Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy przywrócić zasadniczą służbę wojskową?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W obliczu ostatnich wydarzeń pojawiają się głosy o przywróceniu w Polsce zasadniczej służby wojskowej.
Co o tym sądzicie ?
  • 0



#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ok, ja rozumiem że jesteśmy w trudnych wojennych czasach, ale czy na tym forum co drugi wątek musi odnosić się do armii, zabijania, krwi, śmierci? To jest forum paranormalne, a tu jest prosta furtka do polityki. Wszyscy wiemy jak to jest ze współczesną młodzieżą 18 lat wstecz. Z wojskiem mają tyle wspólnego ile z magiem krwi z World of Warcraft. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 15.08.2014 - 18:46

  • 0



#3

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gdzie widzisz nawiązanie do polityki ????
Bez przesady.Zadałam pytanie i mam nadzieję na mądre i konstruktywne odpowiedzi-na temat...
  • 0



#4

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem z rocznika, który według starych przepisów powinien właśnie iść do wojska. Uważam że obowiązkowa służba powinna być znów wprowadzona, naprostowało by to charaktery naszej młodzieży, a w razie wojny ułatwiło by to formowanie partyzantki, będącej naszą jedyną nadzieją... 


  • 0

#5

Adam89_PL.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ok, ja rozumiem że jesteśmy w trudnych wojennych czasach, ale czy na tym forum co drugi wątek musi odnosić się do armii, zabijania, krwi, śmierci? To jest forum paranormalne, a tu jest prosta furtka do polityki. Wszyscy wiemy jak to jest ze współczesną młodzieżą 18 lat wstecz. Z wojskiem mają tyle wspólnego ile z magiem krwi z World of Warcraft. 

Więc właśnie jakby bananowa młodzież poszła do woja to ,może by nie było tylu hipsterów w rurkach. Może tam by zrobili z nich facetów...


  • 3

#6

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z powodów mentalnych jestem za wprowadzeniem zasadniczej służby wojskowej, właśnie z powodu zniewieściałych "chłopcuff" i rozbajdanej młodzieży, wojsko kształtowało charakter. Sam to przeżyłem wiec wiem co to oznacza.
Ale z przyczyn strategicznych, zawodowe wojsko jest według mnie lepsze od wojska z poboru, bo jeden dobrze wyszkolony i wyposażony żołnierz jest wiecej wart niż kilku z takiej "łapanki".
  • 1



#7

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Racja, liczy się jakość, a nie ilość. Nasza armia, jaka by nie była i tak nie będzie w stanie powstrzymać inwazji Rosji, czy też Niemiec, ponieważ narody te górują nad nami tak liczebnościowo, jak i gospodarczo. Potrzebujemy przeszkolonych cywilów mogących w razie potrzeby złapać broń, i prowadzić walkę podjazdową z przeciwnikiem. Polska to może nie Afganistan, lecz niech 3% społeczeństwa zechce walczyć i już mamy niespełna milion ludzi, utrudniających życie okupantowi. 


  • 0

#8

niniwczyk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Sympatykom pobory do wojska proponuję obejrzenie "Krolla" Pasikowskiego i poczytanie, czym był tresowanie "kotów" przez "dziadków". A czołgi Leopard 2 wersja 5 raczej powinny być obsługiwane przez zawodowców a nie dresów półanalfabetów demolujących stadiony.


  • 1

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Oczywiście jestem przeciw, kto chce niech idzie jak mu się tak do wojska pali. Bardzo dobrze że zniesiono ten obowiązek i nie musiałem iść.


  • 8



#10

lukigl.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do Leosiów to racja. I dlatego jestem zwolennikiem istnienia wojska zawodowego, obok tego z poboru. A czym było to straszne kocenie wole dowiedzieć się od ludzi, którzy faktycznie je przeżyli. Od ludzi z którymi rozmawiałem, wszyscy wspominali wojsko dość miło, wspominając jakie to "jaja" się działy na kompani, itp.  ;p Mam wrażenie że mój rocznik i te młodsze, są bardziej miękkie psychiczne. W końcu nasi ojcowie we wojsku byli i jakoś to przeżyli. 


Użytkownik lukigl edytował ten post 15.08.2014 - 20:23

  • 0

#11

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja byłbym za. Swego czasu na komisji dostałem A bez paragrafu, ale do woja nie wzięli. Później w WKU jeden major (o ile dobrze pamiętam stopień), odraczając mi służbę kręcił trochę nosem, że niby przydałbym się na misji, byłem po filologii angielskiej a wtedy od jakiś 2 lat trwał Afganistan, no, co by polscy żołdacy nie musieli się na migi porozumiewać ;) Ominęło mnie. Ale w kraju służbę chętnie bym odbył.

 

Poprę słowa paru poprzedników wyżej. Gdybyśmy mieli regularny pobór, mniej byłoby na ulicach chłopców w różowych spodenkach, ze sweterkiem na szyi, zaczesanym na bok fryzem i w winoklach bujających się na boki jak rezusy. Zaraz pewnie rezusy w różowych spodenkach będą mnie minusować! :D No, trzeba tu przytoczyć wynik badań, w których większość ankietowanych pań stwierdziła, że prawdziwy mężczyzna powinien być wysoki, wyprostowany, z trzydniowym zarostem, może też pachnieć tytoniem i whisky, tudzież potem. Rezusy były w mniejszości :)

 

Ale przede wszystkim wojsko nauczyłoby młodego człowieka dyscypliny, poprawiło krzepę i kondycję, pokazało jak dbać i broń i jej UŻYWAĆ.


  • 1



#12

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

lukigl

 

Tu nie chodzi o jaja, tylko o ideologie. Nie każdy jest mięsem armatnim dla rządu. Nie chcę umierać za twój tyłek, ani za nikogo innego. Mam gdzieś co robili moi dziadkowie, ja mam prawo do sprzeciwu. Zresztą, i tak podczas wojny wszyscy by zginęli, więc wszystko jedno. 


Użytkownik Universe24 edytował ten post 15.08.2014 - 20:53

  • 0



#13

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Uważam, ze armia powinna być zawodowa, dobrze i systematycznie szkolona i dobrze opłacana. To powinni być dobrani fachowcy w swoich dziedzinach, zależnie od rodzaju formacji, świadomi zadań do jakich są szkoleni, stale doskonalący swój fach. Ideałem była by odpowiednio liczna elitarna armia zawodowa. Tak jak w lotnictwie myśliwskim pilotami zostają ludzie o najwyższych predyspozycjach psycho-fizycznych i umysłowych, tak też i w siłach lądowych, szczególnie w najbardziej liczebnych formacjach piechoty powinni służyć ludzie skrupulatnie selekcjonowani i testowani.

 

Nie mają racji ci, którzy popierają pomysł służby poborowej, zapominają bowiem o kosztach tych "branek", które były by nieadekwatne do jakości i wydolności takiego żołnierza. Wojsko z poboru nie jest wiele warte, bo tacy żołnierze zwykle są różnie zmotywowani. W czasach PRL-u zawodowa była tylko kadra, szeregowe wojsko było z poboru. Komisje poborowe nie troszczyły się o jakość poborowych, bo głównie chodziło o potrzebna ich liczbę. Dopiero podczas początkowej służby wychodziły na jaw przeróżne problemy ze zdrowiem (mierna kondycja, ukryte schorzenia fizyczne, problemy z psychiką, itp). Zwykle tych ludzi szybko należało przekwalifikować jako niezdolnych do służby i uzupełniać braki w stanach osobowych kolejnymi, przypadkowymi kandydatami, itd. Po co kolejny raz wracać do obłędnych pomysłów tworzenia na siłę formacji "mięsa armatniego"?


  • 7



#14

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie, ponieważ :

 

1. Nie każdy ma predyspozycje do służby wojskowej

 

2. Mam nadzieję, że w spełnieniu planów nie przeszkodzi mi wojna, ale co miałyby powiedzieć takie osoby jak ja, które chcą zostać rok w domu, aby poprawić maturę, by dostać się na lepsze studia? Zabrakło trochę mi na farmację i zamiast spróbować za rok powinienem iść albo na byle jakie studia czy też męczyć się w wojsku, gdyby się uprzeć? No way

 

W ogóle rekrutowanie do wojska cywilów w czasie wojny to śmieszna sprawa. Można ludzi przećwiczyć, dać broń i można podjąć obronę na swoim terenie - lepsza motywacja jest, gdy walczy się na "froncie" czy broni swojego domu i okolicy i wspiera rodzinę? 


Użytkownik RuudJolie edytował ten post 15.08.2014 - 21:12

  • 0



#15

itsONLYinstinct.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podbijam Dager, lepiej mieć 100 turbo wyszkolonych kozaków niż 10000 pajaców co nic nie potrafią zrobić mimo jakiegoś tam przeszkolenia bo im się po prostu nie chce - taka jest prawda.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych