Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kłamstwa, którymi jesteśmy karmieni.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
199 odpowiedzi w tym temacie

#121

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

17) I to jego bliscy rodacy jego zabili


Zabili go rzymianie, a wyrok wydał Poncjusz Piłat. Został skazany według rzymskiego prawa.

Reszta punktów mało wiele ujdzie.

Tak na pierwszy rzut oka można by powiedzieć , że chodzi tutaj o Jezusa choć ja również miałem na myśli innego wielkiego człowieka jakim był żyjący nieco wcześniej Aleksander Macedoński, i przez tę wyliczankę chciałem pokazać iż wielu było podobnych potencjalnych "Bogów" "Mesjaszy” i może jakby nie zaistniał Jezus to właśnie Aleksander byłby uznawany za „boga” i króla Świata na okres Ery Ryb czyli moim zdaniem od 72 roku p.n.e. do roku 2089 naszej ery.
W tym przypadku (punkcie 17) Zabili go jego generałowie kiedy Aleksander zapadł w śpiączkę -letarg oni oficjalnie ogłosili, iż Aleksander nie żyje i pochowali (pozwolili na pochowanie jego żywego)
  • 1



#122

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wiadomo to z jakiegoś ówczesnego źródła czy to współczesne domysły?

Krzyżowanie to typowo rzymska metoda. Gdyby zabić go mieli Żydzi to chrześcijanie dziś nosili by na łańcuszkach małe kamyki.

dosyć naciągnane te podobieństwa.

na okres Ery Ryb czyli moim zdaniem od 72 roku p.n.e. do roku 2089 naszej ery.

Jeśli tak, to ten punkt nie pasuje do Jezusa, który urodziłby się wobec tego w obecnej erze astronomicznej.

4) Ilość liter w określającym jego imieniu, jest podzielna na 5

Ale to z czegoś wynika czy nie mogłeś znaleźć lepszego podobieństwa?

5) Był jedynakiem lecz pewne źródła mówią, że mógł mieć rodzeństwo

To akurat dobrze wiadomo - ze związku swego ojca i matki by l najstarszy, dobrze potwierdzona jest siostra, Kleopatra z Macedonii, nie licząc bękartów

10) Niektórzy twierdzą, iż mógł mieć dzieci, lecz nic pewnego o nich nie wiadomo

To akurat dobrze wiadomo - jeden syn zmarł w niemowlęctwie, jednego bękarta nie uznał a prawowity syn jako Aleksander IV rządził Macedonią i Egiptem.

8 Można by go nazwać obieżyświatem gdyż był zarówno w Egipcie jak i w Indiach

Jakoś nie widzę aby ten fragment biografii Aleksandra był podobny do Jezusa, który całe życie przesiedział w Judei (nawet Egipt do którego miała uciec Maryja był tylko częścią Synaju)

11) Obracał się bardziej w męskim niż żeńskim towarzystwie, choć było kilka kobiet w jego życiu

A ile kobiet miał w życiu Jezus? Jedna Magdalena to nie kilka.

14) Zginął na Bliskim wschodzie

To o Aleksandrze? Czy Indie to Bliski Wschód?
  • 0



#123

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Źle sprecyzowałem (właściwie to wcale), miałem napisać, że nie występowała w Izraelu w kontekście kultu Jahwe. Prostytucja sakralna była jednym z najważniejszych, obok składania krwawych ofiar, elementów ludów semickich. Występowała ona wcześniej, ponieważ jak już do tego doszliśmy, zarówno Saul, Dawid czy Salomon również wyznawali Baala, jednakże, jak już mówiłaś, występowało to głównie przy władcach sprzyjających bóstwom fenickim. W Biblii Gdańskiej (która wydaje się być mniej skorygowana, za to niestety ma przestarzały jeżyk) nie ma również sformułowania "świętej" lub też "świętych" w odniesieniu do kobiety, a tak właśnie się na owe kobiety zapatrywali Fenicjanie (był to rodzaj można powiedzieć- największej posługi).

Z kolei korzystając z przekładu interlinearnego, w Wj 32,31 występuje słowo "elohe". Żeby było ciekawie, słowo to występuje zarówno w kontekście Jahwe jak i w kontekście wielu bogów innych ludów, np. w Rdz, 35,4.

Biblia interlinerana

Najwcześniejsza samodzielna wersja tetragramu pojawia się na wykazie miejscowości Amenhotepa III odkrytym w świątyni Amona w Soleb oraz w jej kopii z czasów Ramzesa II w Amara Zachodnim. Zapisano jako jhw, a czytane – ja-h-wí (czasami można spotkać ja-h-wa)[http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram


zapomnialas dodac dalsza czesc z wiki :)

Inni twierdzą, że słowa jhw użyto jako toponimu, a zbieżność z tetragramem jest czysto przypadkowa


natomiast "Imię Boże w formie ji-ha (jako wariant ja-h-wí) odkryto na wykazie miejscowości w świątyni Ramzesa III w Medinet Habu"

jeszcze co do tego

W mitologii egipskiej wyraźnie pisze, że Re-Atum-Chepri powstał z chaosu Nun.


W "cywilizacje starożytne" czytałem kompletnie co innego. jednak patrząc po stronkach obok (były 2 czy 3 sitchina) pozwolę sobie sprawdzić to w poniedziałek w bibliotece, o ile będzie (a powinno być). Dam znać jutro wieczorem.


Zaciekawiony

Krzyżowanie to typowo rzymska metoda.


Kartagińska, wbrew pozorom.

To o Aleksandrze? Czy Indie to Bliski Wschód?


Aleksander zginął w Babilonie, a Babilon to zdecydowanie Bliski Wschód
  • 0

#124

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko na tym świecie podlega synonimom, anagramom i podobieństwom, i jakkolwiek moim zdaniem lepszym kandydatem na zastępczego „boga” w Erze Ryb (przynajmniej, jeśli chodziłoby to o jego czas zaistnienia (urodzenia) od Jezusa, Jana Chrzciciela i Aleksandra Macedońskiego byłby Oktawian August, (który sam wcześniej proklamował bycie „Bogiem”) jednak dla nowych czasów w rezultacie wybrano z kilku względów Jezusa, który niby, jako król jednocześnie lepiej (przez swą sfingowaną śmierć) łączył pewne ideały, grupy etniczne, jaki warstwy społeczne.
  • 1



#125

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jednak kilka podobieństw okazało się fałszem.
  • 0



#126

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jednak kilka podobieństw okazało się fałszem.

Nie kilka podobieństw okazało się nie całkiem analogicznych do innych, gdyż jakby były takie same nie można by mówić o podobieństwach, ale o tych samych rzeczach, a wówczas nie można by mówić o zmianach, postępie itp., Ale o uwięzieniu czegoś- kogoś w jakiejś niezmiennej stałej.
  • 0



#127

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli jakieś punkty całkiem się nie zgadzają to nie można nawet mówić o częściowej analogii. Po prostu - nie ma 33 punktów wspólnych a tyle starałeś się znaleźć bo to ładna liczba.
  • 0



#128

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o istnieniu Diabła
„13-15.I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia PRZEMÓWIŁ i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostali zabici. 16 On też sprawia, że WSZYSCY, MALI I WIELCY, BOGACI I UBODZY, WOLNI I NIEWOLNICY OTRZYMUJĄ ZNAMIĘ NA SWEJ PRAWEJ RĘCE ALBO NA SWYM CZOLE. 17 I ŻE NIKT NIE MOŻE KUPOWAĆ ANI SPRZEDAWAĆ, JEŚLI NIE MA ZNAMIENIA, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. 18 TU POTRZEBNA JEST MĄDROŚĆ. KTO MA ROZUM, NIECH OBLICZY LICZBĘ ZWIERZĘCIA; JEST TO BOWIEM LICZBA CZŁOWIEKA. A LICZBA JEGO JEST SZEŚĆSET SZEŚĆDZIESIĄT SZEŚĆ. 14-1 I widziałem, a oto BARANEK stał na górze Syjon, a z nim STO CZTERDZIŚĆI CZTERY TYSIĄCE TYCH, KTÓŻY MIELI WPISANE JEGO IMIĘ NA CZOLE I IMIĘ JEGO OJCA.
TU POTRZEBNA JEST MĄDROŚĆ. KTO MA ROZUM, NIECH OBLICZY LICZBĘ ZWIERZĘCIA; JEST TO BOWIEM LICZBA CZŁOWIEKA.
Gdyż rzeczywiście jak to wynika z Objawienia Jana, jeśli ktoś był mądry to mógł się dowiedzieć, że nie jakaś istota była bestią dla ludzi, ale właśnie ludzie byli mało znaczącymi bestiami. To tak jeżeli idzie o "diabła", który tak na prawdę nie istnieje.

Użytkownik Erik edytował ten post 16.12.2013 - 16:14

  • 1



#129

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o nie istnieniu Diabła

A kto konkretnie tak mówi? Kościoły koncentrują się na diable dość szczegółowo.
  • 0



#130

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o nie istnieniu Diabła

A kto konkretnie tak mówi? Kościoły koncentrują się na diable dość szczegółowo.

wielu ludzi obecnie upatruje istnienie "Diabła" w niby współcześnie walczących z kościołem Iluminaci i Masoni. Ich się oskarża o budowanie NWO. Oficjalnie jednak nie wszyscy należą do masonów a co dopiero mówić o bardzo zakonspirowanych Iluminatach a mimo wszystko wielu nie czuje do kościoła sympatii.

Np w "Rewelation Jana"zdecydowanie wygląda to na przepowiednię jakiegoś dopuszczenia do handlu tylko wyznawców czy sług Bestii.
Nawet jeśli objawienie Jana nie dotyczyło tego co wydarzało się wcześniej lub tego co działo się w jego czasie i dotyczy to wymyślonego przez Żydów czyli Fenicjan pieniądza i handlu to jako Żyd Jan na pewno nie wypowiadał by tych proroctw przeciwko swemu systemowi i swym ludziom. Jeśli zaś to proroctwo zakryte przed jego rozumowaniem rzeczywiście obrazuje w tym przypadku handel jak powszechnie się uważa należy zastanowić kto i tak na prawdę po co przekazał na modłę Apolińskich pytii z Delf tę wizję Janowi.


Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o nie istnieniu Diabła

A kto konkretnie tak mówi? Kościoły koncentrują się na diable dość szczegółowo.

wielu ludzi obecnie upatruje istnienie "Diabła" w niby współcześnie walczących z kościołem Iluminaci i Masoni. Ich się oskarża o budowanie NWO. Oficjalnie jednak nie wszyscy należą do masonów a co dopiero mówić o bardzo zakonspirowanych Iluminatach a mimo wszystko wielu nie czuje do kościoła sympatii.

Np w "Rewelation Jana"zdecydowanie wygląda to na przepowiednię jakiegoś dopuszczenia do handlu tylko wyznawców czy sług Bestii.
Nawet jeśli objawienie Jana nie dotyczyło tego co wydarzało się wcześniej lub tego co działo się w jego czasie i dotyczy to wymyślonego przez Żydów czyli Fenicjan pieniądza i handlu to jako Żyd Jan na pewno nie wypowiadał by tych proroctw przeciwko swemu systemowi i swym ludziom. Jeśli zaś to proroctwo zakryte przed jego rozumowaniem rzeczywiście obrazuje w tym przypadku handel jak powszechnie się uważa należy zastanowić kto i tak na prawdę po co przekazał na modłę Apolińskich pytii z Delf tę wizję Janowi.


Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o nie istnieniu Diabła

A kto konkretnie tak mówi? Kościoły koncentrują się na diable dość szczegółowo.

wielu ludzi obecnie upatruje istnienie "Diabła" w niby współcześnie walczących z kościołem Iluminaci i Masoni. Ich się oskarża o budowanie NWO. Oficjalnie jednak nie wszyscy należą do masonów a co dopiero mówić o bardzo zakonspirowanych Iluminatach a mimo wszystko wielu nie czuje do kościoła sympatii.

Np w "Rewelation Jana"zdecydowanie wygląda to na przepowiednię jakiegoś dopuszczenia do handlu tylko wyznawców czy sług Bestii.
Nawet jeśli objawienie Jana nie dotyczyło tego co wydarzało się wcześniej lub tego co działo się w jego czasie i dotyczy to wymyślonego przez Żydów czyli Fenicjan pieniądza i handlu to jako Żyd Jan na pewno nie wypowiadał by tych proroctw przeciwko swemu systemowi i swym ludziom. Jeśli zaś to proroctwo zakryte przed jego rozumowaniem rzeczywiście obrazuje w tym przypadku handel jak powszechnie się uważa należy zastanowić kto i tak na prawdę po co przekazał na modłę Apolińskich pytii z Delf tę wizję Janowi.

Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o nie istnieniu Diabła

A kto konkretnie tak mówi? Kościoły koncentrują się na diable dość szczegółowo.

wielu ludzi obecnie upatruje istnienie "Diabła" w niby współcześnie walczących z kościołem Iluminaci i Masoni. Ich się oskarża o budowanie NWO. Oficjalnie jednak nie wszyscy należą do masonów a co dopiero mówić o bardzo zakonspirowanych Iluminatach a mimo wszystko wielu nie czuje do kościoła sympatii.

Np w "Rewelation Jana"zdecydowanie wygląda to na przepowiednię jakiegoś dopuszczenia do handlu tylko wyznawców czy sług Bestii.
Nawet jeśli objawienie Jana nie dotyczyło tego co wydarzało się wcześniej lub tego co działo się w jego czasie i dotyczy to wymyślonego przez Żydów czyli Fenicjan pieniądza i handlu to jako Żyd Jan na pewno nie wypowiadał by tych proroctw przeciwko swemu systemowi i swym ludziom. Jeśli zaś to proroctwo zakryte przed jego rozumowaniem rzeczywiście obrazuje w tym przypadku handel jak powszechnie się uważa należy zastanowić kto i tak na prawdę po co przekazał na modłę Apolińskich pytii z Delf tę wizję Janowi.
  • 1



#131

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie że coś pomieszałeś...

Kto mówi że diabła nie ma i czy uważasz to za kłamstwo?
  • 0



#132

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie że coś pomieszałeś...

Kto mówi że diabła nie ma i czy uważasz to za kłamstwo?

Tak nie jestem zbytnio kompatybilny z komputerem.
Poznając historię zaistnienia Diabła w kulturach świata można dojść do przekonania, iż nigdy jego nie było a zaistniał jedynie, jako cześć planu manipulacji masami.

A Z NIM STO CZTERDZIEŚCI CZTERY TYSIĄCE MAJĄCE IMIĘ JEGO I IMIĘ JEGO OJCA NA CZOŁACH SWYCH WPISANE.
Jeżeli ktoś przyjrzy się historii ludzkiej egzystencji na Ziemi może będzie mógł zauważyć siebie jako ziarenko wrzucone między dwa ścierające się młyńskie kamienie. Wszelkie istniejące na tej planecie wojny i wstrząsy ekonomiczno –polityczne są wynikiem rywalizujących ze sobą sił, gdzie ludzie są jedynie bezwolnymi, często wspólnymi dla obu tych sił narzędziami realizacji obcych celów i dążeń.
Jednak wierzący nie zadają sobie pytania jak to jest możliwe, że całe Chiny o populacji przekraczającej 1,3 mld osób i Indie zamieszkałe przez ok. 1,1 miliarda ludzi, po prostu pójdą do piekła, a jedynie kilka milionów Polaków, Włochów i Francuzów znajdzie się w niebie. Oczywiście głoszą tak jedynie ci, którzy zapominają, iż według słów Jana ze swej „Apokalipsy” w niebie jest jedynie 144 000 wolnych miejsc.
W tej narzuconej nam roli bycia kozłem ofiarnym, jeśli zwycięzcami są także i ludzie, a nawet jeśli w owym zwycięstwie co niektórzy mają jakiś przyczynek, to mało kto i tak wie z kim i przeciwko komu tak naprawdę walczy. Często na wzór książki Orwella 1984, w tej partii szachów pionki nie tylko przemieszczają się po dwubarwnej szachownicy, lecz często zmieniają również swój kolor z białych w czarne i z powrotem. Apostoł Paweł przeklina anioła, który zwiastowałby inną ewangelię od tej, którą mu objawił Chrystus, lecz można zadać pytanie skąd ów apostoł wziął tę inną ewangelię, a ściślej kim był ów anioł?(Gal. 1:8.W tym przypadku Paweł każe więc sprawdzać słowa anioła! I rzeczywiście różni aniołowie objawiają się ludziom i głoszą im nowe odmienne prawdy. Aniołowie- a może diabły? Znamy przecież „Upadłych aniołów” - jak i urywek z apokryficznej Księgi Henocha, który przytoczyłem gdzieś już wcześniej :6, 1 „Kiedy ludzie rozmnożyli się, urodziły im się w owych dniach ładne i piękne córki…. i dalej: 3 Amezarak wyuczył zaklinaczy i nacinaczy korzeni, Armaros [nauczył] odklinania, Barakiel [ wychował] astrologów, Kokabiel złowieszczów, Tamiel wyuczył astrologów, Asradel nauczył dróg księżyca.”. Ludzie zaś jak tam ogłasza Henoch powtarzając słowa Boga „zginą, gdyż za dużo wiedzą”.
W kosmologicznej mitologii i religii Sumeru, Akadu i Babilonu występują boskie istoty, a na czele tego panteonu występuje tożsamy ze Stwórcą ,lecz wyższy od starotestamentowego Jahwe, bóg Anu (sum. An, akad. Anu, Anum) - w mitologii mezopotamskiej "Bóg-Niebo", "ojciec wszystkich bogów" i "król Anunnaków", stąd nazwa Anunaki- dzieci Anu. Anu jest bogiem stojącym na czele panteonu sumeryjskiego i babilońskiego, jako bóg najwyższy. Wraz ze swym synem Enlilem "Panem Powietrza" i Enkim "Panem Ziemi" Anu tworzy, podobnie jak to jest w hinduizmie i chrześcijaństwie, wielką trójcę bogów .

Użytkownik Erik edytował ten post 16.12.2013 - 16:12

  • 1



#133

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaraz zaraz - najpierw piszesz że kłamstwem jest mówienie że diabła nie ma (nadal nie wiadomo przez kogo) a teraz sam piszesz że go nie ma. Zaprzeczasz sam sobie.
  • 0



#134

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaraz zaraz - najpierw piszesz że kłamstwem jest mówienie że diabła nie ma (nadal nie wiadomo przez kogo) a teraz sam piszesz że go nie ma. Zaprzeczasz sam sobie.

Sorry oczywiście miało byc :-Kolejnym z kłamstw "Którymi jesteśmy karmieni" może byc teza o istnieniu Diabła,
Taki diabelski chochlik !?

Jak wspomniałem dziś za wcześnie wstałem (obecnie u mnie jest 7 rano a obudziłem się po źle przespanej nocy o 5 -tej)

Użytkownik Erik edytował ten post 16.12.2013 - 16:17

  • 0



#135

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to się wreszcie zrozumieliśmy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych