Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka religia najbardziej do ciebie pasuje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Jestem religioznawcą

Amatorem.

 

 

religie zostały przyporządkowane odpowiednio do odpowiedzi,

Na podstawie jakich kryteriów?

 

 

zaniepokoił mnie fakt, ze wyszło tak dużo ateistów

A mnie że uznałeś ateizm za religię

 

Myślę że dziwne wyniki to skutek źle postawionych pytań i zbyt ostrej kategoryzacji. Na przykład nie uwzględniłeś poglądu agnostycznego, odpowiedzi które by do niego pasowały zostały połączone z odpowiedziami ateistycznymi. Przeanalizuj też relacje między pytaniem pierwszym a drugim, bo w pewnym sensie powtarzają się logicznie (w pierwszym można odpowiedzieć że jest jeden bóg lub że jest wielu bogów, w drugim można odpowiedzieć że... jest jeden lub wielu bogów).

 

Wypełniłem test serią sprzecznych odpowiedzi (nie ma boga-bóg ma wiele wcieleń itd.) i wyszedł mi konfucjonizm.


  • 0



#32

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz za mało faktów, by stwierdzać, że ja to amator. Zostały uporządkowane na podstawie faktów.

 

A tobie bym radził czytać ze zrozumieniem, bo nigdzie nie uznałem ateizmu za religię (gdy wynikiem jest ateizm jest napisane, że nie jest to religia).

 

Przeanalizuj też relacje między pytaniem pierwszym a drugim, bo w pewnym sensie powtarzają się logicznie (w pierwszym można odpowiedzieć że jest jeden bóg lub że jest wielu bogów, w drugim można odpowiedzieć że... jest jeden lub wielu bogów).

 

Proszę czytaj ze zrozumieniem drugie pytanie jest jak najbardziej dobrze sformułowane i dotyczy wcieleń boga/bogów/lub ich braku. Jeśli ktoś odpowiada sprzecznie z pierwszym pytaniem to na ogół takie testy nie są brane pod uwagę (byle, by wypełnić).


  • 0

#33

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama ta ankieta wskazuje na nie profesjonalne podejście do tematu.

 

Trzeba było sprecyzować co masz na myśli pisząc o wcieleniach, bo dla jednego będzie to awatar, dla innego syn boży a dla jeszcze innego kolejna osoba boga. Jeśli pytanie odnosi się do pojęcia występującego w innej religii ale go nie tłumaczy, to mogą pojawiać się błędy.

 

Ja jestem agnostykiem ale w ankiecie wychodzi mi ateista. Podejrzewam że podobny wynik wyskoczyłby niektórym buddystom.


  • 0



#34

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedziałeś na poprzednie zarzuty bezpodstawnie mnie oskarżając, wcielenie to wcielenie - w tych religiach co podałeś występuję to określenie, a w odpowiedziach są zawarte odniesienia dla poszczególnych religii. Nie będzie żadnych błędów dla tego, który ma swoje zdanie na ten temat. Hinduista wybierze to co uważa za stosowne i chrześcijanin także.


  • 0

#35

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego dziwi Cię, że wyszło wielu ateistów? Tu po prostu jest spora grupa ludzi racjonalnie myślących.


  • 0



#36

Mystic.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

w moim przypadku malo miarodajny quiz, wszyszedl mi Islam  :facepalm:


  • 0

#37

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

wcielenie to wcielenie

Jakie jest znaczenie "wcielenia boga" w chrześcijaństwie a jakie w islamie?


  • 0



#38

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Entus:

Ja powtórzę to co napisałem wcześniej. Abstrahując już od treści i konstrukcji logicznej pytań, to bez wprowadzenia dla nich wag nie masz co liczyć na miarodajne wyniki, choćbyś nie wiem jak dobre i poprawne pytania zadał. No i tak jak Zaciekawiony napisał - ja też jestem agnostykiem, podobnie jak on, a mi w dodatku wyszło nawet nie ateizm, a new age, gdzie ja z tym ostatnim mam tyle wspólnego, co nic, a starałem się odpowiadać szczerze. Nie wiem, może zmień platformę (np. na surveymonkey.com - tu masz możliwość przypisania wag), albo napisz swój kod do takiego testu?

 

W dodatku coś Ci powiem - tego typu testy sumujące, choćby nie wiem jak dobrze napisane były nigdy nie dadzą Ci dobrych wyników. Prawdziwe tego typu testy robi się inaczej. Buduje się sieć neuronową i daje test do badania na dużej grupie odbiorców. Dopiero wtedy na podstawie odpowiedzi i wyników przypisuje się wagi do pytań, tak aby zgadzały się z poprawnymi wynikami. To co Ty zrobiłeś to jedynie zabawa, a nie profesjonalny, miarodajny test. To Twoje to tylko zabawa, pokroju ankiety na onecie.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 02.10.2016 - 18:13

  • 1



#39

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W islamie nie ma wcieleń.

Szczyglis, jeśli jesteś obecny na tym forum i w moderacji nautilusa to taki wynik nie musi dziwić. Większość wyników z tego forum to: Ateizm, New Age i Buddyzm, z katolickiego forum - Katolicyzm, Protestantyzm i Islam.

 

Nie musisz się utożsamiać z wynikiem, ten dosyć ogólny test pokazuje tylko, która religia odpowiada większości twych poglądów.

 

Prawdziwe tego typu testy robi się inaczej. Buduje się sieć neuronową i daje test do badania na dużej grupie odbiorców. Dopiero wtedy na podstawie odpowiedzi i wyników przypisuje się wagi do pytań, tak aby zgadzały się z poprawnymi wynikami.

 

Pod warunkiem, że wyniki są już znane, w innym przypadku jest to manipulowanie danymi.

 

Platforma na której zrobiłem test nie jest profesjonalnym narzędziem badawczym, a jedynie ogólnym zarysem testu. By zrobić taki rzetelny test potrzebne jest więcej czasu i więcej pytań.


Użytkownik Entus edytował ten post 02.10.2016 - 18:34

  • 0

#40

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja chciałam się odnieść do niektórych wypowiedzi, że ateizm nie jest religią. Ateizm nie jest religią, ale to nie stoi na przeszkodzie by wystąpił jako jeden z wyników ankiety czy testu. Wręcz powinien.  Przez to ankieta/test, jest bardziej rzetelny i daje respondentowi możliwość nie przyrównania go do jakiejkolwiek religii, skoro jest ateistą. Entus przeprowadził test na ludziach z forum o zjawiskach paranormalnych a nie kółka religijnego. Może profesjonalizmem się zbytnio nie wykazał, ale idzie w dobrą stronę. Na pewno gdyby tworzył kwestionariusz ankiety w Wordzie a potem sam podliczał wyniki wyglądało by to bardziej profesjonalnie. To  jest tylko test. Ankieta wymaga więcej uwagi, bo podliczając wyniki robi się wykresy, diagramy etc.

Autor ten test nam zapodał by sprawdzić, jakie drzemią w nas duchowości, a co poniektórzy znów szukają dziury w całym. ;) Tak forumowa społeczność, nakierowana na ostrą dyskusję, czasami niekoniecznie związaną z tematem.

Mi wyszedł Buddyzm i szczerze mówiąc takiego wyniku się spodziewałam, ponieważ wierze w reinkarnację, stawiam na miłość do życia i nie uważam Boga za jakiegoś dyktatora, który karze być posłusznym i karze za nieposłuszeństwo. Choć nie jestem Buddystką, to nie uważam by coś wyszło źle. Czasami ludzie czują się częścią jakiejś religii, bo się w niej wychowali, ale tak naprawdę nie oznacza to, że ich podświadome odczucia, potrzeby, prawa i moralność nie są bliższa innej innej religii. Widocznie, skoro wyniki się nie zgadzały, to może świadomie czujecie się kimś innym niż chciałaby tego wasza podświadomość.  ;)


  • 0



#41

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Entus:

Szczyglis, jeśli jesteś obecny na tym forum i w moderacji nautilusa to taki wynik nie musi dziwić

W administracji tak gwoli ścisłości.
 

Większość wyników z tego forum to: Ateizm, New Age i Buddyzm, z katolickiego forum - Katolicyzm, Protestantyzm i Islam.


Nie przypominam sobie jednak, żebyś robił tam (na nautilusie) ten test.
Choć przypuszczam, że tam by Ci wyszły podobne wyniki.
 

Nie musisz się utożsamiać z wynikiem, ten dosyć ogólny test pokazuje tylko, która religia odpowiada większości twych poglądów.

No ale właśnie - nie za bardzo pokazuje, a tak szczerze mówiąc to brakowało mi paru odpowiedzi przy niektórych pytaniach i musiałem zaznaczać te, które były jedynie zbliżone do mojego myślenia (nad tym też powinieneś popracować).
 

Pod warunkiem, że wyniki są już znane, w innym przypadku jest to manipulowanie danymi.

No na tym polega uczenie sieci - robisz test na milionie osób, potem pytasz się ludzi, czy wynik był poprawny, następnie analizujesz jak rosły wagi na neuronach, badasz to i dopiero przekładasz na wagi poszczególnych pytań. Dopiero po takim zabiegu masz jako tako poprawnie określone wagi dla pytań, w każdym innym wypadku będzie to robione jedynie "na oko".

 

PS. W islamie są wcielenia - masz tam motyw wysłanników i proroków, którzy wcielają się w ludzkie ciała (np. Mahomet miał być ostatnim prorokiem). Uznają oni również wcielenia poprzednich wysłanników, jak Abraham, czy Jezus (wbrew powszechnej opinii, islam wcale nie neguje Jezusa).

 

PPS. @Endinajla - autor przecież sam prosił o opinie co do testu.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 02.10.2016 - 19:27

  • 0



#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi wyszedł Buddyzm i szczerze mówiąc takiego wyniku się spodziewałam, ponieważ wierze w reinkarnację,

 

To kiedy dusza wciela się w ciało i kto o tym decyduje i na jakim etapie?


  • 0



#43

Entus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg katolików w momencie poczęcia, o ile wiem to wg buddystów w pierwszych miesiącach, z regresji hipnotycznych wychodzi na to, ze gdzieś od około 5 miesiąca wzwyż, dusza bada ciało i decyduje czy chce się z nim zespoić.


Użytkownik Entus edytował ten post 02.10.2016 - 19:58

  • 0

#44

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

PPS. @Endinajla - autor przecież sam prosił o opinie co do testu.

Jak tak to zwracam honor ;)

 

 

 

Mi wyszedł Buddyzm i szczerze mówiąc takiego wyniku się spodziewałam, ponieważ wierze w reinkarnację,

 

To kiedy dusza wciela się w ciało i kto o tym decyduje i na jakim etapie?

 

Ha ha :D Szczerzę, to wierzę w reinkarnację, ale nigdy nie interesowałam się Buddyzmem, więc postrzegam go przez ogólny pryzmat.  U mnie pierw narodziło się pewne spojrzenie na świat, a dopiero po jakimś czasie zetknęłam się z Buddyzmem. Moim zdaniem dusza wciela się w ciało kiedy następuje pierwsze uderzenie serca. Dusza, to energia - prąd, który uruchamia maszynę w momencie podłączenia go do jej ciała. ;) Tak to postrzegam. Kiedy dusza wchodzi w ciało, dzieje się dokładnie to samo, jak wtedy, kiedy wtyczka wchodzi w kontakt.


  • 0



#45

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok czyli idąc tym tokiem że jak serce zaczyna bić to wchodzi dusza to wtedy gdy się zatrzymuje powinna ulatywać z ciała? Jeśli np. dziecko umrze kilka godzin po pierwszym uderzeniu serca. Dusza musi opuścić ciało, poczekać trochę i znaleźć sobie nowego żywiciela. Coś jak pasożyt żyjący w obcym organizmie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 03.10.2016 - 18:18

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych