coś co jest nic nie warte. . Jak przed chwilą przeczytałem w 1984 roku . Ratzinger (B16) wspomniał o 3 tajemnicy jako o wizji losów Kościoła. Gdyby tajemnicę ujawniono od razu takich spekulacji by nie było.
Co gorsza, na tym forum nie ma tekstu ze strony administratorów , które mogły by być błędne (no chyba , że można udowodnić, że są bzdura jak juz się zdarzało). Wszystko co przeczy oficjalnym informacjom czy tezom musi byc prawdziwe, a poddawanie tego w wątpliwości jest przykładem zaciemnienia, i niewidzenia prawdy...

A tu jeszcze tekst z serwisu opoka.org

W 1917 r. nikt nie mógłby sobie wyobrazić tego wszystkiego: troje pastorinhos (pastuszków) z Fatimy widzi, słyszy i zapamiętuje objawienia, a Łucja, świadek żyjący do dzisiaj, na polecenie biskupa Leirii i za przyzwoleniem Matki Bożej utrwala je na piśmie.

Odnośnie do opisu pierwszych dwóch części «tajemnicy», już zresztą wcześniej opublikowanych i stąd powszechnie znanych, wybrano tekst zapisany przez siostrę Łucję w trzecim wspomnieniu datowanym 31 sierpnia 1941 r.; w czwartym wspomnieniu z 8 grudnia 1941 r. siostra Łucja uzupełniła je kilkoma dodatkowymi uwagami.

Trzecia część «tajemnicy» została spisana «na polecenie Jego Ekscelencji biskupa Leirii i Matki Najświętszej» 3 stycznia 1944 r.

Istnieje jeden tylko rękopis, którego fotokopia zostaje tutaj zamieszczona. Zapieczętowana koperta była przechowywana najpierw przez biskupa Leirii. Aby zapewnić lepszą ochronę «tajemnicy», koperta została przekazana 4 kwietnia 1957 r. do Tajnego Archiwum Świętego Oficjum. Siostra Łucja została o tym powiadomiona przez biskupa Leirii.

Zgodnie z rejestrem Archiwum, 17 sierpnia 1959 r. komisarz Świętego Oficjum o. Pierre Paul Philippe OP, w porozumieniu z Jego Eminencją kard. Alfredo Ottavianim, dostarczył kopertę zawierającą zapis trzeciej części «tajemnicy fatimskiej» Janowi XXIII. Jego Świątobliwość «po pewnych wahaniach» odpowiedział: «Poczekajmy. Będę się modlił. Powiadomię ojca o mojej decyzji»1.

Papież Jan XXIII postanowił później odesłać zapieczętowaną kopertę do Świętego Oficjum i nie ujawniać trzeciej części «tajemnicy».

27 marca 1965 r. Paweł VI odczytał jej treść wraz z substytutem, Jego Ekscelencją abpem Angelo Dell'Acqua, i odesłał kopertę do Archiwum Świętego Oficjum, postanawiając nie publikować tekstu.

TU ZACZYNAJĄ SIĘ SPEKULACJE O RZEKOMYM DOSTARCZENIU WYCIĄGU DLA RZĄDZĄCYCH....

Z kolei Jan Paweł II poprosił o dostarczenie mu koperty z trzecią częścią «tajemnicy» po zamachu z 13 maja 1981 r. Jego Eminencja kard. Franjo �eper, Prefekt Kongregacji, przekazał 18 lipca 1981 r. Jego Ekscelencji abpowi Eduardo Martinezowi Somalo, substytutowi Sekretariatu Stanu, dwie koperty — białą z oryginalnym tekstem siostry Łucji w języku portugalskim oraz pomarańczową z tłumaczeniem «tajemnicy» na język włoski. 11 sierpnia tegoż roku abp Martínez zwrócił obydwie koperty do Archiwum Świętego Oficjum2.

  • 0

#50

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przykro mi, ale nie rozumiem dlaczego niektóre osoby brną w ten temat. Treść tajemnicy jest inna. Spisała ją siostra Łucja, która zmarła całkiem niedawno ( ponad 90 lat miała), (...) Naprawdę nie potrafię pojąć, tego że w tej przypowieści opisane są powojenne granice np Polski (polski Szczecin), a także ten przykładowy Irak, który wtedy nawet nie istniał! Jaki sens miało opisywanie jakie Polska miasta zostaną zniszczone a jakie nie!

Hmm... jaki sens miało opisywanie zamachu na papieża, którego wtedy jeszcze nie znano (bo z tego co się orientuję, to właśnie o tym jest niby ta III fatimska) ? W dodatku nadal nie rozumiem, dlaczego jesteś aż taki pewien, że ta oficjalna wersja jest tą prawdziwą.
  • 0

#51

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale nie ma mowy o konkretnym papieżu ! A ja nie rozumiem dlaczego z góry zakładasz , że oficjalna wersja jest nie prawdziwa?bo oficjalne żródła są z góry niewiarygodne i nierzetelne? ....to jest właśnie cehca tego forum - to co wychodzi od "was" na pewno jest prawdziwe. EURYCIDE PODAJ ŹRÓDŁO TEKSTU
  • 0

#52

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, ja z góry zakładam, że oficjalna wersja jest conajmniej niepełna, lecz najwyraźniej ty zakładasz, że jest kompletna i szczerą prawdę mówi.
  • 0

#53

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, ja z góry zakładam, że oficjalna wersja jest conajmniej niepełna, lecz najwyraźniej ty zakładasz, że jest kompletna i szczerą prawdę mówi.


Dlaczego jest niepełna? DLatego że władza chce nas zgładzić i wykorzystać? to ty wychodzisz z błędnego założenia, a nie ja.
  • 0

#54

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to zaś jest twoja opinia. Ja też mam swoje opinie. Moje są inne niż twoje. Ja swoje opieram na różnych wersjach wydarzeń, opiniach, wypowiedziach itp itd etc, na wszelkiej maści nieścisłościach i znakach zapytania. A ty ?
  • 0

#55

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to zaś jest twoja opinia. Ja też mam swoje opinie. Moje są inne niż twoje. Ja swoje opieram na różnych wersjach wydarzeń, opiniach, wypowiedziach itp itd etc, na wszelkiej maści nieścisłościach i znakach zapytania. A ty ?


I tak samo jak ty ja, widzę w rzekomej przepowiedni nieścisłości i absurdy, a przede wsyztskim opieram się na źródłach i informacjach innych niż ty, więc nie przyjmuję tego co podał Eurycide do wiadomości, natomiast po zaczerpnięciu informacji z innego i bardziej wiarygodnego źródła tj SAMEJ SIOSTRY ŁUCJI i jej zapisków, mam prawo stwierdzić , że artykul Eurycide to stek bzdur. Więc w tym wypadku realizuje przedstawione przez ciebie postulaty "słusznego schematu wyciągania własnych opinii"
  • 0

#56

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Łoł, faktycznie źródło w postaci jakiejś świętej, małej dziewczynki, która zobaczyła "niewiadomo co" jest bardziej wiarygodne...
  • 0

#57

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Łoł, faktycznie źródło w postaci jakiejś świętej, małej dziewczynki, która zobaczyła "niewiadomo co" jest bardziej wiarygodne...


I tym sposobem dochodzimy do puenty i absurdu! Przypominam:

TEMAT: Objawienie Matki Boskiej przez Łucję
PROBLEM: czy jest to prawdziwy tekst objawienia
PUENTA: Łucja jest niewiarygodna

Przeczysz sam sobie bo najpierw bronisz 1 wersji objawienia Łucji które jest prawdziwe a 2 -oficjalne jest papką Kościoła, a potem twierdzisz, że jest ona niewiarygodna....
  • 0

#58

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ona jest niewiadygodna, lecz objawienie, jeśli miało miejsce, to treść III fatimskiej niekoniecznie musi brzmieć tak, jak mówi oficjalnie kościół...
  • 0

#59

ktosiuf.
  • Postów: 1007
  • Tematów: 13
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj zakręciłeś się trochę....

Ona jest niewiadygodna, lecz objawienie, jeśli miało miejsce, to treść III fatimskiej niekoniecznie musi brzmieć tak, jak mówi oficjalnie kościół...

Czyli widzę, że pojawia się kolejna "teoria"- otóż do objawienia w ogóle mogło nie dojść, ale jeśli było to Kościół na pewno zafałszował jego treść. Ależ to łatwe.
  • 0

#60

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie, nie napewno, lecz nie można tego wykluczyć... czy ja mówiłem "na pewno" ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych