Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna sprawa: śluby kościelne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

losiu99, o ile pamiętam to słowo bóg pisze się z dużej litery tylko w religii chrześcijańskiej. O jakiejkolwiek innej można już z małej. I gdzie tu tolerancja religijna... i nie wyjeżdżaj mi nic tutaj z Bogiem, bo ja istotę wyższą nie nazywam Bogiem
  • 0



#17 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesiu, jako że nie zostałeś ujęty w ewidencji oczekujacych na warna post wcześniej, postanawiam nadrobić to niedopatrzenie i uczynic to niezwłocznie teraz.
Jeszcze jeden wpis nie do końca na temat, a słowo stanie się faktem.
;-)
  • 0

#18

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raczej staram się zawsze pisać słowo"Bóg" z wielkiej litery nawet jeśli nie jest to mój Bóg chyba że choidzi o religie wymarł- politeistyczne np. starożytnej grecji. A Panią Dyktator przepraszam że odważyłem się napisać jeszcze jeden post, ale chciałem się oczyścic z zarzutów o nietolerancję religijną :smile: :smile: :smile:
  • 0

#19 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

losiu :lol : , a jednak powstrzymam mą karzącą dłoń, ale to juz naprawdę ostatni raz. Ok? :smile:
  • 0

#20

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Inga tu nad wszystkim panuje, nikt nie napisze nic niezgodnego z tematem. Pozdro Inga ;-)

Sory za offtop. Mam pytanie, to dlaczego mówi się, że ślub kościelny jest na całe życie i nie da się tego potem zmienić ??
  • 0



#21

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No mówi się tak zeby jak najwięcej ludzi zylo w przekonaniu że slubu koscielnego nie da sie rozwiazac. Kosciol chce jak najwiecej małzenstw przeprowadzac bo to jego zadanie. Nic nie jest doskonałe nawet Kościół...
  • 0

#22

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie jest doskonałe nawet Kościół...

ja bym raczej użył sformułowania przedewszystkim :P

Ja mam nadzieję, że jak już będę miał brać ślub, to moja przyszła żona nie będzie wymagała tego kościelnego... :)
  • 0



#23

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kościół jest doskonały :smile: Tylko ludzie do niego należący nie :(
  • 0

#24

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kościół jest doskonały Tylko ludzie do niego należący nie

Losiu z calym szacunkiem, sam sobie przeczysz. Nie miałes na religii ze KOŚCIÓL tworza ludzie nalezacy do niego? Jesli mowisz ze ludzie do niego nalezacy nie sa doskonali to tym samym mowisz tak o Kościele ktory tworza wlasnie ci niedoskonali ludzie :P
  • 0

#25

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koścół tworzą ludzie, ale nie jest on ich tworem, ale jest tworem Boga a jako twór Boga jest doskonały :smile: Zapewne teraz wpadniesz na pomysł że ludzie są równnież tworem Boga, nie ma człowieka doskonałego :( Ludzie mają wolną wolę, nie są doskonali dlatego że ich celem nie jest doskonałość lecz dążenie do doskonałości :smile:
  • 0

#26

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Losiu szczerze mówiąc czytajac to myslalem ze mowi do mnie wlasnie ksiadz na religii.

Koścół tworzą ludzie, ale nie jest on ich tworem, ale jest tworem Boga

No dobra ale czym byłby Kościol bez ludzi? Niczym.
Kościolem w którym sam pan Bóg modli się do siebie?
Mówiac dobrze lub źle o kociele chcac nie chcac mowimy o ludziach, ktorzy go tworza.
To jest bez znaczenia kto go stworzyl czy istota doskonala czy nie.
Kościoł jest jak biznes, ktos ma doskonaly pomysl ale jego pomysl bedzie niczym jesli ludzie nie beda korzystac z jego uslug.
Uwierz mi kościól jest w wiekszosci przypadkow dobry lecz sa jego zle strony i nie jest doskonaly nawet dlatego ze tworca jego jest istotą idealna, doskonala.
  • 0

#27

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ym......! Teraz to już nie wim co ci odpisać. Daj mi czas do soboty wieczorem wtedy powinienem dać ci wyczerpująćą odpowiedź :smile: :smile: :smile:
  • 0

#28 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

No..., ładnie syskutujecie, aczkolwiek odbiegliście nieco od pierwotnego tematu ślubów. :smile:

Moim zdaniem, wielkim błędem jest głoszenie przez Kościół idei nierozerwalności węzła małżeńskiego, szczególnie w przypadkach, kiedy ludzie ewidentnie do siebie nie pasują pod każdym względem, kiedy mąż sadysta znęca się nad żoną i dziećmi, wprowadzając w ich życie terror i strach. Nie zgadzam się wtedy z tym, co mówi Kościół, że należy nieść swój krzyż i cicho siedzieć, dając na mszę w intencji odmiany losu. ;(
  • 0

#29

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Daj mi czas do soboty wieczorem

Spoko Losiu poczekam ;-)
  • 0

#30

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w razie takiego przypadku, ze maz bije zone, kosciol wcale nie kaze nic nie robic (a przynajmniej religia, bo co kosciol sobie zmysli to juz jego sprawa). mozliwa jest separacja czyli zona ucieka od meza, ale nie podejmuje nowego zwiazku.

w zasadzie takie sytuacje nie biora sie z nikad. jesli dziewczyna godzi sie na slub z takim facetem to jest niejako jej wina. ludzie nie zmieniaja sie z dnia na dzien i porzadny chlopak nagle nie stanie sie sadysta.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych