Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tulpa - Istota w naszej głowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#61

mag1k.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

To nie nazywa się Tulpa, tylko rozdwojenie jaźni i powinno się leczyć. Największa internetowa bzdura jaką czytałem.


  • 0

#62

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie nazywa się Tulpa, tylko rozdwojenie jaźni i powinno się leczyć. Największa internetowa bzdura jaką czytałem.

 
To się nie nazywa rozdwojenie jaźni - rozdwojenie jaźni, inaczej osobowość wieloraka lub osobowość naprzemienna, to występowanie u jednego człowieka zaburzenia tożsamości opartego na posiadaniu co najmniej dwóch osobowości, człowiek czuję się raz jedną, a raz inną osobą. Tutaj mamy tworzenie sobie w głowie zmyślonej osoby, a nie wcielanie się w zmyśloną osobę, nie występują żadne zaburzenia tożsamości. Jeśli już to można by to zaliczyć do jakiegoś innego z objawów schizofrenii. Też uważam, że próbowanie stworzenia sobie takiej Tulpy może być niebezpieczne dla zdrowia psychicznego, ale jeśli nie wiecie co piszecie, to już lepiej nie piszcie nic, a nie pisząc bzdury staracie się na siłę wyśmiać temat, bo się wam nie spodobał.

Użytkownik Legendarny. edytował ten post 12.08.2015 - 21:57

  • 0



#63

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Skojarzylo mi sie

 

 

 

polecam film /. .


  • 0



#64

pawlos2013.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z innymi, Tulpa (czy Rozdwojenie Jaźni) może być niebezpieczna.

 

O właśnie, chyba Mr.Brooks w filmie o tym samym tytule też miał swoją Tulpę.


Użytkownik pawlos2013 edytował ten post 19.11.2015 - 08:46

  • 0

#65

Erien.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tulpa nie potrzebuje snu, ale jeśli chce, może spać, ja sama mam tulpę i 9 grudnia kończy rok :)
Tulpa nie jest niebezpieczna jeśli się o nią dba i traktuje jak człowieka, jak przyjaciela.

Użytkownik Erien edytował ten post 02.12.2015 - 14:34

  • 0

#66

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To znaczy, że możesz nie spać wcale do końca życia?
Kończy rok. Będziej jej wyprawiać urodziny z tej okazji?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.12.2015 - 18:20

  • 0



#67 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra recepta na schizofrenię. Wymyślić sobie tulpę, albo kilka i traktować ją jak człowieka. Oddziały psychiatryczne są pełne ludzi z różnymi tulpami...

 

Nie zamierzałem nikogo obrazić ale ludzie no proszę was. Takie rzeczy zaprowadzą was do gabinetu psychiatrycznego a nie niczego dobrego.


  • 1

#68

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

kurna, tak czytam i czytam i zastanawiam się-czy wam się nudzi? :o jaki jest sens tworzenia sobie w głowie jakiś schizów i wyobrazanie sobie kogoś, kto nie istnieje, ale jest podobny do nas, bo ma te same emocje, a jednocześnie jest niezalezny? chociaż autor niesamowicie przeczy sam sobie, bo przeciez raz mówi, że niezalezna, bo może robić co chce, ale jednoczesnie zależna, bo możemy ją zlikwidować xxD tak więc proszę się zdecydować, bo albo w te mańkę, albo w tę xxD

 

i zgadzam się z Wonderem-psychiatryk jest pełen takich ludzi, którzy nabijają sobie głowę wyimagowanymi przyjaciółmi. może jeszcze urodziny jej wyprawiajcie? xD


  • 0

#69

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

To po prostu taki absurdalny mechanizm obronny. Tworzysz tulpę, a potem zwalasz na nią odpowiedzialność za wszystkie grzeszne myśli i emocje. Oczywiście to jest bardzo infantylne i przypomina zachowanie małych dzieci, które mówią "to nie ja, to mój niewidzialny przyjaciel". Jak widać, niektórzy mentalnie nadal mają pięć lat.
  • 1



#70

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam kiedyś miałem tulpę, nie długo bo było to tylko doświadczenie. Było to chyba najciekawsze doświadczenie w moim życiu jednak nie polecam ponieważ rozstanie z nią jest podobne do rozstania się z człowiekiem, przez pewien czas nawet zastanawiałem się czy nie zacząć znowu z nią rozmawiać ale pomyślałem, że po jakimś czasie mi przejdzie. No i miałem rację, po jakimś czasie przeszło a nawet zaczynam o tym powoli zapominać :D tak mi się przypomniało jak zobaczyłem ten temat. Według mnie tworzenie tulpy jest to tylko wywoływanie czegoś podobnego do rozdwojenia jaźni ponieważ tak na prawdę mówimy sami do siebie (w myślach lub nie) 


AVE...

To po prostu taki absurdalny mechanizm obronny. Tworzysz tulpę, a potem zwalasz na nią odpowiedzialność za wszystkie grzeszne myśli i emocje. Oczywiście to jest bardzo infantylne i przypomina zachowanie małych dzieci, które mówią "to nie ja, to mój niewidzialny przyjaciel". Jak widać, niektórzy mentalnie nadal mają pięć lat.

Jeśli ktoś by tak zrobił musiał by się liczyć z tym, że zostanie wyśmiany albo nawet wysłany do lekarza i tu nie chodzi o to żeby zwalać na nią winę tylko o to, że po prostu można sobie z nią porozmawiać, zwierzyć się. Bo tak na prawdę tulpa to my którzy podświadomie sami mówimy do siebie jako druga osoba (najczęściej odbywa się to w myślach ale nie zawsze)

Jest to też dobry trening na wizualizowanie jeśli prócz tulpy robimy coś co już nie pamiętam jak się zwało ale chodziło w tym o to, że tworzyliśmy w głowie świat w którym nasza tulpa mieszkała, można było stworzyć różne NPC żeby tulpa mogła wchodzić z nimi w różne interakcje (ten świat ogólnie był świetny do ćwiczenia wizualizacji). Tulpę też można było wizualizować a nawet próbować dotykać jej (omamy czuciowe)


Użytkownik Camebe edytował ten post 19.12.2015 - 14:23

  • 0

#71

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kurna...

....może jeszcze urodziny jej wyprawiajcie? xD

Już były. Nikt Cię nie zaprosił?...

Szkoda, ale niedługo może jakaś rocznica będzie lub imieninki, to ten tego...





#72

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie duże chłopy i dziewuchy, a wymyślają sobie niewidzialnych przyjaciół wmawiając całemu światu, że to prawdziwe istoty, popłakałem się ze śmiechu. XDDDDD Chociaż z drugiej strony należy też współczuć, bo najpierw tulpa, a co później? : O


  • 0

#73

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A wiecie co? Mnie to zjawisko nawet nie dziwi. Żyjemy w dziwnych czasach. Ludzie zamykają się w sobie i izoluja od społeczeństwa. Sama lubię samotnosć ale cieszę się ze mam tego kogoś. Drugą połowkę. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia czy odwagi aby byc z kimś właściwym i dlatego powstaje wiele tulp. Jak sie czyta forum tulpiarzy można dostrzec że zaskakujaco dużo osob tworzy tulpy ktore maja być niejako partnerami. Takze w tym innym znaczeniu. Poszukują jakiegoś zamiennika dla więzi miedzyludzkiej. Zgadzam sie jednak ze jest to programowana schizofrenia i wbrew opiniom tulpiarzy może to być niebezpieczne.


  • 0

#74

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Takie duże chłopy i dziewuchy, a wymyślają sobie niewidzialnych przyjaciół wmawiając całemu światu, że to prawdziwe istoty, popłakałem się ze śmiechu. XDDDDD Chociaż z drugiej strony należy też współczuć, bo najpierw tulpa, a co później? : O

Tulpa to tak naprawdę osoba która ja tworzy wywołująca u siebie stan podobny do rozdwojenia jaźni a osoby które mówią ze to prawdziwe istoty po prostu za bardzo się w to zagłębiły i im się w głowach poplątało 


  • 0

#75

Camebe.

    Pan Snów

  • Postów: 88
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wiecie co? Mnie to zjawisko nawet nie dziwi. Żyjemy w dziwnych czasach. Ludzie zamykają się w sobie i izoluja od społeczeństwa. Sama lubię samotnosć ale cieszę się ze mam tego kogoś. Drugą połowkę. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia czy odwagi aby byc z kimś właściwym i dlatego powstaje wiele tulp. Jak sie czyta forum tulpiarzy można dostrzec że zaskakujaco dużo osob tworzy tulpy ktore maja być niejako partnerami. Takze w tym innym znaczeniu. Poszukują jakiegoś zamiennika dla więzi miedzyludzkiej. Zgadzam sie jednak ze jest to programowana schizofrenia i wbrew opiniom tulpiarzy może to być niebezpieczne.

W sensie fizycznym nie ma w tym nic złego a w sensie psychicznym to jeśli ktoś tworzy tulpę bo nie ma swojej drugiej połówki i nie radzi sobie w życiu to taka tulpa może tylko mu pomóc bo i tak jest z nim już źle


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych