Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rząd Cypru w porozumieniu z UE kradnie pieniądze z kont obywateli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#31

Vaas.
  • Postów: 104
  • Tematów: 11
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Avenarius

Te 20 % ludzi ktore utrzymuje te 80 % to niepełnosprawni, starzy, niezdolni do pracy. Chcesz ich wszyskitch zagazować? A może zrobić na nich zrzutke? Widocznie ewolucja miala w planie podatek, i tak musi być. Inna sprawa jego wysokość i ludzie którzy sprawują na nim piecze.
  • -3

#32

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Avenarius

Te 20 % ludzi ktore utrzymuje te 80 % to niepełnosprawni, starzy, niezdolni do pracy. Chcesz ich wszyskitch zagazować? A może zrobić na nich zrzutke? Widocznie ewolucja miala w planie podatek, i tak musi być. Inna sprawa jego wysokość i ludzie którzy sprawują na nim piecze.



  • 1

#33

skar.
  • Postów: 187
  • Tematów: 7
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@Avenarius

Miałem już nie dyskutować, ale chciałbym Cie prosić, abyś zachował poziom wypowiedzi. Rozumiem, że przez poczucie wyższości wydaje Ci się, że takie zachowania są całkowicie usprawiedliwione. Przez większość dyskusji starałem się Ciebie traktować jako osobą równą i godną tej dyskusji. W tej chwili widzę, że dokonałem błędnego założenia.

Do Twojej wolnej interpretacji już nie będę się odnosił nawet w celu jej sprostowania. Dalsza dyskusja na takim poziomie po prostu nie ma sensu.

Powiem Ci tylko tyle, świat w którym wszyscy mieliby takie same poglądy, byłby na prawdę nudny, słabo rozwinięty. Dyskusja jest odpowiednim narzędziem, aby wyciągnąć najlepsze wnioski i je zrealizować. Zapamiętaj to sobie, uśmiechnij się, spróbuj nad sobą popracować. A od razu świat stanie się mniej wrogii.

Pozdrawiam

Skar
  • -1

#34

PTR.
  • Postów: 958
  • Tematów: 135
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Proponuje wrócić do tematu. Poszperałem trochę i aktualne informacje coraz bardziej mnie przerażają. Dodatkowo manipulacja treścią w main-streamowych mediach, w których wprost nie mówi się że to Unia Europejska nakazała Cyprowi wprowadzenie tej przymusowej masowej kradzieży.

Zamieszanie wokół Cypru sprawia wrażenie ,że jeśli "problemy tego państwa nie zostaną natychmiast rozwiązane we wtorek nastąpi europejska apokalipsa. Rynki finansowe świata drżą w napięciu jak Etna przed wybuchem. Gdyby nie to że wygłup Brukseli, która nakazała ograbienie Cypryjczyków z części ich oszczędności podważając resztki zaufania do systemu bankowego można by wszystko obrócić w śmiech.

Tak jak jeden z Cypryjczyków, który śmieje się i mówi że jego to zamieszanie nie dotyczy. Nigdy w życiu nie miał pieniędzy w Banku. Oszczędzał zawsze w kasie spółdzielczej Teraz wiecie dlaczego są podchody na nasze SKOK-i.

Skala problemów Cypru jest śmieszna. Jest wielu indywidualnych przedsiębiorców obracających większymi pieniędzmi niż Cypr. Traktujmy jednak państwo Cypr jako państwo i popatrzmy jak gospodarka Cypru może mieć wpływ na gospodarkę Unii Europejskiej.

Państwo Cypr jest mniejsze niż kilka polskich miast. Ekonomicznie jest warte 22,4 miliarda dolarów, bo tyle wynosi tam PKB. Dla przykładu miasto Shreveport w Louisianie -nie mieści się w 200 największych miast USA ma budżet większy niż Cypr.

Dołączona grafika

Teraz widać dokładnie jaki wpływ ma ekonomia Cypru na Eurozonę. Czy naprawdę trzeba ograbić Cypryjczyków aby ratować banksterów ?

Jaki wpływ może mieć jedno z miast na gospodarkę takiego kolosa jak Unia? Oto porównanie gospodarki Cypru z gospodarkami kilku miast amerykańskich:
Dołączona grafika

Ludnościowo Cypr ( 1 mln.) jest 5 razy większy od każdego z tych miast ( 200-210 tys). Przypuszczam że PKB Warszawy jest 5-6 razy większy niż Cypru. I co ? Jakiś problem finansowy Warszawy będzie wymagał reakcji MFW i zarekwirowania wkładów finansowych warszawiaków ?

Media usiłują manipulować rabunkiem Cypryjskim grając na antyrosyjskich sentymentach. Idiotyzmem jest twierdzenie że kradzież wkładów wynika z tego że Angela Merkel chce być ponownie wybrana i nie mogła pozwolić aby pieniądze przekazane z EU dla Cypru trafiły do Rosjan ( którzy mają naprawdę dużo pieniędzy w bankach cypryjskich). Bo przecież pieniądze (bail out) trafią do właścicieli banków, a nie rosyjskich depozytariuszy.

Pomyślmy! Czy czasem nie chodzi o to że wystraszony europejski ludzik przeniesie wkłady do banków niemieckich i ewentualnie francuskich którym numer cypryjski raczej nie grozi ? Według mnie Unia tworzy precedens na bezbronnym Cyprze. Później będzie uderzać w większe państwa.

To jest moim zdaniem główny cel. Stworzyć precedens którym zamknie się usta innym - bo przecież przeciw takiej praktyce nie oponowali.

A pomysł iście szatański. Ukraść klientom 6 milardów euro i dać je sobie.

Przecież te "podatki" trafią do banków w których są oskubane depozyty.


Informacje zaczerpnięte z: http://www.nowyekran.pl/
  • 9



#35

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mi to wygląda na precedens który eurokraci chcieliby zastosować też w innych krajach

w niemczech już w radiu nakręcają ludzi i lansują taki ton, że taki podatek do przyjęcia tylko z wyjątkiem "małych" oszczędzających
wszędzie uspokajają itd. wygląda to na zorganizowaną akcje urabiania EU ludu

oni chyba nie wierzą że taki ruch skazuje system bankowy kraju w którym go wykonano na zagłade

choćby nie wiem jak TV prała ludziom w głowach i co za kit wciskała to ludzie jak zobaczą ile im zniknęło z konta zamiast przybyć wycofają kase z banków (nawet niech zrobi to tylko co trzeci) i banki będą załatwione bo nie mają takiej kasy


dojdzie zapewne do blokad jak na cyprze a jak odblokują już banki to zrobią jakieś limity wypłat zapewne że 1 osoba max 100 euro na dzien czy tam 1000 na m-c
  • 0

#36

Ciechan.
  • Postów: 104
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że ta sprawa z Cyprem jest dokładnie zaplanowana jako kolejne pogłębienie światowego kryzysu. Ograbienie ludzi z pewnej puli pieniędzy, które mają na kontach cypryjskich jest początkiem większych następstw. Pierwsza rzecz to rzucenie na pożarcie banków cypryjskich. Bez względu na to jak skończy się głosowanie w parlamencie tego małego państwa to i tak skutek będzie taki sam a mianowicie masowe wycofywanie pieniędzy z banków. Taka sytuacja doprowadzi do upadków wielu banków na Cyprze a to pogłębi dalszy kryzys światowy. Druga sprawa to to, że giełdy polecą w dół na łeb na szyję na całym świecie. Ludzie w innych krajach europejskich zapewne zaczną również wycofywać swoje pieniądze z banków z obawy przed powtórką z Cypru. Nastąpi efekt kuli śniegowej w całej Europie i zapewne nie tylko. Skutkiem finalnym tego wszystkiego co dzieje się obecnie na Cyprze, będzie w moim odczuciu upadek euro waluty i rozpad UE a co dalej to już się później okaże…
  • 0

#37

Avenarius.
  • Postów: 894
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Avenarius

Miałem już nie dyskutować, ale chciałbym Cie prosić, abyś zachował poziom wypowiedzi. Rozumiem, że przez poczucie wyższości wydaje Ci się, że takie zachowania są całkowicie usprawiedliwione. Przez większość dyskusji starałem się Ciebie traktować jako osobą równą i godną tej dyskusji. W tej chwili widzę, że dokonałem błędnego założenia.

Do Twojej wolnej interpretacji już nie będę się odnosił nawet w celu jej sprostowania. Dalsza dyskusja na takim poziomie po prostu nie ma sensu.

Powiem Ci tylko tyle, świat w którym wszyscy mieliby takie same poglądy, byłby na prawdę nudny, słabo rozwinięty. Dyskusja jest odpowiednim narzędziem, aby wyciągnąć najlepsze wnioski i je zrealizować. Zapamiętaj to sobie, uśmiechnij się, spróbuj nad sobą popracować. A od razu świat stanie się mniej wrogii.

Pozdrawiam

Skar


"Poziom wypowiedzi" to nie tylko maślenie ornamentalną kurtuazją, ale również, a dla mnie nawet przede wszystkim. zachowanie pewnych logicznych standardów dyskursu, dających wyraz temu że nie traktuje się rozmówcy jak debila. Pod tym względem Twoje wypowiedzi, pełne sofizmatów i naiwnych pseudoargumentów odpowiadają jedynie dwóm znanym forumowym propagandzistom. Różnią sie natomiast mniej nachalnym charakterm przez co dochodzę do wniosku że najprawdopodbniej jesteś albo pracownikiem "rządowych struktur" albo co najmniej ściśle powiązany (najprawdopodobniej koneksjami rodzinnymi) z takimi pracownikami. Nie widziałem bowiem jeszcze żeby osoba uczciwie zarabiająca na chleb od rana do wieczora wypisywała takie peany na cześc systemu, za to widziałem sporo urzędasów stosujących włąśnie taką retorykę dla uzsadnienia swojego zatrudneinia.
  • 0

#38 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Oto co napisał Wojciech Cejrowski na na swojej stronie: Oto wskazówka co będzie. Małe słabe państewka (Cypr, Portugalia...) służą za poligony na których władza testuje reakcje ludzi na niepopularne decyzje.Decyzje i działania, które w przyszłości zostaną podjęte w większych państwach (Polska..) Na Cyprze testowany jest jeden ze scenariuszy. Proszę przeczytać tę krótką notatkę, a potem wrócimy do rozmowy...http://rebelya.pl/post/3664/panika-na-cyprze-ludzie-szturmuja-bankomaty-rzaCo się dzieje na Cyprze?1. Władza w Unii Europejskiej (Obama w USA podobnie) nadrukowała całą masę pieniędzy bez pokrycia. Co to znaczy, że pieniądze są "bez pokrycia" ? Znaczy to, że nie stoi za nimi żaden towar, który możnaby za nie kupić. Towaru na rynku jest mniej niż pieniędzy. Powiedzmy, że wszytko co jest do kupienia za pieniądze warte jest bilion euro, a w kieszeniach obywateli i na kontach bankowych jest dziesięć bilionów euro w formie zadrukowanych papierków. Władza zdaje sobie z tego sprawę i teraz próbuje jakoś zdjąć z rynku papierki bez pokrycia.2. Pieniądze bez pokrycia trzeba po prostu zebrać z rynku i spalić - są nic nie warte. Tylko jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest wymiana pieniędzy, co zawsze wiąże się zamieszkami, rewolucją. Wymiana polega na tym, że władza drukuje nowe pieniądze, inne od poprzednich, i drukuje ich dużo mniej. A potem skupuje stare bezwartościowe w zamian za te nowe. Innym sposobem jest to, co się dzieje na Cyprze, czyli drakońskie podatki, zabieranie ludziom po kawałku ich depozytów bankowych, zazwyczaj pod hasłem, że depozyty i lokaty mają tylko najbogatsi... Takie działanie to gra z nastrojami, niebezpieczna gra i władza zdaje sobie z tego sprawę, ale jakoś trzeba zdjąć z rynku pieniądze bez pokrycia.3. Ostatecznie, bez względu na to jak ta operacja będzie przeprowadzona, większa część Państwa pieniędzy jest już teraz nic nie warta i warto o tym wiedzieć. Zanim nastąpią kolejne działania władzy odbierające Państwu te Wasze puste pieniądze, warto jakoś samodzielnie z nich uciec. Mój dziadek mawiał, że najgorszym pomysłem jest trzymanie pieniędzy w pieniądzach, ale jeszcze gorszym jest trzymanie ich w banku. Złoto, ziemia, towar - to moja prywatna rada na te ciężkie czasy. W złoto się nie inwestuje w oczekiwaniu na to, że jego cena wzrośnie i "potem sprzedam drożej". Pieniądze papierowe wymienia się na złoto tylko po to, by uciec z kolorowych papierków w jakąś wartościową substancję. Ziemię kupuje się też nie po to, by na niej zarobić, ale po to, by zamienić papierki na coś trwałego co zawsze będzie miało JAKĄŚ wartość; jakąkolwiek. Towar kupuje się w tym samym celu - żeby nie trzymać pieniędzy papierkowych, żeby nie trzymać pieniędzy w banku... (Mój dziadek kupił cegły - dobry towar, który się długo nie psuje, a po kryzysie, kiedy rusza gospodarka, jest poszukiwany i łatwo go wymienić na nowe pieniądze.)4. Czemu akurat Cypr? Bo Cypr jest mały, a do tego jest wyspą, więc każdą ruchawkę społeczną a nawet rewolucję jest tam łatwo kontrolować. Cypr można też przemilczeć w newsach, gdyby coś poszło bardzo nie tak. A poza tym Cypr był rajem podatkowym i na Cyprze jest bardzo wiele zagranicznych depozytów bankowych, które będzie można ograbić, a właściciele tych depozytów nie wyjdą na cypryjskie ulice.wc

Użytkownik C.G.B.Spender edytował ten post 18.03.2013 - 20:27

  • 8

#39

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdecydowanie sądzę,że Cypr traktowany jest jako laboratoryjne doświadczenie.Po pierwsze chodzi o skalę reakcji w całej UE wśród ludzi,czy będą to tylko rachityczne komentarze czy bardziej wymierne objawy solidarności.Ze względu na wielkość Cypru można cofnąć ewentualne decyzje,co do solidarności z mieszkańcami Cypru,przypomnijmy reakcję na napaść na Polskę w 1939 roku,gdy we Francji i W.Brytanii jak mantrę powtarzano,że nie warto umierać za Gdańsk mimo ewidentnej agresji i zbrodnii,przypomnijmy sobie co rok później stało się z Francją,wówczas te kraje były naszymi sojusznikami,oficjalnymi,Poza tym media starają się grać na nucie bogaczy,którzy w raju podatkowym chowają gotówkę,choć niewątpliwie częściowo jest to prawdą,czyli teoretycznie bogaczy i Rosjan nie będzie nam żal.Nie wiem czy ktoś pisał.że Niemcy odwołali wspólne manewry z Rosjanami,media pisząże rzekomo to dlatego,że Angela nie chce by kojarzono je z paktem Ribbentrop-Mołotow,z szacunku dla Polski i republik bałtyckich,jednocześnie przenosząc je na przyszły rok,co wytrąca argument o negatywnych skojarzeniach.Może chodzi o niepewność reakcji
władz Rosji.Stary polityczny myk to nabieranie tempa poprzez coraz intensywniejsze w skali działania,Hitler też zaczął od remilitaryzacji Nadrenii,Anschlusu Austrii,zajęcia Czechosłowacji a potem był rozmach jak zajęcie Polski i jawna ekspansja i agresja,podobna strategia dotyczy polityki na różnych polach,również ekonomicznych.
Pamiętajmy-Historia nauczycielką życia.
  • 1



#40

slee.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

.</b> Władza w Unii Europejskiej (Obama w USA podobnie) nadrukowała całą masę pieniędzy bez pokrycia. Co to znaczy, że pieniądze są "bez pokrycia" ? Znaczy to, że nie stoi za nimi żaden towar, który możnaby za nie kupić.



To nie jest tak do końca poprawne, dokładnie chodzi o to że każda waluta musi (przynajmniej w teorii) mieć pokrycie w złocie. Czyli "pieniądze bez pokrycia" to suma waluty danego kraju ponad wartość depozytu złota tego kraju wg wartości rynkowej. Tak poza tym to zgadzam się z przedmówcami, Cypr to poligon doświadczalny UE przed czymś większym. Naprawdę duży wał się szykuje, dużo większy niż krach z 2008.
  • 0

#41

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Z ciekawszych rzeczy... zablokowane zostało również konto polskiej ambasady (a także placówke dyplomatycznych innych krajów). Podobno one również mają zostać obłożone tym "podatkiem". Ambasada złozyła protest.



EDIT:

Pamiętajmy-Historia nauczycielką życia.

Historia uczy nas tylko jednego. Że jeszcze nigdy nikogo niczego nie nauczyła

Użytkownik Mishka edytował ten post 19.03.2013 - 13:17

  • 0

#42

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ciekawszych rzeczy... zablokowane zostało również konto polskiej ambasady (a także placówke dyplomatycznych innych krajów). Podobno one również mają zostać obłożone tym "podatkiem". Ambasada złozyła protest.



EDIT:


Pamiętajmy-Historia nauczycielką życia.

Historia uczy nas tylko jednego. Że jeszcze nigdy nikogo niczego nie nauczyła

Nie chodzi o nauczkę,wszystko już było,natura ludzka niezmienną w czasie i przestrzeni,analizując przeszłość mamy możliwe scenariusze a jeśli silnikiem ludzkości jest chciwość,daje to wskazówkę do odpowiedzi na temat możliwych wydarzeń.
  • 0



#43

real.
  • Postów: 241
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wszystko to wina uni europejskiej, a w szczególnosci niemiec i francji, odkad niektóre państwa przystapiły do tego paktu to bankrutują i wyprzedaja wszystko tak jak i w polsce. Gratuluje i podziwiam panstwa w europie które to nie skorzystaly z tej wydymki jaką jest ta fałszywa organizacja pod nazwą unia europejska którą załozyły sobie kraje NIEMCY, FRANCJA ! i żeruja na naiwnosci biedniejszych państw, miala byc druga amyryka a to krach i dno. Zastanawia mnie tylko jedna myśl, czym przekupili rządzy państw zeby uczestniczyli w takim czyms ......, aaaa bym zapomniał, pewnie to wina ludzi zwykłych obywateli i podatników :):)

Użytkownik real edytował ten post 19.03.2013 - 16:47

  • 1

#44

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

oni rzeczywiście nie przemyśleli wogóle tej decyzji i dopiero teraz zdali sobie sprawe że mogą w ten sposób zniszczyć system bankowy

bo dopiero teraz zaczynają przebąkiwać żeby jednak do 20 tys euro nic nie opodatkowywać bo się przestraszyli konsekwencji tego co zrobili
  • 0

#45

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko to wina uni europejskiej, a w szczególnosci niemiec i francji, odkad niektóre państwa przystapiły do tego paktu to bankrutują i wyprzedaja wszystko tak jak i w polsce. Gratuluje i podziwiam panstwa w europie które to nie skorzystaly z tej wydymki jaką jest ta fałszywa organizacja pod nazwą unia europejska którą załozyły sobie kraje NIEMCY, FRANCJA ! i żeruja na naiwnosci biedniejszych państw, miala byc druga amyryka a to krach i dno. Zastanawia mnie tylko jedna myśl, czym przekupili rządzy państw zeby uczestniczyli w takim czyms ......, aaaa bym zapomniał, pewnie to wina ludzi zwykłych obywateli i podatników :):)

Tak a propos historii, to cały ten pomysł był francuski. Z woli Niemiec zaproszono do współpracy również kraje Beneluxu oraz Włochy i w 1952 powstała Europejska Wspólnota Węgla i Stali. Tak więc na początku była to wspólnota sześciu państw, a nie wymysł Niemiec i Francji.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych