Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w regulaminie - multikonta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rodzaj kary za multikonto. (74 użytkowników oddało głos)

Zaznacz preferowany przez Ciebie rodzaj kary za multikonto.

  1. Ban dożywotni. (28 głosów [37.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.84%

  2. Głosowano Ban na 180 dni. (46 głosów [62.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.16%

Głosuj

#16

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Wyniki tej ankiety będą wiążące?

Tak.

Teraz popuszczę sobie wodze fantazji i...
Skoro wyniki są wiążące to jest duże ryzyko że osoby z multikontami zaczną robić ofensywę na ankietę:mrgreen:


Obecny stan rzeczy: multikonto karane dożywotnim banem, bez możliwości odwołania (banowane są wszystkie konta ukaranego użytkownika).

- dlaczego zmiany zasad uczestnictwa w czymś co jest dobre mają służyć nielicznym?

Dlatego że ci nieliczni czasem wnoszą znacznie więcej w forum niż większość.


Nikt nie twierdził, że forum jest tworem demokratycznym ;) Poważniej rzecz ujmując, problemem multikont zajmują się moderatorzy i super moderatorzy, dla użytkowników "cywilnych" cała ta sprawa jest jest prawdopodobnie ledwo dostrzegalna. Uważam więc za oczywiste, że znacznie wyżej cenię sobie zdanie członków grup Zielonych (najzwijmy to wprost: grupy ekspertów), co nie oznacza zarazem, że nie chcę poznać opinii pozostałych użytkowników.

Ciekawe podejście do użytkowników. Postawa jak w anegdocie o sklepikarzu biegającym po pustym sklepie @@

Ogólnie nie zabardzo rozumiem czemu podnosicie larum o zasadę liczenia głosów.
Moderatorów jest ledwo 13. 13x5=65
Użytkowników jest ponad 17.000, nawet jeśli połowa to "martwe dusze" to daje 8.500 aktywnych użytkowników. Przyjmijmy że z tego 10% jest zainteresowanych udziałem w ankiecie to daje 850 głosów. Jakby nie patrzeć to lud ma decydujący głos.

Popieram Jacka. 90 dni banicji z pewnością wystarczy (to i tak DUŻO czasu).

Dołączam się.

Jeszcze jedna kwestia:
Osoba z banem czasowym będzie miała ograniczenia w postowaniu czy też w logowaniu się, PW itp. Złapałem kilka banów na innych forach i miałem możliwość pisania i przeglądania forum.
  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe podejście do użytkowników.  Postawa jak w anegdocie o sklepikarzu biegającym po pustym sklepie @@

Coś słaba ta analogia. Chyba, że wyjaśnisz jaką rolę w niej pełni omawiana kwestia multikonta ? Sprzedaż usług/towaru ? Chyba nie bardzo. Karanie za kradzież, wandalizm, czy inne wybryki ? Od tego jest prawo, a nie sklepikarz. Itd.

Jak dla mnie to można dać te 180 dni i ani dnia krócej. Ale dotyczyć powinno to tylko multikont "normalnych" userów, jeśli można to tak określić (powiedzmy, że Muhomorniczy taki był - w takim sensie, że zintegrował się z forumową społecznością). Bo dla trollów, czy to za multikonto, czy po prostu za trolling - uroczyste "100 lat!".

Co do kont "rodzinnych", to powinno wg mnie być to zabronione. Już raz mi ktoś próbował wciskać, że to jego tatę zbanowałem. Niestety jakiś niewielki procent uczciwych userów na tym straci, ale przynajmniej nie będzie alibi dla oszustów.



Zwróć uwagę że anegdotę umieściłam pod wypowiedzą Admina dotyczącą sposobu traktowania przez nią użytkowników.  Analogia jest więc prosta. Na temat multikont wypowiedziałam się również, podobnie jak na temat WARTOŚCIOWYCH postów.

Użytkownik Aidil edytował ten post 17.03.2013 - 12:19

  • 0



#18

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli reputacja, to wystarczy ograniczyć możliwości nowych kont np. plusy i minusy dopiero po napisaniu xxx postów lub stażu na forum xx dni. Ewentualnie obniżyć wagę takiego głosu do np. 1/10, do czasu uzyskania odpowiedniego stażu.


to jest bardzo dobre, można by się nad tym zastanowic co by wykluczyło w dużej mierze powstawanie multi ;)

Co do kont "rodzinnych", to powinno wg mnie być to zabronione. Już raz mi ktoś próbował wciskać, że to jego tatę zbanowałem. Niestety jakiś niewielki procent uczciwych userów na tym straci, ale przynajmniej nie będzie alibi dla oszustów.


biedna moja żona ;)

Użytkownik Pan Jacek edytował ten post 17.03.2013 - 12:21

  • 0



#19

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zwróć uwagę że anegdotę umieściłam pod wypowiedzą Admina dotyczącą sposobu traktowania przez nią użytkowników.  Analogia jest więc prosta.

Jakoś nadal jej nie widzę. W zacytowanym fragmencie była mowa o multikontach, które jakoś ciężko wpasować w sklepowe zasady.

Chyba, że mowa o tym, że forum nie jest tworem demokratycznym - sklep też nie.

@down

Cóż.

Tak też sądziłem :)
  • 0



#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

[...]

Ogólnie nie zabardzo rozumiem czemu podnosicie larum o zasadę liczenia głosów.
Moderatorów jest ledwo 13. 13x5=65
Użytkowników jest ponad 17.000, nawet jeśli połowa to "martwe dusze" to daje 8.500 aktywnych użytkowników. Przyjmijmy że z tego 10% jest zainteresowanych udziałem w ankiecie to daje 850 głosów. Jakby nie patrzeć to lud ma decydujący głos.



Chodzi o zasadę a nie matematykę.

[...]

Jakoś nadal jej nie widzę. W zacytowanym fragmencie była mowa o multikontach, które jakoś ciężko wpasować w sklepowe zasady.

Chyba, że mowa o tym, że forum nie jest tworem demokratycznym - sklep też nie.



Cóż.

edit Yawgmoth
3.12 Odpowiadając na Post cytuj wyłącznie fragment, do którego się odnosisz.


Nikt nie twierdził, że forum jest tworem demokratycznym ;) Poważniej rzecz ujmując, problemem multikont zajmują się moderatorzy i super moderatorzy, dla użytkowników "cywilnych" cała ta sprawa jest jest prawdopodobnie ledwo dostrzegalna. Uważam więc za oczywiste, że znacznie wyżej cenię sobie zdanie członków grup Zielonych (najzwijmy to wprost: grupy ekspertów), co nie oznacza zarazem, że nie chcę poznać opinii pozostałych użytkowników.



Admin jest właścicielem forum podobnie jak sklepikarz. W sklepie pełnym towaru może zabraknąć kupujących czyt. zainteresowanych. Sklep - forum jest własnością na terytorium demokratycznym.

Zwróć uwagę że anegdotę umieściłam pod wypowiedzą Admina dotyczącą sposobu traktowania przez nią użytkowników.  Analogia jest więc prosta.

Jakoś nadal jej nie widzę. W zacytowanym fragmencie była mowa o multikontach, które jakoś ciężko wpasować w sklepowe zasady.

Chyba, że mowa o tym, że forum nie jest tworem demokratycznym - sklep też nie.

@down

Cóż.

Tak też sądziłem :)



Tendencyjnie skasowałeś część mojej wypowiedzi. Dlaczego?
  • 0



#21

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może zrobić konta "rodzinne" tylko dla userów, którzy już napisali te 100+ postów i wiadomo, że im takie konto naprawdę by się przydało, i to nie tylko do nabijania sobie plusów. :)
  • 0



#22

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Admin jest właścicielem forum podobnie jak sklepikarz. W sklepie pełnym towaru może zabraknąć kupujących czyt. zainteresowanych. Sklep - forum jest własnością na terytorium demokratycznym.

Zgoda. A teraz - jak to się ma do konkretnego fragmentu, w którym mowa jest przede wszystkim o multikontach ;) ?

Żeby już tego nie ciągnąć w nieskończoność - właściwszą analogią byłoby wzięcie moderatorów za, hmm, sprzątających i dyskutowanie o tym, jakich mają używać środków czystości i jak brać się za sprzątanie. Może i klienci coś pomocnego mogę podpowiedzieć, ale to sprzątający znają najlepiej te konkretne realia, wiedzą gdzie szybko robi się syf i co skutecznie sobie z nim radzi. My wiemy ile jest tworzonych multikont, jaki procent z nich to są przypadki w stylu Muhomorniczego, a jaki to trolle. Nie widzę więc w tym nic dziwnego, że nasze zdanie jest w tym konkretnym przypadku bardziej wartościowe, bo poparte konkretnymi doświadczeniami z problemem.

Tendencyjnie skasowałeś część mojej wypowiedzi. Dlaczego?

Nic nie wykasowałem z Twojej wypowiedzi, lecz z cytatów - cytowałaś całe posty, zamiast fragmentów. Ewentualnie jeśli edytowałaś post w tym samym czasie co ja, to mogło coś przepaść. Jeśli tak, to przepraszam.
  • 0



#23

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda tylko że wiekszosc multi najbardziej robiacych trolling pochodzi z roznych IP i adresów komputerów. Przecież jedna osoba moze pisac z domu, szkoły, kafejki itp a tego to raczej nie tak łatwo wykryć.
  • 0



#24

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego że ci nieliczni czasem wnoszą znacznie więcej w forum niż większość.


Jeżeli chodzi o większą ilość syfu, spamu i zamieszania, to na pewno. Nikt, kto ma coś do wniesienia nie będzie tworzył multikont, bo i po co? Każdy powód świadczy albo o braku dojrzałości, albo chęci siania zamętu.

Może dożywotni ban to za dużo, ale moim zdaniem 180 dni to z kolei za mało, zagłosowałem więc za pierwszą opcją.
  • 0



#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Admin jest właścicielem forum podobnie jak sklepikarz.     W sklepie pełnym towaru może zabraknąć kupujących czyt. zainteresowanych.    Sklep - forum jest własnością na terytorium demokratycznym.

Zgoda. A teraz - jak to się ma do konkretnego fragmentu, w którym mowa jest przede wszystkim o multikontach ;) ?

Żeby już tego nie ciągnąć w nieskończoność - właściwszą analogią byłoby wzięcie moderatorów za, hmm, sprzątających i dyskutowanie o tym, jakich mają używać środków czystości i jak brać się za sprzątanie. Może i klienci coś pomocnego mogę podpowiedzieć, ale to sprzątający znają najlepiej te konkretne realia, wiedzą gdzie szybko robi się syf i co skutecznie sobie z nim radzi. My wiemy ile jest tworzonych multikont, jaki procent z nich to są przypadki w stylu Muhomorniczego, a jaki to trolle. Nie widzę więc w tym nic dziwnego, że nasze zdanie jest w tym konkretnym przypadku bardziej wartościowe, bo poparte konkretnymi doświadczeniami z problemem.

Tendencyjnie skasowałeś część mojej wypowiedzi.   Dlaczego?

Nic nie wykasowałem z Twojej wypowiedzi, lecz z cytatów - cytowałaś całe posty, zamiast fragmentów. Ewentualnie jeśli edytowałaś post w tym samym czasie co ja, to mogło coś przepaść. Jeśli tak, to przepraszam.



Przyjmuję przeprosiny. Kończąc temat dotyczący multikont i sposobu traktowania użytkowników i często o dyskusyjnej jakości Wartościowych postów które wreszcie ktoś powinien zweryfikować.Czemu służyć ma ta ankieta. Moderatorzy dla forum są tym czym sprzedawcy w sklepie a wszyscy po to by przyszedł i został użytkownik.
  • 0



#26

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o większą ilość syfu, spamu i zamieszania, to na pewno. Nikt, kto ma coś do wniesienia nie będzie tworzył multikont, bo i po co? Każdy powód świadczy albo o braku dojrzałości, albo chęci siania zamętu.

..lub chęci kontynuowania dyskusji jak to było w przypadku Quintus Maximus.
  • 0

#27

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem multi nie zasługują na ulgowe traktowanie. Multi to ktoś, kto w pewien sposób chce oszukać resztę forumowiczów. A skoro chce oszukać, to nie widzę tu dla niego miejsca.


Otóż to!
Multikontowiec to przecież forumowicz, którego intencje w najlepszym wypadku są nieszczere.
Jeśli coś działa dobrze - to po co to zmieniać.
Casus Muhomorniczego.Cylona... no cóż brakuje mi oczywiście jego barwnych i egzotycznych postów, ale taki ogarnięty jegomość wiedział przecież, co go czeka za "multikontyzm".
Poza tym znalazłoby się kilka innych (moim zdaniem istotniejszych) rzeczy do poprawienia w regulaminie...
Głosuję za pozostawieniem regulacji Eurego.
  • -1

#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

biedna moja żona ;)

Istnieje pewne wyjście z tej sytuacji. Zawsze możesz swoje konto współdzielić z żoną. :D
Możecie wtedy zmienić nazwę wyświetlaną np. na "Pan Jacek i Pani Agatka", czy tam krócej "Jacek i Agatka" (z tą Agatką oczywiście strzelam, bo nie znam imienia Twojej żony ;) ) i oboje prowadzić tu dyskusje. Oczywiście wypadałoby wtedy wskazać, kto w danej chwili akurat się wypowiada. Myślę, że spokojnie by to zdało egzamin. Oczywiście pod warunkiem, że w tym zakresie macie do siebie pełne zaufanie.
Przy okazji, spotkałem się już z przypadkami par, które posiadają takie właśnie wspólne, małżeńskie konto e-mailowe.

A co do bana za multikonto.
Wydaje mi się, że dożywocie jest lepszym rozwiązaniem.
  • 0



#29 Gość_Kochanie

Gość_Kochanie.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim skromnym zdaniem problem by znikł, gdyby nie było plusów i minusów reputacji :lol
Bo po co wtedy zakładać konto multi.
Kolego powyżej mąż/żona to też człowiek i potrzebuję mieć własne konto :D. To może pary, które razem mieszkają niech też mają jedno konto, i ojciec i syn, matka i córka, wnuczek i babcia itd...niech też mają wspólne konto :D i jeszcze zróbmy wspólne konta dla gejów i dla lesbijek :D i żydów i wyznawców islamu :P
  • 1

#30

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wspólne konta może by załatwiać poprzez bezpośredni kontakt z adminem albo którymś modem - w formie podania - gdzie byłoby wyjaśnione co, kto i po co. Jeśli proszący o to user wydawał by się wiarygodny, to takiemu by pozwalano. Jak nie, to nie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych