Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mój dom został nawiedzony?

duch nawiedzony dom

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na portal natknąłem się przypadkiem i postanowiłem założyć konto by podzielić się moimi obecnymi zdarzeniami, zawsze jest raźniej dzieląc się tym z ludźmi.

Żartem można powiedzieć, że dokumentuję tutaj swój własny ''horror'' jaki widzimy w filmach.

Natomiast te sytuacje nie są aż takie śmieszne, może zamiast zapowiadać to co chcę ukazać zacznę od opisu obecnej sytuacji.

Mieszkam w domu, drzwi do strychu są w suficie (wchodzi się po drabinie).

* 4 nad ranem drzwi od strychu opadły w dół wywołując hałas (gdyż są ciężkie) przebudzając mnie ze snu,

*zawsze stając rano mam wrażenie że mój fotel od biurka jest skierowany w moją stronę (choć szczerze mówiąc nie zwracałem uwagi w jakiej pozycji był przed położeniem się do łóżka ale niepokoi mnie fakt, że zawsze nad ranem jest ku mojej stronie)

Dom nigdy nie został poświęcony oraz żaden ksiądz prawdopodobnie nigdy go nie odwiedzał.

Od ludzi wtajemniczonych w historię domu wiem, że kilka osób się w nim spaliło, byli pijani? spali? nie wiem jak natomiast wiem, że dom był w części spalony.

Bardzo niepokoi mnie fakt, że na strychu są jeszcze ślady po dziecięcych obrazkach po ściankach (gdyż obecnie jest to strych a w tamtych czasach tam mieszkali ludzie).

A niepokoi mnie z tego względu iż strych kilka dni temu sam się otworzył (to już drugi raz).

Jest jeszcze kilka rzeczy o których jeszcze mówić nie chcę gdyż jest za wcześnie zamartwiać się tym.

Oczywiście możliwe jest to, że drzwi od strychu otworzyły się przypadkiem, że fotel jest przypadkiem, że wszystko o czym piszę jest przypadkiem którym da się racjonalnie wytłumaczyć ale jeśli nie?

Prosiłbym o opinie co do tych zdarzeń.

 

 


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chcesz się upewnić jak to jest z fotelem to postaraj się zapamiętywać jak go ustawiałeś przed zaśnięciem. Bo na razie nawet ty nie jesteś pewien czy nad ranem jest ustawiony inaczej.

 

A klapa to może być kwestia spaczenia ramy i słabego zamka.


  • 0



#3

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może wiatr, ostatnio dużo wieje - nieszczelny strych i voilà.

 

Bardzo niepokoi mnie fakt, że na strychu są jeszcze ślady po dziecięcych obrazkach po ściankach (gdyż obecnie jest to strych a w tamtych czasach tam mieszkali ludzie).

 

 

Proszę, wrzuć zdjęcia, ocenimy, czy to niebezpieczne, może razem do czegoś dojdziemy ;)

 

 

Tak swoją drogą: jeśli piszesz, że "Twój dom ZOSTAŁ nawiedzony", to oznacza, że ktoś go odwiedził. Zamiast "został" powinno być raczej po prostu "jest". To trochę różnica. Ale to tak na mega marginesie.


  • 0

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*zawsze stając rano mam wrażenie że mój fotel od biurka jest skierowany w moją stronę

 

 

Jeśli wstając z tego fotela / krzesła, kierujesz się w stronę łóżka, to w naturalny sposób trochę obracasz jego siedzisko w tą właśnie stronę. Nawet jeśli nie jest to fotel obrotowy. A jeśli jest, to już  w ogóle nie ma tematu.
 

 

* 4 nad ranem drzwi od strychu opadły w dół wywołując hałas (gdyż są ciężkie) przebudzając mnie ze snu

 

Jak pisał Zaciekawiony - sprawdź czy zamek dobrze trzyma. Skoro klapa jest ciężka, to przy słabym zamku może opaść.

 

Bardzo niepokoi mnie fakt, że na strychu są jeszcze ślady po dziecięcych obrazkach po ściankach

 

Na to, jest tylko jeden dobry sposób - pomalować ścianę. Gwarantuję, że niepokój zniknie.
 

 

natomiast wiem, że dom był w części spalony.

 

Ale chyba w bardzo niewielkiej części, skoro na ścianie strychu są nadal ślady po obrazkach?

 

Jest jeszcze kilka rzeczy o których jeszcze mówić nie chcę gdyż jest za wcześnie zamartwiać się tym.

 

Jeśli są to rzeczy podobne do tych, które wymieniłeś, to nawet później nie trzeba będzie się zamartwiać.


  • 0



#5

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zamek trzyma się dobrze i zdaje sobie sprawę a wręcz mam nadzieję że był to przypadek.

Sprawa rysunków, malunków czy obrazków, są one wręcz minimalne, nie wiem czym zostały wykonane ale są one bardzo nisko - wysokość podłogi.

Nie są to rysunki na całą ścianę.

Czy w minimalnym stopniu spalony? nie do końca dom był poważnie zniszczony mały pożar nie był w stanie spowodować śmierci 2-3 osób.

Z tym fotelem się zgadzam dziś nawet robię ''eksperyment'', spóbuje obiektywnie w nocy dokładnie ocenić pozycję fotela a rano sprawdzić jego ułożenie.

 


 


Użytkownik Natastorat edytował ten post 15.04.2015 - 16:17

  • 0

#6

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej zrób fotkę fotela wieczorem i rano, to najbardziej obiektywna metoda:) A mieszkasz sam czy z rodziną/zwierzętami? 


  • 0



#7

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej zrób fotkę fotela wieczorem i rano, to najbardziej obiektywna metoda:) A mieszkasz sam czy z rodziną/zwierzętami? 

Też chce to zrobić.

Obecnie mieszkam sam, zwierząt rówież nie posiadam gdyż całą sprawę ''obwiniał'' bym psa/kota.

 


Może wiatr, ostatnio dużo wieje - nieszczelny strych i voilà.

 

Bardzo niepokoi mnie fakt, że na strychu są jeszcze ślady po dziecięcych obrazkach po ściankach (gdyż obecnie jest to strych a w tamtych czasach tam mieszkali ludzie).

 

 

Proszę, wrzuć zdjęcia, ocenimy, czy to niebezpieczne, może razem do czegoś dojdziemy ;)

 

 

Tak swoją drogą: jeśli piszesz, że "Twój dom ZOSTAŁ nawiedzony", to oznacza, że ktoś go odwiedził. Zamiast "został" powinno być raczej po prostu "jest". To trochę różnica. Ale to tak na mega marginesie.

Pod wieczór wrzucę zdjęcia.


Użytkownik Natastorat edytował ten post 15.04.2015 - 16:41

  • 0

#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najlepiej zrób fotkę fotela wieczorem i rano, to najbardziej obiektywna metoda:) A mieszkasz sam czy z rodziną/zwierzętami? 

 

Akurat tutaj łatwo o oszustwo, jeśli już, to postaw na noc kamerkę, która będzie obejmowała maksymalnie duży obszar pokoju, łącznie z rzeczonym krzesłem. Niech nagrywa 10h a potem zobaczymy czy faktycznie masz jakichś nieproszonych gości (niekoniecznie paranormalnych ;))


  • 0



#9

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Najlepiej zrób fotkę fotela wieczorem i rano, to najbardziej obiektywna metoda:) A mieszkasz sam czy z rodziną/zwierzętami? 

 

Akurat tutaj łatwo o oszustwo, jeśli już, to postaw na noc kamerkę, która będzie obejmowała maksymalnie duży obszar pokoju, łącznie z rzeczonym krzesłem. Niech nagrywa 10h a potem zobaczymy czy faktycznie masz jakichś nieproszonych gości (niekoniecznie paranormalnych ;))

 

Niestety nie mam kamery, która rejstruje nocny obraz. Samo dodanie 10 godzinnego materiału do internetu...byłby problem. Przede wszystkim piszę tutaj rzeczy, które się dzieją (być może przypadkowe) ale jednak które przeżywam. Nie mam zamiaru robić oszukanych zdjęć fotela, lewitującego ciała czy też sztucznych cieni. Raczej wolałbym rozwiać swoje wątpliwości niż straszyć się tymi zdarzeniami.


  • 0

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


 

Niech nagrywa 10h a potem zobaczymy czy faktycznie masz jakichś nieproszonych gości (niekoniecznie paranormalnych ;))

 

Kronikarz błagam :D

Ja rozumiem, że sprawa tego krzesła jest niezwykle frapująca ale jeśli chcesz zasugerować, że ktokolwiek na tym forum spędzi 10 godzin sprawdzając, czy przypadkiem nie obróciło się ono w kierunku łóżka, to od razu Ci powiem, że szanse na to są bardziej niż mizerne.

No, chyba, że Ty się zadeklarujesz? :D

 

Raczej wolałbym rozwiać swoje wątpliwości niż straszyć się tymi zdarzeniami.

 

No i właśnie o to chodzi.

Jak chcesz mieć stuprocentową pewność, że coś jest nie halo z tym krzesłem, to najlepiej przewróć je wieczorem na bok.

Jeżeli rano będzie stało zwrócone w kierunku twojego łóżka, to będzie to widomy znak, że trzeba zainwestować w kamerkę.

A wtedy, obiecuję ci solennie, że sam się poświęcę i obejrzę te 10 godzin nagrania co do sekundy.


  • 1



#11

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 


 

Niech nagrywa 10h a potem zobaczymy czy faktycznie masz jakichś nieproszonych gości (niekoniecznie paranormalnych ;))

 

Kronikarz błagam :D

Ja rozumiem, że sprawa tego krzesła jest niezwykle frapująca ale jeśli chcesz zasugerować, że ktokolwiek na tym forum spędzi 10 godzin sprawdzając, czy przypadkiem nie obróciło się ono w kierunku łóżka, to od razu Ci powiem, że szanse na to są bardziej niż mizerne.

No, chyba, że Ty się zadeklarujesz? :D

 

Raczej wolałbym rozwiać swoje wątpliwości niż straszyć się tymi zdarzeniami.

 

No i właśnie o to chodzi.

Jak chcesz mieć stuprocentową pewność, że coś jest nie halo z tym krzesłem, to najlepiej przewróć je wieczorem na bok.

Jeżeli rano będzie stało zwrócone w kierunku twojego łóżka, to będzie to widomy znak, że trzeba zainwestować w kamerkę.

A wtedy, obiecuję ci solennie, że sam się poświęcę i obejrzę te 10 godzin nagrania co do sekundy.

 

 

Pishor, toć ja żartowałem :D to 569 taki temat w tym roku i jak znam życie, zakończy się jak poprzednie. 


  • 0



#12

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 


 

Niech nagrywa 10h a potem zobaczymy czy faktycznie masz jakichś nieproszonych gości (niekoniecznie paranormalnych ;))

 

Kronikarz błagam :D

Ja rozumiem, że sprawa tego krzesła jest niezwykle frapująca ale jeśli chcesz zasugerować, że ktokolwiek na tym forum spędzi 10 godzin sprawdzając, czy przypadkiem nie obróciło się ono w kierunku łóżka, to od razu Ci powiem, że szanse na to są bardziej niż mizerne.

No, chyba, że Ty się zadeklarujesz? :D

 

Raczej wolałbym rozwiać swoje wątpliwości niż straszyć się tymi zdarzeniami.

 

No i właśnie o to chodzi.

Jak chcesz mieć stuprocentową pewność, że coś jest nie halo z tym krzesłem, to najlepiej przewróć je wieczorem na bok.

Jeżeli rano będzie stało zwrócone w kierunku twojego łóżka, to będzie to widomy znak, że trzeba zainwestować w kamerkę.

A wtedy, obiecuję ci solennie, że sam się poświęcę i obejrzę te 10 godzin nagrania co do sekundy.

 

Dokładnie tak zrobię, fotel będzie odwrócony do ściany. Zdjęcie zostaną zrobione a że jest to dosyć ciężki fotel to choć poruszy się na ''centymetr'' będę miał motyw do nagrywania oraz kupna odpowiedniego sprzętu.


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 15.04.2015 - 17:45

  • 0

#13

BlackGhost.
  • Postów: 11
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nagraj swoje krzesło, jeśli nie chcesz go nagrywać możesz po prostu zapamietać w jakiej pozycji było przed pójściem spać i rano to sprawdzić... :szczerb:


  • 0

#14

Natastorat.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszyscy, którzy to czytają.

Sprawę traktuję poważnie, wszystkie wpisy typu ''to już 500 temat w roku'' mające na celu wyśmiać moje wątpliwości proszę zachować dla siebie.

Zwracam się na forum by mieć ''nowe spojrzenie'' na sprawę.

Zauważcie nie wypisuję, że po korytarzach biegają cienie a nad łóżkiem co noc widzę uśmiechniętego Freddiego Krugera.

Faktycznie to co piszę może okazać się przypadkiem gdyż to są tylko moje podejrzenia.

Natomiast uważam, że w moim przypadku warto poddać się sprawie i ją ostatecznie na tym forum wyjaśnić.

Wszystkie wątpliwości, nowe zdarzenia będę opisywał w tym lub kolejnych postach by wyjaśnić ostatecznie sprawę.

Uwierzcie, nie zamierzam wstawiać tu zdjęć krzeseł odwróconych do góry nogami na suficie czy innych bzdur.

Jest to moja mała sprawa, którą chcę wyjaśnić dokumentując wszystko w internecie.


Użytkownik Natastorat edytował ten post 15.04.2015 - 19:20

  • 0

#15

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pć moje wątpliwości proszę zachować dla siebie.

Zwracam się na forum by mieć ''nowe spojrzenie'' na sprawę.

Zauważcie nie wypisuję, że po korytarzach biegają cienie a nad łóżkiem co noc widzę uśmiechniętego Freddiego Krugera.

Faktycznie to co piszę może okazać się przypadkiem gdyż to są tylko moje podejrzenia.

Natomiast uważam, że w moim przypadku warto poddać się sprawie i ją ostatecznie na tym forum wyjaśnić.

Wszystkie wątpliwości, nowe zdarzenia będę opisywał w tym lub kolejnych postach by wyjaśnić ostatecznie sprawę.

Uwierzcie, nie zamierzam wstawiać tu zdjęć krzeseł odwróconych do góry nogami na suficie czy innych bzdur.

Jest to moja mała sprawa, którą chcę wyjaśnić dokumentując wszystko w internecie.

  

Byłoby łatwiej przeczytać twój post gdybyś zmienił delikatnie kolor magicznego atramentu ;)...No chyba ze ja już niedowidzę...

Druga sprawa. Nikt cie tu nie zachęca do dodawania przerobionych zdjęć i ociekających fantastyką filmów i tego ci nie radze robić ZA NIC W ŚWIECIE  bo stracisz swój cenny czas a i tak na koniec przybędą sceptycy i bezlitośnie podważa to co tobie wydaje się oczywiste . Uwierz mi najzagorzalsi jeszcze nie przybyli :szczerb: Jak na razie twój temat opiera się na "Gdzieś Coś  dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele" . Upewnij się ze fotel rzeczywiście zmienia położenie, dowiedz się czegoś konkretnego o tych rzekomo spalonych osobnikach, sprawdź zamek w drzwiach strychu.Nie oglądaj horrorów przed zaśnięciem.... Nie nakręcaj się za bardzo na akcje w stylu "OBECNOŚĆ"  To tyle w kąciku Cioci Dobra Rada...


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, nawiedzony, dom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych