Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spotkałem się z Partickiem Gerylem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
217 odpowiedzi w tym temacie

#31

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak? To spróbuj to podważyć. To co on napisał, a ja przytoczyłem, jest wynikiem badań archeologów, a nie jasnowidzów.

edit:nie podałem źródła przez nieuwagę. Poprawiam.

Użytkownik Staniq edytował ten post 12.10.2012 - 18:23




#32

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Orion, za bardzo fantazjujesz. Lepiej opierać się na faktach a nie na wymyślonych bezpodstawnych teoriach. Geryl straszy przebiegunowowaniem i związanymi z tym katastrofami. Ale kiedy się to wydarzy, tego nie da się przewidzieć. Koleś mocno przesadza z tym, że np. Ziemia zacznie się obracać w drugą stronę.
Warto poczytać http://apollo.astro....=Dybol.2012Art5
  • 3



#33

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytałęm to wcześniej, ale to też tylko teoria naukowa. Tak jak pisałem wcześniej " nie jest teorią naukową taka, której nie da się jednoznacznie obalić ( Karl Popper "Logika odkrycia naukowego" ) " Więc wszystko jest otwarte do 21 grudnia.

Orion, za bardzo fantazjujesz. Lepiej opierać się na faktach a nie na wymyślonych bezpodstawnych teoriach. Geryl straszy przebiegunowowaniem i związanymi z tym katastrofami. Ale kiedy się to wydarzy, tego nie da się przewidzieć. Koleś mocno przesadza z tym, że np. Ziemia zacznie się obracać w drugą stronę.
Warto poczytać http://apollo.astro....=Dybol.2012Art5


  • -1

#34

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Majowie obiecywali nowà erę nie koniec świata. Przy tym, że rzucasz wszystko i na 5 lat jedziesz w hiszpańskie góry i zabierasz rodzinę, to teoria o gęstościach wydaje się zupełnie zjadliwa ;)
  • 0

#35

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nic takiego nie pisałem. Tak sie tworzą legendy :) Nie pisałem o końcu świata tylko o nowej erze, nowym świecie. Nie pisałem również że rzucam wszystko i na 5 lat jadę w góry. Pisałem że nic nie wykluczam, bo to teorie naukowe, jade do nich w góry Sierra Grande i wracam na święta do domu. Prosżę czytaj moje posty, bo jesteś przecież tutaj zasłużonym gwiazdkowcem. Przepraszam z góry jesli Cię uraziłem.

Majowie obiecywali nowà erę nie koniec świata. Przy tym, że rzucasz wszystko i na 5 lat jedziesz w hiszpańskie góry i zabierasz rodzinę, to teoria o gęstościach wydaje się zupełnie zjadliwa ;)


  • 0

#36

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Abstrahując troszkę od powyższych treści, obejrzałem pierwszy lepszy filmik z Patrickiem i jak dla mnie (nie obrażając niczyich uczuć) facet wygląda jak żywcem wyciągnięty z filmu " Lot nad kukułczym gniazdem", odnoszę wrażenie że to człowiek o bogatej osobowości i bujnej wyobraźni który zagubił się gdzieś pomiędzy fantastyka a rzeczywistością.
  • 0

#37

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy inaczej mówiący i myślący jest gdzies pomiędzy fantastyką a rzeczywistością. To cecha odkrywców. Bez nich byłaby tylko jedna teoria i marazm myślowy :)

Abstrahując troszkę od powyższych treści, obejrzałem pierwszy lepszy filmik z Patrickiem i jak dla mnie (nie obrażając niczyich uczuć) facet wygląda jak żywcem wyciągnięty z filmu " Lot nad kukułczym gniazdem", odnoszę wrażenie że to człowiek o bogatej osobowości i bujnej wyobraźni który zagubił się gdzieś pomiędzy fantastyka a rzeczywistością.


  • 3

#38

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co widzę to ty po prostu chcesz przeżyć przygodę robiąc sobie wycieczkę do Hiszpanii. Po prostu liczysz że coś się wydarzy, i że będzie fajnie i super zabawa. Przecież jakoś rodzinie musiałeś wytłumaczyć po co tam jedziesz żeby cię puścili. A jak się nic nie stanie (bo prawdopodobieństwo że dojdzie do przebiegunowania akurat tego dnia jest mikroskopijne) to wrócisz i opowiesz na forum jak to fajnie tam było kiedy wszyscy czekali na to co się wydarzy.
Jedź sobie i zwiedź świat.

Ah, odróżniaj teorie naukowe od fantazji jakiegoś kolesia. To że ktoś sobie wymyślił, że w wyniku przebiegunowania Ziemia zamieni się w kulę lodu i pofrunie przez kosmos w inną galaktykę, i nazwie to ,,teorią" to nie znaczy, że jest to teoria w sensie definicji.
Teoria naukowa to całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki.
http://pl.wikipedia..../Teoria_naukowa
Ustalonych faktów naukowych! Twierdzenie, że przebiegunowanie spowoduje zmianę kierunku obrotu ziemi nie jest teorią, bo na zadanych faktach się nie opiera.
  • 0



#39

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemyśl sobie słowo "fakt" To zdarzenie pewne dokonane. My mówimy o 21 grudnia 2012 r. . Po tej dacie będziemy mówili o fakcie nie przed. Teraz rozumiesz..? Ja nie wykluczam tylko dopuszczam dwa scenariusze. Ty z góry wykluczasz i tym sie różnimy. Jednak nic mi do tego bo jestem jak najbardziej za wolnością słowa :)

Z tego co widzę to ty po prostu chcesz przeżyć przygodę robiąc sobie wycieczkę do Hiszpanii. Po prostu liczysz że coś się wydarzy, i że będzie fajnie i super zabawa. Przecież jakoś rodzinie musiałeś wytłumaczyć po co tam jedziesz żeby cię puścili. A jak się nic nie stanie (bo prawdopodobieństwo że dojdzie do przebiegunowania akurat tego dnia jest mikroskopijne) to wrócisz i opowiesz na forum jak to fajnie tam było kiedy wszyscy czekali na to co się wydarzy.
Jedź sobie i zwiedź świat.

Ah, odróżniaj teorie naukowe od fantazji jakiegoś kolesia. To że ktoś sobie wymyślił, że w wyniku przebiegunowania Ziemia zamieni się w kulę lodu i pofrunie przez kosmos w inną galaktykę, i nazwie to ,,teorią" to nie znaczy, że jest to teoria w sensie definicji.
Teoria naukowa to całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki.
http://pl.wikipedia..../Teoria_naukowa
Ustalonych faktów naukowych! Twierdzenie, że przebiegunowanie spowoduje zmianę kierunku obrotu ziemi nie jest teorią, bo na zadanych faktach się nie opiera.


  • 1

#40

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykluczam tą datę na takiej samej zasadzie jak wykluczam każdą kolejną inna datę bo każda inna data jest tak samo prawdopodobna jak 21 grudnia. My się tym różnimy że ja nie będę potem się wymigiwał (jeśli coś się stanie) a ty sobie zostawiasz otwartą furtę, tak samo jak cała masa innych przepowiadaczy.
  • 2



#41

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie wykluczam tylko dopuszczam dwa scenariusze



Krótko mówiąc nie masz własnych przekonań i przyszedłeś pomącić wodę.
  • 1

#42

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szanuję twoje podejście. Ja poza tym, że dopuszczam dwa scenariusze wybieram zasadę bezpieczną lecz kosztową jadąc do Hiszpanii. Jest to piewsza taka reakcja pod wpływem informacji, jednak zawsze musi być ten pierwszy raz. :)

Wykluczam tą datę na takiej samej zasadzie jak wykluczam każdą kolejną inna datę bo każda inna data jest tak samo prawdopodobna jak 21 grudnia. My się tym różnimy że ja nie będę potem się wymigiwał (jeśli coś się stanie) a ty sobie zostawiasz otwartą furtę, tak samo jak cała masa innych przepowiadaczy.


Nie wybieram jednego z nich , bo mam za małą wiedzę. Bardzo często przywłaszcamy sobie czyjeś sugestie nie analizując ich dogłębnie. Te sugestie mogą być opatrzone błędem i wtedy jest problem. Jadąc tam jednak ja działam a nie tylko piszę :)


Ja nie wykluczam tylko dopuszczam dwa scenariusze



Krótko mówiąc nie masz własnych przekonań i przyszedłeś pomącić wodę.


  • 0

#43

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szanuję twoje podejście. Ja poza tym, że dopuszczam dwa scenariusze wybieram zasadę bezpieczną lecz kosztową jadąc do Hiszpanii.


Jaką bezpieczną? Żeby Ziemia zaczęła się kręcić w drugą stronę, najpierw się musi zatrzymać. Jeśli ma się to stać nagle, to cała energia ruchu zostanie zamieniona w ciepło. Spalisz się niezależnie od tego, gdzie się ukryjesz.
  • 0

#44

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O co kaman ? Przecież przebiegunowanie już trwa, aktualnie biegun północny jest na syberii, a przynajmniej z pół roku temu czy rok temu był, więc nie ogarniam o co wielkie halo.
  • 0

#45

orion72.
  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To tylko jedna z teorii. Jeśli wcześniej dochodziło do gwałtownych przebiegunowań i ludzie potrafili to przetrwać to teraz też to jest możliwe. Jestem dobrej myśli i wszystko dobrze się skończy a nawet może nie zacznie :)


Szanuję twoje podejście. Ja poza tym, że dopuszczam dwa scenariusze wybieram zasadę bezpieczną lecz kosztową jadąc do Hiszpanii.


Jaką bezpieczną? Żeby Ziemia zaczęła się kręcić w drugą stronę, najpierw się musi zatrzymać. Jeśli ma się to stać nagle, to cała energia ruchu zostanie zamieniona w ciepło. Spalisz się niezależnie od tego, gdzie się ukryjesz.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych