Skocz do zawartości


Zdjęcie

Energia Psi - dylemat

Energia Psi Czakra

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Czyli mówiąc krótko, nie ma żadnego dowodu na to co piszesz.

Od kiedy energie widać ? energia nie jest potwierdzona naukowo, i nie ma na nią dowodów, stąd pisze na tym forum i w tej kategorii, jeżeli nie jesteś kompetentny to nie komentuj. Osoba która będzie wiedziała o co mi chodzi na pewno potraktuje to odpowiednio i mi odpowie :)

 

 

 

Energie biologiczne nie maja tej mocy co energia np elektryczna. Piszę energie biologiczne bo jest tam parę poziomów energetycznych są energie eteryczne, astralne i mentalne. Energia elektryczna uruchamia przepływ elektronów między spolaryzowanymi biegunami. Energia elektromagnetyczna jest energią między biegunami magnesu utworzonymi przez przepływ w cewkach energii elektrycznej, mamy też energię grawitacyjną, która wyraża się np poprzez przesuwające się lub spadające masy materii i widzimy ją lecz jej natura nie jest do końca wyjaśniona.

 

Energie biologiczne są obserwowane i wyrażają się w wielkościach wlotowych, takie pomiary były robione np w mózgu. 
@Logistpsycho 
pisze jednak o innego rodzaju energii, która nie wyraża się w jednostkach używanych w fizyce a której skutki są odczuwane i obserwowane. Trudno zaprezentować tą energię na wideo, gdyż są to np aury widziane w określonych warunkach np w półmroku ale też przy mocnym nasłonecznieniu. Trudno też dokumentować zmianę samopoczucia osoby po otrzymaniu takiej energii. Energia eteryczna wpływa bardzo mocno na naszą witalność, czyli siłę napędzającą naszą konstrukcję mięśnie, kości i czyni większą naszą wydolność. Taką energię otrzymujemy np spacerując po lesie. Energia astralna, jest ich wiele rodzajów, wpływa na nasze emocje i jest to też udowadniane nie obserwacją wizualną ale oświadczeniami ludzi, którzy taką energię dostali. Tą energię możemy też otrzymać od roślin i od zwierząt. Podobnie jest z energią mentalną. Energia mentalna poprawia się gdy mamy wysoki poziom energii eterycznej i wysoki poziom konkretnych energii astralnych ale sama w sobie ma inną naturę i nie jest tylko poprawieniem energetyki mózgu ale jest jakością, jasnością myśli.

 

Te rzeczy znane są od wieków. Dopóki nie pojawiła się chemia medyczna i urządzenia techniczne pozwalające obserwować wnętrze człowieka były uznawane powszechnie. Zanegowane zostały w "epoce rozumu" jaką było Oświecenia, gdyż wtedy uznano, że Istnienie można wyjaśnić tylko poprzez naukową obserwacje. Założenie samo w sobie słuszne jest tylko jeden szkopuł mianowicie brak urządzeń do obserwacji. Postęp techniczny i postęp nauki sprawia, że widzimy i rozumiemy coraz więcej, nic nie chcemy brać na wiarę tylko poprzez metodologie naukową staramy się wyjaśnić i zaobserwować.

 

W nauce współistnieją teraz dwa nurty. Jeden traktujący człowieka i inne twory nauki jako czysto materialne przejawy, które wyjaśniamy mechanistycznymi teoriami. Oraz drugi nurt, który dopiero nabiera siły i znaczenia dopuszczający istnienie głębszych obszarów materii. Te obszary nazywa się psychicznymi, podświadomymi ale opis ich jest znany od wieków i nazywany był Okultyzmem czyli tajemnym.

 

Dlaczego tajemnym. Dawniej wszystko było tajemne nawet robienie butów. Każdy cech, każdy majster miał swoje tajemnice np budowniczowie katedr. Dzisiaj nic już nie jest tajemnicą o wszystkim można poczytać i dowiedzieć się. Ale mamy też postawy intelektualne, które niekiedy blokują przyjmowanie wiedzy. Taką postawą jest Oświeceniowe  "szkiełko i oko" czyli nie ma tego czego nie zaobserwujemy razem ze świadkami, nie ma tego czego nie możemy powtórzyć i nie ma tego czego nie możemy zarejestrować. 

 

Dlatego ocena tego co piszesz zależy od postawy intelektualnej a nie przytoczonych przez Ciebie argumentów.


  • 0



#17

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Aidil

Nie każdą rzecz da się zaobserwować bezpośrednio. Jeśli jednak dowody na jej istnienie pochodzą z obserwacji tego, na co podobno wpływa, to muszą one wykluczać wszystkie pozostałe możliwości. W nauce często można natknąć się na różne korelacje. Problem polega na tym, że jedynym sposobem na odkrycie prawdy jest udowodnienie, iż zachodzi gdzieś relacja przyczyny i skutku. Liczba możliwych korelacji jest bowiem naprawdę duża, co powoduje, że A może się wydawać przyczyną B, a w praktyce będzie tak, że A i B są skutkami C. Nikt nie broni ci wyrażać opinii, iż istnieją różne energie duchowe. Jeśli jednak nie potrafisz wskazać jakiegoś mierzalnego skutku, którego nie można wytłumaczyć czymś innym, to nikt nie będzie cię brał na poważnie. Przytaczasz różne rezultaty, a nie wskazałaś żadnego wytłumaczenia, dlaczego tylko pewne energie mogą powodować coś, co mimo wszystko jest w w pewien sposób obserwowalne.

Idąc twoim tokiem rozumowania, mogę stwierdzić, że wszystko jest tylko symulacją w komputerze, co zaneguje twoje teorie, a jednocześnie wciąż pozostanie niepotwierdzone.

Jeśli chodzi o aury, to ktoś zaproponował już rozwiązanie, według którego to synestezja emocjonalna może być przyczyną widzenia czegoś, co ty określasz aurą.

http://www.scienceda...20504110024.htm


  • 0



#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Jeśli jednak nie potrafisz wskazać jakiegoś mierzalnego skutku, którego nie można wytłumaczyć czymś innym, to nikt nie będzie cię brał na poważnie.....

 

2. Przytaczasz różne rezultaty, a nie wskazałaś żadnego wytłumaczenia, dlaczego tylko pewne energie mogą powodować coś, co mimo wszystko jest w w pewien sposób obserwowalne.....

 

3. Jeśli chodzi o aury, to ktoś zaproponował już rozwiązanie, według którego to synestezja emocjonalna może być przyczyną widzenia czegoś, co ty określasz aurą.

 

 

 

 

3. Zjawisko synestezji jest znane i opisane. Widzenie aury jest jednak percepcją wzrokową a nie odczytywanie zjawisk wizualnych innym zmysłem.

 

2. Każda energia jest siłą występującą w jakimś polu. Jeśli chodzi o energie duchowe to skutki ich widzimy ale umówiliśmy się, że przyczyny na pewno nie są duchowe np bioterapia. Żaden naukowiec nie potwierdzi, że bioterapia kogoś wyleczyła, mimo, że chory chodził do bioterapeuty. Naukowiec znajdzie inne przyczyny wyleczenia a to co nas przekona zależy od naszej postawy intelektualnej, inaczej się wyrażając, od naszej wiary.

 

1. Mierzalne skutki zależą od doskonałości aparatury pomiarowej. Ja nie dysponuję żadną. Raczej nie powołuje się na naukę, gdyż nie posiada ona jednolitej wykładni pochodzenia wielu zjawisk. To co napisałeś dotyczy trwania hipotez. Tak długo dana hipoteza jest naukowa dopóki nie wymyśli się innej lepiej tłumaczącej dane zjawisko w oparciu o znane fakty. Więc zmieniają się one i trudno, takie jest życie. 

 

 


Użytkownik Aidil edytował ten post 05.07.2015 - 13:49

  • 0



#19

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

3. Zjawisko synestezji jest znane i opisane. Widzenie aury jest jednak percepcją wzrokową a nie odczytywanie zjawisk wizualnych innym zmysłem.

 

Po pierwsze, zabrzmiało to, jakbyś była pewna, iż widzenie aury jest rzeczywiście percepcją wzrokową. Sam napisałem, że obiecujące rozwiązanie może być trafne. Czy masz więc całkowitą pewność popartą dowodami, czy jednak napisałaś tak, bo w to wierzysz?

 

Po drugie, zgodnie z hasłem w encyklopedii WIEM:

Synestezja, łączenie wrażeń odbieranych przez jeden ze zmysłów z doznaniami związanymi z innym zmysłem, np. przekształcanie wrażeń słuchowych we wzrokowe ("barwa dźwięku").

 

Twierdzisz, że synestezja dotyczy tylko zjawisk wizualnych. W praktyce oznacza to jednak odbieranie wrażeń przyporządkowanych jednemu zmysłowi jako pochodzące od innego. Oczywiście wszystko to działa na poziomie mózgu, a nie receptorów zmysłów.

 

Do reszty nie mam zastrzeżeń.


Użytkownik Gamebitt edytował ten post 05.07.2015 - 15:07

  • 0



#20

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Po prostu to o czym piszesz nie istnieje. A co do energii, to widać po prostu jej skutki, masz jakiś dowód na działanie tej energii? Zresztą to same wymysły i nic więcej. Setny temat o "potrafię tworzyć energię blabla". Po 2 stronach zostanie zamknięty.

Jeżeli już czepiasz sie dowodów, to tak jak napisałem wiele osób z mojego otoczenia poczuło tą energie :) nadal czekam na kogoś kompetentnego prosze pisac na priv lub tutaj., tak btw jest coś takiego jak bioterapia.

 

A jeżeli temat zostanie zamknięty, bez uzyskania satysfakcjonujacej odpowiedzi a tylko z samymi przekonaniami, że to nie istnieje itp. to dla mnie to forum jest bez sensu, napisałem tutaj po coś i naprawdę długo myślałem czy w końcu gdzieś o tym napisać dlatego oczekuje kompetencji w tym temacie.

 

 

Na tym polega sukces bioenergoterapeutow. Każdemu możesz wmówić że jego dłoń czuje mrowienie, przepływ ciepla itp. i uwierz mi ta osoba to poczuje. Nawet nie musisz sugerować komus by to poczuł wystarczy że powiesz tej osobie o swoich zdolnościach i zechcesz je zademonstrować. Wiekszośc osób podatnych na sugestie coś poczuje. Co do pozytywnego samopoczucia osob po ,przekazie energii'. JKeżeli masz dużo charyzmyu, jestes mily, pozytywny nie dziw się ze inni bedą sie czuli lepiej w twoim towarzystwie. Niektóre osoby mają cos takiego ze dobrze wpływają na otoczenie i samopoczucie a nawet na zdrowie własnie poprzez pozytywny sposob bycia i zdolnośc do udzielania tego innym.


  • 0

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Synestezja, łączenie wrażeń odbieranych przez jeden ze zmysłów z doznaniami związanymi z innym zmysłem, np. przekształcanie wrażeń słuchowych we wzrokowe ("barwa dźwięku").

 

 

 

Twierdzisz, że synestezja dotyczy tylko zjawisk wizualnych. 

 

Nie stwierdziłam, że synestezja dotyczy tylko zjawisk wizualnych, gdyż znane są relacje osób, które widzą lub nawet czują dźwięki albo słyszą kolor, nie pisałam o tym bo nie o synestezji dyskutujemy i wpis mógłby zająć tyle miejsca, że skutecznie by zniechęcił do przeczytania go.

 

Widzenie aury jest percepcją wzrokową choć są przypadki, że aurę można poczuć. Nie chcę tutaj powoływać się na Biblię ale tam jest o tym przy okazji np Zwiastowania.

 


  • 0



#22

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Aidil, w kręgach Psioników w pierwszej kolejności uczy się jak POCZUĆ energię, w drugiej jak nią MANIPULOWAĆ, tylko czasami zdarza się przypadek gdzie osoba jest w stanie ją zobaczyć, tak że tak trochę nie halo z tą Twoją kolejnością, chyba że zamiast aury, która jest przecież energią a której zobaczenie może zająć sporo czasu adeptom modelu energetycznego, ci "spece" widzą jedynie to co chcą zobaczyć, czyli, ściemniają.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#23

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Auegamma, to nie tylko kolejność Aidil:

http://www.paranorma...-o-psi-ballach/

 

W kwestii energii Psi jestem zupełnym laikiem, a w innych tematach satysfakcjonującej odpowiedzi na to nie znalazłem. A mam bardzo proste pytanie: W jakim celu w ogóle się tworzy te aury/Psi-balle? Tak po prostu dla zabawy? Tylko po to żeby ktoś inny mógł włożyć rękę i poczuć? Żeby komuś innemu tę całą energię przekazać? Żeby się jakoś samodoskonalić? Czy są jeszcze jakieś inne zastosowania?

 

Oczywiście zakładając, że to istnieje.


  • 0



#24

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Legendary, sprawa jest prosta lecz musisz podzielić swoją wypowiedź na dwie, odnosząc się indywidualnie do tzw. Psi Balli oraz do widzenia aury, ale do rzeczy.

 

Widzenie aury: w zamyśle widzenie aury miało pomóc w ocenie tego co z daną osobą jest nie tak, jeżeli ma sporo szarego / czarnego koloru w aurze w danej okolicy to niby dana okolica ma stan chorobowy czy coś podobnego, i na tym można zakończyć opisywanie celu widzenia aury.

 

Psi Balle: w kręgach Psioników jest to praktyka tworzenia oraz utrzymywania tzw. energii duchowej, jest to raczej szlifowanie podstawowych umiejętności odczuwania i manipulowania energią duchową, gdzie tworzy się tzw. strukturę energetyczną nadając jej zamierzone cechy, takie jak krztałt, wielkość czy gęstość. Nie jest to jakoś bardzo rozbudowana koncepcja treningu, lecz tak jak umiejętność pisania pośredniczy w tworzeniu epokowych dzieł literatury, tak i ta praktyka może posłużyć do czegoś bardziej zaawansowanego, przykładowo tworzenie tzw. dronów, szerokopasmowego odczuwania energii czy precyzyjnego uzdrawiania.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#25

Psi.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

Jestem na tym forum od kilku minut, lecz temat energii nie jest mi obcy...

 

Od paru lat umiem sie posługiwać energią zapewnę w stopniu minimalnym ale potarfie ją przesyłać, uwalniać i pobierać.

Od zawsze czułem się osobą z wysokim pokładem energetycznym, jestem pozytywny i optymistyczny, pokazywałem wielu ludziom i dawałem im poczuć moją energie, zawsze byli w szoku ale chcieli więcej, czego nie ma sie co dziwić bo moja energia jest pozytywna, dobra i orzeźwiająca z tego co mi mówili. Potrafie tworzyć PSI balle, wizualizować energie a także pobierać ją od osób. Lecz nie wiem co dalej, nie wiem czy powinienem to rozwijać w jakiś sposób, piszcze tutaj bo stalo sie to dla mnie dylematem czy robić coś z tym czy może mam talent, dar itp.

Na koniec wypowiedzi dodam, że nigdy nie uczyłem sie używać energii w sensie, że po prostu pewnego dnia czułem, ze moge komus dać troche mojej energii i wtedy pierwszy raz udało mi sie to zrobić, następnie zacząłem o tym czytać i tak dalej i tak dalej.

Czekam na jakieś wskazówki.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Zauważyłem, że od razu temat został zniżony do poziomu " to nie istnieje" dlatego jeżeli znowu ktoś ma coś napisać w takim stylu to prosze darujcie sobie, szukam kompetetnej i rzetelnej odpowiedzi.

 

Wszystkie sprostowania odnośnie postu zawarte niżej !.

Ja nwm czy psi ball który ja robie jest poprawny kiedy energia wchodzi do ciała czuje mrowienie po cały ciele czuje uciskanie a w rekach czuje skurcz i mrowienie i widze kolory w obwótkah moich palców nie jestem pewien czy to dobrze robie pomocy !


  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już przychodzę ci pomóc. Było już pisane wiele razy na forum, że coś takiego jak energia psi nie istnieje http://www.paranorma...e-3#entry630543

To co czujesz i widzisz to drętwienie rąk i złudzenie. Bo jeśli tą niby energię można zobaczyć, poczuć i uformować w kulkę to już dałoby się ją sfotografować i zmierzyć.


  • 0



#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już piszę by ci pomóc^^, otóż ,,,  Było tutaj nie raz dowodzone jaką bzdurą jest twierdzenie iż energia psi nie istnieje, podobnie jest i było prowadzenie dyskusji w zwiazku brakiem zrozumienia zjawiska jakim jest doświadczenie pod nazwą Kot Schrodingera, a także bliźniaczych protonów lewo i prawoskrętnych, tych rodzajów energii które potrafią zareagować zgodnie z nasza intencja. Tą prowadzoną wymianę zdań kończą z powodzeniem zakończone badania potwierdzające powyższe twierdzenia.
No cóż naukowe doświadczenia potwierdzona na piśmie stają się dla niektórych wiedzą, a przecież nie wszystko jest już opublikowane i przebadane.
Doświadczenia i prowadzone prace pozwalają się rozwijać nauce. Natomiast dogmatyczne trzymanie się i nie wychodzenie poza materiał zawarty w podręcznikach ze szkoły średniej powoduje własnie taki pozom rozmowy. 


  • -3



#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co ma wspólnego z energią psi kot schrodingera? Znowu wymyślasz sobie jakieś własne fakty.
Dowód na to że energia psi to bzdura jest zawarty w ostatnim zdaniu mojego poprzedniego posta. Jak odpowiesz jakoś przekonująco na ten argument, to można dalej pisać.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 19.06.2016 - 13:08

  • 0



#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj, bo jeśli się czegoś nie rozumie, wystarczy powiedzieć o tym używając przypadkowych wyrazów z fizyki kwantowej, a już bełkot brzmi mądrze.


  • 2



#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj, bo jeśli się czegoś nie rozumie, wystarczy powiedzieć o tym używając przypadkowych wyrazów z fizyki kwantowej, a już bełkot brzmi mądrze.

 

 

Dziwna postawa i bardzo dziwny sposób argumentacji swojego stanowiska. 


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Energia, Psi, Czakra

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych