Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna sprawa: śluby kościelne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

inga, na wstepie zaznacze, ze przedstawiam tu punkt widzenia kosciola, a nie swoj. sam mam troche inne poglady.


Nawet nie wiesz, jaką ulgę mi sprawiłeś ;-)

nie ma innej bardziej 'kompetentnej' instytucji do udzielenia slubu przed Bogiem.


Ślubu, udzielają sobie sami małżonkowie w obecności księdza, który reprezentuje Boga, i który w Imieniu Boga związek błogosławi.
To tyle gwoli ścisłości.
Wnioski proszę sobie wyciągnąć we własnym zakresie. ;(
  • 0

#47

losiu99.
  • Postów: 155
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie jak było to karane przez żydów....... Ukamiienowanie

kosciol zabrania wspolzycia z partnerem przed slubem


  • 0

#48

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

aph, sory chłopie że rozbraja cię moja głupota ale najpierw piszesz że to kobieta popełnia bład biorąc sobie faceta, który ją bije, a potem wstawiasz tekst o tym że wina jest tego kto popełnia bład czyli rozumuje że chodzi ci o kobiete. Jeśli jeszcze raz napisałem coś głupio to mnie obśmiej :lol : :lol : :lol :
I mam nadzieje że nie myslisz tak jak ja to zrozumiałem.
  • 0

#49

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

napisalem, ze wina jest tego, kto popelnia blad (czyli kobiety) oraz w nawiasie dodalem, ze z winy nie zwalniam tez faceta. chodzi mi o to, ze wina lezy po obu stronach, chodz nie bede pisal kto ma w niej wiekszy udzial, bo to bardzo zalezy od danej sytuacji. oczywiscie kobieta nie znawsze jest winna, ale jesli taka sytuacja byla do przewidzenia i byla do zapobiegniecia to naiwnosc byla sporym bledem.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych