Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeszczep całego ciała.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Racja z tymi narządami, co więcej jeśli można tak to ująć to bardziej się "opłaca" uratować więcej osób niż ryzykować z jedną i to tak trudną nie pewną operacją.

Biorąc pod uwagę koszt (10 milionów euro) i to, że pewnie żadnych dofinansowań nie będzie, to ten bogaty człowiek nie będzie myślał o tym ile innych ludzi może dostać dane narządy z ciała, które mu przeszczepią. Po prostu: płaci- wymaga.

Mnie bardziej zastanawia sama możliwość i aspekt społeczny! Gdy staną się takie operacje w miarę pewne to do czego będą ludzie zdolni by załatwić sobie nowe "opakowanie"? Już nie chodzi nawet o jakichś zboczeniach czy mżonkach o wiecznej młodości. Tylko do czego będzie zdolny człowiek będący ciężko chory a mający odpowiednie środki??

I jest pytanie-odpowiedź: a kto zabroni bogatemu?
  • 0



#17

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Były kiedyś eksperymenty na psach. Jakiś "szalony naukowiec", może to był Mengele, próbował przeszczepić głowę psa drugiemu psu, czy nawet stworzyć psa dwugłowego. Okropne.
Straszne, trzeba będzie wprowadzić jakieś nowe prawo. Wyobraziłam sobie, że np. jakaś bogata kobieta poluje na ładniejsze ciało i zleca komuś złapać dziewczynę, którą sobie upatrzy. Albo np. transseksualiści! Kobieta chcąca być facetem może się zamienić z facetem chcącym być kobietą. Ale będą deale!


O tym samym pomyslałem, ktoś kto ma pieniądze mógłby być zdolny do takich czynów, wyobrażacie sobie bogatego terroryste który całkowicie zmienia ciało w ten sposób?
  • 0

#18

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Były kiedyś eksperymenty na psach. Jakiś "szalony naukowiec", może to był Mengele, próbował przeszczepić głowę psa drugiemu psu, czy nawet stworzyć psa dwugłowego.

Władimir Demihow (Владимир Демихов) stworzył 20 dwugłowych psów, natomiast Josefowi Mengele udało się zszyć parę cygańskich chłopców, tym samym tworząc z nich coś na kształt bliźniąt nierozdzielonych (czyli syjamskich).
Schemat dwugłowego psa:

Inny rosyjski naukowiec, Siergiej Briuchonienko (Сергей Брюхоненко) zajmował się utrzymywaniem psich głów przy życiu bez reszty ciała (było to możliwe przez 2 czy 3 godziny). Dzięki doświadczeniom przeprowadzanym na zwierzętach Rosjanie mogli skonstruować płucoserce, które (po eksperymentach na psach) zostało przystosowane w ten sposób, aby można było ratować dzięki niemu życie ludzi. Jeśli ktoś chciałby przyjrzeć się jednej z ''głów Briuchonienki'', to może zobaczyć ją na filmie ''Experiments in the Revival of Organisms'' ('40r.).

Radzieccy uczeni myśleli także o skonstruowaniu robota sterowanego głową psa (w szkicach występuje, na moje lepusowe oko, pies rasy collie). Wyżej wspomniany robot nigdy nie powstał.
Szkice:

Eksperymentów związanych z utrzymywaniem przy życiu samych głów albo z ich przeszczepianiem było pewnie o wiele więcej, jak również szkiców będących przelanymi na papier myślami powstałymi pod czuprynami osobników o wyjątkowo bujnej wyobraźni, na przykład to:

Cóż, Rosja.
  • 5



#19

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Apropo zamrażania - gdzieś kiedyś czytałem, że już pracują nad taką technologią z tym, że muszą opanować proces powolnego zamrażania z powodu tworzenia sie kryształków lodu w komórkach doszczętnie je niszcząc. Mówili też coś o podmianie krwi z organizmu na solankę by ciało mogło być zamrożone bez niszczenia komórek. Widziałem nawet jakiś dokument na Dicovery ( fakt to tv więc nie warto wierzyć) gdzie zamrażali ciała na wypadek gdyby ktoś odkrył technologię robienia klonów xD i te ciała były bardzo wolno zamrażane w ciekłym azocie. Zbiorniki na te trumny były w kształcie silosa - może ktoś sobie przypomni i dopowie więcej na ten temat xD




Pozdro

Użytkownik Slimok edytował ten post 13.07.2013 - 13:03

  • 0

#20

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak- jest to krionika. Technika "zamrażania" ciał ludzi i ziwerząt do temperatury ciekłego azotu. Przy powolnym schładzaniu i używaniu specjalnych substancji (krioprotektntów zapobiegających po wstawaniu kryształków) powstaje mało uszkodzeń jednak i tak obecnie nie jest możliwe pełne ich odwrócenie więc to wydaje się odleglejsze niż sam przeszczep ciałą....
To zamrażanie ludzi to już chyba jest dość powszechne- w Rosji zamrożenie samego mózgu to 10000dolków tylko;]. Całego ciała 30000$. Oferuje to firma "KrioRus". Sporo jest takich organizjacji... Można poczytać oczywiście w wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krionika
Ożywienie tych ludzi wymagało by naprawcy ciała na poziomie komórkowym co wymagałoby olbrzymiego rozwoju nanomedycyny... Takie mało krasnoludki co by posprzątały cały "burdel" i "połatały" wszystkie dziury... :D
To również ciekawe zagdnienie ale jak napisałem myślę że dużo odleglejsze w czasie więc raczej się nie sprawdzi...
  • 0

#21

KXYZ.
  • Postów: 186
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do tego łączenia nerwów, czytałem w pewnej gazecie artykuł na temat człowieka, którego ten temat dotyczy. Ten problem też był w nim poruszany, podobno istnieje specjalna substancja umożliwiająca łączenie nerwów, niestety nazwy nie pamiętam.
  • 0

#22

kudi.
  • Postów: 161
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Były kiedyś eksperymenty na psach. Jakiś "szalony naukowiec", może to był Mengele, próbował przeszczepić głowę psa drugiemu psu, czy nawet stworzyć psa dwugłowego. Okropne.
Straszne, trzeba będzie wprowadzić jakieś nowe prawo. Wyobraziłam sobie, że np. jakaś bogata kobieta poluje na ładniejsze ciało i zleca komuś złapać dziewczynę, którą sobie upatrzy. Albo np. transseksualiści! Kobieta chcąca być facetem może się zamienić z facetem chcącym być kobietą. Ale będą deale!

Dokładnie, już jest tak od dawna a nawet ostatnio było kilka porwań w moim mieście dla organów "z tego co słyszałem" dziewczyny rejestrowały się na stronach jako dawcy szpiku potem znajdowano je bez jakiegoś organu.
  • 0

#23

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w końcu dałoby mi się zniszczyć wszystkie szare komórki od palenia jointów i picia browarów :D
  • 1



#24

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten wątek nakłonił mnie do pewnych przemyśleń związanych z teoretycznymi możliwościami łączenia żywej tkanki z maszyną.
Jeśli potrafilibyśmy łączyć rdzeń kręgowy to teoretycznie możliwe byłoby podłączenie wszystkich nerwów do sztucznego przekaźnika.

Czego do życia potrzebuje ludzka głowa ?
Właściwie to chyba tylko właściwie oczyszczonej, natlenionej i nasyconej odpowiednimi związkami krwi.
Nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się, że istnieją aparatury zdolne osiągnąć efekt działania wszystkich układów odpowiedzialnych za właściwe jej przygotowanie.

Gdyby udało się ją zminiaturyzować i zaprojektować kompaktowe urządzenie dające w wyniku ten sam efekt co żywe układy a za sterowanie nim byłby odpowiedzialny system analizujący dane pochodzące z przekaźnika podłączonego do nerwów prowadzących do mózgu to stworzenie cyborga byłoby z zasięgu naszych możliwości.

Dzisiaj najwięcej problemów sprawia kompatybilność sztucznych organów z resztą ciała, ale w tym wypadku problem ten zostałby znacznie zminimalizowany i liczyłaby się tylko efektywność.
Ponieważ cały korpus byłby sztuczny to przy projektowaniu poszczególnych modułów nie byłoby konieczne przywiązywanie wagi do czynników które wprowadzają ograniczenia przy tworzeniu sztucznych organów jak ich kształt, zasilanie, wytwarzane ciepło i masa innych ograniczeń z jakimi dzisiaj muszą się borykać projektanci.
  • 1

#25

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Pixel

naprawdę myślisz że natura nie ma zadnych zabezpieczeń przed nieśmiertelnością? Zobaczymy.
  • 1

#26

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pixel ma racje, przecież już są protezy elektryczne działające na zasadzie przesyłania impulsów z mózgu mamy też płucoserce , dialize tak samo , sztuczna wątroba też już gdzieś na świecie działa . Fakt do życia potrzeba jeszcze więcej, do tego trzeba by było w jakiś sposób ulepszyć to co juz mamy by można było z tym chodzić a nie siedzieć w domu z podłączonym płucosercem,dializą, sztuczną wątrobą do gniazdka - ale to i tak pokazuje, że takie coś jest możliwe.


P.S
Kiedyś niemożliwe było latanie - dziś mamy samoloty kolosy.




@up

Natura ma takie zabezpieczenie - węglowodany, bo jakby nie było to one dając nam życie nas zabijają :D

Użytkownik Slimok edytował ten post 14.07.2013 - 18:14

  • 0

#27

PiXel.
  • Postów: 108
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pixel

naprawdę myślisz że natura nie ma zadnych zabezpieczeń przed nieśmiertelnością? Zobaczymy.

Gdzie ja pisałem o "nieśmiertelności" ?

Moja idea nie proponuje nawet wiernego kopiowania wszystkich układów tylko sztuczne uzyskanie ich efektywności.
Żywy organizm posiada całą masę układów których ostatecznym celem jest oczyszczenie krwi i wzbogacenie jej o niezbędne do życia składniki.
Po co tworzyć skomplikowane urządzenia do przetwarzania pokarmu i wyodrębniania z nich życiodajnych substancji skoro można z takiego procesu całkowicie zrezygnować i wzbogacać krew w procesach fizycznych oraz chemicznych ?
Wszystkie niezbędne składniki można by wtedy aplikować w postaci płynów czy kapsułek, tlen pobierać z powietrza, ale również i magazynować podobnie jak dawki potrzebnych składników i energię elektryczną która zasilałaby całość.
Zauważcie jak wytrwały byłby taki cyborg...

Użytkownik PiXel edytował ten post 14.07.2013 - 19:23

  • 0

#28

bwarzanek.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

naprawdę myślisz że natura nie ma zadnych zabezpieczeń przed nieśmiertelnością? Zobaczymy.

"Natura" to tylko takie określenie na cały żywy świat który nas otacza i się zmienia. Także wątpie żeby posiadała jakieś "zabezpieczenia". Po prostu świat ożywiony stawia na przetrwanie gatunku poprzez rozmnażanie się. Do tego momentu czyli powiedzmy do 30kilku lat nasze organizmy działają sprawnie...a potem to już bez znaczenia. Ogólnie ciekawa jest teoria samolubnego genu która mówi o tym że jesteśmy tylko opakowaniami dla DNA które dzięki temu się powiela w nieskończoność;]. Także sądzę że gdyby "natura" postawiła na jednostkę to żyli byśmy o wiele dłużej ale postawiła na rozmnażanie się gdzie długość życia nie jest istotna...
Widzę wątek zmierza ku nieśmiertelności (!) jednakże tu żadne przeszczepy nie pomogą... Wszak mózg też jest zbudowany ze śmiertelnych komórek i jakiejś tam beriery czasu nie przekroczy. Czynników jak wiemy jest wiele ale to już chyba nie na tą dyskujsje...
Tu jako ciekawostka- "natura" już wynalzała nieśmiertelność!
Turritopsis nutricula- "gatunek stułbiopława, jedyny znany przedstawiciel królestwa zwierząt posiadający zdolność całkowitego powrotu do stadium niedojrzałego płciowo po osiągnięciu dojrzałości płciowej, co potencjalnie daje mu biologiczną nieśmiertelność." Co może ponoć czynić w nieskończoność- znaczy przechodzić cykl ze stadium larwalnego do polipa, następnie do meduzy- która z powrotem wraca do stadium polipa...i tak w kólko!
http://pl.wikipedia....opsis_nutricula
Więcej o tym w "necie";].
Co do cyborgizacji... Cóż- już najlepiej będzie chyba sam mózg przenosić;]. Zresztą sądzę że kiedyś będzie można chodować organy i sobie wymieniać- gorzej z resztą "infrastruktury". Faktem jest też, że pewnie łatwiej by było wymienić "śrubkę" niż cały organ.
Póki co pozostają przeszczepy...
  • 0

#29

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

organy już są peodukowane - w Holandii bynajmniej wyprodukowali wątrobe xD i do tego stek bezkrwisty i użyli do tego drukarki 3d do zrobienia szkieletu ( zrobili to z wątrobą i uchem), a potem nanosili chyba nawet tą samą drukarką komórki macierzyste i czekali na ich rozrost xD. Wyprodukowali też wątrobe na mysim czole xD

Użytkownik Slimok edytował ten post 16.07.2013 - 20:15

  • 0

#30

agev.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety metoda ta jest szcześciem w nieszczesciu. Nie można mówić o nieśmiertelności bo głowa starszego człowieka na młodym ciele będzie wygladać dziwnie. Druga sprawa jest taka że głowa i tak się będzie starzeć wraz z mózgiem więc młode ciało nic nie da. Na tym etapie w gre wchodzi przeszczepianie podobnych wiekowo ciał oraz tej samej płci. Kolejnym etapem może być przeszczepianie samego mózgu do danego ciała ponieważ to w nim jest "wszystko" zatem zapewne kiedyś będzie można zmieniać ciała co prowadzi to ciekawej dyskusji i wizji na przyszłość. Będą to zapewne istnie "celebryckie" wybryki ... kupowanie i płacenie za idealnie "wychodowane" ciała czekające aby wszczepić mózg ze świadomością. Choć sam mózg się starzeje więc kolejnym krokiem za setki lat będzie zapis świadomości i pamięci na dysku co w połączeniu z ciągłą wymianą ciał da nieśmiertelność ale po co chodować ciała zapewne po to aby czuć i doświadczać. Jednak na pewno będą z czasem dostępne mechaniczne szkielety a dodanie do nich świadomości zapisanej na dysku będzie prowadzić już do nieśmiertelności. Wymagane będzie tylko kupowanie nowych części i robienie back-up-a mozgu i wtedy będzie to moment w którym "ludzie" a raczej maszyny-ludzie podbiją kosmos i będą mogli latać wszędzie i żyć w każdych warunkach bo nic nie będzie nas boleć, nie będzie potrzebne jedzenie a tylko nowe części do szkieletu i energia słoneczna a człowiek w obecnej formie będzie żył na ziemi i będzie ciekawostką. ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych