Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakodowane w kręgach

kręgi kod

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#406

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up @Zaciekawiony

Taaa. Jasne Brzytwa Ockhama.

Specjalnie dla Ciebie spróbuję trochę prościej. 

 To wygniatanie mogło by być skutkiem nieznanego nam oddziaływania nieznanej nam technologii przekazywania informacji.

 mniej niż sto lat temu mikrofale i gotowanie podlegały prawu Brzytwy Ockhama. Dzisiaj większość z nas ma kuchenki mikrofalowe w domu. Żadne cuda. 

 

 

nieznana pozaziemska cywilizacja, posługująca się nieznaną technologią aby wygniatać kręgi zbożowe w nieznanym celu?

 A może zacytujesz gdzie pisałem iż pozaziemska cywilizacja, posługująca się nieznaną technologią wygniata kręgi zbożowe? 

 Pisałem jedynie iż być może jest to efekt uboczny przesyłania informacji przy pomocy nieznanej nam technologii.


Użytkownik pan juzek edytował ten post 09.06.2015 - 22:00

  • 1



#407

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie twoja hipoteza jest całkowicie absurdalna i nieprzekonująca.
  • 0



#408

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@ 

Trudno. Nie będę się spierał. 


  • 0



#409

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo dlaczego wszystkie te sygnały trafiają w zboże, zwłaszcza w
Anglię.
  • 0



#410

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6640
  • Tematów: 769
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo tak se wycelowali. Nie wymagaj, aby rzeźbili w śniegach Arktyki, bo łatwiej upilnować, czy ktoś podrabia, czy nie. Powalanie świerków w syberyjskiej tajdze jakoś pewnie nie zostało odkryte, więc zmienili rozdzielczość na coś mniejszego, abyś Ty mógł to zauważyć. Nie wiem co będzie następne, może zaczną wypalać wzorki na czole. O rany! Znak bestii! No zobacz...

Tak nawiasem, nie tylko w zbożu, ale w kukurydzy, w trawie. 





#411

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq - ale nie sądzisz, że to trochę takie prześmiewcze uciekanie od sedna problemu?

 

Czy alternatywą dla zboża, trawy, kukurydzy jest tylko śnieg?

No chyba, że bierzemy pod wzgląd kwestię wygody deptania -  w sensie, że i zboże i śnieg jest tak "plastycznym" materiałem, w którym swoje przesłanie mogą zostawić zarówno kosmici (przy użyciu swoich nowoczesnych technologii) jak i... ludzie (przy użyciu nieco bardziej prymitywnych metod sznurka i deski).

 

Być może, przy bliższym, dokładniejszym przyjrzeniu się, osoba wiedząca na co zwrócić uwagę dostrzeże różnicę.

Ale wydawać by się mogło, że skoro już kosmici angażują się w zostawianie znaków świadczących o ich istnieniu, to mogliby wybrać sposób nieco bardziej jednoznaczny. taki, który już na starcie wyeliminowałby podejrzenia o "podróbki" wykonane ludzką ręką (czy tam raczej nogą).

Żeby nie tylko specjaliści wiedzieli, że to przekaz od kosmitów, a nie jakiś wygłup wyspecjalizowanych deptaczy.

 

No, bo gdyby przesłania robione były tylko dla specjalistów, to przecież nie musiałyby być widoczne dla wszystkich. Czyż nie?

 

Nie zastanawiało Cię nigdy dlaczego te skomplikowane wzory nie powstają na przykład na wielkich wyasfaltowanych parkingach?

Powierzchnia równa, płaska i doskonale widoczna. Wymarzony podkład dla skomplikowanych rysunków.

Że twarda?

To chyba nie problem dla - kosmitów? Bo ludzie już mieliby zdecydowanie trudniej żeby w takim parkingowym asfalcie sieknąć jakiś większy wzorek.

 

Tak tylko pytam, bo z jednej strony obserwuję dość mocne zaangażowanie w ten temat Ciebie i kilku innych osób (przy jednoczesnym podkreślaniu, że wcale nie przesądzacie, że to robota kosmitów), a z drugiej strony - wyjątkowa hermetyczność na kontrargumenty typu: "Dlaczego tylko w zbożu (trawie, kukurydzy)"?

A moim zdaniem to jest bardzo dobre i zasadnicze pytanie.

Bo jak się ustali odpowiedź na nie to dopiero wtedy będzie można rozważać sens tych ewentualnych przekazów i kwestię "oryginał czy podróbka".

 

Inaczej mówiąc - najpierw znajdźcie wzór, którego Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ, nie mógł zrobić człowiek (nie tylko ze względu na sposób wykonania ale również na miejsce w którym powstał - np. podłoże, w którym został wykonany), a dopiero później zastanawiajcie się co on oznacza.

Bo inaczej to ten temat ciągną się będzie kolejne trzydzieści stron, a Wy się w kółko będziecie kręcić wokół problemu, czy kolanko zboża jest złamane, czy przygięte, a jego wydłużenie to efekt działania siły kosmicznej, czy zwykłego pasożyta.


  • 0



#412

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor ja uważam, że dlatego zboże/trawy, bo jest to najbardziej odpowiednie miejsce dlatego czegoś co wygniata. Ja osobiście nie uważam, że wygniatają to kosmici, ani też nie wiem czy to jest jakiś przekaz czy może zabawa, albo jeszcze jakaś inna czynność. Ja skłaniam się ku teorii, że część tych piktogramów, które bardzo ciężko wyjaśnić to sprawka tych świecących srebrzystych kul - nie wiem czym są, ale po pierwsze zostały już kilkukrotnie w takich miejscach zaobserwowane, po drugie są udokumentowane - są zdjęcia/filmiki i jest nawet jeden, który został przeanalizowany i jak się okazało jest prawdziwy - był omawiany nawet w tym temacie. Jedyny argument jaki się pojawił to "ale ta kulka lata, a piktogram jest już zrobiony", no cóż, ale jednak jest to coś na tym filmiku i jest w pobliżu kręgu.

Dlaczego zboże? Cóż, jest to teren przede wszystkim wygodny, prosty, nie ma na nim żadnych przeszkód, domów, dróg, magazynów, kominów, drzew, etc. Po drugie jest elastyczny, nikt nie wie jaka energia dokładnie działa w momencie wygniatania, może za słaba na asfalt? Może w ogóle nieskuteczna? Poza tym gdzie na tym asfalcie to zrobić? Na lotnisku? No bo chyba nie na parkingu pod biedronką.

Zaraz mi wyjedziecie na pewno z argumentem, że jak są tacy rozwinięci, żeby tu przylecieć to na pewno ich energia mogłaby wygniatać asfalt, bla bla. To w takim razie Ty i Ty i Ty weź ołówek i idź nim wygnieść coś na murze. Nie da się? Przecież też jesteśmy rozwinięci, a ołówek ma już dziesiątki lat! Okej, weźmiesz kilof to coś tam wystrugasz na asfalcie, ale chodzi o to, że to coś co wygniata nie musi być wcale przystosowane do wszystkiego i umieć wszystko, tylko dlatego, że jest bardziej rozwinięte w czymś tam. Może akurat w zbożu pasuje, a na asfalcie nie, może na asflacie zeżarłoby za dużo energii i jest nieopłacalne, a może po prostu nie wziął aparatury/lasera(przykładowego kilofa) do wygniatania asfaltu, a może woli na zbożu tak jak Ty na kartce, a nie na chodniku, itp, itd.

Moim zdaniem jest kilka piktogramów, których nie mógł wykonać człowiek, więc nie muszę ich szukać.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 10.06.2015 - 15:48

  • 0



#413

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor ja uważam, że dlatego zboże/trawy, bo jest to najbardziej odpowiednie miejsce dla tego czegoś co wygniata.

Tak też napisałem.

cyt.

No chyba, że bierzemy pod wzgląd kwestię wygody deptania -  w sensie, że i zboże i śnieg jest tak "plastycznym" materiałem, w którym swoje przesłanie mogą zostawić zarówno kosmici (przy użyciu swoich nowoczesnych technologii) jak i... ludzie (przy użyciu nieco bardziej prymitywnych metod sznurka i deski).

 

Pytanie tylko, czy te przekazy muszą być wygniatane?

Moim zdaniem - nie. Mogą być równie dobrze ryte, rysowane, czy rzeźbione. Techniczny sposób wykonania mógłby być dowolny - szczególnie dla reprezentantów wysoko rozwiniętej cywilizacji. A przy okazji, praktycznie każdy inny sposób ( i każdy z wyżej wymienionych), w zasadzie wykluczyłby "podróbki" wykonane ręką człowieka.

 

Dlaczego zboże? Cóż, jest to teren przede wszystkim wygodny, prosty, nie ma na nim żadnych przeszkód, domów, dróg, magazynów, kominów, drzew, etc.

 

Dokładnie tak jak na dużym parkingu, boisku sportowym, placu defilad itp.

   
 

 

Po drugie jest elastyczny, nikt nie wie jaka energia dokładnie działa w momencie wygniatania, może za słaba na asfalt? Może w ogóle nieskuteczna?

 

To byłoby dość dziwne - nie sądzisz? Ale ok. Jeśli asfalt jest zbyt twardy, to może jakiś stadion olimpijski albo boiski taki Yankesów na przykład, z równo przyciętą murawą byłyby wystarczająco miękkie?

 

 

Poza tym gdzie na tym asfalcie to zrobić? Na lotnisku? No bo chyba nie na parkingu pod biedronką.

 

Lotnisko byłoby niezłe.

Parking przed Biedronką? Serio? Nie widziałeś żadnego większego? - ciężko uwierzyć. W Stanach jest ich od groma ale nawet u nas znalazłoby się kilka większych niż te przed Biedronkami.
 

 

Zaraz mi wyjedziecie na pewno z argumentem, że jak są tacy rozwinięci, żeby tu przylecieć to na pewno ich energia mogłaby wygniatać asfalt, bla bla.

To w takim razie Ty i Ty i Ty weź ołówek i idź nim wygnieść coś na murze. Nie da się? Przecież też jesteśmy rozwinięci, a ołówek ma już dziesiątki lat!

 

Bo widzisz, stopień "rozwinięcia" polega nie tylko na tym, że się dysponuje odpowiednimi narzędziami ale PRZEDE WSZYSTKIM - wie się do czego ich używać.

Gdybym chciał ryć na murze, to z pewnością nie ołówkiem - znalazłbym do tego przynajmniej kilka bardziej przydatnych narzędzi - i to wcale nie gabarytów kilofa.

 

 

Okej, weźmiesz kilof to coś tam wystrugasz na asfalcie, ale chodzi o to, że to coś co wygniata nie musi być wcale przystosowane do wszystkiego i umieć wszystko, tylko dlatego, że jest bardziej rozwinięte w czymś tam. Może akurat w zbożu pasuje, a na asfalcie nie, może na asflacie zeżarłoby za dużo energii i jest nieopłacalne, a może po prostu nie wziął aparatury/lasera(przykładowego kilofa) do wygniatania asfaltu, a może woli na zbożu tak jak Ty na kartce, a nie na chodniku, itp, itd.

 

Nie wziął aparatury? Serio? Wybacz ale w ten sposób to można wszystko wytłumaczyć. Ten sposób wyjaśniania wątpliwości w zasadzie wytrąca z ręki wszelkie racjonalne argumenty. No, bo jak tu spierać się, czy to kosmita, czy nie skoro on po prostu zapomniał wziąć ze sobą odpowiednich narzędzi. Gapa.

To tak jakbym ja (wracając do tego przykładu ze ścianą), z uporem godnym lepszej sprawy, "rzeźbił" w niej ołówkiem tylko dlatego, że zapomniałem zabrać z domu metalowego rylca.

 

 

Moim zdaniem jest kilka piktogramów, których nie mógł wykonać człowiek, więc nie muszę ich szukać.

 

Wygniecionych w trawie / zbożu / kukurydzy - zgadza się?


  • 1



#414

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli twoim zdaniem nie robią tego kosmici a jednocześnie niektóre kręgi nie są stworzone przez ludzi to w takim razie kto steruje kulami co robią kręgi
Bo albo sterują nimi kosmici albo ludzie, no chyba że to kule inteligentne co same wiedzą co robić. Chociaż osobiście nadal twierdzę że nie ma żadnych wiarygodnych filmów które potwierdzają teorię kul robiących kręgi.
  • 0



#415

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film "Jupiter Ascending" i wiadomo skąd się biorą wzorki w zbożu. :mrgreen:


  • 0

#416

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo widzisz, stopień "rozwinięcia" polega nie tylko na tym, że się dysponuje odpowiednimi narzędziami ale PRZEDE WSZYSTKIM - wie się do czego ich używać.

Gdybym chciał ryć na murze, to z pewnością nie ołówkiem - znalazłbym do tego przynajmniej kilka bardziej przydatnych narzędzi - i to wcale nie gabarytów kilofa.

Właśnie pishor, gdybyś chciał, skąd wiesz czym kieruje się to coś? A może to coś w ogóle nie zna czegoś takiego jak asfalt? Jest to chyba możliwe?

 

Wygniecionych w trawie / zbożu / kukurydzy - zgadza się?

No tak, o to mi chodzi.

Wszystko

Jeśli twoim zdaniem nie robią tego kosmici a jednocześnie niektóre kręgi nie są stworzone przez ludzi to w takim razie kto steruje kulami co robią kręgi

Chodzi mi o to, że nie wierzę w to, że przylatują tu sobie kosmicie z planety X, wygniatają wzorek i odlatują. A te kule, no już prędzej, że są przez nich sterowane, może to jakieś sondy, może roboty, a może jakieś niepoznane nam inteligentne formy. Może robią eksperymenty, może ładują energię w ten sposób, a potem lecą gdzieś niewiadomo gdzie.

Ja uważam, że argumenty typu dlaczego kwadrat, a nie koło, albo dlaczego zboże, a nie asfalt są słabe. Jedyny naprawdę mocny to ten, dlaczego akurat przede wszystkim zboża w Anglii, a nie np mazurskie pola? Ale to też da się wyjaśnić.


  • 0



#417

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Właśnie pishor, gdybyś chciał, skąd wiesz czym kieruje się to coś? A może to coś w ogóle nie zna czegoś takiego jak asfalt? Jest to chyba możliwe?

 

Tego oczywiście nie wiem ale założenie, że kosmici, którzy wykonali te kręgi w celu przekazania nam jakichś (ważnych) informacji nie wiedzą co to asfalt, jest...

No, sam pomyśl. :D

To może oni poprzez te kręgi chcą nam oni przekazać sposób utwardzania nawierzchni w sposób trwały, pozwalający na wybudowanie lądowiska dla ich statków kosmicznych - bo nie wiedzą, że już ten sposób znamy? :D

Oczywiście żartuję.


  • 1



#418

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo dlaczego wszystkie te sygnały trafiają w zboże, zwłaszcza w
Anglię.

 W zboże, kukurydzę, trawę. Może dlatego że wszystkie te rośliny  należą do rzędu wiechlinowców, i rosną w monokulturach. Nie wiem przyczyn może być sporo. a te piktogramy znajdowane są wszędzie, również w Polsce. Jeżeli moja hipoteza była by słuszna to takie sygnały pewnie trafiałyby w oceany, miasta, lasy, góry, z tą różnicą że nie zostawiały by żadnych śladów. 

 Wydaje mi się że hipoteza o przypadkowych efektach  komunikacji na duże odległości po między obcymi, jest bardziej logiczna niż to iż kosmici wysyłają na ziemię świecące kulki po to aby rysować w zbożu jakieś pierdoły. 


  • 0



#419

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2573
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedyny naprawdę mocny to ten, dlaczego akurat przede wszystkim zboża w Anglii, a nie np mazurskie pola?

 

Jak już kiedyś pisałem, w Anglii jest jedna z najdłuższych tradycji wydeptywania kręgów, dlatego tam jest ich najwięcej są największe, najbardziej skomplikowane i wszystko co naj.

 

 


  • 0



#420

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jedna i druga teza jest tak samo nonsensowna. W Polsce kręgi są dużo biedniejsze niż te zagraniczne. Nawet przypadkowo dostajemy to co gorsze.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kręgi, kod

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych