Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prorocze sny - wyjaśnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#106

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też się nad tym zastanawiałem, że podajemy na przykład swoje sny i sprawdzamy przez - dajmy na to - tydzień, czy komuś się trafiło.

Chociaż teraz przy tak ogromnym dostępie informacji to wiele zdarzeń można sobie dopasować. Rachunek prawdopodobieństwa jest chyba tutaj najlepszym wyjaśnieniem takich snów.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 07.06.2017 - 18:03


#107 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Cóż za genialny pomysł ! Zamiast pisać historyjki tutaj, można by sprawdzić czy prorocze sny są prawdziwe.



#108

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może zrobimy eksperyment forumowy?

Jestem za. Może wreszcie skończy się bajkopisarstwo.





#109

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pisze sie na to wezcie mnie jako krolika doswiadczalnego, moge opisywac swoje sny.

 

Gdyby tylko ktorys z nich byl proroczy!

Raz mi sie nawet kolezanka TheToxic snila.  :szczerb: 



#110

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@XMaster To musiał być koszmar.

 

Co do eksperymentu popieram. Teraz pytanie gdzie będziemy te sny opisywać? W tymże temacie np. w spojlerach czy zakładamy odrębny i przypinamy do niego ten? Ile dni eksperymentujemy? Opisujemy wszystko jak leci czy tylko te większe warte uwagi? 





#111

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można wydzielić jakiś temat. Trzeba też przyjąć jakiś termin czasowy bo przepowiednie na kilka lat do przodu to za długo do czekania.



#112

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@XMaster To musiał być koszmar.

 

Co do eksperymentu popieram. Teraz pytanie gdzie będziemy te sny opisywać? W tymże temacie np. w spojlerach czy zakładamy odrębny i przypinamy do niego ten? Ile dni eksperymentujemy? Opisujemy wszystko jak leci czy tylko te większe warte uwagi? 

W zyciu nie mialem koszmaru zwiazanego z kobieta, jak to tak.

 

Wg. mnie lepiej otworzyc nowy temat z samymi snami + ten zostawic do komentarzy na ich temat tak zeby tam sie nie robil nieporzadek. Tydzien, dwa, trzy?

Mysle, ze najlepiej opisywac wszystko jak leci co pamietamy, wiekszy problem taki, ze mi czasem przez tydzien nic sie nie sni. :(



#113

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze bym chciała poznać jak zaopatruje się na ten pomysł nasza główna zwolenniczka świata kwantowo-symulacyjnego czyli @Endinajla a, że pomysłem zarzucił @Zaciekawiony to również niech się wypowie jakby to widział, w końcu to jego pomysł.

 

Proponowałabym miesiąc. Sama wezmę sobie kartkę, ołówek i położę na parapet. Jeśli coś mi się przyśni to zapiszę a później opiszę. Rozumiem, że wszyscy są chętni brać czynny udział w eksperymencie?





#114

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko co uznamy za proroczy sen. Jeśli ktoś codziennie chodzi do roboty pieszo i właśnie to mu się przyśni, wstanie i pójdzie do roboty,to będzie sen proroczy?



#115

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ogólnie powinien powstać oddzielny temat,w którym, każdy komu się coś przyśni powinien to zapisać.

Trochę rozciągnijmy to w czasie na powiedzmy 2 lata, do roku 2019, bo niektóre prorocze sny sa potencjalnie odległe w czasie. Miałam sen, w którym królowa Anglii zmarła w 2019 roku. 

Sny opisujemy z jak najdokładniejszą precyzją.  Mile widziane miejsce i czas akcji. :)

 

Jestem za :)

 

 

@Wszystko

 

Tylko co uznamy za proroczy sen. Jeśli ktoś codziennie chodzi do roboty pieszo i właśnie to mu się przyśni, wstanie i pójdzie do roboty,to będzie sen proroczy?

Może w takim razie skupmy sie najbardziej na tych snach, które mogą dotyczyć spraw w kraju i na świecie. Co może być udowodnione w postaci artykułu w necie lub informacji w TV.  Takich snów pewnie będzie mało, więc...  prywatne doświadczenia senne też zapiszmy. ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 07.06.2017 - 19:31




#116 Gość_Asriel

Gość_Asriel.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy osoba miała sen, czy po prostu sobie wymyśliła.



#117

Profesor Proton.
  • Postów: 140
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osobiście miałem na myśli sny, które mogły by zostać zweryfikowane przez nas wszystkich - czyli na przykład mi się śniło, że zmarł bardzo popularny aktor i reżyser z USA. I potem czekamy, czy się sprawdzi. Oby nie, bo aktora owego bardzo cenię.

Właśnie takie sny miałem na myśli.

 

Niestety, jak Asriel słusznie zauważył, ktoś może sobie wymyślić jakieś popularne zdarzenie np. zamach, a tak naprawdę wcale mu się to nie śniło.


Użytkownik Profesor Proton edytował ten post 07.06.2017 - 19:39


#118

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powinny to być sny opisujące konkretne zdarzenia na świecie i w kraju, tak aby można było potem je zweryfikować. Sny prorocze nie powinny dotyczyć zdarzeń cyklicznych ani planowanych wcześniej, na przykład sen o tym że w jakimś kraju pojawi się wojsko nie może być uznanym za prawdziwy jeśli potem w tym kraju nastąpią manewry wojskowe, bo takie rzeczy zwykle są ogłaszane wcześniej.

 

Myślałem jeszcze o teście ze zgadywaniem liczb, tzn. ktoś wymyśliłby szereg prostych liczb i wysłał do sędziego, a Endi podałaby swoją propozycję kierując się pierwszą myślą, eksperyment miałby kilka tur aby nazbierała się odpowiednia ilość prób (na przykład zgadywanie pięciu liczb po pięć razy). Coś w tym rodzaju, byłoby to możliwe do bardzo ścisłej weryfikacji.





#119

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do proroctw. Przypomniała mi się tak sytuacja sprzed wielu lat.

Pewnego dnia dotarła do mnie niepełna informacja o tym, że na torze wyścigowym zginął jakiś kierowca Formuły 1. Jako, że nie interesowałem się tą dziedziną sportu i kojarzyłem tylko Sennę i Prosta (jak chyba większość w tym czasie), to podczas rozmowy z kumplami bez namysłu palnąłem, że pewnie chodzi o tego pierwszego. Wieczorem dowiedziałem się, że był to inny kierowca - Roland Ratzenberger. Ayrton Senna... zginął następnego dnia.

 

Proroctwo? Nie sądzę. Po prostu zbieg okoliczności.

Choć nie powiem, dziwnie się poczułem, gdy się o tym dowiedziałem.





#120

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Mariush

Ja bym tego nie bagatelizowała.  Nie ma przypadku. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Coś spowodowało, miałeś taki nieświadomy przekaz to i to jeszcze z taką dokładnością jak to, że to kierowca F1. Jeśli to nie było prorocze, to chyba nic bardziej proroczego nie istnieje. ;)






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych