Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy wybuch nad rosyjskim miastem. Czy to był meteoryt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
278 odpowiedzi w tym temacie

#181

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro ten meteoryt walnął w to jezioro to czemu jeszcze przerębel nie zamarzł? Trochę przerębli wyrąbałem i one szybko zamarzały-przy -10 po godzinie była kasza na powierzchni a po kilku godzinach już cienki lód. Jaka tam jest temperatura?


Nie zamarzł, powiadasz? Więc zgadnij, czy te bryły pływają w wodzie, czy leżą na szklistym, twardym lodzie?

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 3



#182

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

We wszystkich relacjach jakie widziałem woda nie zamarzała. Widocznie już się woda oziębiła i wszystko wróciło do normy albo te wszystkie relacje były nagrane krótko po wybuchu.
  • 0

#183

Cor7ez.
  • Postów: 37
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dowód na zestrzelenie tego meteorytu lub próbę dokonania tego...
Głębsza analiza jednago z najlepszych video z tego wydarzenia:

Po tym jestem skłonny stwierdzić, że rzeczywiście coś trafiło z boku ten kosmiczny kamień.

Użytkownik Cor7ez edytował ten post 17.02.2013 - 15:14

  • 5

#184

Pale Horse.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko dlaczego ta "rakieta" nadlatuje z tego samego miejsca co meteor i niejako goni go ?
Gdyby została wystrzelona z Ziemi to miałaby inną trajektorię, a po drugie jaki pocisk przechwytujący goni swoją ofiarę ?
  • 1

#185

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko dlaczego ta "rakieta" nadlatuje z tego samego miejsca co meteor i niejako goni go ?
Gdyby została wystrzelona z Ziemi to miałaby inną trajektorię, a po drugie jaki pocisk przechwytujący goni swoją ofiarę ?


A kto mówi, że to jakaś ziemska rakieta? Po pierwsze to nawet nie mamy takiej technologii, żeby zestrzelić 17m kamyk lecący z prędkością ponad 100 tyś km/h, o którym rzekomo nikt nie wiedział, gdyż nadlatywał od strony słońca.


EDIT: A za co te minusy? Poproszę o dowody, że istnieją pociski potrafiące osiągnąć prędkość 108 tyś km/h.

Ja słyszałem, że pociski balistyczne moga osiągać do 30 tyś km/h. Może jakieś argumenty, a nie bezpodstawne minusowanie?

Użytkownik Daniel. edytował ten post 17.02.2013 - 19:32

  • 1



#186

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kosmici nas chronią xD.

Dosyć ciekawa analiza. Ciekawe czy pojawią się komentarze ze środowiska naukowego :P.
  • -1

#187

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uwazam ze technologie posiadaja panstwa wysoko rozwiniete. apropos dobry filmik no i wiele pytan sie narzuca... jedno mnie nurtuje- dlaczego ten obiekt nagle znika?

Użytkownik Sala Samobójców edytował ten post 17.02.2013 - 19:11

  • -5



#188

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dowód na zestrzelenie tego meteorytu lub próbę dokonania tego...
Głębsza analiza jednago z najlepszych video z tego wydarzenia:

Po tym jestem skłonny stwierdzić, że rzeczywiście coś trafiło z boku ten kosmiczny kamień.

Bzdura, nie dowód. Zaprezentowane stronę wcześniej, i tam też wyjaśnione.
  • 1



#189

Mishka.
  • Postów: 310
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

EDIT: A za co te minusy?

Plusy i minusy, mam wrażenie, odnoszą się do treści merytorycznej. Ewidentne głupoty są minusowane. A stwierdzenie: A kto mówi, że to jakaś ziemska rakieta? jest, hmmm... mało przekonywujące (jeśli nie śmieszne)

Ciekawe czy pojawią się komentarze ze środowiska naukowego :P.


Zapewne się pojawią. Biuro prasowe uniwersytetu w stanie Kolorado jest w posiadaniu kilku zdjęć satelitarnych (i nie chodzi o prezentowane już zdjęcie z satelity EUMETSAT 9). Niedługo pewno zostaną udostępnione.

wiecej zdjęć z tego satelity meteo można zobaczyć NA TEJ STRONIE
  • 0

#190

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


EDIT: A za co te minusy?

Plusy i minusy, mam wrażenie, odnoszą się do treści merytorycznej. Ewidentne głupoty są minusowane. A stwierdzenie: A kto mówi, że to jakaś ziemska rakieta? jest, hmmm... mało przekonywujące (jeśli nie śmieszne)


A co w tym zdaniu ma być przekonywującego? Albo co w nim jest śmiesznego, bo nie za bardzo rozumiem.

No chyba, że Ty zrozumiałeś to zdanie w ten sposób, że skoro nie jest to rakieta ziemska, tzn, że jest od ufolodków, no to już przepraszam, ale to nie moja wina, że ktoś wyciąga takie wnioski.
  • -3



#191

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na podlinkowanym rosyjskim astroforum pojawiła się krótka informacja z wstępnych oględzin substancji, znalezionej w okolicach Czelabińska. Specjaliści od meteorytów stwierdzili, że znalezione fragmenty wykazują typowe cechy meteorytu kamiennego - tzw. Chondrytu.

Link: http://www.astronomy...04303.2040.html

Link pomocniczy: http://meteoryty.org/?page_id=69
  • 0



#192

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakby tego wszystkiego było mało to 14 lutego w przeddzień przelotu planetoidy 2012 DA14, nad Japonią sfilmowano kolejne spalające się w atmosferze meteory.
Wygląda to tak, że przez te kilka dni ziemia była "pod obstrzałem" jakiegoś kosmicznego gruzu.
Mam nadzieję, że to już koniec niespodzianek i nic znacznie większego nie nadlatuje w kierunku naszej planety.

http://www.youtube.com/watch?v=1JUtnI8uA38
  • 2



#193

Andy-1970.
  • Postów: 345
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie mam żadnej pewności bo było wczoraj bardzo pochmurno. W każdym razie coś błysło na niebie wczoraj coś około 17-18 na Słupskiem
  • 0

#194

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak to jeszcze nie koniec.
Wiele "ognistych kul" rozjaśniło w niedzielę nocne niebo nad Miami na Florydzie.
Pełne info w linku Multiple ‘fireballs’ seen zooming over Miami

http://www.youtube.com/watch?v=i5NZEAaD60Q
  • 3



#195

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Takie gruzy bombardują nas od początku istnienia Ziemi. Widzimy je coraz częściej, bo zaludniamy coraz to większe obszary planety. Ostatni przelot 2012 DA14 tylko nasilił to zainteresowanie, a moim skromnym zdaniem nie ma co się tym przejmować.

Użytkownik eXistance edytował ten post 18.02.2013 - 17:44

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych