Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mam w sobie złego ducha?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#31

ordynus24.
  • Postów: 95
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się wydaje NIE PEWNY,że po prostu nie lubisz chodzić do kościoła.Nikt cię nie zmusza,ja wierzę ale też nie chodzę.Bóg(jak istnieje)To na pewno mnie nie ukarze  za to że nie chodziłem do kościoła.Co do komuni,to też nie lubię,bo jest to dla mnie stresujące.(przyjmowanie do ust opłatka z ręki obcego gościa)


  • 0

#32

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Minął prawie rok od tej dyskusji. Aktualnie bardzo rzadko chodzę do kościoła, a paradoksalnie zacząłem się modlić do Boga, czego wcześniej nie robiłem. Ci, którzy mówili, że podświadomie unikałem kościoła, bo mi po prostu nie pasował, mieli rację. Nie zmuszam się do chodzenia do kościoła i nie czuję takiej potrzeby.Natomiast mam co raz to większą potrzebę rozmowy z Bogiem i do tego mnie ciągnie. Odkąd zacząłem się modlić naszła mnie ochota na pomaganie ludziom hehe :) Jak przyjeżdżam w odzwiedziny do rodziców, to standardowo pytają mnie czy chodzę do kościoła, a ja z uśmiechem na twarzy odpowiadam im, że nie - zaciąganie mnie na siłę do kościoła od małego też pewnie spowodoławo obrzydzenie do tej instytucji.
 


  • 0

#33

PanizJOWISZA.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:facepalm: to ja chyba jestem ucielesnieniem zla :szczerb:  ojoj , niech sie Pan nie martwi i tak kosciol bez pana 'se rade da' (cytuje ksiedza ktory na informacje ,ze nie uczeszczam od dawna do kosciola rzekl ,ze beze mnie sie nie zawalil )  utwierdzlo mnie w przekonaniu ,ze pan Ksiadz ma gleboko gdzies nawracanie i wiernych :)


  • 0

#34

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No cóż..tacy są niektórzy księża. U mnie w parafii w rodzinnym mieście aktulnie są księża, można powiedzieć z prawdziwego zdarzenia. Wyciągnęli parafię z długów(po poprzednikach), wyremonotwali pięknie jeden kościół, a w drugi z tego co wiem jest aktualnie w remoncie. Organizują pielgrzymki i różne wyjazdy dla parafian itp itd. Ja mimo to nie chodzę, bo sam wybrałem swoją ścieżkę do poznania Boga, lecz kto wie czy za ładne pare lat moje zdanie się zmieni i nie zacznę chodzić :P


  • 0

#35

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No cóż..tacy są niektórzy księża. U mnie w parafii w rodzinnym mieście aktulnie są księża, można powiedzieć z prawdziwego zdarzenia. Wyciągnęli parafię z długów(po poprzednikach), wyremonotwali pięknie jeden kościół, a w drugi z tego co wiem jest aktualnie w remoncie. Organizują pielgrzymki i różne wyjazdy dla parafian itp itd. Ja mimo to nie chodzę, bo sam wybrałem swoją ścieżkę do poznania Boga, lecz kto wie czy za ładne pare lat moje zdanie się zmieni i nie zacznę chodzić :P

 

Mamy więc księży z prawdziwego zdarzenia i nie z prawdziwego zdarzenia?  Możesz rozwinąć tą myśl?

W jaki sposób wyciągnęli parafię z długów?  

- ze składek parafian,

- pożyczek które będą spłacać  parafianie.

- ?


  • 0



#36

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pieniądze pozyskiwali oczywiście z tacy. Poprzednicy całą kasę brali w prywatną kieszeń+hazard. Nowi księża wyremontowali całe wnętrze kościoła i do tego dzwony odnowione i zkomupteryzowane. W drugim kościele wymienili dach i teraz trwa remont w nim. Należy dodać, że spłacają jeszcze dług po swych poprzednikach. Tylko sobie nie pomyślcie, że na te remonty oni od ludzi żulili. Parafianie po prostu sami zaczęli dawać więcej, jak zobaczyli, że warto.

Aha no i żadnej pożyczki jeszcze od początku przybycia do parafii nie zaciągnęli, a o wszystkich wydatkach i zebranych pieniądzach mówią na końcu każdej mszy niedzielnej.


  • 0

#37

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pieniądze pozyskiwali oczywiście z tacy. Poprzednicy całą kasę brali w prywatną kieszeń+hazard. Nowi księża wyremontowali całe wnętrze kościoła i do tego dzwony odnowione i zkomupteryzowane. W drugim kościele wymienili dach i teraz trwa remont w nim. Należy dodać, że spłacają jeszcze dług po swych poprzednikach. Tylko sobie nie pomyślcie, że na te remonty oni od ludzi żulili. Parafianie po prostu sami zaczęli dawać więcej, jak zobaczyli, że warto.

Aha no i żadnej pożyczki jeszcze od początku przybycia do parafii nie zaciągnęli, a o wszystkich wydatkach i zebranych pieniądzach mówią na końcu każdej mszy niedzielnej.

 

 

 

Czyli wyremontowali parafianie nie księża. 


  • 0



#38

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Pieniądze pozyskiwali oczywiście z tacy. Poprzednicy całą kasę brali w prywatną kieszeń+hazard. Nowi księża wyremontowali całe wnętrze kościoła i do tego dzwony odnowione i zkomupteryzowane. W drugim kościele wymienili dach i teraz trwa remont w nim. Należy dodać, że spłacają jeszcze dług po swych poprzednikach. Tylko sobie nie pomyślcie, że na te remonty oni od ludzi żulili. Parafianie po prostu sami zaczęli dawać więcej, jak zobaczyli, że warto.

Aha no i żadnej pożyczki jeszcze od początku przybycia do parafii nie zaciągnęli, a o wszystkich wydatkach i zebranych pieniądzach mówią na końcu każdej mszy niedzielnej.

 

 

 

Czyli wyremontowali parafianie nie księża. 

 

 

Gdyby nie księża, to by parafianie nic nie zrobili sami.


  • 0

#39

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Gdyby nie księża, to by parafianie nic nie zrobili sami.

 

 

Wystarczyło by jakieś stowarzyszenie - rada parafialna i by zrobili. Nie przesadzaj. 


  • 1



#40

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No Aidil z całym szacunkiem, ale to Ty przesadzasz.


  • 0

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No Aidil z całym szacunkiem, ale to Ty przesadzasz.

 

W czym przesadzam. Uważasz że parafianie nie są zdolni i operatywni?  


  • 0



#42

NiePewny.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiedz mi do czego dążysz. Nie, nie uważam tak.


  • 0

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Powiedz mi do czego dążysz. Nie, nie uważam tak.

 

 

Nie zgadzam się z Twoją opinią:

 

Gdyby nie księża, to by parafianie nic nie zrobili sami.

 


Użytkownik Aidil edytował ten post 30.03.2015 - 19:44

  • 0



#44

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil - ale co kwestia oceny kto zrobił remont ma do aktualnego tematu? Wikłasz się w jakiś niepotrzebny offtop.


  • 0



#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil - ale co kwestia oceny kto zrobił remont ma do aktualnego tematu? Wikłasz się w jakiś niepotrzebny offtop.

 

Masz rację ale wkurzyłam się. Nie lubię jak z parafian robi się głupich i nie okrzesanych. 

Można ten fragment usunąć ^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 30.03.2015 - 19:48

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych