Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy III Wojna Światowa oficjalnie wybuchnie w 2016?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

#1

PlCharles1995UK.
  • Postów: 65
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wyraz "oficjalnie" w tytule został dodany celowo, ponieważ III Wojna Światowa już trwa, nie dołączyły tylko wszystkie strony. Jeśli nie zostanie ogłoszona w 2016, stanie się to w najbliższych latach a już na pewno za naszego życia.

Konflikt na Ukrainie, kryzys imigracyjny (który dolewa tylko oliwy do ognia sprawiając, że nieodpowiedni ludzie oraz partie polityczne mogą dojść do władzy a stosunki między państwami UE się pogarszają), konflikt Rosji z Turcją, spory na morzu Południowochińskim, ISIS, zamachy, wojna w Syrii, to wszystko się kumuluje i kwestia czasu aż przerodzi się to w coś na skalę Światową. Całą sytuację jaka się obecnie dzieje na Świecie monitoruję od kilku miesięcy i działania które są obecnie podejmowane na różnych płaszczyznach zmierzają do III Wojny Światowej. Najważniejsze jednak co czeka nas w 2016 roku to wybory na prezydenta USA, Obama jest słaby, kiedy dojdzie do zmiany prezydenta wszystko może się obrócić o 180 stopni, inny człowiek u władzy i inne decyzje, jakie jest wasze zdanie na temat wojny i tego co nadchodzi? Zapraszam do dyskusji.


  • -4

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I w jakim celu ten temat założyłeś? Mało to takich "wojennych" tematów na forum?


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty masz jakąś obsesję na temat wojny światowej. Poza tym już jest już jest milion tematów o 3 wojence światowej.


  • 1



#4

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wyraz "oficjalnie" w tytule został dodany celowo, ponieważ III Wojna Światowa już trwa,

 

"Oficjalnie" się nie zacznie, dopóki "oficjalnie" się nie skończy. Wtedy dopiero historycy ustalą kiedy się zaczęła. Przykładem może być II wojna światowa. data wybuchu i końca zależy od interpretacji historyków.  Dowód ? Wiki :/ https://pl.wikipedia...wojna_światowa

 

 

II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią[1]. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50[2] do 78[3] milionów ludzi.

Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się 1 września 1939 roku – atak Niemiec na Polskę. 3 września przystąpiły do wojny Wielka Brytania i Francja (w piśmiennictwie zachodnim podaje się czasami tę drugą datę jako początek wojny światowej). Niektórzy historycy za początek wojny światowej uznają wojnę chińsko-japońską, rozpoczętą 7 lipca 1937 roku najazdem wojsk japońskich, jednakże aż do 1941 roku konflikt ten pozostawał lokalny. W historiografii radzieckiej i aktualnie rosyjskiej używane jest pojęcie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, rozpoczęła się ona 22 czerwca 1941 roku atakiem niemieckim a zakończyła w dniu 9 maja 1945 roku. Formalnie USA wojnę rozpoczęły 7 grudnia 1941 roku w wyniku japońskiego ataku na Hawaje – na bazę amerykańskiej marynarki wojennej Pearl Harbor na wyspie Oʻahu.

Zapowiedzią nadchodzącego konfliktu był wzrost nastrojów nacjonalistycznych i dążeń ekspansywnych ze strony państw Osi, wyrażający się w aneksji Mandżurii przez Japonię we wrześniu 1931, ataku rządzonych przez Benito Mussoliniego Włoch na Abisynię (wojna włosko-abisyńska 1935-1936), trwającej od 1937 roku wojnie chińsko-japońskiej oraz godzącym w niepodległość i integralność Czechosłowacji układzie monachijskim (październik 1938). W Hiszpanii od 1936 roku trwała krwawa wojna domowa, w której starły się interweniujące państwa faszystowskie i Francja, Meksyk, Brazylia oraz ZSRR Józefa Stalina. II wojnę światową poprzedziły też agresywne zachowania ze strony rządzonej przez Adolfa Hitlera III Rzeszy, jak: remilitaryzacja Nadrenii w 1936 roku, Anschluss w marcu 1938, przyłączenie tzw. Sudetów w październiku 1938 oraz aneksja Kłajpedy i Czech w marcu 1939. Ze strony Włoch kolejnym przykładem złamania prawa międzynarodowego i ekspansjonizmu było zajęcie Albanii wiosną 1939 roku.

 

Poza tym już jest już jest milion tematów o 3 wojence światowej.

 

 Nie milion, tylko kilka. (nie liczyłem może kilkanaście) A wojenka już trwa. Zaangażowane jest USA, Rosja, spora część krajów Europejskich i północno afrykańskich. Codziennie zabijanych jest setki, o ile nie tysiące ludzi. Ustalony jest front. Islam VS  reszta świat (włączając w to inny islam. inny niż ten wojujący). Mamy do czynienia z ogromna migracją. To jest wojna!

 

I w jakim celu ten temat założyłeś? Mało to takich "wojennych" tematów na forum?

 Założył ten temat aby zaistnieć na forum. Temat jest gorący więc szansa na legendarny czy coś. :) Nie znam się. nie założyłem zbyt wiele tematów.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 18.12.2015 - 23:53

  • 0



#5

PlCharles1995UK.
  • Postów: 65
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mam przeczucie, że najbardziej gorąco może być kiedy gospodarka Rosji osłabi się jeszcze bardziej, szaleniec przyparty do muru podejmuje szalone decyzje, dodatkowo wydaje mi się, że Chiny mogą połasić się w najbliższym czasie na Syberię, jeśli chociaż kilka z moich prognoz się sprawdzi, ta wojna przyniesie więcej ofiar niż dwie poprzednie razem wzięte.


Użytkownik PlCharles1995UK edytował ten post 19.12.2015 - 00:17

  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ten atak Chin na Syberię, to na kiedy (mniej więcej) przewidujesz?

Tak pytam tylko, żeby pod koniec przyszłego roku to ewentualnie zweryfikować.

"Najbliższy czas"  - to pasuje do, powiedzmy, pierwszego kwartału 2016 r.

Czy tak?


  • 0



#7

PlCharles1995UK.
  • Postów: 65
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tego nie można przewidzieć tak jak nikt się nie spodziewał konfliktu na Ukrainie na taką skalę czy obecnych spięć na linii Rosja-Turcja, to może się zdarzyć nawet dzisiaj kiedy będziemy spali, wystarczy jedna decyzja (zestrzelenie jakiegoś samolotu, naruszenie suwerenności któregoś państwa), nastąpi efekt domino i jeśli Chiny będą miały okazję uderzyć, wyczują słabość Rosji, zrobią to, a równie dobrze Syberia może pozostać Rosyjska przez następne setki lat.


  • 0

#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mam przeczucie, że najbardziej gorąco może być kiedy gospodarka Rosji osłabi się jeszcze bardziej, szaleniec przyparty do muru podejmuje szalone decyzje,

Gospodarka Rosji raczej słabo się osłabia.  Putin może jest szalony, ale nie głupi. Wojna kosztuje. Jak nie ma kasy, to szaleniec przyparty do muru może się co najwyżej wypróżnić. Czasy się zmieniają.  Blitzkrieg był taktyką nowatorską. Wojna z terroryzmem w wydaniu USA to też coś nowego. Terroryzm jest znany od dawna. Polscy Partyzanci byli określani tym mianem, przez faszystowskie Niemcy. Teraz mamy do czynienia z wojną migracyjną. Atakujący osadzają się w krajach atakowanych, udają przyjaciół, a kiedy przyjdzie ich armia, wsadzą nóż w plecy. To się nazywa Dżihad. 


  • 1



#9

Dobo.
  • Postów: 44
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam wykłady Grzegorza Brauna w których mówi o sytuacji geopolitycznej na świecie. Jego zdaniem III wojna światowa zacznie się jak Chiny skonfrontują się na pacyfiku. Wykłady można znaleźć na YouTube.


  • 0

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego nie można przewidzieć tak jak nikt się nie spodziewał konfliktu na Ukrainie na taką skalę czy obecnych spięć na linii Rosja-Turcja, to może się zdarzyć nawet dzisiaj kiedy będziemy spali, wystarczy jedna decyzja (zestrzelenie jakiegoś samolotu, naruszenie suwerenności któregoś państwa), nastąpi efekt domino i jeśli Chiny będą miały okazję uderzyć, wyczują słabość Rosji, zrobią to, a równie dobrze Syberia może pozostać Rosyjska przez następne setki lat.

Co nie zmienia faktu (i do tego się odnosiłem), że napisałeś cyt."Mam przeczucie, że (...) dodatkowo wydaje mi się, że(...) jeśli chociaż kilka z moich prognoz się sprawdzi, ta wojna przyniesie więcej ofiar niż dwie poprzednie razem wzięte."

 

Albo więc "Tego nie można przewidzieć" albo się to coś "prognozuje".

Trudno bowiem prognozować coś, czego nie da się przewidzieć (a tym samym prognozować).

Chyba, że bawimy się we wróżenie z fusów.

 

Dla przykładu.

Praktycznie przez cały ubiegły rok (a przynajmniej od marca), co chwilę czytałem "prognozy" o rychłej wojnie z Rosją.

Dwa tematy ukraińskie, były nimi przesycone. Powstał osobny temat o mobilizacji - już już drukowano karty.

Powstał inny - o tym, co może nam zabrać armia, na wypadek wojny.

A jakby poszukać, to pewnie, że dwa jeszcze by się znalazło.

SB puchł od rozważań na temat tego konfliktu.

To samo działo się w mediach - na początku roku wszyscy pisali o wiosennej ofensywie Rosjan, a zaraz po tym o początku III wojny światowej we wrześniu.
Na dzień dzisiejszy kupa z tego wyszła (co było do przewidzenia).

I dobrze.

 

Zamiast wojny wywołanej przez konflikt ukraiński, mamy dziś znów przewidywania o niej - tym razem w związku z konfliktem syryjskim.

Czyli jest o czym rozmawiać.

Można założyć jeszcze z pięć podobnych tematów - wojny z tego pewnie nie będzie ale co se o niej pogadamy, tego nam nikt nie odbierze.

 


  • 3



#11

PlCharles1995UK.
  • Postów: 65
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale jak to wojny nie będzie? Powiedz ludziom na Ukrainie czy w Syrii, że wojny nie ma, wybuchną śmiechem, to są pierwsze pola bitew, wojna już trwa, nie jest jeszcze rozszerzona na pełną, światową skalę.


Użytkownik PlCharles1995UK edytował ten post 19.12.2015 - 01:29

  • 0

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...wojna już trwa, nie jest jeszcze rozszerzona na pełną, światową skalę.

To my tu rozmawiamy o wojnie jako takiej, (czyli konfliktach wojennych w różnych regionach świata) czy o wojnie światowej? Pytam, bo najwyraźniej tytuł tego tematu

cyt."Czy III Wojna Światowa oficjalnie wybuchnie w 2016?" nieco mnie zmylił.

 

A poza tym nigdzie nie napisałem, że "wojny nie będzie" - poddałem tylko w wątpliwość twoje typowania w tej kwestii.


  • 0



#13

BassKat.
  • Postów: 172
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że wybuchnie, wojna to tragedia i jest zła, ale może wyniknąć z niej coś dobrego. Po II wojnie światowej świat w POŁOWIE się zjednoczył (Blok wschodni i zachodni) i był spokój. Po III wojnie światowej świat wyciągnie wnioski co zrobił źle i będzie potem już lepiej.
  • -3

#14

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję że wybuchnie, wojna to tragedia i jest zła, ale może wyniknąć z niej coś dobrego. Po II wojnie światowej świat w POŁOWIE się zjednoczył (Blok wschodni i zachodni) i był spokój. Po III wojnie światowej świat wyciągnie wnioski co zrobił źle i będzie potem już lepiej.

 

Nie, myślisz że dumna Rosja, dumne Chiny czy Dumne USA zaakceptują porażkę? Polecą atomówki, ale ludzkość przetrwa. Mi się marzy pełna wolność po 3 wojnie światowej, coś w rodzaju fallauta, mad maxa.Mój los zależy tylko odemnie. Od mięsa które zdobędę, od wrogów którrych wybije. Prawdziwa wolność


  • -5



#15

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ciężko mówić o aktualnej sytuacji Wojna Światowa, bo działania wojenne skupione są w praktycznie jednym miejscu (w skali świata) na bliskim wschodzie. Dotychczas wojny światowe charakteryzowało to, że rozgrywały się na wielu frontach jednocześnie.

 

 

Mi się marzy pełna wolność po 3 wojnie światowej, coś w rodzaju fallauta, mad maxa.Mój los zależy tylko odemnie. Od mięsa które zdobędę, od wrogów którrych wybije. Prawdziwa wolność

 

Fajna sprawa w grze, w której w każdej chwili możesz wczytać save. W prawdziwym życiu prędzej niż później dostałbyś w łeb za jakąś konserwę albo dobre buty i przygoda by się szybko skończyła.


Użytkownik skittles edytował ten post 19.12.2015 - 13:53

  • 8




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych