Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka religia najbardziej do ciebie pasuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#16

chimaera.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Test dla gimbusów z facebooka, podobnie jak inne z tej strony ( W którym europejskim mieście powinieneś mieszkać? Co mówi o tobie pozycja, w której śpisz? ). Mi wyszedł ateizm, jestem agnostyczką z odchyłem w kierunku satanizmu (szkoda, że nie ma odpowiedzi Satanizm. ;p )


  • 0

#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi tam wyszło dobrze. Ateizm.


  • 0



#18

dziewięć.

    Apprentice

  • Postów: 472
  • Tematów: 9
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Powiedz nam kim jesteś to powiemy ci kim jesteś". Tak działają takie testy ^^ Tzn. prawie, bo twórca w liczeniu punktów i formowaniu odpowiedzi może się trochę pomylić i to już zależy od jego wprawy czy wiedzy lub jej braku.

 

Jako że wiem kim jestem i bez testu, to wynik wyszedł taki jaki wyszedł. Jestem prostym człowiekiem, więc w moim przypadku nie było z wynikiem problemów. Ale fakt, odpowiedzi, które zaznaczałam mogły wskazywać też na inną tożsamość niż ateista, a takowa w wyniku się nie pojawiła. Dlatego ten kto robił ten test powinien trochę poczytać zanim się za niego zabrał. Nawet sam tytuł do poprawy. (Mnie też drażni kiedy ktoś się upiera, że ateizm to religia.)


Użytkownik dziewięć edytował ten post 24.09.2016 - 23:50

  • 1



#19

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mi wyszedł Buddyzm :D


  • 1



#20

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi protestantyzm. :omg:


  • 1

#21

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi wyszło New Age  :facepalm:


  • 0



#22

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi wyszło New Age  :facepalm:

Hi hi :D No no Szczyglis tego to się po tobie nie spodziewałam. :D Widzę, jeśli chodzi o New Age, jesteś lepszy ode mnie :D - zawodowej buddystki :D 


  • 0



#23

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi  wyszedł ateizm.Co nieźle pokazuje jakość tego testu . Tak przypomniał mi stary kawał:

Przychodzi policjant do księgarni i mówi:
- Chciałbym kupić jakąś dobra książkę.
Kasjerka:
- To może zaproponuję panu książkę o logicznym myśleniu.
- A jaka to książka???
- No to może ja panu podam przykład: Ma pan w domu akwarium???
- No mam!
- Czyli lubi pan zwierzątka???
- No lubię.
- Czyli jak zwierzątka to pewnie spacerki z pieskiem w parku???
- No tak!
- No a jak spacerki to najchętniej z kobietą??
- No tak jak najbardziej:).
- No widzi pan czyli nie jest pan homoseksualista!!! I to jest właśnie logiczne myślenie!!!
- Wyśmienicie kupuję tę książkę!!!
Wychodzi ze sklepu i spotyka kumpla.Ten go pyta:
- TY co masz??
- A nic książkę o logicznym myśleniu.
- A o co chodzi w niej???
- Zaraz ci wyjaśnię na przykładzie. Masz w domu akwarium???
- NIE
- No to jesteś homoś !!!

 

*wersja ocenzurowana*


  • 1



#24

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobry żart. :D Powinien przeczytać najpierw tą książkę zanim udzielił odpowiedzi. No, ale to tylko wymyślona historia. ;)


  • 2

#25

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po zdobyciu wielu wyników mogę to przyznać - to ja zrobiłem ten test i dziękuję wam za jego wypełnienie. Jestem religioznawcą i zapewniam was, ze religie zostały przyporządkowane odpowiednio do odpowiedzi, jednak jeśli chcielibyście je poznać to nie ma problemu.

 

Wyników (religii) jest 12, niestety tylko tyle, bo takie jest ograniczenie owej stron. A także wartość każdego pytania wynosi 1, czyli jest taka sama, dlatego też pytania światopoglądowe mogą czasem być przeważające.

 

Jednak nie rozumiem dokładnie co w tym teście wam się nie podobało, i trochę zaniepokoił mnie fakt, ze wyszło tak dużo ateistów - nieateistów. Wasze uwagi są cenne, dlatego chętnie wysłucham waszyc spostrzeżeń, by test lepiej odzwierciedlał najbliższą (ideowo) wam religię.


  • 0

#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, ateizm to nie religia. Jeżeli chcesz przyporządkować coś, co wychodzi na ateizm w takim teście, powinno się pojawić: " nie przyporządkowano żadnej religii ".

Dalsza sprawa, to poszczególne hasła. W jednym boksie nie można wsadzać haseł różnych. Jeżeli jest wybór trzech religii, czwarta - niewiara nie jest religią.

Oczywiście, każda ankieta jest subiektywna i jako taka nie odda wszystkiego co powinna.

No, ale skoro pytasz...





#27

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście to wiadome, ze ateizm nie jest religią, jednakże ograniczenie testu nie pozwalało iaczej sformułować odpowiedzi.

Jeśli chodzi o przyporządkowanie kilku odpowiedzi do 1 boksu to tak można.


  • 0

#28

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Test jak test, nie widzę w nim nic złego w porównaniu do innych takich testów. Mi wyszło ateizm i się to w 100% zgadza.


  • 0



#29

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Entus

Wyników (religii) jest 12, niestety tylko tyle, bo takie jest ograniczenie owej stron. A także wartość każdego pytania wynosi 1, czyli jest taka sama, dlatego też pytania światopoglądowe mogą czasem być przeważające.

W tym popełniłeś błąd już na starcie.
Musisz w to zaprząc więcej matematyki, wprowadzić wagi dla poszczególnych pytań - dopiero wtedy obliczać całość, bo jeśli pytanie mało istotne ma taką samą wagę jak pytanie, które np. jest kluczowe, to zawsze wyjdą Ci błędne wyniki, choćbyś nie wiem jak się starał.

Użytkownik szczyglis edytował ten post 02.10.2016 - 00:00

  • 0



#30

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety masz rację, jednakże system ten na to nie pozwala.

Ale bardzo mnie to zdziwiło, ze tak wielu osobom z tego portalu wyszedł ateizm, czemu? To dla mnie zagadka.


Użytkownik Entus edytował ten post 02.10.2016 - 00:26

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych