Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strzelanina w Sanoku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

Czarli02.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak to się właśnie kończy jak młode siksy lecą na bad boyów.

To podniecające jest... Gość ze spluwą, gangster pełną gębą, a co...
Nic nie usprawiedliwia młodego, wyćwiczonego "kominiarza", który rozkraczył się jak żaba na ogrodzeniu - to przejście przez płot to żenada. Gdyby chodziło rzeczywiście o to, że ma być cicho, to mogli cichutko przeciąć druciki przejść jak ludzie.
Kłapanie gębami na TVNnie to też "najwyższy profesjonalizm"... Ręce opadają.

IMO - dziewczyna mogła spokojnie przeżyć, gdyby inaczej, bardziej stanowczo przeprowadzić tę akcję... No, ale widać, że sytuacja, która nie jest tylko stadionową burdą, przerasta nasze oddziały specjalne... Policyjne oczywiście, bo pewien jestem, że wojskowy oddział szybkiego reagowania zakończyłby sprawę szybko, cicho i bez zbędnych pytań... :)
  • 2

#32

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kłapanie gębami na TVNnie to też "najwyższy profesjonalizm"... Ręce opadają.

W mediach podawali jakieś konkrety czy ogólniki o których osoba z "przeszłością" doskonale wiedziała?

Policyjne oczywiście, bo pewien jestem, że wojskowy oddział szybkiego reagowania zakończyłby sprawę szybko, cicho i bez zbędnych pytań... :)

Inny system szkolenia, inne cele. Policjant strzela po to aby obezwładnić a żołnierz aby zabić.
  • 2

#33

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To będą se chłopaki musieli bryczkę zmienić...
Dobry tam macie wywiad...


Żartujesz sobie a nie bardzo wiesz o co się rozchodzi...

W około 40-tysięcznym mieście, wystarczy być minimalnie zorientowanym w półświatku żeby o takich rzeczach wiedzieć - szczególnie, że krymsy nie mają ani jednego auta na sanockich rejestracjach - jest Rzeszów, jest Krosno, ba! nawet Tarnobrzeg się znalazł, ale Sanoka nie ma. To jest duży błąd i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej.

Tak jeszcze w ramach dodania kilku informacji do poprzedniego postu - zapewne chodzi o kobietę + ulica twierdzi, że do tego doszły jeszcze ciemne interesy - szczególnie "nielegalna" windykacja i handel dragami.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 11.01.2013 - 16:42

  • 0



#34

Hanzō.
  • Postów: 117
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dziwne, i może trochę głupie ale jak czytałem ten artykuł to nie wiem czemu wpadło mi do głowy, że to kolejna prowokacja. Tak jakby ten człowiek był w to wrabiany. Szczególnie wypowiedź negocjatora, który według mnie powinien zrobić wszystko aby ocalić każdego, a on mówi: "tę sytuację rozwiąże się za pomocą jednej z trzech opcji: snajperskiej, chemicznej lub szturmu". Tak jakby pragnęli go jak najszybciej zabić, bez żadnego przesłuchania czy coś w tym stylu. Tak sobie myślę, że może ten człowiek wie coś czego nie powinien?

Zresztą to tylko taki wywód, potraktujcie to jak odmienne spojrzenie na owe wydarzenie. Za pewne jestem w błędzie.
  • 0

#35

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W około 40-tysięcznym mieście, wystarczy być minimalnie zorientowanym w półświatku żeby o takich rzeczach wiedzieć - szczególnie, że krymsy nie mają ani jednego auta na sanockich rejestracjach - jest Rzeszów, jest Krosno, ba! nawet Tarnobrzeg się znalazł, ale Sanoka nie ma. To jest duży błąd i nikt nie wmówi mi, że jest inaczej.

Dobrze e nie mieli tablic HPZ lub MOP bo to już by było całkowite przegięcie...

Generalnie w półświatku nie siedzę i w Sanoku nie mieszkam ale na to wygląda że tamtejsi funkcjusze mają duże niedociągnięcia.

Tak jeszcze w ramach dodania kilku informacji do poprzedniego postu - zapewne chodzi o kobietę + ulica twierdzi, że do tego doszły jeszcze ciemne interesy - szczególnie "nielegalna" windykacja i handel dragami.

Ciekawi mnie rola tej "kobiety"... Ona była manipulowana czy dążyła do manipulacji?

Szczególnie wypowiedź negocjatora, który według mnie powinien zrobić wszystko aby ocalić każdego, a on mówi: "tę sytuację rozwiąże się za pomocą jednej z trzech opcji: snajperskiej, chemicznej lub szturmu". Tak jakby pragnęli go jak najszybciej zabić, bez żadnego przesłuchania czy coś w tym stylu.

Możesz to czymś podeprzeć? Na-pewno to był negocjator? Może zwykły przechodzeń który mądrze gadał?

Mi nie dają spokoju fakty:
Przyczyną zgonu dwojga osób w mieszkaniu były obrażenia ciała doznane w wyniku ran postrzałowych. Były rany w "okolicy głowy" - poinformowała prokuratura podczas konferencji prasowej. Nie potwierdzono, czy przyczyną śmierci było samobójstwo czy zabójstwo.

– Policjanci zdecydowali się siłowo wejść do mieszkania ok. godz. 1 w nocy, ponieważ ani kobieta, ani mężczyzna nie reagowali na wezwania do wyjścia z mieszkania – mówił rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar.
Jeżeli zgony nastąpiły znacznie wcześnie niż wejście siłowe to polecą stołki. Jeżeli nikt nie obstawiał klatki schodowej i nie było tam jakiejś drużyny oczekującej na polecenia lub rozwój sytuacji (strzały) to będzie ciężko komuś posadę ocalić.
Zwłaszcza że do mieszkania można było wejść nie tylko drzwiami.
Dołączona grafika
Jedynymi odizolowanymi pomieszczeniami był kibel i łazienka.
No i te martwe psy...
  • 0

#36

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że gdyby nie media akcja mogłaby się zakończyć inaczej.
Mam odczucie, że rozmowa na najwyższym szczeblu wyglądała następująco:
- jest tvn i polsat news?
- no jest
- wysyłać AT!
- ale AT?
- wysyłać, wysyłać, wysyłać i to jak najszybciej, najlepiej helikopterem...

Ciekawe jakie siły zostałyby zmobilizowane gdyby zdarzenie przypominało w 10% te z amerykańskich uczelni.

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 11.01.2013 - 18:27

  • 0



#37

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

4 granaty i temat z głowy
  • 1

#38

Czarli02.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Kłapanie gębami na TVNnie to też "najwyższy profesjonalizm"... Ręce opadają.

W mediach podawali jakieś konkrety czy ogólniki o których osoba z "przeszłością" doskonale wiedziała?

Policyjne oczywiście, bo pewien jestem, że wojskowy oddział szybkiego reagowania zakończyłby sprawę szybko, cicho i bez zbędnych pytań... :)

Inny system szkolenia, inne cele. Policjant strzela po to aby obezwładnić a żołnierz aby zabić.

No właśnie - tego gościa należało ZABIĆ. Jednym prostym strzałem.
Wiadomym już było, że to bandyta, desperat i kawał gnoja.
Wojskowe siły robią to krótko - granat gazowy + hukowy, wejście, strzał do penera, ewakuacja zakładnika/niewinnego/głupiej baby/psa...

Gdyby tak się stało, to dziewczyna by żyła...
A oni sobie medialny show zrobili, mając nadzieję, że zabłysną...
Nie obwiniam chłopaków z AT, tylko ich dowódców - cała ta akcja to kicha nad kichy, a mogło być zupełnie inaczej - JAJ zabrakło komuś i tyle.

Tak se myślę... 16 grudnia 1981 roku w kopalni "Wujek" nikomu tych jaj nie zabrakło, by wydać rozkaz strzelania do Bogu winnych robotników...

Hmmm...
  • 3

#39

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli on faktycznie zabił tę dziewczynę i pociągnął ją za sobą to brak mi słów... A prawdopodobnie tak było. Co za okrucieństwo! Przecież i tak chciał się zabić to po co zabijał też ją? No chyba, że ona taka romantyczna... i sama się zastrzeliła jak w Romeo i Julia... Nigdy nic nie wiadomo. Tak czy inaczej sytuacja jest koszmarna :( Współczuję rodzicom tej dziewczyny.

Użytkownik Claire edytował ten post 12.01.2013 - 00:54

  • 1

#40

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- wysyłać, wysyłać, wysyłać i to jak najszybciej, najlepiej helikopterem...

Można to łatwo ustalić. Wystarczy porównać czasy. Czas oddania strzałów i czas wysłania AT z poszczególnych miejscowości.

No właśnie - tego gościa należało ZABIĆ. Jednym prostym strzałem.
Wiadomym już było, że to bandyta, desperat i kawał gnoja.
Wojskowe siły robią to krótko - granat gazowy + hukowy, wejście, strzał do penera, ewakuacja zakładnika/niewinnego/głupiej baby/psa...

Gdyby go AT odpaliło to podniosłyby się krzyki jaka ta policja podobna do milicji! Przecież mogli mu dać szansę...

Gdyby tak się stało, to dziewczyna by żyła...

Najpierw prawo musiałoby pozwolić na oddanie takiego strzału. Trzeba prawo dostosować do zachodu lub wschodu, tam się wcale nie pieszczą. Strzelają tam do zamachowca przez zakładnika, ważne jest usunięcie zamachowca.

No chyba, że ona taka romantyczna... i sama się zastrzeliła jak w Romeo i Julia... Nigdy nic nie wiadomo. Tak czy inaczej sytuacja jest koszmarna :( Współczuję rodzicom tej dziewczyny.

Gapie gadali że ona u niego siedziała ze dwa lata-czyli zaczęła zabawę w gangsterkę w wieku 15 lat...
To se chłopak lolitkę przygarnął...

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 12.01.2013 - 10:13

  • 1

#41

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czytam teraz, że dziewczyna krzyczała "nieee!" i prawdopodobnie wtedy dostała kulkę - nie wiem kto dowodzi tym burdelem, ale powinien ponieść konsekwencje. tak nie może działać policja... dla tego takie naćpane śmiecie są bezkarne i robią co chcą.

ps. najśmieszniejsza fotka

Dołączona grafika

za mało ich było, żeby pomóc ten dziewczynie :roll:

jeszcze tłumaczenia, że chcieli załatwić tę sprawę polubownie... tak załatwili, że jakiś naćpany kolo robił co chciał - chciał zabić to zabił. nie czuje się bezpiecznie w tym kraju, dla tego wyznaje zasadę, że lepiej żeby mnie dwunastu sądziło, niż sześciu niosło - policja i tak nie pomoże. oni jedynie potrafią reagować jak pijesz piwo na pksie : ] tylko wtedy.

Użytkownik czarnuch edytował ten post 12.01.2013 - 10:36

  • 1

#42

Czarli02.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A tak z wyglądu, to całkiem sympatyczny się wydaje... Przerażające jest to, co w ludzkich głowach czasem siedzi... Eeeeech...

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#43

KurcePiecone.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Młoda dziewczyna i uzbrojony facet po 30?

Dołączona grafika

Użytkownik KurcePiecone edytował ten post 12.01.2013 - 13:33

  • 0

#44

F.80.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby go AT odpaliło to podniosłyby się krzyki jaka ta policja podobna do milicji! Przecież mogli mu dać szansę...



tak czytam od 2 dni Twoje posty i za kazdym razem na sile bronisz (tak mi sie przynajmniej wydaje), tej bardzo ******** akcji polskiej policji+AT, nie rozumiem tego....

Dołączona grafika
Wykropkowany wulgaryzm jest traktowany jako wulgaryzm.
/Connor

  • 3

#45

mikra25.
  • Postów: 60
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Gdyby go AT odpaliło to podniosłyby się krzyki jaka ta policja podobna do milicji! Przecież mogli mu dać szansę...


A teraz będą tłumaczyć się ze śmierci tej dziewczyny. Pytanie która sytuacja jest gorsza...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych