Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje na Bliskim Wschodzie?

Irak Syria Rewolucja arabska Arabska Wiosna Ludów Arabska Zima Ludów Nigeria ISIS ISIL Powstanie w Iraku Bliski Wschód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#91

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie, widzę tu znaczącą nieścisłość. Islamista to muzułmanin, który jest związany z ekstremizmem. Islamista to nie synonim wyrazu muzułmanin ;) Kurdowie, choć też posądzani o terroryzm, walczyli zawsze o Kurdystan, nie o Islam. 

 

A w tym konflikcie, to oni biorą na siebie główny ciężar walk. Al-Asad tłucze się z Państwem Islamskim, a Kurdowie tłuką się teraz z jednymi i drugimi, bo chcą wolnego Kurdystanu. 


  • 0

#92

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Atak tureckiego lotnictwa na cele Partii Pracujących Kurdystanu

 

Tureckie lotnictwo atakowało w niedzielę cele Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) na południowym wschodzie Turcji - poinformowała dzisiaj gazeta "Hurriyet" na swojej stronie internetowej. Była to pierwsza znacząca operacja tureckich sił powietrznych przeciwko PKK od czasu rozpoczęcia przed dwoma laty procesu pokojowego - wskazuje "Hurriyet" i dodaje, że bojownicy PKK ponieśli w niej "duże straty".

 

 

Źródło: http://wiadomosci.on...urdystanu/b6tfy

 

Moim zdaniem największym wygranym okaże się ostatecznie nowo powstały kalifat. Głównie ze względu na układ sił i wahanie się międzynarodówki ( że tak powiem ) właśnie przeciwko państwu islamskiemu.


Użytkownik owerfull edytował ten post 14.10.2014 - 22:23

  • 0

#93

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie, widzę tu znaczącą nieścisłość. Islamista to muzułmanin, który jest związany z ekstremizmem. Islamista to nie synonim wyrazu muzułmanin ;) Kurdowie, choć też posądzani o terroryzm, walczyli zawsze o Kurdystan, nie o Islam. 

 

A w tym konflikcie, to oni biorą na siebie główny ciężar walk. Al-Asad tłucze się z Państwem Islamskim, a Kurdowie tłuką się teraz z jednymi i drugimi, bo chcą wolnego Kurdystanu. 

 

To nie jest takie proste, można tego używać w wielu kontekstach. Dla mnie to jest synonim muzułmanina, i jest to jak najbardziej poprawne :)

 

http://sjp.pwn.pl/sz.../islamista.html

 

Więc nie spierajmy się o pustą nomenklaturę.

 

 

Właśnie miałem napisać, że Kurdystan ma jeszcze "niedokończony" konflikt z Turcją, a tu ten atak.... bez sensu.


  • 0

#94

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Iraku zaczęto kręcić serial komediowy "Mityczne państwo" ośmieszający bojowników Państwa Islamskiego:

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

Sądząc z trailerów, przypomina trochę Allo Allo:


  • 0



#95

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wyczytałem dzisiaj na wykopie lider ISIS Abu Bakr Al-Baghdadi został ciężko ranny w nalotach jakie przeprowadziły Stany Zjednoczone. Oprócz tego zginęło tam jeszcze kilku wysoko postawionych ludzi w tym "państwie". Może to będzie dobry zwrot akcji albo jak on umrze to po prostu wybiorą następnego kalifa i tyle.


  • 0

#96

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Baghdadi jako męczennik Świętej Wojny... Gdyby zginął, to mogłoby jeszcze rozjuszyć ISIS.


  • 0

#97

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Państwo Islamskie może się rozjuszyć, ale ono samo w sobie jest wynikiem rozjuszenia pewnej grupki muzułmanów. Można by powiedzieć, że jakby nie interwencje "zachodu" w wewnętrzne sprawy muzułmanów, to nie byłoby takiej zadymy. To wcale nie skończy się tak szybko, będzie trwało jeszcze wiele lat.


  • 0

#98

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko że prawdopodobnie Turcja wspiera ISIS co jeszcze bardziej podważa wiarygodność NATO (pomijając oczywiście to że gdyby Rosja wpadła do nas czy do krajów Bałtyckich to NATO nic nie zrobi).


  • 0

#99

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sorki za post pod postem.

 

Ostatnio popłakałem się ze śmiechu jak czytałem newsy o zawiedzionych dżihadystach którzy przyjechali z Anglii i Francji bo nie mogli sobie powojować tylko zagonili ich do mycia kibli itp. prac. I na tej podstawie niby negocjują oni powroty do "swoich" krajów. Oczywiście wpuszczenie takich zawiedzionych dżihadystów to byłaby duża głupota ale wiadomo czego można się spodziewać po tolerastach. Bo w końcu nie oznacza to że są mniej radykalni, po prostu biedaczkom żal bo nie mogli sobie bezkarnie zabijać, gwałcić i grabić, mieli się poczuć jak wielcy bojownicy a okazało się że nawet wśród swoich są nikim. A jak już tam się zaczyna takie coś że tacy właśnie przyjezdni są pogardzani i według tamtych muszą usługiwać jak to oni na siebie mówią prawdziwym muzułmanom to już widać że spełniłby się mój scenariusz gdyby Islam opanował świat i byłby jeden globalny kalifat że gdyby 100% ludzi było muzułmanami to pewnie doszliby do wniosku że tylko arab może być muzułmaninem i powycinaliby tych wszystkich konwertytów którzy zdradzili własną cywilizacje. Nie dziwie się że przyciągają ludzi nawet z cywilizowanych krajów bo np. według mnie pomijając aspekty religijne to ci dżihadyści są fascynujący jeżeli spojrzy się na nich nie jak na bojowników religijnych a jak na gang, bo mają zarąbistą stylówe, swój markowy sposób zabijania itd. ale mimo wszystko przyłączanie się do nich to głupota i łatwo się można przejechać bo ta wojna to nie tylko egzekucje na bezbronnej ludności cywilnej i gwałcenie seksualnych niewolnic ale można samemu zginąć z rąk ich przeciwników jak i ze strony współtowarzyszy nie ma co liczyć na bezpieczeństwo.

 

Ogólnie prawda co do ISIS jest taka:

 

2mrayvc.jpg

 

Ci którzy rządzą jak przestaną ich potrzebować to skończy się dzień dobroci dla zwierząt.


Użytkownik Anders Tenhan edytował ten post 04.12.2014 - 16:51

  • 2

#100

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oni mówią, że kochają śmierć tak samo jak my kochamy życie. Mówią też, że nie walczą za to co ziemskie, ale to co od Boga.


  • 0

#101

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oni mówią, że kochają śmierć tak samo jak my kochamy życie. Mówią też, że nie walczą za to co ziemskie, ale to co od Boga.

 

A na filmikach kiedy zostają pojmani płaczą jak małe dziewczynki.

 

Jak np. tutaj

 


Użytkownik Anders Tenhan edytował ten post 04.12.2014 - 22:02

  • 0

#102

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Iraku zaczęto kręcić serial komediowy "Mityczne państwo" ośmieszający bojowników Państwa Islamskiego:

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

Sądząc z trailerów, przypomina trochę Allo Allo:

 Z tym ośmieszaniem to mam wątpliwości. powiedział bym raczej że chodzi o złagodzenie wymowy tego co tam się dzieje. Tak przynajmniej dla mnie brzmi ten cytat z filmu który zamieściłeś:

 

"We have turned this terrorism kiling and brutality to a comedy@ (0.44)

 

W przypadku Allo Allo mamy do czynienia z satyrą francuskiego ruchu oporu który był taki jak i serial o nim mówiący. W przypadku tego serialu mamy do czynienia z organizacją aktywną, brutalną i ekspansywną. Wygląda to raczej na próbę bagatelizowania tego jak naprawdę działa państwo islamskie. Próbę nazwania terroru lekką presją.   

 

 

ps. w imię boga +18:

https://www.youtube....020B1ivIc#t=339

https://www.youtube....h?v=PQTDmZVqSLM


Użytkownik pan juzek edytował ten post 05.12.2014 - 21:10

  • 0



#103

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serce roście jak się ogląda takie filmiki :)

 


  • 0

#104

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rośnie? Mi nie. Sunnicka rebelia nie jest nieuzasadniona, chociaż smutne jest to, że Państwo Islamskie żeruje na upokorzeniu pewnej części sunnitów i wykorzystuje to w swoich celach. Jednak ten scenariusz był do przewidzenia już jakiś czas temu. Co do tych łapanek, to tak reaguje większość z tych którzy są łapani, nieważne po której stronie. Nie jest śmieszne to, że mogą cię uśmiercić, przed samą śmiercią nawet torturować.


  • 0

#105

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jak tak kochają śmierć to czego się boją. Przecież pójdą do swojego allaha i dziewice już na nich czekają.

 

Poza zwyczajnym fanatyzmem religijnym nie widzę tutaj żadnego innego uzasadnienia i nie rozumiem jak komuś może być ich żal. Jak oglądałem filmik gdzie samochód rozjeżdżał migrujące kraby to nawet takich żyjątek było mi trochę żal a takich śmieci co by bez mrugnięcia okiem obcięli mi głowę kompletnie mi nie jest żal. Sami nie mają skrupułów i to że dostaną liścia lub kopa jak na niektórych filmikach i humanitarnie dostaną kulke to nic w porównaniu z tym co oni robią z jeńcami. 


Użytkownik Anders Tenhan edytował ten post 06.12.2014 - 00:00

  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Irak, Syria, Rewolucja arabska, Arabska Wiosna Ludów, Arabska Zima Ludów, Nigeria, ISIS, ISIL, Powstanie w Iraku, Bliski Wschód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych