Skocz do zawartości


Zdjęcie

W Rosji urodził się Lucyfer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kto myślał że chodzi o Władka Putina? To już wiemy! A tak apropo Rosji, wiersz który napisałem niedawno:

 

 

Entropia państwa.

 

 

Dzieci połączone z żarówkami: kabel długi.
Stoją przemoknięte na placu czerwonym w Moskwie.
Latarnie żywe oświecające ławki w parku.
Żywe czy nieżywe?

 

Przechodnie - pary kobiet i mężczyzn, w płaszczach
czerwonych z sierpem i młotem na kołnierzach.
Siedemnastoletnie dziwki, o cerze białawej,
podbitym oku. Małolaty ganiające z gazetą

 

u boku, które niosą dobrą nowinę członkom
partii. To nie rok 1984. To dzisiaj, tu i teraz
polityka zagraniczna - zamiary wojenne to
zamiary pokojowe? Wszyscy są niewolnikiem

 

systemu, w którym wolność jest miejscowym dziwakiem.


Użytkownik Universe24 edytował ten post 19.10.2014 - 23:05

  • 0



#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ Edric

Rzeczywiście:

http://pl.wikipedia....yfer_z_Cagliari


  • 0



#18

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie, jak to wygląda w Polsce? Z jednej strony nie można nadać dziecku imienia zagranicznego lub jego zagranicznej formy (czyli nie można swojego dziecka nazwać John czy Markus), ale znam dziewczynę o imieniu Margareta, która urodziła się w Polsce i jej rodzice mają polskie obywatelstwo.


Użytkownik Wrty edytował ten post 20.10.2014 - 07:33

  • 0

#19

Persephone.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mogli odrazu dać Belzebub, jak tacy szataniści z nich.
Ja znam Koletę, pewnie od Colette. Znam też Żuliettę... I Glorię. Fantazja nie zna granic.
  • 0

#20

Strega.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie zrozumiem mody na nadawanie dzieciom'oryginalnych' imion... Każdy rodzic chce,by jego dziecko było wyjątkowe. I po części to rozumiem,ale są granice.
Kiedyś natknęłam się na grób,w którym pochowany był Bazyli Żygadło.
Pierwszą moją myślą było stwierdzenie,że rodzice go skrzywdzili.
  • 0

#21

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lucyfer to nie znowu takie oryginalne imie. Jest stare jak swiat. 

Samo imie i jego znaczenie nie budzi we mnie kontrowersji. Przyjelo sie, ze Lucyfer to imie diabla, upadlego aniola - wiadomo, z jednym sie nam to imie kojarzy.

Szkoda mi dziecka, bo bedzie posmiewiskiem, nikt go nie bedzie bral na powaznie. Z drugiej strony jednak, skoro rodzice to satanisci ( matko jak to brzmi ) to pewnie i dziecku bedzie to zwisac kolo nosa.


  • 0

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bazyli jeszcze nie tak zły, tylko to nazwisko... jeśli się nie wie że przyjmowali je kiedyś cyrulicy, bo żygadło to żgadło, a więc przyrząd do przyżegania, to pierwsze co się nasuwa, to wymioty.

 

Z drugiej strony warto zauważać, że obawa przez wyśmianiem powoduje, że wiele ładnych imion zanika. Nikt już nie nazwie synka po dziadku Bartosz, Albin, Edek, Pankracy, czy choćby Apoloniusz, bo choć imiona nie są śmieszne, to są rzadko spotykane. I dlatego inne dzieci będą się śmiały z rzadkiego imienia. Bardzo ładnie nazwali synka znajomi - Miłosz. Bo choć rzadkie, to się miło kojarzy.

Ciekawą kwestią są też warianty imion, spotkałem się na przykład z wersjami: Andżelika, Angelika, Anżelika i Andrzelika.


  • 0



#23

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I jeszcze dodam cos od siebie. Sama kiedys nabijalam sie z imienia mojego kolegi - nazywa sie Gniewomir.

W oczach dziecka, imie to jest dosyc dziwaczne, malo spotykane - kiedys nie pomyslalabym, ze samo wysmiewanie z czegos takiego jak ludzkie imie, moze skrzywdzic w jakis sposob drugiego czlowieka. 

A wiec apel jest jeden ( bo to nie wina dzieci, ze sie wysmiewaja z innych ) : rodzice powinni tlumaczyc dzieciom, ze kazdy z nas jest inny, inaczej sie nazywa i samo imie, kolor wlosow, niepelnosprawnosc itp nie skreslaja czlowieka.

Dodam rowniez, ze to dorosli czesciej zachowuja sie jak dzieci i to wlasnie doroslym mozna zawdzieczyc to, w jaki sposob mlodzi podchodza do takich malo istotnych spraw. Wystarczy przeczytac to co sami tutaj wypisaliscie.. Istna dziecinada.


  • 2

#24

Strega.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OnlyDreams,pisząc 'oryginalne' miałam na myśli imiona rzadkie,dziwaczne.
Uwierz,że niektórzy rodzice potrafią już na starcie utrudnić dziecku życie.
Kiedyś znajoma chciała nazwać córkę Oralia. Mimo,że w głowie mam poukładane,skojarzyłam imię z pewnymi czynnościami seksualnymi. Na drugie pewnie miałaby Analia,czy coś w ten deseń:).
Warto czasami pomyśleć. To nic nie kosztuje.
Dla mnie każdy może nazywać się jak chce,acz warto czasami zdać się na rozsądek.
Nikt tu nie pisze o skreślaniu kogokolwiek jako człowieka dlatego,że jest inny.

Zaciekawiony,ciekawe z tym nazwiskiem:).
Co do Bazyla to pamiętam,że wczasach szkolnych jak kogoś tak nazwano to oznaczało,że jest niezbyt urodziwy:).
Fakt,dzieci bywają okrutne:D
  • 0

#25

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Strega tutaj sie z Toba zgadzam, no i znowu pojawia sie apel do rodzica :D by czasem na wlasne zyczenie nie dokladac dziecku klod pod nogi. Osobiscie przy wyborze imienia kieruje sie jego znaczeniem ( wiem glupie, ale juz tak mam )

Moge sobie cichutko pomyslec cos w sensie: o matko! co za imie!, ale na glos raczej tego nie powiem. Rozsadek trzeba podzielic na 2 strony.


  • 0

#26

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czasem robi się tak, że nadaje się dziecku dwa imiona - jedno zwyczajne a drugie wyjątkowe, na przykład rzadko używane imię po dziadku. W szkole używa się pierwszego, a jeśli taka osoba będzie na dorosłość chciała, będzie mogą używać drugiego. Myślę że to dobry kompromis.


  • 0



#27

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mieliśmy sławego siatkarza - Żygadło, znała go cała Polska i raczej nigdy nikt się z tego nazwiska nienaśmiewał.


  • 0



#28

Strega.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie znam siatkarza o tym nazwisku,bo nie interesuję się sportem.
Sławny czy nie,pewnie nie czuł się komfortowo w wieku szkolnym. A później to już chyba kwestia przyzwyczajenia:).
  • 0

#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nasza tenisistka Ruchała? Już zmieniła.


  • 0



#30

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak wszystkie nazwiska bije filmowe "Psikuta". :)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych