Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy przywrócić zasadniczą służbę wojskową?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#16

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popadacie w skrajności. Żołnierz z poboru statystycznie może mieć mniejszą wartość niż ten zawodowy,  lecz w przypadku obcej inwazji żadna armia nam nie pomoże. Jedyne co będziemy mogli na dłuższą metę ugrać to osłabiać wroga nękając go, oraz zmuszając do zostawienia u nas dużych sił okupacyjnych.  

 

 

lepiej mieć 100 turbo wyszkolonych kozaków niż 10000 pajaców 

Za dużo filmów z rambo, czy Call of Duty? I proszę o nie nazywanie w ten sposób armii z poboru. 


  • 0

#17

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Popadacie w skrajności. Żołnierz z poboru statystycznie może mieć mniejszą wartość niż ten zawodowy,  lecz w przypadku obcej inwazji żadna armia nam nie pomoże. Jedyne co będziemy mogli na dłuższą metę ugrać to osłabiać wroga nękając go, oraz zmuszając do zostawienia u nas dużych sił okupacyjnych.  

 

 

O ile po nuklearnym armagedonie zostanie ktokolwiek do chociażby nękania wroga. 


  • 0

#18

itsONLYinstinct.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale takie jest teraz społeczeństwo określenie pajac pasuje idealnie, po co ich brać skoro to będzie tylko mięso armatnie.


  • 0

#19

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nuklearnym armagedonie? A komu by to było na rękę?. Nawet jeżeli by do tego doszło to rodzaj posiadanej przez nas armii i tak nic nie zmieni. 

 

...

Po to by w ciężkich warunkach (wojsko to przecież nie radosne pikniki na łące) trochę im się naprostowało w głowach. Mówisz że teraz mamy okropne społeczeństwo... Przyznaje, nie jest dobrze, lecz tragedii też nie ma. Wśród młodzieży popularne są idee narodowe, co jeszcze ponad dekadę temu było źle postrzegane(wtedy panowała moda na europeizm).  


  • 0

#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teoretycznie NATO powinno nam pomóc.
  • 0



#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 No, trzeba tu przytoczyć wynik badań, w których większość ankietowanych pań stwierdziła, że prawdziwy mężczyzna powinien być wysoki, wyprostowany, z trzydniowym zarostem, może też pachnieć tytoniem i whisky, tudzież potem. Rezusy były w mniejszości :)

 

 

... przytocz tężę ankietę, ciekawe gdzie podobają się cuchnący brudem faceci ^^ ...

 

Jestem przeciwko zasadniczej obowiązkowej służbie wojskowej. Jeśli ktoś chce być wojskowym i ma do tego smykałkę niech się w ten sposób realizuje. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 16.08.2014 - 12:40

  • 0



#22

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne już przytaczam, hehe. Badanie sprzed kilku lat, nie pamiętam już gdzie o tym wyczytałem.

Co to jest 'tężę'???
  • 0



#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne już przytaczam, hehe. Badanie sprzed kilku lat, nie pamiętam już gdzie o tym wyczytałem.

Co to jest 'tężę'???

 

Może to była w takim razie jakaś powieść podróżniczo awanturnicza z czasów piratów i włóczykijów.

 

 

upss ... powinno być tąże. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 16.08.2014 - 13:24

  • 0



#24

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sympatykom pobory do wojska proponuję obejrzenie "Krolla" Pasikowskiego i poczytanie, czym był tresowanie "kotów" przez "dziadków"

Filmy obejrzane, obie formy stadialne poborowego zaliczone. Bez dramatyzmu.

Oczywiście jestem przeciw, kto chce niech idzie jak mu się tak do wojska pali. Bardzo dobrze że zniesiono ten obowiązek i nie musiałem iść.

Tu nie chodzi o propagowanie jakiegoś hobby lecz o zdolności obronne państwa. 

Tu nie chodzi o jaja, tylko o ideologie. Nie każdy jest mięsem armatnim dla rządu. Nie chcę umierać za twój tyłek, ani za nikogo innego.

Dla pacyfistów polecane jest czyszczenie latryn, funkcja gaciowego, obieranie ziemniaczków itp. Coś się zawsze znajdzie.

Mam gdzieś co robili moi dziadkowie, ja mam prawo do sprzeciwu. Zresztą, i tak podczas wojny wszyscy by zginęli, więc wszystko jedno.

Skoro wszyscy by zginęli to ja bym wolał zabrać ze sobą jak największą ilość napastników. Patrząc historycznie to nigdzie nie wyniszczano całych narodów-no może poza walkami plemiennymi w Afryce.

Uważam, ze armia powinna być zawodowa, dobrze i systematycznie szkolona i dobrze opłacana. To powinni być dobrani fachowcy w swoich dziedzinach, zależnie od rodzaju formacji, świadomi zadań do jakich są szkoleni, stale doskonalący swój fach. Ideałem była by odpowiednio liczna elitarna armia zawodowa.

Z tego co pamiętam to jest podstawowy problem...Na taką armię stać jedynie bogate państwa. Armia poborowa jest znacznie tańsza niż zawodowa. Optymalnym rozwiązaniem jest przeszczepienie bodajże duńskiego systemu gdzie poborowego szkoli się przez kilka miesięcy a następnie żołnierz przyjeżdża raz na miesiąc odwala weekendowe szkolenie i tak dalej...

Nie mają racji ci, którzy popierają pomysł służby poborowej, zapominają bowiem o kosztach tych "branek", które były by nieadekwatne do jakości i wydolności takiego żołnierza. Wojsko z poboru nie jest wiele warte, bo tacy żołnierze zwykle są różnie zmotywowani.

Wystarczy zmiana systemu szkolenia. Przez kilka miesięcy nauczysz człowieka podstaw a później od czasu do czasu możesz doszkolić go, zwiększając jego zdolności i umiejętności.

2. Mam nadzieję, że w spełnieniu planów nie przeszkodzi mi wojna, ale co miałyby powiedzieć takie osoby jak ja, które chcą zostać rok w domu, aby poprawić maturę, by dostać się na lepsze studia? Zabrakło trochę mi na farmację i zamiast spróbować za rok powinienem iść albo na byle jakie studia czy też męczyć się w wojsku, gdyby się uprzeć? No way

Wojsko swojego czasu stworzyło program dla rolników i zimą przychodzili na kilka miesięcy a na wiosnę wychodzili. Tak przez kilka lat i załatwione. Program zawsze można modyfikować.

W ogóle rekrutowanie do wojska cywilów w czasie wojny to śmieszna sprawa.

Nie istnieje armia na świecie której siła wystarczy do obrony podczas wojny. Koniecznością jest angażować cywilów.

Można ludzi przećwiczyć, dać broń i można podjąć obronę na swoim terenie - lepsza motywacja jest, gdy walczy się na "froncie" czy broni swojego domu i okolicy i wspiera rodzinę?

Poborowa armia jest jedynie na wypadek ataku na nasze państwo-w krótkim czasie mamy kilka milionów żołnierzy gotowych wziąć broń i się nią przypadkiem nie zabić.

O ile po nuklearnym armagedonie zostanie ktokolwiek do chociażby nękania wroga.

Nuklearne szachy to na inny temat.

Teoretycznie NATO powinno nam pomóc.

Z tego zawsze mam polewkę...

Teoretycznie ktoś nam obiecał że nam pomoże jeżeli Hitler nas napadnie, my mamy jedynie wytrwać pierwszy atak i się nie poddawać...

Teoretycznie ktoś obiecał dowódcą Powstania Warszawskiego że dostaną wsparcie...

Teoretycznie ktoś obiecał Ukraińcom że zlikwidowanie atomu z ich terenu będzie korzystne, gdyby co to im pomogą w walce z Rosją...

Teoretycznie a wyszło jak wyszło...

Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny

 


  • 0

#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko o czym piszesz może i powinno zapewnić zawodowe wojsko.  Wojsko o którym piszesz czy też o którym marzysz nie ma i nie może mieć już przyszłości.

W przeszłości potrzebni byli żołnierze - tz mięso armatnie. Teraz tak się nie walczy.   Nikogo nie przygotujesz w ciągu zasadniczej - łapankowej służby do obowiązujących obecnie wymogów.  Przestań czarować przestrzeń.  Prawda jest taka że trzeba umieć używać zaawansowanej technologicznie broni aby wygrać.  Okopy, podchody to już przeszłość.


Użytkownik Aidil edytował ten post 17.08.2014 - 11:51

  • 1



#26

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

  Okopy, podchody to już przeszłość.

Co było widać np. w takim Afganistanie. W wojnie konwencjonalnej możemy się dwoić i troić, a i tak nic nie wskóramy, jesteśmy po prostu  za słabi gospodarczo. Możemy jedynie wykrwawiać wroga, dokonywać sabotaży itd... 


Użytkownik lukigl edytował ten post 17.08.2014 - 14:50

  • 0

#27 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Fanów wojny asymetrycznej rodem z Afganistanu czy Iraku chciałbym tylko poinformować, że:

a) to nie ta mentalność i wychowanie,
b) to nie to ukształtowanie terenu,
c) to nie to otoczenie (kraje sąsiadujące),
d) to nie ta ilość broni.

Zatem wizja "wykrwawiających przeciwnika działań partyzanckich/rebelianckich" jest takim 'mokrym snem' i niczym więcej.
  • 1

#28 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

szkolenie wojskowe 1-2 miesiące tak ale służbę nie.


  • 0

#29

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

szkolenie wojskowe 1-2 miesiące tak ale służbę nie.

Ciekawy pomysł, przyda sie znajomość obsługi karabinu i sprzetu wojskowego wrazie ewentualnej wojny.
  • 0



#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

szkolenie wojskowe 1-2 miesiące tak ale służbę nie.

Ciekawy pomysł, przyda sie znajomość obsługi karabinu i sprzetu wojskowego wrazie ewentualnej wojny.

 

 

Ktoś zainicjuje konflikt a żołnierze - mięso armatnie już jest gotowe do akcji.  Jak to nie dużo potrzeba.  


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych