Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mój dom został nawiedzony?

duch nawiedzony dom

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
56 odpowiedzi w tym temacie

#31

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

o 23:43 napisałeś że jest 1:36?? hmm ciekawe.. niech ktoś usunie to nademną bo edycja tutaj jest jakaś dziwna i nie mogę usunąć

 

Post pisałem dokładnie o 1:36 co do minuty gdyż patrzyłem na zegarek w komputerze.

Nie wiem czemu jest napisana taka godzina, błąd? lub edycja tekstu ale chyba nie logiczne byłoby gdybym pisał o 23 że jest 1:36.


  • 0

#32

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


o 23:43 napisałeś że jest 1:36?? hmm ciekawe.. niech ktoś usunie to nademną bo edycja tutaj jest jakaś dziwna i nie mogę usunąć

 

Sprawdź ustawienia swojego zegara w profilu - najprawdopodobniej jest on źle ustawiony.

Ja widzę czas wpisu autora tak
 

Napisano dziś, 01:43

Cieszę się, że coraz więcej osób czyta post i dziękuję za cenne komentarze.

Jest 1:36 zasnąłem padnięty po 23.

 


  • 0



#33

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziś zauważyłem ponowną zmianę obrotu fotela w biały dzień.

Nie było mnie w domu może z 30 minut wychodząc do sklepu a gdy wróciłem fotel nie był w pozycji w której go ułożyłem (fotel obracam albo do ściany lub do biurka by mieć wyznacznik czy się coś zmieniło.

Miałem duży problem z zamontowaniem kamery którą będę rejstrował obraz by mieć widok na większość pokoju.

Postanowiłem kamere umieścić tak by nie było zarzutów, że ktoś się schował i na lince obraca fotel.

Czuję się w sumie fatalnie i niestety jutro czeka mnie duży stres ze sprawdzaniem nagrania...

Bardzo możliwe, że jesteście świadkami prawdziwych paranormalnych zdarzeń bądź dziwnych przypadków (jeszcze za wcześnie mi oceniać).

Plusem dla was jest to, że czytacie i to was nie dotyczy.

Jeśli na nagraniu coś się stanie to opublikuję kawałek nagrania na jakiejś stronie a link wstawiłbym tutaj.

Możliwe, że może to potrwać kilka dni bądź tydzień, jutro nie wiem...natomiast skoro to się dzieje naprawdę to dlaczego by nie na nagraniu.

Wszystkie zdjęcia będę dodawał edytując do najświeższego posta którego napiszę.


  • 0

#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne, dom jest nawiedzony bo krzesełko się obraca. Jest nierówne, na pewno nie w poziomie i dla tego się kręci. Bądź rozsądny, a nie szukaj duchów jak 15 letnia dziewczyna.


  • 0



#35

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Moje stare krzeszło obrotowe nieustannie bez mojego ciężaru obracało się w kierunku telewizora. Przezroczysty zdechlak chciał chyba M jak Miłość pooglądać :)


  • 0

#36

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem was i dzięki za wpisy ale nie zapominajcie, że to nie jest jedna rzecz bardzo proszę o zachowanie powagi gdyż jest to według mnie poważna strona przeznaczona do takich tematów. Nie rozumiem dlaczego ludzie odbierają mnie jako osobę która chce zobaczyć ducha? mówiłem, że jest to ''śledztwo''. Nie zamierzam się straszyć ale zarejtruje co jeszcze dzieje się w nocy, a co kiedy okaże się że krzesło obróciło się gwałtownie? wszystko jest możliwe warto sprawdzić? warto a to czy to będzie prawdą się okaże. Proszę nie pisać święcie przekonani co do kwestii podłogi gdyż nawet nikt z was jej nie widział.


Użytkownik Natastorat edytował ten post 16.04.2015 - 21:14

  • 0

#37

Borys123456.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie próbowałeś pomajstrować trochę przy fotelu, rozebrać go i złożyć, żeby zobaczyć, czy wciąż tak się będzie działo? Mógłbyś też ustawić go w innym miejscu - przy innej ścianie, może nawet w innym pokoju. 

Na razie czekamy na nagranie, mam nadzieję, że coś się wyjaśni.
PS. Te zdjęcie klapy na strych nieźle mnie nastraszyło - wygląda identycznie jak u mnie, takie same schodki, identyczne położenie, ja jedynie nie mam tej czerwonej poręczy (co zauważyłem dopiero później)


  • 0

#38

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie próbowałeś pomajstrować trochę przy fotelu, rozebrać go i złożyć, żeby zobaczyć, czy wciąż tak się będzie działo? Mógłbyś też ustawić go w innym miejscu - przy innej ścianie, może nawet w innym pokoju. 

Na razie czekamy na nagranie, mam nadzieję, że coś się wyjaśni.
PS. Te zdjęcie klapy na strych nieźle mnie nastraszyło - wygląda identycznie jak u mnie, takie same schodki, identyczne położenie, ja jedynie nie mam tej czerwonej poręczy (co zauważyłem dopiero później)

Hehe dzięki za wsparcie też czekam już na jutro by coś wiedzieć.


  • 0

#39

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrób zdjęcie fotela w dzień i nam pokaż, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Najlepiej z boku.


  • 0



#40

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj nastąpiła pierwsza rejstracja - bardzo słaba bo kamera się w nocy zsunęła zmieniając nieco położenie, trochę źle nastawiony kontrast (zbyt ciemno) a fotel czarny więc trudno byłoby coś zobaczyć jednym słowem trochę amatorsko mi to wyszło ale chociaż wiem by dziś to wszystko zmienić i wzmocnić kamerę więc nie powinno być problemu.

Co udało się zaobserwować, na początku myślałem by przewijać to wszystko i byś skupionym tylko na krześle ale coś zbiło mnie z tropu, tak przewijając pojawił się mały blask i tutaj są tylko dwie opcje.

Pierwsza - kierująca się rozsądkiem to jakieś dziwne momentalne odbicie kamery (gdyż jej jeszcze nie znam to mój pierwszy dzień),

Druga - idąc tajemniczymi teoriami zapalenie się światła,

Przed pracą zdołałem obejrzeć 2 godziny nagrania tak więc nie jest to wszystko.

Trzeba będzie każdy materiał oglądać bardzo dokładnie ponieważ mogą pojawiać się rzeczy  obok których się nie spodziewam.

Jestem zły oraz zadowolony jednocześnie, dlaczego?

Fotel się obrócił - a myślałem, że jak będę nagrywał to nic się nie będzie ruszać

Zły - bo kamera się zsunęła do tego stopnia że widać jego połowę - a jak połowę to każdy mógłby powiedzieć że go obróciłem bo tego nie widać.

Prawdopodobnie jutro opublikuję bardzo interesujący materiał kto wie czy nie przełomowy.

Teraz najważniejsze, kilka osób mówiło o tym iż fotel mógłby się obracać pod wpływem nierówności ale jeśli tak miałobybyć robił by to bardzo wolno.

Tak jak mówię za słaby uchwyt kamery sprawił że mało widać ale na 90% był to obrót może nie gwałtowny ale fotel obrócił się w ciągu niecałej minuty?

Muszę czekać do jutra bo nagranie wyszło słabo ale uczę się na błędach i zadbam o idealne oświetlenie oraz do końca po pracy obejrzeć materiał video.

Na dole zdjęcie fotela.

http://imgur.com/ldFle8z


  • 0

#41

andkar94.
  • Postów: 105
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wciąż brak konkretów, na razie mamy dwie fotki. Miales jeszcze wstawic zdjecie rysunkow na strychu.

 

Ja wiem, ze nocne nagrywanie jest trudne, a cala noc raczej nie zamierzasz palic swiatla. Mozesz jedynie zrobic prosta lampe na podczerwien, uzywajac diod podczerwonych (takie jakie sa w pilotach). Mozna dac kilkanascie diod, koszt okolo 20zl mysle.

 

Wstaw fragmenty tych nagran, zawsze to jakis dowod.

 

Ten blask to moze byc oswietlony kurz


  • 0

#42

SoScary.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech zostawi zapalone światło na noc wszystko się wyraźnie nagra

Użytkownik SoScary edytował ten post 17.04.2015 - 19:02

  • 0

#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W oczekiwaniu na ten zapowiadany film, zapraszam do krótkiej lektury.

 

Jeden z postów na PCLab.pl

 

Może nie jest to jakiś poważny problem ale trochę mnie to irytuje i nie wiem jak to rozwiązać. Krzesło obrotowe na którym siedzę podczas pracy przy kompie samoczynnie się kręci w obie strony (choć częściej a prawie zawsze w lewą) jak tylko z niego zejdę i nie wiem co jest tego przyczyną i czy tak było od początku. Nie kręci się cały czas a do jakiegoś nieokreślonego poziomu i się samo zatrzyma kiedy sobie ono samo zażyczy. Czasami jak przesunę/obrócę ręcznie tą gwiazdę na dole z kołami, co podtrzymuje całość to nieraz działa to tak, że nie kręci się wcale ale jak tylko zmieni pozycje jak schodzę z niego to znowu. Wie ktoś może co może być przyczyną i jak mogłbym spróbować zrobić aby nie kręciło się samoczynnie? Dokładnie takie

 

Jedna z odpowiedzi.

 

Trzpień jest krzywo, albo siedzisko krzywo zamontowane. Pewnie się wyrobiło (a jak nowe to wada fabryczna).
Obraca się, bo cięższa część krzesła przesuwa się ku dołowi.

 

źródło

 

A teraz czekamy na film :D


  • 2



#44

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie będe klikał ''odpowiedz'' bo zajmuje to dużo miejsca w temacie a nie chcę zaśmiecać miejsca by inni mogli to wyraźnie poczytać.

Światło na noc nie będzie konieczne kontrast będzie już odpowiednio nagrany.

Jestem wściekły na siebie za to, że kamera mi się zsunęła ponieważ później kamerka całkowicie opadła w dół i nic nie widać, jak wspomniałem tego błędu nie popełnię.

Sprawa fotela jest strasznie kontrowersyjna gdyż może na to wpływać wiele czynników z pewnością wykluczyć mogę podłogę, jak już to problem z fotelem jak napisał pishor.

Sprawa wydaje mi się coraz bardziej hmm dziwna.

Oprócz forum rozmawiałem z bardzo blisko mi osobą ale dziś dzięki tej osobie połączyłem pewne fakty a raczej głupoty, które mogą mieć konsekwencje w dzisiejszej sytuacji - oczywiście idąc tropem nie naukowym lecz paranormalnym.

Mimo, że dzisiejsze nagranie to totalna porażka to jeden moment był zastanawiający.

Niestety mamy weekend niestety dla mnie bo na weekend jestem dużo w pracy ale postaram się jakoś obejrzeć to nagranie.

Myślałem też na wstawieniu do pokoju ''bujaka'' ponieważ nie ma kółek, nie może się sam przemieszczać jest tak samo stabilny a mam gdzieś go na strychu i prawdopodobnie zaraz jak wrócę do domu idę go poszukać (to duży strych - praktycznie całe piętro gdyż jako mieszkam sam nie potrzebuję tego remontować gdyż moje piętro mi wystarcza).

Myślę czy nie odstawić fotela i wstawić bujak, czy może wstawić to i to tu mam dylemat ale na pewno ''bujak'' będzie w pokoju.

Światła zapalać nie będe ewentualnie telewizor jeśli będzie potrzeba naświetlenia, światło w moim pokoju tylko oślepi kamere.


  • 0

#45

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja mam pewną radę, wstaw sobie do pokoju ten "bujak" i wywal ten fotel. W miedzyczasie zbierz hajs na nowy fotel a problem z obracajacym się fotelem zniknie.
Ostatni Twój post to jak z jakiegoś murator.pl
  • 1




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, nawiedzony, dom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych