Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy III Wojna Światowa oficjalnie wybuchnie w 2016?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#91

Przemek12345.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Nikt nie mówi o równości, na litość Boską. Równości nigdy nie będzie, żaden liberał tego nie chce. Wojna światowa to termin pejoratywny. Co uważasz może zmienić świat, jeśli nie wojna? Kosmici? Przecież tylko ignorant z klapką na oczach nie widzi co tu się dzieje..

 

 

 

Różne zdarzenia mogą zmienić świat, kolego.

Są setki zdarzeń, o których już mamy pojęcie i tysiące, których jeszcze nie znamy.  ;)

 

Jak chcesz przykładów to może być to asteroida  (chyba, że uznasz wtedy, że to kosmos prowadzi wojnę z planetą Ziemią  :szczerb:  <no offense> ),

może to być nowa technologia, mogą to być jednostki które - UWAGA - zmienią świat być może bez wywoływania wojny!

 

 

To, co teraz się dzieje na świecie to jest już - jakby nie brać - sytuacja dosyć napięta.

Ale do III W.Ś. to jeszcze trochę... Daleko.

Brakuje tutaj jakiegoś konkretnego zdarzenia, które mogłoby taką wojnę wywołać.


  • 0

#92

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale Ty nie rozumiesz, że tych ludzi nikt nie zmusza do oglądania batmana czy star wars? Ja Ci powiem wprost - nigdy nie oglądałem batmana, ba, nigdy nie obejrzałem ani jednej części star wars, w ogóle mnie nie interesuje obecna nagonka i mam to gdzieś, a inni oglądają bo widocznie chcą. Czy to wina reżysera, że nagrał coś co przyciąga ludzi? Czy oni powinni zginąć w wojnie, bo oglądają film, który Ci się nie podoba? Stężenie absurdu przekracza wszystkie granice w tym co piszesz. Nie podoba Ci się batman czy star wars tak jak mnie to nie oglądaj, a nie mów innym co mają robić. To jest ta Twoja wolność? Żeby było tak jak Ty chcesz?

 

Ty nie oglądasz, ale jesteś przytłoczony przez masy które to oglądają. Stajesz się mniejszością. Idziesz do pracy a twoi koledzy rozmawiają o 33 odcinku Star Wars. Do obrzydzenia, do wyrzygania. Idąc ulicą widzisze te obrzydliwe banery tych beznadziejnych i pustych filmów, to jest natarczywy proces który dotyka każdego. Nie wspomnę że te gwiazdy mogą robić co im się żywinie podoba, nawet poza prawem. Politycy czy biznesmeni zaś mogą mordować i nikt się o tym nawet nie dowie (Bliski wschód). To było od zawsze, tyle że teraz to przybrało monstrualne rozmiary. Zresztą co dzieje się na tej planecie i jak powinno się postąpić pokazuje poniższy film:

 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 24.12.2015 - 16:34

  • 0



#93

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co ty jarasz, ziomek?

 

offtop.gif

Edward Kenway


  • 0

#94

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co ty jarasz, ziomek?

 

Jestem ciekawy, czy dostaniesz za to warna. Prawdziwy test dla przedwiecznego. Zgłoszone. Poczytaj chłopcze trochę prasy, troche o świecie, a dopiero potem wchodz w dyskusję o czymś, o czym nie masz pojęcia.


Użytkownik Universe24 edytował ten post 24.12.2015 - 16:34

  • 0



#95

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty nie oglądasz, ale jesteś przytłoczony przez masy które to oglądają. Stajesz się mniejszością. Idziesz do pracy a twoi koledzy rozmawiają o 33 odcinku Star Wars. Do obrzydzenia, do wyrzygania. Idąc ulicą widzisze te obrzydliwe banery tych beznadziejnych i pustych filmów, to jest natarczywy proces który dotyka każdego.

Ale mnie to nie interesuje, więc to olewam. Gadają o star wars to odchodzę, albo czekam aż sobie pogadają i zaczyna się nowy temat. Słuchaj, może to ja jestem jakiś dziwny, ale jak mnie coś nie interesuje to nie poświęcam na to czasu i nie przejmuje się tym. Nie zwracam uwagi na jakieś banery, reklamy czy zapowiedzi - przelatuje to i szukam tego co mi potrzebne. Mam swoją pasję, której poświęcam każdą możliwą minutę, nie tracąc czasu na pierdoły. Może w tym jest Twój problem? Że Ty zamiast skupić się na swoim i doskonalić to, to przejmujesz się tysiącem spraw, które Cię albo nie obchodzą, albo i tak ich nie zmienisz. Ja się doskonale i poświęcam całe swoje życie swojej pasji, a gdy uda mi się osiągnąć sukces(bo wierzę, że tak będzie) to Ty powiesz, że to nie sprawiedliwe i w ogóle bla bla.


  • 0



#96

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Ty nie oglądasz, ale jesteś przytłoczony przez masy które to oglądają. Stajesz się mniejszością. Idziesz do pracy a twoi koledzy rozmawiają o 33 odcinku Star Wars. Do obrzydzenia, do wyrzygania. Idąc ulicą widzisze te obrzydliwe banery tych beznadziejnych i pustych filmów, to jest natarczywy proces który dotyka każdego.

Ale mnie to nie interesuje, więc to olewam. Gadają o star wars to odchodzę, albo czekam aż sobie pogadają i zaczyna się nowy temat. Słuchaj, może to ja jestem jakiś dziwny, ale jak mnie coś nie interesuje to nie poświęcam na to czasu i nie przejmuje się tym. Nie zwracam uwagi na jakieś banery, reklamy czy zapowiedzi - przelatuje to i szukam tego co mi potrzebne. Mam swoją pasję, której poświęcam każdą możliwą minutę, nie tracąc czasu na pierdoły. Może w tym jest Twój problem? Że Ty zamiast skupić się na swoim i doskonalić to, to przejmujesz się tysiącem spraw, które Cię albo nie obchodzą, albo i tak ich nie zmienisz. Ja się doskonale i poświęcam całe swoje życie swojej pasji, a gdy uda mi się osiągnąć sukces(bo wierzę, że tak będzie) to Ty powiesz, że to nie sprawiedliwe i w ogóle bla bla.

 

 

To jest proces taki jak religia. Nie wiem czy wiesz, ale w mniejszych wioskach, jeśli nie jesteś chrześcijaninem i o tym powiesz, to albo obiją ci mordę albo po prostu będą traktować jako człowieka drugiej kategorii. Podobnie jest w mieście, tyle że tam religią jest kultura. Jeśli się jakoś odróżniasz, to prędzej czy później dostaniesz za swoje. 


  • -1



#97

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest proces taki jak religia. Nie wiem czy wiesz, ale w mniejszych wioskach, jeśli nie jesteś chrześcijaninem i o tym powiesz, to albo obiją ci mordę albo po prostu będą traktować jako człowieka drugiej kategorii. Podobnie jest w mieście, tyle że tam religią jest kultura. Jeśli się jakoś odróżniasz, to prędzej czy później dostaniesz za swoje.

Mam rodzinę na wsi, gdzie często bywam, a sam mieszkam w mieście i wybacz, ale nie zauważyłem nic takiego. A właściwie powiedziałbym, że to mniejszości są na "fali wznoszącej" i są bardziej "cool".


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.12.2015 - 16:41

  • 2



#98

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Co ty jarasz, ziomek?

 

Jestem ciekawy, czy dostaniesz za to warna. Prawdziwy test dla przedwiecznego. Zgłoszone. Poczytaj chłopcze trochę prasy, troche o świecie, a dopiero potem wchodz w dyskusję o czymś, o czym nie masz pojęcia.

 

Wybacz, ale poziom hipokryzji sięgnął zenitu po twoim ostatnim poście.

Mieszkam na wsi i uwierz mi, że moja niewiara nie powoduje, że mam obitą mordę czy ktoś patrzy na mnie z byka.

 

Gdzieś tam w głębi czuje, że nieźle trollujesz i mam nadzieje, że to prawda.


  • 1

#99

Alucard.

    Unhuman


  • Postów: 260
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Co ty jarasz, ziomek?

 

Jestem ciekawy, czy dostaniesz za to warna. Prawdziwy test dla przedwiecznego. Zgłoszone. Poczytaj chłopcze trochę prasy, troche o świecie, a dopiero potem wchodz w dyskusję o czymś, o czym nie masz pojęcia.

 

Z tego co widzę, to jesteś tu jedynym oczytanym, obytym w tym świecie. My jesteśmy tylko szarą masą, która nie rozumie twoich celów i środków jakimi chciałbyś je osiągnąć.

Jest tylko jedna różnica. To, że my akceptujemy rzeczywistość taką, jaka jest ale też nie bronimy nikomu zmienić swojego życia i wyjechać na jakieś odludzie by być panem dla samego siebie. Ty zaś próbujesz nam to narzucić, próbujesz wmówić, że to jak żyjemy nie jest dobre i trzeba wszystko obecne rozpierniczyć w drobny mak.


Użytkownik Phoenixowy edytował ten post 24.12.2015 - 21:00

  • 1



#100

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

Co ty jarasz, ziomek?

 

Jestem ciekawy, czy dostaniesz za to warna. Prawdziwy test dla przedwiecznego. Zgłoszone. Poczytaj chłopcze trochę prasy, troche o świecie, a dopiero potem wchodz w dyskusję o czymś, o czym nie masz pojęcia.

 

Z tego co widzę, to jesteś tu jedynym oczytanym, obytym w tym świecie. My jesteśmy tylko szarą masą, która nie rozumie twoich celów i środków jakimi chciałbyś je osiągnąć.

Jest tylko jedna różnica. To, że my akceptujemy rzeczywistość taką, jaka jest ale też nie bronimy nikomu zmienić swojego życia i wyjechać na jakieś odludzie by być panem dla samego siebie. Ty zaś próbujesz nam to narzucić, próbujesz wmówić, że to jak żyjemy nie jest dobre i trzeba wszystko obecne rozpierniczyć w drobny mak.

 

 

Ale co ja mogę zrobić? Ja mam rozpętać tę wojnę? Ja ci coś wmawiam? Nikomu nic nie wmawiam. Narzucam wam coś..hahahha. Chyba zdejmuję z was coś..klapki z oczu..


  • 0



#101

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Universe

Ani nic nie możesz zrobić, ani nie możesz rozpętać wojny, ani nie zdejmujesz żadnych klapek - tych z oczu również.

Natomiast i wmawiasz nam i próbujesz narzucić, pewien sposób  - i myślenia i postępowania.

Nawet jeśli przyjmiemy, że rozmawiamy w kategorii czystej teorii.

Problem tej dyskusji polega na tym, że, o ile nawet dość trafnie diagnozujesz pewne zjawiska (bo trudno się nie zgodzić z twoimi spostrzeżeniami w wielu aspektach), o tyle już recepta na nie, przedstawiona przez ciebie, jest zupełnie nieadekwatna do skali problemu.

To tak jakbyś, zdenerwowany natręctwem much, próbował na nie reagować przy pomocy kilkukilogramowego młotka. Teoretycznie można - tylko po co, skoro jest takie narzędzie jak klapka na muchy, czy tam inny lep?

Przy czym, (dodatkowo) pewne zamieszanie do całej tej dyskusji, wprowadza fakt, że raz traktujesz to bardzo osobiście (na poziomie swoich bardzo indywidualnych obserwacji i doświadczeń) żeby zaraz potem przeskoczyć na bardziej globalną skalę problemu  - bo starasz się występować jako przedstawiciel większej grupy osób (ten sprawiedliwy, który w ich obronie podejmuje walkę z panoszącym się złem i który, jako jedyny zna sposób na jego pokonanie).

Możesz jeszcze przez kilka stron próbować argumentować ale, póki nie zdecydujesz się, czy walczysz prywatnie, czy jako rzecznik większej grupy osób - póty nie spotkasz się ze zrozumieniem tego o czym piszesz.
A tak zupełnie na marginesie - jeżeli jedna osoba mówi ci, że się upiłeś, to można to zignorować. jeżeli jednak usłyszysz to od kilku kolejnych osób, to najlepszym co możesz zrobić w takiej sytuacji , to położenie się spać.

Przeglądnij jeszcze raz ten temat pod kątem swoich wpisów i policz osoby, które się z nimi nie zgodziły. I spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to spisek, niezrozumienie, czy też może po prostu nie masz racji?

Nie w diagnozie problemu ale w sposobie jego rozwiązania.


  • 2



#102

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Universe, jeśli twierdzisz że twórcy Hollywódzkich hitów to mordercy itp to powinieneś się udać do psychiatryka. Masz schizofrenię, i to nie obraza a ''diagnoza''. I tak, chętnię obejrzę Batman vs Superman oraz Gwiezdne Wojny. A co do tych ''niewinnych cywili'' zabitych w Syrii to dlaczego mam za to nienawidzić Amerykanów, Rosjan i Europejczyków? Ja tych zabitych ludzi nie znałem.
  • 0

#103

kikkhull.
  • Postów: 324
  • Tematów: 6
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyraz "oficjalnie" w tytule został dodany celowo, ponieważ III Wojna Światowa już trwa, nie dołączyły tylko wszystkie strony. Jeśli nie zostanie ogłoszona w 2016, stanie się to w najbliższych latach a już na pewno za naszego życia.

Konflikt na Ukrainie, kryzys imigracyjny (który dolewa tylko oliwy do ognia sprawiając, że nieodpowiedni ludzie oraz partie polityczne mogą dojść do władzy a stosunki między państwami UE się pogarszają), konflikt Rosji z Turcją, spory na morzu Południowochińskim, ISIS, zamachy, wojna w Syrii, to wszystko się kumuluje i kwestia czasu aż przerodzi się to w coś na skalę Światową. Całą sytuację jaka się obecnie dzieje na Świecie monitoruję od kilku miesięcy i działania które są obecnie podejmowane na różnych płaszczyznach zmierzają do III Wojny Światowej. Najważniejsze jednak co czeka nas w 2016 roku to wybory na prezydenta USA, Obama jest słaby, kiedy dojdzie do zmiany prezydenta wszystko może się obrócić o 180 stopni, inny człowiek u władzy i inne decyzje, jakie jest wasze zdanie na temat wojny i tego co nadchodzi? Zapraszam do dyskusji.

Wracając do tematu głównego to wojna juz trwa od czasu zimnej wojny. Teraz globalne mocarstwa walczą ekonomią a nie na bomby atomowe. Co do starcia mocarstw to niestety dla niektórych ale to marzenia. Rosja była prowokowana mnóstwo razy, sama prowokowała i nic z tego nie wyniknęło. To oszołom Erdogan chciał dla własnych interesów wciągnąć nas w wojnę. Dalsze przewidywania sa takie że może nawet swoimi czołgami wjechać do Syrii bo coraz mocniej nawołuje do utworzenia strefy bez lotów, żeby Syryjczycy nie mogli bombardować jego czołgów. Sami Turcy już testowali obronę p-lotniczą Rosji i nie mogą sobie latać nad terytorium Syrii. USA nie poczyni żadnych kroków, niebawem prawybory i po tym można będzie zobaczyć jak sztaby wyborcze będą kierować polityka zagraniczną, ale jest to mało prawdopodobne wysłanie żołnierzy USA bo zabicie kilku z nich będzie użyte w kampani wyborczej przeciw obecnej polityce.

Wojna Chiny-Rosja, kolega chyba nie sledzi wydarzeń. Rosja zatwierdziła nowy plan gospodarczy,Juan będzie walutą rezerwową Rosji, do tego doszło kilka porozumień o handlu w juanach. To jest raczej jasny sygnał że Chiny chcą zrobić z juana walutową potęgę, całkiem możliwe że za 30 lat będziemy mogli w juanach płacić wszedzie jak Euro i dolarem. 

To co jest bardziej prawdopodobne to światowy kryzys gospodarczy. Chiny już nie rozwijają się tak szybko, popyt światowy maleje, rośnie ilość magazynowanych towarów. Do tego dochodzi wojna cenowa ropą, w końcu ktoś pęknie. W kolejnym roku, Arabia S. będzie miała poważne problemy finansowe w związku z tanią ropą i jej udziałem w wojnie w Jemenie. Najprawdopodobniej z tego powodu tak mocno udzielali się jako negocjatorzy wojny w Syrii, bo juz ich nie stać na finansowanie tej wojny. W USA w łupkach powstawanie nowych odwiertów spadło niemal do 0, a zapasy ropy ciągle rosną. USA już zmieniło prawo, teraz mogą eksportować ropę bo nie mają co z nią robić. W końcu mali gracze padną a wtedy ci więksi przejma za bezcen zapasy ropy. To może być początkiem kryzysu gospodarczego bo upadanie spółek może wywołać panikę na giełdzie i pójdzie lawinowo. Banki które udzielały kredytów też mogą wpaść w problemy.

Podsumowując jesli czegoś negatywnego oczekiwać w 2016 to raczej kryzysu gospodarczego.


  • 0

#104

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja mam prosty test "twardości" i "męskości" dla Universe24. Kup sobie standardową kurę, odrąb jej łeb, opraw i upiecz. Tylko sobie wiaderko przygotuj, bo pewnie pojedziesz do Wymiotkowa, "twardzielu"...
A tak swoją szosą to arcyciekawy przypadek mieszanki kompleksów i frustracji na tle seksualnym, niskiej samooceny i kompleksu niższości. Jest też spora dawka skrzywionego postrzegania świata i osobowości infantylnej z ostrą tendencją do fantazjowania...
  • 2



#105

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

AVE...

A ja mam prosty test "twardości" i "męskości" dla Universe24. Kup sobie standardową kurę, odrąb jej łeb, opraw i upiecz. Tylko sobie wiaderko przygotuj, bo pewnie pojedziesz do Wymiotkowa, "twardzielu"...
A tak swoją szosą to arcyciekawy przypadek mieszanki kompleksów i frustracji na tle seksualnym, niskiej samooceny i kompleksu niższości. Jest też spora dawka skrzywionego postrzegania świata i osobowości infantylnej z ostrą tendencją do fantazjowania...

 

Znowu ktoś mnie podkopuje i prowokuje. ok. Pewnie dałbym radę. wiewórkom czy dzikom też. Ale zapominasz że są jeszcze rośliny i do wojny można się przygotować tworząc np: podziemne bunkry. To robią preppersi. Dziękuję za indentyfikację mojej osobowości. No tak, marzenia o bogactwie to dzisiaj nienormalność..o wolności to skrzywione postrzeganie świata. Nie mój drogi. Każdy chce być bogaty, mieć pałac, jeździć szybkim samochodem, mieć piękną dziewczynę. A stać na to niewielu. Mi zależy tylko na tym, aby niewielu nie oznaczało 3 % społeczeństwa, tylko 30 %. Jeśli ktoś tego nie pragnie, to jest słabym i zniewolonym człowiekiem. Nie podałeś żadnych merytorycznych danych, rzucasz tylko obelgami i przysłowoiowym mięsem wobec poglądów kogoś innego. Jak większość w tym temacie. Wolność już dawno umarła, a zamiast niej zarażono nas wirusami memowymi zniewolenia: religą, mediami, iluzją wyboru, minimalizmem - wystarczy przetrwać i prokreować. Smutny koniec i upadek cywilizacji.


Użytkownik Universe24 edytował ten post 31.12.2015 - 16:34

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych