Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak spędzają święta zateizowani?


  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#76

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ostrzewt.... nie po co daje się prezenty ale dlaczego zateizowani również robią to w okolicach świąt.

A więc, dlaczego schrystianizowani dają prezenty dzieciom w Dzień Dziecka, bądź robią to w okolicach tego dnia?

Tak samo bezsensowne pytanie, jak i to, które wałkujesz od sześciu stron istnienia tego tematu.

Tyle. Proste pytanie. No może jeszcze dopytałbym, czy przy tym ukrywają się przed innymi zateizowanymi. Powtarzam się, wiem, ale niektórzy średnio rozumieją pytanie i przeinaczają, czasami odwracając kota ogonem, tudzież unikając odpowiedzi a nawet wyznając zasadę, że najlepszą obroną jest atak

Vice versa. Odpowiedź jest jeszcze prostsza i prawdopodobnie nie jedna osoba już o tym wspomniała gdzieś w temacie, ale Ty masz najwyraźniej wyjątkowy dar ignorowania odpowiedzi, które w jakiś sposób Ci nie pasują. Dawanie prezentów w okolicach tych dni przybrało formę tradycji - nieważne czy wierzysz w istnienie Boga, czy też nie. Najwyraźniej użytkownicy biorą przykład z Ciebie, bo również odwracasz kota ogonem, unikając odpowiedzi na niektóre posty.


Użytkownik Yoh edytował ten post 27.12.2014 - 00:04

  • 3



#77

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No może jeszcze dopytałbym, czy przy tym ukrywają się przed innymi zateizowanymi.

To się już robi jakieś śmieszne. Ja nie muszę się przed nikim tłumaczyć, spowiadać etc. Ateiści mają(lub powinni) mieć wywalono na kwestie wiary innych osób, bo to na przykład mnie nie interesuje i nie widzę w tym sensu.

W ogóle po co cokolwiek ukrywać? Będąc ateistom nic Cię nie ogranicza(chodzi o aspekty wiary itp) :...: :facepalm:


  • 0



#78

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze nie czytałem właściwie żadnego komentarza bo nie chciałem się wku..rzać gdyż temat jest bardzo prowokacyjny. 

 

Każdy spędza sobie święta jak chce.. Jeśli ktoiś jets ateistą i spędza też rodzinnie świeta jak chrześcijanie to co w tym złego? Bóg będzie zły ? Nie.. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że jestem chrześcijaninem lecz nie katolikiem.

 

Ludzie szanujmy się bez względu na światopogląd czy sympatie polityczne.

 

Mam nadzieję, że świeta były udane dla wszystkich z Was i życzę Szczęśliwego Nowego Roku. Pozdrawiam.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 27.12.2014 - 00:49

  • 2

#79 Gość_Tout Est

Gość_Tout Est.
  • Tematów: 0

Napisano

Należałoby zauważyć, że święta to czas obligatoryjnie wolny od pracy. Jeżeli ktoś nie obchodzi to wypoczywa, ale tak naprawdę palę choinkę w imieniu Dawkinsa.


  • 0

#80 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wiem o co chodzi w tym temacie :D

@riseman przechodzi bunt młodzieńczy. Próbował być nawet ateistą !. Ale jak jego rodzina się dowiedziała nie dostał prezentów i teraz wyrzuca tutaj swoje żale  :D

 

 

A tak serio @riseman posądzasz nas o atakowanie, ignorancję itp. Tak naprawdę od 6 stron tematu już kilkanaście osób tłumaczy Ci, że święta to święta i kto patrzy na religię ?. Ty natomiast nie akceptujesz tego i na siłę starasz się przekonać nas ateistów, że jednak wierzymy bo obchodzimy święta. Jaki to ma cel ? w tej chwili już tylko trolling i dziecinne lecenie w zaparte i tupanie bucikami pod stołem " BO JA WIEM LEPIEJ ".


  • 1

#81

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z samego założenia riseman popełnił mase błędów i stąd jego ataki są niepoprawne. Czepia się że niewierzący robią niby chrześcijańskie rzeczy które nie są chrześcijańskie a niektóre z tych rzeczy wręcz są na szkode religii jak dawanie prezentów bo to komercjalizuje święta odbierając im ten religijny aspekt. Jak będę miał ochote to i mogę nie jeść i nie pić w ramadan żeby sprawdzić czy bym wytrzymał i nikomu nic do tego.


  • 0

#82

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Coś mi się jednak wydaje, że zateizowani często ubierają choinkę i dają dzieciom prezenty bo nie chcą by było im przykro. Zwyczajnie. Więc co to za ateizm? Raz do roku można sobie odpuścić?

a co to ma wspólnego z wiarą w boga, religią i twoim upartym dążeniem do tego, żeby koniecznie udowodnić, że ateista, to ktoś gorszy. Co ma ateizm do choinki... CO MA BÓG I CHRZEŚCIJAŃSTWO DO CHOINKI ?! 

 

A ja radykalny ateista, który uważa, że wszelkie religie powinni zniknąć obchodzę święta tak: Szanuję moich rodziców,  którzy wychowali się w rodzinie o wartościach katolickich, nie są przesadnie wierzącymi katolikami, czasem pojawiają się w kościele, przestrzegają postu i tradycji. Więc z szacunku dla nich pojawiam się na wigilię i dzielę się z matką opłatkiem, życząc jej zdrowia. Kupuje im prezenty oni kupują mi i jedynym powodem jest tu szacunek ( coś czego nie którzy katolicy nie mają ). I na tym kończy się moje obchodzenie świąt. Choinki, światełka, to wszystko jest mi obojętne, nie lubię plastiku i ozdabiania nim wszystkiego w koło. Rano w wigilię jem kebaba, w święta odpoczywam, bo w pracy mam wtedy postój i tyle, nie ma w tym nic ani dziwnego, ani robienia czegoś na przekór ani pod publikę. Nie chodzę po forach internetowych, nie wmawiam nikomu hipokryzji, nie próbuję katolikom wmawiać, że są powinni robić tak a nie inaczej. Bo ateiści w większości tak mają, że szanują czyjeś zdanie, ale mają własne. Moje jest takie, że odgórnie religie powinny być zakazane. Nikt z tym się zgadzać nie musi, nikogo nawracał na nie wiarę nie będę, nie będę protestował i bił po ryjach za swoje przekonania. A autorowi tematu, życzę wesołych świąt i niech idzie do spowiedzi, bo widać, że tego potrzebuje


  • 3

#83

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam chodze do kosciola i modle sie ale nie rozumiem  postawy niektorych wspolwyznawcow.

 

JAKI MIKOLAJ!? Mikolaj przychodzi 6grudnia a nie 24grudnia -.- Juz nie pamietam ale od drugiej polowy XXwieku firma Coca Cola wymyslila wizerunek mikolaja w czerwonym kubraku. Wczesniej mikolaj mial rozny kolor skory i rozne ubranie wiec jaka jest niy tradycja prezentow 24grudnia i mikolaja? Tak samo Matka Boska- w roznych czesciach swiata ma rozny kolor skory, jeny -.-

 

Jakie drzewko? Tez sie to wywodzi z wierzen poganskich i jest jedynie zaadaptowane ale w szkole na religii tego nie powiedza.

 

12potraw od...? em...? 12apostolow? Narodziny Jezusa byly przed apostolami...

 

Kto z wierzacych ma mala szopke z Jezusem? Halo, nie slysze?

 

Oraz masa bezuzytecznych zwyczajow jak jemiola itd. ktore powoduja, ze czujemy sie fajni.

 

Wszystkie symbole, jak ktos juz powiedzial naleza do obezcej pop kultury (wygenerowanej przez komunizm). Niech wszyscy z pretensjami do niewierzacych sprawdza jak swieta wygladaly przed wojna I jak i II. Wierze w Boga a nie w kosciol a wiekszosc osob wrecz odwrotnie. Denerwuje mnie stanowisko kosciola ktore mozna przeczytac w wielu postach. Tak samo mozna zadac pytanie dlaczego sfastyka jest bardziej nazistowska niz mnichow ktorzy maja ja jako znak od setek lat -.- Tak samo bylo jak kosciol twierdzil, ze ziemia jest plaska i palil ludzi na stosie i wysylal krzyzowcow do ziemii swietej. Czy ktos z wierzacych obchodzil narodziny Jezusa czy choinke i prazenty? W ilu domach wspomniano o Jezusie? U mnie w domu slowo Jezus przez cale swieta nie padlo ani razu mimo przekonan dziadkow, co do mocno utrwalonej wiary. Dzieci w szkole mowia o narodzinach jezusa czy o tym jakiego X-boxa dostana pod choinke? Niektorzy wierza wybiorczo. Nie wszyscy wiedza, ze takie zwyczaje jak chrzest, wiele swiat itd. jest zaczerpnietych z religii poganskich ktore zostaly wyparte ze spoleczenstwa. Jedyne czego chrzescjanstwo wymaga jest zawarte w 10przykazaniach Bozych! Nie ma co sie bic o choinke i prazenty bo kazdy ma do tego prawo. Taka gadanina wyglada jak podzial spoleczenstwa ze starych czasow: ja jestem szlachcic (tu jako chrzescjanin) wiec ja moge a tamten jest gorszy wiec nie moze.

 

Czemu chrzescianstwo jest tak ekspansywna religia? Wyznawcy by sie pozabijali nawzajem jezeli kaplani nie trzymaliby wszystkiego w garsci.

 

Teraz autentyczna sytuacja. Ekspedientka w sklepie zaproponowala cos mezczysnie na swieta a ten odpowiedzial, ze nie wierzy i podziekowal a banda emerytow, nawyzywala go, ze takich jak on poinni odizolowac od spoleczenstwa. W tym momencie stracilem wiare w ludzi.

 

Temat, ktory byl poruszany o zdejmowanie krzyzy w miejscach publicznych jak dla mnie nie ma sensu bo Polska to kraj ochrzczony i mowi sie trudno, pewnych rzeczy sie nie zmieni, nie cofnie ani nie przeskoczy. :(

 

Post moze agrasywny ale krew mnie zalewa od ignorancji i niewiedzy ludzi na temat ich wlasnych zwyczajow na swieta. Szkoda tylko, ze w szkolach na religii wszystkich tych symboli uczy sie jako chrzescjanskich z wymyslonym pochodzeniem. To tak samo jak Aniolowie istnieja i jako w istoty nadprzyrodzone mamy obowiazek wierzyc ale jezeli np. dziecko w szkole wspomni dajmy na to o wampirze albo smoku to jest skarcone przez ksiedza, rodzice sa wzywani do szkoly, ze dziecko jest nie wychowywane w wierze i jest zagrozone oraz do dziennika naplywa uwaga o nastawieniu antychrzescjanskim ktora to wplywa na zachowanie koncowe. Smieszne. Kosciol wyklucza sam siebie.

 

 

PS. Teraz wszyscy wierzacy, mam dla was nowine, liczby takie jak 12 (spostolow) 25 (swieta) itd. to liczby ktore sa utrwalone od tysiecy lat i wystepoja w roznych religiach i kulturach, zbieg okolicznosci? Poprostu ta wiara jest jedna wielka ekspansywna kopia. Bez calej ten machinerii ksiezy nie przetrwala by 100lat. Sa inne religie ktore maja sie lepiej i wyznawcy sa gotowi umrzec za swoje przekonania i wiare bez wielkich ksiezy itd. i dzialaja dluzej niz chrzescjanstwo.  


Użytkownik Cez77 edytował ten post 27.12.2014 - 23:27

  • 1

#84

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

jezeli np. dziecko w szkole wspomni dajmy na to o wampirze albo smoku to jest skarcone przez ksiedza, rodzice sa wzywani do szkoly, ze dziecko jest nie wychowywane w wierze i jest zagrozone oraz do dziennika naplywa uwaga o nastawieniu antychrzescjanskim ktora to wplywa na zachowanie koncowe. Smieszne. Kosciol wyklucza sam siebie.

To znasz z autopsji czy jak? D: Jakaś totalitarna ta szkolą.

Dziecko(zależy też ile ma lat) to jeszcze nie dorosły i zazwyczaj bierze wszystko na wiarę(tak jak, że mikołaj istnieje : P). Zresztą w bajkach czy książkach często występuje motyw smoka czy wampira. Naprawdę nie wiem o jakiej ty szkole mówisz, chyba jakieś przyklasztornej  : O


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 27.12.2014 - 23:29

  • 0



#85

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwykla szkola ale dyrektorem jest ksiadz, wiec w sumie mozna powiedziec, ze katolicka. Zo to jak ksiadz zobaczyl jakies dziecko w halloween na dworze w stroju szkieleta, truskawki itd. wzywal rodzicow do szkoly :D A na zajeciach rysowanie np. smokow jest traktowane jako atak na wiare :D  Dzieci nie moga nosic plecakow oraz piornikow z bohaterami np. Hello Kitty albo My Little Pony, nie mowiac juz o Transformerach i Star Warsach haha :D Jest to autentyczny przypdadek. Mowie o szkole podstawowej, chodzi tam nawet moj brat i nie takie rzeczy sie slyszalo od rodzicow oraz od niego ;)


Użytkownik Cez77 edytował ten post 28.12.2014 - 00:15

  • 0

#86

Stan.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja nie rozumiem jak można wierzyć np, w chrześcijaństwo, gdy jest tyle innych religii. Wierzycie w to jedynie dlatego, że urodziliście się w takim kraju. W innym wypadku już dawno moglibyście się wysadzić w pociągu albo złożyć ofiarę Odynowi. Poza tym odnoszę wrażeniem, że autor tematu jest ignorantem i ma w sobie coś autystycznego, Religia jak dla mnie to system do kontrolowania mas. Łatwiej było mordować narody i niewinnych ludzi w imię "jedynego Boga". Pozdrawiam inkwizycję i czarownice. A co będę robił z dziećmi w wigilię, jeśli kiedyś będę je miał? Ubierał z nimi choinkę ;) 


Użytkownik Stan edytował ten post 28.12.2014 - 01:24

  • 0

#87

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja mam takie pytanie do ateistów. Wpuszczacie księdza po kolędzie?
Pytanie z czystej ciekawości :)
  • 0



#88

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie. Do mnie nawet nie puka - ze dwa razy zdarzyło się że akurat tego dnia nikogo nie było w domu i widocznie zaznaczyli sobie w księgach że tu nie wpuszczają, bo księża zbierają sobie takie dane.


  • 0



#89

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie, nie wpuszczam. Raz, że nigdy mnie nie ma wtedy w domu, a dwa to nie mam wspólnych tematów.


  • 0

#90

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie nie wpuszczam księdza po kolędzie. Niby po co miałbym to robić, skoro nie wierzę w boga i jestem za delegalizacją kościoła ?


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych