Skocz do zawartości


Zdjęcie

Propozycja zmian w regulaminie - multikonta.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
50 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Rodzaj kary za multikonto. (74 użytkowników oddało głos)

Zaznacz preferowany przez Ciebie rodzaj kary za multikonto.

  1. Ban dożywotni. (28 głosów [37.84%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 37.84%

  2. Głosowano Ban na 180 dni. (46 głosów [62.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.16%

Głosuj

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3030
  • Tematów: 2603
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich.

Ostatnimi czasy docierają do mnie z różnych stron uwagi dotyczące traktowania multikont, a w szczególności długości trwania bana za stosowanie kilku kont jednocześnie. Obecnie stosowana procedura została przeze mnie przejęta od Eury'ego, ale nie widzę przeciwskazań do jej modyfikacji. W tym celu chciałabym poznać zdanie użytkowników. Proszę o zagłosowanie w ankiecie oraz ewentualne wyrażenie swojej opinii.

Zaznaczam przy okazji, że głos oddany przez Super Moderatora równy jest 10 głosom, a Moderatora 5. Inna waga głosu wiąże się naturalnie ze znajomością zagadnienia od strony praktycznej.

Obecny stan rzeczy: multikonto karane dożywotnim banem, bez możliwości odwołania (banowane są wszystkie konta ukaranego użytkownika).

Proponowana zmiana: multikonto karane banem na 180 dni, po upływie tego czasu jedno wybrane konto zostaje odblokowane, pozostałe banowane są dożywotnio.


Czas przydatności ankiety do spożycia:18 marca (poniedziałek), godz. 20:00


  • 3



#2

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaznaczam przy okazji, że głos oddany przez Super Moderatora równy jest 10 głosom, a Moderatora 5. Inna waga głosu wiąże się naturalnie ze znajomością zagadnienia od strony praktycznej.


Wyniki tej ankiety będą wiążące?
Admin głosuje-jeżeli tak to ile głosów jest wart jego głos?

Proponowana zmiana: multikonto karane banem na 180 dni, po upływie tego czasu jedno wybrane konto zostaje odblokowane, pozostałe banowane są dożywotnio.

Ta opcja chyba jest lepsza-zawsze można zbłądzić :mrgreen:

Co jeśli opcja z karencją wygra i ktoś popełni recydywę?
  • 1

#3

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Myślę że 90dni w zupełności wystarczy ;)
Powinno być za kare jeszcze wyzerowanie reputacji jak ktos jest na plusie :]
Poniewaz zakłada sie tu multi po to by sobie nabić punktów- czyż tak?

Użytkownik Pan Jacek edytował ten post 17.03.2013 - 09:08

  • 5



#4

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę że Mister Jacek ma rację,że nawet 180 dni to trochę za dużo  jak na jakiegokolwiek użytkownika.Również uważam że 3 miesięczna kara lub nawet niższa(ale nie przesadnie niższa)będzie odpowiednia ;) Pozatym który użytkownik zbanowany na 180 dni bedzie czekał tyle czasu na odblokowanie konta ??? Odpowiedź brzmi ŻADEN oraz,który użytkownik po 180 dniach nieobecności na forum będzie pamiętał o ponownym odblokowaniu konta ??? Ludzie w takim wypadku po prostu dadzą sobie spokój i forum bedzie tracić "klientów" A nam zależy żeby kara była ale nie przesadnie surowa.

Zaznaczam przy okazji, że głos oddany przez Super Moderatora równy jest 10 głosom, a Moderatora 5. Inna waga głosu wiąże się naturalnie ze znajomością zagadnienia od strony praktycznej.

A co do tego wątku czy to jest sprawiedliwe głosowanie ??? Zdecydowanie nie ponieważ uważam że każdy oddany głos powinien być tyle samo wart dla każdego na tym forum, nieważne czy oddaje go zwykły użytkownik czy moderator i admin.Bo to nie może sie nazywać demokratycznymi wyborami jak głos normalnego użytkownika równa się 1 punkt a admina 20...Przykładowo jak wybieramy prezydenta to każdy głos liczy się na równo wartośći 1 punktu od każdego obywatela naszego kraju nieważne czy jest zwykłym robotnikiem czy choćby politykiem.

Użytkownik Rubin edytował ten post 17.03.2013 - 10:07

  • 3

#5

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze po co komu multikonto? Czy ktoś zrobił analizę? Moim zdaniem jest to grupa wsparcia często powodująca zamieszanie i wzajemne doplusowywanie. W ten sposób forum dorobiło się wątpliwej treści WARTOŚCIOWYCH postów. Ktoś je w końcu powinien zweryfikować. Jeśli forum poszukuje członków to z całą pewnością nie takich. Więc moim zdaniem za coś takiego powinno się dostać ban dożywotni. Dwa. Co za nierówność w traktowaniu: w głosowaniu każdy bez względu na "kolor" powinien posiadać taki sam woreczek z plusami i minusami.
  • 2



#6

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A i jeszcze takie coś: Jakby np moja żona chciała sobie konto utworzyc to jak to jest brane pod uwagę? Przecież wejscia będa z tego samego IP, a i czy plusy i minusy mogła by mi dawac?
:/
  • 1



#7

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3030
  • Tematów: 2603
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyniki tej ankiety będą wiążące?

Tak.

Admin głosuje-jeżeli tak to ile głosów jest wart jego głos?


Admin nie głosuje. Wyniki są jawne, można więc łatwo sprawdzić kto oddał jaki głos.

Co jeśli opcja z karencją wygra i ktoś popełni recydywę?

Dobre pytanie. Ale w takiej sytuacji wychodzę z założenia, że multikonta zakładane po raz kolejny nie są warte ulgowego traktowania.

A co do tego wątku czy to jest sprawiedliwe głosowanie ??? Zdecydowanie nie ponieważ uważam że każdy oddany głos powinien być tyle samo wart dla każdego na tym forum, nieważne czy oddaje go zwykły użytkownik czy moderator i admin.Bo to nie może sie nazywać demokratycznymi wyborami jak głos normalnego użytkownika równa się 1 punkt a admina 20..

Nikt nie twierdził, że forum jest tworem demokratycznym ;) Poważniej rzecz ujmując, problemem multikont zajmują się moderatorzy i super moderatorzy, dla użytkowników "cywilnych" cała ta sprawa jest jest prawdopodobnie ledwo dostrzegalna. Uważam więc za oczywiste, że znacznie wyżej cenię sobie zdanie członków grup Zielonych (najzwijmy to wprost: grupy ekspertów), co nie oznacza zarazem, że nie chcę poznać opinii pozostałych użytkowników.
  • 0



#8

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Obecny stan rzeczy: multikonto karane dożywotnim banem, bez możliwości odwołania (banowane są wszystkie konta ukaranego użytkownika).


Mam pytania sztuk dwa na które nie oczekuję odpowiedzi, a mianowicie:

- czy ban ma jakikolwiek związek z życiem doczesnym, a jeśli to jaki?
- dlaczego zmiany zasad uczestnictwa w czymś co jest dobre mają służyć nielicznym?

p.s.

Dołączona grafika
  • -3

#9

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

dożywotni ban to nieporozumienie.
  • 0

#10

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem multi nie zasługują na ulgowe traktowanie. Multi to ktoś, kto w pewien sposób chce oszukać resztę forumowiczów. A skoro chce oszukać, to nie widzę tu dla niego miejsca.
  • 1

#11

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ktos odpowie na moje wcześniejsze pytanie? ;)
  • 0



#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nie twierdził, że forum jest tworem demokratycznym ;) Poważniej rzecz ujmując, problemem multikont zajmują się moderatorzy i super moderatorzy, dla użytkowników "cywilnych" cała ta sprawa jest jest prawdopodobnie ledwo dostrzegalna. Uważam więc za oczywiste, że znacznie wyżej cenię sobie zdanie członków grup Zielonych (najzwijmy to wprost: grupy ekspertów), co nie oznacza zarazem, że nie chcę poznać opinii pozostałych użytkowników.



  Ciekawe podejście do użytkowników.  Postawa jak w anegdocie o sklepikarzu biegającym po pustym sklepie @@

A ktos odpowie na moje wcześniejsze pytanie? ;)



Postaraj się o wsparcie u kolorowych ^^, może zostaniesz dostrzeżony.

Użytkownik Aidil edytował ten post 17.03.2013 - 11:35

  • 0



#13

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ban za multikonto na wieczność to chyba jakiś żart. Nawet nie ma szansy na poprawę. Karać tak kogoś, kto chce się dowartościować jakimiś plusami?

Wybrałem w ankiecie "180 dni", choć to i tak za dużo jak za multikonto, moim zdaniem.

Popieram Jacka. 90 dni banicji z pewnością wystarczy (to i tak DUŻO czasu).

Użytkownik Lis edytował ten post 17.03.2013 - 12:00

  • -1



#14

Pale Horse.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmiana nic nie wnosi, bez różnicy czy 180 dni czy dożywotnio - nikt nie będzie tyle czekał, taka jest prawda. Kto będzie chciał i tak bana ominie, trzeba się zastanowić z czego wynika tworzenie multikonta ? Z chęci podbicia reputacji, czy typowego spamu ?

Jeżeli reputacja, to wystarczy ograniczyć możliwości nowych kont np. plusy i minusy dopiero po napisaniu xxx postów lub stażu na forum xx dni. Ewentualnie obniżyć wagę takiego głosu do np. 1/10, do czasu uzyskania odpowiedniego stażu.

Uważam więc za oczywiste, że znacznie wyżej cenię sobie zdanie członków grup Zielonych (najzwijmy to wprost: grupy ekspertów),


Dobry żart na początek dnia :D, może zbanujesz wszystkich użytkowników i zostawisz samych "ekspertów", wspólnie będziecie prowadzić tylko merytoryczne debaty, bez spamu i z pełną kulturą.

Podsumowując, to żadna zmiana tylko POZORANCTWO.
  • 1

#15

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe podejście do użytkowników.  Postawa jak w anegdocie o sklepikarzu biegającym po pustym sklepie @@

Coś słaba ta analogia. Chyba, że wyjaśnisz jaką rolę w niej pełni omawiana kwestia multikonta ? Sprzedaż usług/towaru ? Chyba nie bardzo. Karanie za kradzież, wandalizm, czy inne wybryki ? Od tego jest prawo, a nie sklepikarz. Itd.

Jak dla mnie to można dać te 180 dni i ani dnia krócej. Ale dotyczyć powinno to tylko multikont "normalnych" userów, jeśli można to tak określić (powiedzmy, że Muhomorniczy taki był - w takim sensie, że zintegrował się z forumową społecznością). Bo dla trollów, czy to za multikonto, czy po prostu za trolling - uroczyste "100 lat!".

Co do kont "rodzinnych", to powinno wg mnie być to zabronione. Już raz mi ktoś próbował wciskać, że to jego tatę zbanowałem. Niestety jakiś niewielki procent uczciwych userów na tym straci, ale przynajmniej nie będzie alibi dla oszustów.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych