Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samobójstwo jest głupie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#106

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza tym chyba lepiej jest uzmysłowić sobie że to takie myślenie (chcę się zabić) jest chore a nie sytuacja, w której się znaleźliśmy.


Ja wolę sytuacje uznać za chorą i niesprawiedliwą a samobójstwo jako przysługę dla siebie.
  • 0

#107

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Samobójstwo wynika w głównej mierze zprzesłanek psychicznych i jest objawem choroby którą powinno się leczyć. Depresja, schizofrenia itp to choroby, które dotykają naszego mózgu, więc mamy chory obraz sytuacji, tego co się wkoło nas dzieje i powinniśmy udać się po pomoc do lekarza w takim przypadku.

Byłoby fajnie, gdyby psychiatrzy rzeczywiście taką pomoc okazywali, a nie tylko przepisywali metodą ''ene due rike fake'' tabletki, które przynoszą więcej szkody niż pożytku.
  • 1



#108

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

psychiatra jest od wypisywania lekarstw natomiast od prowadzenia terapii jest psychoterapeuta. Zaden rozsądny lekarz w przypadku takich zaburzeń nie zaleci ci tylko tabletek. Moze je tylko zapisać w przypadkach ostrych żeby wyeliminować najsilniejsze objawy które istnieją teraz.

Nigdy nie ma takiej sytuacji, która by była tak beznadziejna, żeby odbierać sobie zycia. Zawsze warto jest wziąć się z życiem za bary i nawet takie ostre zawirowania w życiu są dobre, bo pomagają nam stać się silniejszymi i lepszymi ludźmi.

No i zgadzam się z PTR. Jeśli ktoś wierzy w karmę to wie doskonale, że samobójstwem tylko napyta sobie większej biedy niż ma obecnie :)

Użytkownik Kocica edytował ten post 14.01.2013 - 21:15

  • 0

#109

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

powtórzę kolejny raz

"Nigdy nie ma takiej sytuacji, która by była tak beznadziejna, żeby odbierać sobie zycia."


Dopóki samemu nie zazna się takich sytuacji dopóty nie będzie wiedział czy są sytuacje w życiu nie warte kolejnego dnia.

Tak jak patrze z politowaniem na ludzi rozpaczających przez stratę kolejnego chłopaka/ kolejnej dziewczyny co jest wyrokiem bycia singlem przez najbliższe kilkanaście tygodni-kilka miesięcy liczonych na palcach jednej ręki, przez co wpadają w niby depresje i chcą się "pozabijać" (typowe attention whore), tak aż cisną się na usta słowa "co ty k* wiesz o samotności".

Patrzycie na ten temat przez pryzmat własnych domysłów i tego co wy uważacie za słuszne.

Użytkownik BrainCollector edytował ten post 14.01.2013 - 21:36

  • 0



#110

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie są różni.
Jednym życie już na starcie dało więcej obciążeń niż innym jednak na prawdę bardzo rzadko zdażają się sytuacje, żeby w ogóle tego typu rozwiązanie było najlepsze. Bywa że ludzie na miłość życia czekają do 40stki. Innym ta miłość umarła na rękach, jeszcze inni żyją z na prawdę przerąbanymi chorobami które naznaczają ich codziennym cierpieniem. Ja myślę, że zawsze warto jest postarać się wyjśc temu wszystkiemu na przeciw, znaleźć naukę dla siebie i mimo wszystko poszukać swojego szczęścia. Bo wierzę gorąco, że czeka ono na każdego z nas :)
  • 0

#111

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Obiektywnie życie nie ma sensu, każdy z nas bładzi, zadaje sobie cierpieni myśleniem także samobójstwo dużo rozwiązuje.
  • 0

#112

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@LayneStaleyRIP

Iście Werterowski scenariusz, huh ? :)

@Kocica

Jak najbardziej, punkt widzenia zależy od siedzenia i o to między innymi chodzi w tym temacie, bo ten który zawsze był na górze, ponad wszystkimi, nagle rozbija się nie o dno, nie o drobną depresję, a o zwykłą górkę, to już może popchnąć go do tego najczarniejszego scenariusza. Ci niżej działają na zasadzie "nie zaznasz dobrego dopóki nie doświadczysz złego" i to ich wzmacnia bo wiedzą, że niżej nie mogą spaść niż byli a mogą jedynie wspinać się, tutaj jest ten haczyk.
  • 0



#113

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jednak samobójstwo wybierają ludzie z tyloma problemami chociaż czasami liczy się jakość nie ilość.Tacy ludzie nie potrafią się odnaleźć w świecie i czują że było by lepiej jak by ich nie było. Depresja jest głównym sprawcą samobójstw ale choroba psychiczna również.To że punkt widzenia zależy od siedzenia jest prawdą.
  • 0

#114

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niektórzy wypowiadający się w tym temacie wykazują lekką ignorancję w stylu "skoro dla mnie taka sytuacja nie byłaby powodem do samobójstwa, to dla innych też być nie może". Nie wszyscy ludzie są tacy sami, po jednych trudna sytuacja może spłynąć "jak po kaczce" a dla innych być sytuacją bez wyjścia. Zresztą taka "teoretyzacja" też niewiele daje, bo siłę danego problemu można poznać tylko osobiście go doświadczając.

Idąc dalej - za główną przyczynę targnięcia się na własne życie uważacie scenariusz "nastolatkowi coś nie wyszło czy odrzucono jego uczucia, chce się zabić, rodzice powinni mu pomóc" - ale przecież są różne powody samobójstw i nie można traktować wszystkich jednocześnie. Bo ocenianie np.:

a) skoczków z płonących budynków
Ludzie uwięzieni w takich miejscach bardzo często decydują się na skok, byle tylko ratować się przed ogniem i duszącym dymem. Im wyższe piętro, tym większa szansa na śmierć. A przecież mogliby tego nie robić, prawda? Część na pewno by przeżyła, ale jednak wolą skoczyć niż czekać na ratunek, gdy ogień jest coraz bliżej.

b) ciężko chorych
Parę lat temu nawet pisano o tym w gazetach, jak w którymś szpitalu onkologicznym kilku pacjentów rzuciło się ze schodów z 3. piętra, bo już nie mogli znieść bólu, a wszelkie środki farmakologiczne (w tym morfina) nie dawały efektów.

c) samotnych starszych ludzi
O tym też kiedyś czytałem. Pewne bezdzietne małżeństwo przeżyło razem ponad 60 lat, w pewnym momencie kobieta zmarła. Nie mieli rodziny tylko siebie. Niedługo po pogrzebie jej mąż po prostu popełnił samobójstwo, bo nie wyobrażał sobie samotnego życia.

d) ludzi zaszczutych przez społeczeństwo
Tu posłużę się dwoma przykładami, o których powinniście słyszeć (było o tym w gazetach i tv parę lat temu). Jeden dotyczył dziewczyny, którą w szkole na lekcji rozebrali "koledzy" i udawali odbywanie z nią stosunku płciowego. Do tego wszystko nagrali komórką. Drugi dotyczył chłopaka, którego podpuściła dziewczyna i namówiła na wspólną noc. Tutaj w ruch poszła kamera i również wszystko zostało nagrane. W obu przypadkach sprawa zakończyła się samobójstwem. W obu były to osoby bardzo młode, mieszkające w niedużych miastach (gdzie praktycznie każdy zna każdego, a taki film dotrze do większości ludzi). Bardzo szybko wzięto je sobie "języki", a że rodziców nie było stać na przeprowadzkę, nic nie mogli zrobić. Napięcie narastało, sprawa nie cichła, tylko przybierała coraz gorszy obrót, aż w końcu osiągnęła punkt kulminacyjny i skończyło się tak, jak się skończyło.

e) ludzi z patologicznych rodzin
Nie zawsze problem pochodzi z "zewnątrz" - więc co w przypadku, gdy dany człowiek nie ma po prostu znikąd wsparcia, nie ma pieniędzy, perspektyw? A każde przyjście do domu wiąże się z bardzo silnym emocjonalnym stresem? Nie widzi szans na jakąkolwiek poprawę sytuacji (bo niby skąd, skoro całe życie miał złe) i wybiera najkrótszą drogę to uzyskania (w końcu) ukojenia.

jako takich samych zjawisk jest totalnie bezsensowne.

I jeszcze słowo o eutanazji - co z tego, że definicja jest różna od samobójstwa, skoro jest to praktycznie to samo? Jeśli dana osoba może sama chodzić, to dla niej eutanazja jest po prostu jednym ze sposobów na własną śmierć. Jak lekarze zgodzą się ją przeprowadzić, to ok, a jak nie, to sama pójdzie i np. wejdzie pod pociąg. Co się nie stanie to i tak wiadomo, czym to się skończy. Droga trochę inna, koniec drogi identyczny.
  • 2



#115

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co piszesz jest prawdą. Ale samobójstwo jest różnie popełniane jedni skaczą z 5 piętrowego bloku,drudzy strzelają sobie w łeb,trzeci się wieszają ,czwarci się topią,piąci się podpalają itp.Sposób zabicia się też od wszystkiego zależy. Dajmy też przykład że samobójstwa czasami się nie udają i osoba która skoczy z 5 piętrowego budynku zamiast się zabić zostaje sparaliżowana do końca życia o tym można pomyśleć i w tedy pozostaje jedynie eutanazja a w kraju w którym eutanazja jest zabroniona w tym Polska nie pozostaje nic innego niż... .Więc to będzie wyłącznie ból psychiczny i męka ,człowiek staje się po prostu rośliną.
  • 0

#116

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Stoner

Ja jestem pełnosprawny prawie cłkowicie, ale i tak jestem rośliną. Nie mam pracy, dziewczyny, nic..myślisz że co mi innego pozostaje?
  • 0

#117

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stoner

Ja jestem pełnosprawny prawie całkowicie, ale i tak jestem rośliną. Nie mam pracy, dziewczyny, nic..myślisz że co mi innego pozostaje?

Ty myślisz że wszystko samo się zmieni na lepsze????????????????
Ile Ty masz lat? Wątpię abyś dochodził do 50-ki aby tak gadać.
Nie masz kobiety-tego kwiatu jest pół światu...
Nie masz pracy-w Polsce to norma, jednak masowych samobójstw nie ma, no może w kręgach politycznych pojawił się seryjny samobójca...Ja przez prawie 5 lat zasuwałem na czarno a obecnie prawie od 10 lat mam stałe zatrudnienie.

Co zrobisz jak se znajdziesz babę a ona Cię rzuci? Co zrobisz gdy znajdziesz prace i w wyniku cięć wyleją Cię? Z takimi pobudkami stykały się miliony rodaków-to umacnia człowieka i czyni go silniejszym.
  • 1

#118

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też nie mam pracy i dziewczyny więc co z tego ? Ja i ty sobie kiedyś je znajdziemy.A to że się nie ma nic to nie oznacza żeby odrazu strzelać sobie w łeb...
  • 0

#119

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stoner, znowu popełniasz błąd ignorancji. Zapamiętaj, że nie każdy jest taki jak ty. Nie masz pracy i dziewczyny i Tobie jest ok, bo pewnie masz rodzinę, która Cię wspiera i kolegów/przyjaciół, zapewniających towarzystwo.

Ale są też ludzie, którzy nie mając pracy nie mogą opłacić czynszu i z każdym dniem się zadłużają (bo jeść i się ubrać też trzeba), są też tacy, co nie mają znajomych i są praktycznie sami. Dla nich taka sytuacja jest znacznie bardziej poważna i dręcząca niż dla Ciebie. Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo ludzie nie są Twoimi kopiami...
  • 0



#120

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stoner, znowu popełniasz błąd ignorancji. Zapamiętaj, że nie każdy jest taki jak ty. Nie masz pracy i dziewczyny i Tobie jest ok, bo pewnie masz rodzinę, która Cię wspiera i kolegów/przyjaciół, zapewniających towarzystwo.

Ale są też ludzie, którzy nie mając pracy nie mogą opłacić czynszu i z każdym dniem się zadłużają (bo jeść i się ubrać też trzeba), są też tacy, co nie mają znajomych i są praktycznie sami. Dla nich taka sytuacja jest znacznie bardziej poważna i dręcząca niż dla Ciebie. Nie mierz wszystkich swoją miarą, bo ludzie nie są Twoimi kopiami...

Te powody są równie dobre do samobójstwa jak np. strzelenie sobie w łeb bo ktoś mi ukradł postać z WoW-a...
Te w/w czynniki są wieczne? Nic nie da się zrobić aby tą sytuacje zmienić? Ile lat mają te osoby z tymi problemami? Przeważnie 30 nie mają, to dopiero początek życia a nie równia pochyła...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych