Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w regulaminie - multikonta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rodzaj kary za multikonto. (74 użytkowników oddało głos)

Zaznacz preferowany przez Ciebie rodzaj kary za multikonto.

  1. Ban dożywotni. (28 głosów [37.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.84%

  2. Głosowano Ban na 180 dni. (46 głosów [62.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.16%

Głosuj

#46 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

No to oficjalnie i komisyjnie zgłaszam :D
  • 1

#47

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co w sytuacji, gdzie istnieje sobie dosyć spora sieć, kilka k użytkowników, w której chyba wszyscy (a przynajmniej całe moje osiedle) mają ten sam adres IP? Bo tak się niemiło składa, że jestem w takiej sieci, i od dłuższego czasu zastanawiam się czy grozi mi ban za nic, tzn wbija sobie koleś z tej sieci na paranormalne, robi rynsztok, dostaje bana a ja wylatuję razem z nim. Kiedyś w pewnym serwisie na W miałem właśnie taką akcję. Ban, powód - multikonto, chociaż miałem tylko jedno.

Adres IP nie jest jedynym kryterium oceny, więc bez obaw.



  • 0



#48

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Długo się zastanawiałem nad opcją ale w końcu zagłosowałem na opcję "ban na 180 dni". Ale po kolei:

Nie da się ukryć, że tworzenie multikont jest zwyczajnie żałosne. Przy czym (z mojego punktu widzenia) głównie służy albo do bezkarnego trollowania albo do zwyczajnego omijania kary. I to przemawiało za banem dożywotnim.

Ale z kolei uważam, że powinno się jednak dawać ludziom szansę na poprawę - dlatego takim osobom powinno blokować się dostęp do forum (w formie kary) ale jednocześnie dając im (za jakiś dłuższy czas) szansę na normalne funkcjonowanie.

Nie wiem czy 180 dni to odpowiedni okres - wydaje się być zbyt długi, 90 zaś to według mnie zdecydowanie za mało. Proponowałbym 150.

Z tym że należy pamiętać, że złagodzenie tonu dla "multikontowców" nie może łączyć się z przyzwoleniem na takie praktyki. Recydywa (w jakimś okresie "próbnym") powinna być karana banem dożywotnim - bo tak jak można przychylić się do prośby osoby żałującej przewinienia tak nie powinno się pobłażać recydywistom.
  • 0



#49

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie czytałem całego tematu, ale jeśli wyszukanie przez moderacje multikonta nie sprawia większych problemów, to te 180 wystarczy żeby delikwent przemyślał, że jest tu mówiąc delikatnie niemile widziany.
Mimo wszystko dla pewności zaznaczyłem opcje "nara".

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 18.03.2013 - 15:04

  • 0



#50

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I co wyszło?
  • 0



#51

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ankieta zakończona. Interpretacja wyników nie powinna stanowić większego wyzwania, ale dla porządku przedstawiam podsumowanie:

  • Ban dożywotni: oddano 28 głosów, w tym jeden oddany przez Moderatora, czyli 27+5 = 32 punkty.
  • Ban na 180 dni: oddano 46 głosów, w tym jeden oddany przez Moderatora i jeden przez Super Moderatora, czyli 44 + 5 + 10 = 59 punktów.
Większością głosów wybrali Państwo opcję skrócenia bana za multikonto do 180 dni, w najbliższej przyszłości odpowiednia zmiana zostanie oficjalnie wprowadzona do regulaminu.

Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie oraz wypowiedzi w tym temacie.

P.S. Celem wyjaśnienia -- nowe zasady dotyczące multikont będą obowiązywać od momentu wprowadzenia zmiany w regulaminie. Oznacza to, że użytkownicy zbanowani za multikonto mniej niż 180 dni temu będą musieli odczekać aż do upłynięcia tego czasu, natomiast zbanowani wcześniej będą musieli się upomnieć o zdjęcie blokady.



  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych