Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakodowane w kręgach

kręgi kod

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#121

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A mnie się wydaję, że przeczytaliście trochę o Wylatowie, trochę na natuliusie, zobaczyliście, że jest tam jakiś Bernatowicz, pomyśleliście, że można zrobić kwadrat to można i tysiąc i tyle na ten temat. a Zaciekawiony to już w ogóle rzuca na lewo i prawo stwierdzeniami, ale może jakiś dowód na swoje tezy?

Bo ja czy Staniq daliśmy sporo materiałów, Staniq dał zdjęcia połamanych kłosów, ja powydłużanych, do tego link z wynikami badań, a Wy na razie rzucacie tylko:

 

"Raz dowodem na nieziemskość kręgu ma być jego idealność, ale zaraz potem okazuje się że ich charakterystyczną cechą jest nieidealność"

Skąd w ogóle ta teoria? Czy to ktoś powiedział? Czy może to opinia jakichś półgłówków z innego forum? Czy jakaś poważna osoba powiedziała, że krzywe koło jest dowodem, że to kosmici?

Dajcie chociaż jeden przekonujący dowód, że człowiek jest w stanie wydeptać idealny obraz w środku nocy w maksymalnie kilka godzin rozciągający się na setki metrów. A teoria, że jak wyjdzie krzywy trójkąt to się zrobi kwadrat to po prostu :facepalm:.


  • 6



#122

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zboża nie zawsze są połamane bo jeśli są młode to przy wygniataniu łamią się dość trudno.

Teoria że jeśli nie wyjdzie jedna figura to można ją zamienić w inną podważasz bo co? bo sama emota to za mało.

Twórcy kręgów mogą pomagać sobie  przy pomocy magnetronów które generują ciepło i tym samym zmiękczają łodygi, wtedy się nie będą tak łamać http://www.telegraph...microwaves.html


  • 0



#123

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sam mówiłeś, że najpierw kreślą wzór na kartce. Jeśli mają opracowany pewien schemat i obraz do wykonania no to ciężko sobie wyobrazić, że nagle z 15m krzywego trójkąta zrobią 5m kwadrat. Musieliby wszystko poprawiać od nowa, żeby to miało ręce i nogi i wyszło to co miało wyjść.

Jeszcze inaczej ma się sprawa, gdyby to był pierwszy trójkąt na polu, ale co jeśli to trójkąt któryś tam, który tworzy już 70% obrazu?



 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 30.04.2015 - 21:31

  • 0



#124

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6638
  • Tematów: 768
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twórcy kręgów mogą pomagać sobie  przy pomocy magnetronów które generują ciepło i tym samym zmiękczają łodygi, wtedy się nie będą tak łamać 

No chciałbym zobaczyć gościa z mikrofalą w łapkach skaczącego po polu i podgrzewającego łodygi bez podgrzewania nóg kolegów, albo z laserową kosą. Taaa... ale taki sprzęt to chyba tylko z NASA można dostać i to zapewne na etapie prototypu.





#125

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nigdy wcześniej nie interesowałam się tym tematem i szczerze przyznam że go nie znam. Jednak artykuł Staniqa mnie zaintrygował i skłonił do pobuszowania w sieci. 

 

Na jednej ze stron znalazłam wyjaśnienie takie, że te kręgi robione są przy pomocy muzyki. Jest tam też napisane jak to ma wyglądać. Nie wiem czy to prawda czy nie, jednak jeśli ktoś chciałby się zapoznać, poniżej wklejam link.

 

Kręgi w zbożu – stworzone przez dźwięk?

 

 

http://npn.org.pl/?p=3635


  • 0



#126

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja bym chciał zobaczyć mikrofale zginające źdźbło w kolanku. Bo z tego co się orientuję to tylko hipoteza, że być może to mogło wywołać wygięcie, w kręgach nie znajdowano śladów mikrofal.

Jeśli zboże jest młode to po położeniu zaczyna się prostować. Robi to poprzez zaginanie kolanek. Jeśli krąg był badany już jakiś czas po powstaniu, to znalezienie takich źdźbeł nie jest żadną anomalią. Jeśli dodatkowo w zbożu w którym wygnieciono krąg były naturalne legi, to będziemy mieli takich źdźbeł dużo.

 

Nawiasem mówiąc - zgodnie z zasadzą że na bezrybiu i rak ryba, niektóry ufolodzy uważają że legi w zbożu to niedokończone kręgi, lub wynik prób wstępnych.


  • 0



#127

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale czy takie ślady mikrofal da się znaleźć badając pod względem chemicznym takie zboże?
No tak ciężko by było z trójkąta co ma 15 metrów zrobić coś mniejszego ale odwrotnie już by się dało bo czemu by nie.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.05.2015 - 08:04

  • 0



#128

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A kto mówi, że by się dało?


  • 0



#129

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jeśli zrobisz trójkąt to możesz przerobić na inną figurę, koło na nim opisać i wygnieść resztę. A żeby zrobić z większego mniejsze to trzeba podnieść to co się wcześniej położyło.
  • 0



#130

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jeśli masz zrobić twarz i masz 1/2 twarzy wydeptane i nagle się okazuję, że wyszedł 15m krzywy trójkąt to co Ci da zrobienie z niego 5m kwadratu? To kompletnie zepsuje zaplanowany obraz, to nie jest rysowane ołówkiem, że weźmiesz i sobie wymażesz gumką, tym bardziej, że podobno wszystko przed mają wymierzone i zaplanowane.


  • 0



#131

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale jeśli masz zrobić twarz i masz 1/2 twarzy wydeptane i nagle się okazuję, że wyszedł 15m krzywy trójkąt to co Ci da zrobienie z niego 5m kwadratu? To kompletnie zepsuje zaplanowany obraz, to nie jest rysowane ołówkiem, że weźmiesz i sobie wymażesz gumką, tym bardziej, że podobno wszystko przed mają wymierzone i zaplanowane.

 

 

Zaraz się dowiemy, że te wszystkie skomplikowane wzory to po prostu nieudane twarze, wymazane gumką...


  • 0

#132

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak architektowi nie wyjdzie wcześniej zaprojektowany most to sobie machnie krzywą wieżę w Pizie ^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 01.05.2015 - 16:12

  • 2



#133

akuri770.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No jeśli zrobisz trójkąt to możesz przerobić na inną figurę, koło na nim opisać i wygnieść resztę. A żeby zrobić z większego mniejsze to trzeba podnieść to co się wcześniej położyło.

No słuchaj jak to dla ciebie takie proste to zbierz sceptyków z forum wyjdź na jakieś pole i zrób takie wyrafinowane wzory jakie przedstawił Staniq w swoim wpisie przecież to takie proste deska sznurek i po sprawie tutejsi "sceptycy" nagle okazują się ekspertami i specami od wszystkiego , a w rzeczywistości jest to tylko takie wymądrzanie się czasami wasze wpisy tzn. sceptyków to takie brednie wyssane z palca , że aż się czytać nie da.


  • 1

#134

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, zaraz kupię działkę ziemi a potem wysieję zboże i będę wygniatał.

 

 

 

To najlepsze kręgi jakie widziałem

UhZJQ6m.jpg

 

S7Rqa0u.jpg

 

To musi być dzieło kosmitów, innej możliwości nie widzę.

 

Gdyby ktoś pomyślał że się naśmiewam, to podaję przykład kręgu uznanego za autentyczny.

http://www.enjoyhori...fieldreport.htm I fragment

On July 23-24, 2003, a private scientific research team documented physical evidence that confirmed Art Rantala’s eyewitness observation that the Mayville/Kekoskee, Wisconsin crop circle formation was not made by hoaxers.

 

Czyli krótko mówiąc ustalono, że ten piktogram nie jest fejkiem:

Vd6jlNb.jpg


Użytkownik Wszystko edytował ten post 01.05.2015 - 20:15

  • -1



#135

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, ale kto to ustalił? Zresztą jeśli ktoś taki wzór uznaje za niewykonalny dla człowieka, to albo jest nienormalny, albo sobie robi jaja. Ewentualnie uważa, że to kosmici zrobili sobie jaja, żeby ludzie pomyśleli, że to ludzie.

Nikt tu nie twierdzi, że 100% piktogramów to dzieło nie wiadomo czego/kogo. Ja tylko twierdzę, że nie wszystkie są dziełem człowieka.


  • 2




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kręgi, kod

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych