Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w regulaminie - multikonta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rodzaj kary za multikonto. (74 użytkowników oddało głos)

Zaznacz preferowany przez Ciebie rodzaj kary za multikonto.

  1. Ban dożywotni. (28 głosów [37.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.84%

  2. Głosowano Ban na 180 dni. (46 głosów [62.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.16%

Głosuj

#31 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

a na jakiej podstawie by udowodniono wiarygodność, akt małżeńskiego skan czy jak ? śmieszne. HaHa HA
:roll:wywalcie reputację i będzie po problemie :roll:
  • 0

#32

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, przynajmniej z moich obserwacji wynika, że problem z multikontami (wykrytymi), nie jest zazwyczaj związany z reputacją. W większości przypadków jest to próba ominięcia bana, czy blokady pisania.
  • 0



#33

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za multikonto powinien być ban dożywotni. Skoro ktoś założył drugie konto to znaczy, że na pierwszym coś przeskrobał.
Pomysł ze wspólnymi kontami jest po prostu... śmieszny. Forum Paranormalne nie jest jakimś portalem społecznościowym.
  • 0



#34

Vintagee.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co myślicie o publicznym systemie reputacji? "Minusujący" lub "plusujący" powinni w sensowny sposób zargumentować swój wybór. W dodatku po dodaniu plusa lub minusa wyświetlało by osoby oceniające wypowiedzi i ich argumentacje.

Co do multikont. W oczywistach przypadkach (trolling, itd.) - dożywotni ban.
W sytuacji, gdy bana - słusznego - dostaje zasłużony (w wielu znaczeniach tego słowa), forumowicz. Umożliwić mu odwołanie i w przypadku małej szkodliwości czynu, dać mu drugą szansę w postaci próby, w czasie której zbanowany sam zaproponował by sposób, naprawy swojego błędu, poprzez swój wkład w rozwój forum. Zamieszczanie artykułów, etc.
Myślę, że zmniejszyło by to skale problemu multikont. A na pewno tych, związanych ze zbanowanych kontem.

Trolling, drugie konto dla zwiększenia reputacji, ewidentne omijanie blokady konta - ban dożywotni. Zakładamy konto na tej stronie o dość wysokim poziomie kultury i wiedzy. Spróbujmy zatem zbliżyć się swoim zachowaniem i wypowiedziami do poziomu tego forum.

Użytkownik Vintagee edytował ten post 17.03.2013 - 21:35

  • 0

#35

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

System reputacji omawiany był wzdłuż i wszerz już kilka razy. Za każdym razem odpowiedź była taka sama- zostaje tak jak jest.
  • 0



#36

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a na jakiej podstawie by udowodniono wiarygodność, akt małżeńskiego skan czy jak ? śmieszne. HaHa HA

Moja propozycja nie dotyczyła kwestii małżeństw jako takich, więc kwestia dowodzenia ich faktyczności jest tu zupełnie nieistotna. Chodziło mi o coś bardziej prozaicznego. Mianowicie o to, aby umożliwić bezpieczne udzielanie się na forum więcej niż jednej osobie korzystającej z tego samego komputera. Niestety osobne konta, stworzone nawet w dobrej wierze (np. przez lubiące tematykę para rodzeństwo) siłą rzeczy musiałyby się znaleźć na liście narażanych na zbanowanie. Ponadto stwarzałyby ryzyko pojawiania się nadużyć np. w zakresie reputacji (zresztą, taki przypadek z udziałem zasłużonych dla forum użytkowników miał kiedyś tu miejsce). W przypadku wspólnego konta tych problemów by nie było.

Connor, nie zrozumiałeś istoty mojego pomysłu.
Naprawdę nie ma potrzeby od razu dorabiać do tego jakiejś ideologii.
Tu chodzi o kwestie czysto techniczne.
  • 0



#37

Goplana.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zmieniać regulaminu!Nie chcemy tutaj oszustów i "cfaniaków" .Jak ktoś raz złamał prawo zrobi to jeszcze raz, nie wolno ufać ludziom, którzy nadużywają zaufania innych.
APELUJE żeby ludzi nie głosowali za zmianą regulaminu.Ja chcę żeby to forum było takie jak kiedyś PARANORMALNE a nie żeby robiła się z tego "masówka"
nie potrzebujemy kolejnych zmian i jeszcze większej ilości troli na forum.

OT: Teraz powiem coś za co mogę być zjechany ale moje spostrzeżenia są takie, że za czasów Eurego to forum było czymś niesamowitym,paranormalnym ponieważ Eury zarządzając tym forum robił to z poczucia misji, przysłaniała mu idea.PO przejęciu forum przez Dzikiego Kuraka, forum jest swego rodzaju maszynką do zarabiania pieniedzy (czyt.reklamy,działy niezwiązane z zjawiskami paranormalnymi), nie uważam że to jest właściwy kierunek.
  • 2

#38

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zmieniać regulaminu!Nie chcemy tutaj oszustów i "cfaniaków" .Jak ktoś raz złamał prawo zrobi to jeszcze raz, nie wolno ufać ludziom, którzy nadużywają zaufania innych.


Jeżeli cwaniak wie jak ma postąpić to po zbanowaniu może utworzyć legalnie następne konto-tylko musi dopełnić jedną prostą formalność...

APELUJE żeby ludzi nie głosowali za zmianą regulaminu.Ja chcę żeby to forum było takie jak kiedyś PARANORMALNE a nie żeby robiła się z tego "masówka"

Jak już w innym dziale większość "starych wyjadaczy" się wypowiadała-te czasy już nigdy nie powrócą...

OT: Teraz powiem coś za co mogę być zjechany ale moje spostrzeżenia są takie, że za czasów Eurego to forum było czymś niesamowitym,paranormalnym ponieważ Eury zarządzając tym forum robił to z poczucia misji, przysłaniała mu idea.PO przejęciu forum przez Dzikiego Kuraka, forum jest swego rodzaju maszynką do zarabiania pieniedzy (czyt.reklamy,działy niezwiązane z zjawiskami paranormalnymi), nie uważam że to jest właściwy kierunek.

Tą kwestie omawiano w innym temacie. Zmiany wynikają głównie z tego że ci co to forum tworzyli "nasycili się" i obecnie jest mało nowych zagadnień do analizy-większość starych materiałów została przez sceptyków zanalizowana na wszystkie sposoby. Wiele osób po dłuższej analizie stała się sceptykami. DK tematykę poukładał i starał się przywrócić stary blask poprzez swe działania-tak jak to było w przypadku działu polityki. Największy wpływ na kształt forum mają użytkownicy-admin może jedynie starać się unjikać pewnego rodzaju niepożądanych użytkowników.

Ja mam standardową uwagę-czas trwania ankiety i brak powiadomienia wszystkich użytkowników o tych działaniach. Podobno admin może wysłać grupowe powiadomienie do użytkowników o rozpoczętej akcji.
  • 0

#39

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

APELUJE żeby ludzi nie głosowali za zmianą regulaminu.Ja chcę żeby to forum było takie jak kiedyś PARANORMALNE a nie żeby robiła się z tego "masówka"
nie potrzebujemy kolejnych zmian i jeszcze większej ilości troli na forum.

Jak na "starego wyjadacza" masz, kolego, młode konto.

OT: Teraz powiem coś za co mogę być zjechany ale moje spostrzeżenia są takie, że za czasów Eurego to forum było czymś niesamowitym,paranormalnym ponieważ Eury zarządzając tym forum robił to z poczucia misji, przysłaniała mu idea.PO przejęciu forum przez Dzikiego Kuraka, forum jest swego rodzaju maszynką do zarabiania pieniedzy (czyt.reklamy,działy niezwiązane z zjawiskami paranormalnymi), nie uważam że to jest właściwy kierunek.

Za czasów Eurego... Te czasy już nie wrócą, wbij to sobie do głowy.
"Maszynka do robienia pieniędzy"? No ciekawy jestem, ile Kurak zarabia na reklamach z tego forum. Pewnie sobie willę kupiła i jeździ nowiuśkim Audi.

Forum to z czego ma się utrzymać? Admin ma cały czas z własnej kieszeni sypać, żeby ktoś taki jak Ty pisał posty?
Jeśli Ci się pod tym względem forum nie podoba, to załóż lepsze.
  • 0



#40

vicek669.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A jeżeli ktoś miał kiedyś konto dawno temu i zapomniał hasło , ma teraz innego maila to też podlega banowi ? Nie wiem czy takie pytanie padło nie mam czasu żeby wszystko czytać
  • 0

#41

Goplana.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na "starego wyjadacza" masz, kolego, młode konto.

Konto mam swieże , co nie zmienia faktu , że siedziałem na tym forum od kilku lat zanim zdecydowałem się zarejestrować Kolego ;)
  • 0

#42 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Niestety, przynajmniej z moich obserwacji wynika, że problem z multikontami (wykrytymi), nie jest zazwyczaj związany z reputacją. W większości przypadków jest to próba ominięcia bana, czy blokady pisania.



No, ale tego się nie wyplewi, to jest urok kont na forach. Jak powyżej koledzy napisali, można mieć i 4 jak się ma dostęp do kilku pecetów. To walka z wiatrakami, banujesz, usuwasz i tak w kółko,
Każdy kto zakłada jakieś forum musi się z tym liczyć. A jaki jest procent tych kultimont ? Jakieś przypadki nikłe czy dużo takich znajdujecie ?
  • 0

#43

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3029
  • Tematów: 2602
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Maszynka do robienia pieniędzy"? No ciekawy jestem, ile Kurak zarabia na reklamach z tego forum.

Zero. Nawet dokładam nieco -- ale dzięki reklamom stosunkowo niewiele. Mimo tego nie przewiduję dołożenia kolejnych i nie zabraniam korzystania z AdBlocka, ani w żaden sposób nie utrudniam korzystania z forum użytkownikom korzystającym właśnie z AdBlocka -- choć wdrożenie namolnego okna anty-adblockowego jak na wielu innych forach nie jest żadnym problemem.

A jeżeli ktoś miał kiedyś konto dawno temu i zapomniał hasło , ma teraz innego maila to też podlega banowi ? Nie wiem czy takie pytanie padło nie mam czasu żeby wszystko czytać

Nie, bez przesady. Wystarczy zgłosić ten fakt i nie ma problemu. Ostatnio jeden z użytkowników właśnie w ten sposób postąpił pisząc na PW co i jak -- ja wtedy nie widzę przeszkód w dalszym korzystaniu z forum. Oczywiście nie każdy zbanowany user może liczyć na powodzenie takiej operacji, wszystko w ramach rozsądku. Jeśli rzeczywiście ktoś zapomniał danych logowania i nie korzystał z forum przez dłuższy okres czasu (wszystko da się sprawdzić), to jak piszę, wystarczy opisać co i jak. Kombinatorstwo i tak wyjdzie prędzej czy później na jaw :)
  • 0



#44 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Co w sytuacji, gdzie istnieje sobie dosyć spora sieć, kilka k użytkowników, w której chyba wszyscy (a przynajmniej całe moje osiedle) mają ten sam adres IP? Bo tak się niemiło składa, że jestem w takiej sieci, i od dłuższego czasu zastanawiam się czy grozi mi ban za nic, tzn wbija sobie koleś z tej sieci na paranormalne, robi rynsztok, dostaje bana a ja wylatuję razem z nim. Kiedyś w pewnym serwisie na W miałem właśnie taką akcję. Ban, powód - multikonto, chociaż miałem tylko jedno.
  • 1

#45

Lidiana.
  • Postów: 85
  • Tematów: 14
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 2
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Roll wlasnie w takich sytuacjach sie po prostu zglasza na przyszlosc zeby bylo wiadomo ;p jak np z moja zona to samo ip
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych