Skocz do zawartości


Zdjęcie

TVN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#31

trele12.
  • Postów: 408
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O tak to dziwne, ale telezakupy mango były moją ulubioną stacją :D Nie wiem czemu, ale lubiłem położyć głowe na stole i patrzeć sobie na te reklamy :D
@To jest przekaz podprogowy? Raczej za szybko włączyli kolejny "film".
A telewizji żadnej nikt ci nie karze oglądać. Możesz czytac gazety, internet albo wogle się tym nie interesować.
  • 0

#32

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy TVN ma coś wspólnego z Illuminati, ale raczej ma coś wspólnego z WSI, które z kolei przesiąknięte jest ruską agenturą,

Antoni Macierewicz nie musi przepraszać ITI za swe słowa z 2007 r. o związkach tej firmy z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i finansowaniu jej ze środków FOZZ - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. ITI zapowiada apelację.

W poniedziałek SO oddalił powództwo ITI wobec b. szefa komisji weryfikacyjnej WSI, dziś posła PiS. Uznał, że pozwany nie wykazał prawdziwości swych słów, ale z odpowiedzialności zwalnia go fakt, że działał jako urzędnik państwowy, mówił o raporcie z weryfikacji WSI i powołał się na oficera służb wojska. Mocą wyroku ITI ma zapłacić Macierewiczowi 7,9 tys. zł kosztów procesu.

W ujawnionym w lutym 2007 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL "podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej" w celu "ułatwienia plasowania agentury na Zachodzie". Sygnowany przez Macierewicza raport podawał też, że związany z wywiadem wojskowym szef FOZZ Grzegorz Żemek miał pod koniec lat 80. podjąć na zlecenie wywiadu rozmowy w tej sprawie z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem.

Po ujawnieniu raportu Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", pytany o dowody, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom, zapewnił, że już je przedstawił i odesłał do zeznań Żemka (skazanego za aferę FOZZ; przyznał, że współpracował z wojskowymi służbami - PAP). Spytany "gdzie papiery" na poparcie zeznań Żemka, Macierewicz odparł: "Dlaczego zeznania Żemka złożone pod przysięgą przed komisją nie są dla pani wiarygodne? Przypominam: gdyby kłamał, groziłoby mu 8 lat więzienia. A on mówi wyraźnie: były dwie dziedziny wykorzystywane przez wywiad do lokowania agentury na Zachodzie - międzynarodowy obrót produktami rolnymi i media. W związku z tym polecono mu znaleźć ludzi, z pomocą których można było stworzyć koncern medialny. Znał Wejcherta, zwrócił się do niego. Zapytał centralę, czy Wejchert może być. Powiedziano mu, że już z nimi współpracuje i jest dobry. Zaczęli tworzyć koncern medialny".

Te słowa spowodowały pozwy ITI i założycieli polskiej filii tego koncernu - Wejcherta i Waltera. Żądano w nich od Macierewicza przeprosin i wpłaty po 100 tys. zł na cel charytatywny. Zarzucano mu nadszarpnięcie reputacji spółki przez podanie nieprawdziwych informacji o jej założycielach. Sądy prawomocnie oddaliły już pozew Wejcherta (choć powód zmarł, sprawę mogą kontynuować spadkobiercy). Wciąż nie skończył się proces z pozwu Waltera, który mówił, że ITI nie była przez nikogo finansowana, a on nie był tajnym współpracownikiem służb PRL.

W 2008 r. SO oddalił powództwo ITI, uznając, że Macierewicz jako urzędnik państwowy mówił o urzędowym dokumencie, korzystającym z domniemania prawdziwości. ITI odwołała się, twierdząc, że Macierewicz w wywiadzie wykroczył poza raport i podał nieprawdę. W grudniu 2008 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie utrzymał wyrok.

W lutym br. Sąd Najwyższy uznał jednak kasację ITI i nakazał powtórzenie procesu. SN uznał, że to na pozwanym spoczywa ciężar wykazania, że jego działanie nie było bezprawne.

Ponowny proces zakończył się oddaleniem pozwu. Jak uzasadniał sędzia Tomasz Gal, Macierewicz nie musiał dowodzić prawdziwości słów o związkach szefów ITI ze służbami, bo jego działanie nie było bezprawne. Sąd uznał, że jako szef komisji weryfikacyjnej miał prawo mówić o ustaleniach raportu, które "powielił w wywiadzie".

Sąd ocenił, że poseł PiS miał też prawo mówić o finansowaniu ITI ze środków FOZZ, bo tylko przypominał takie słowa oficera służb wojska płk. Jerzego Klemby, co - według sądu - nie narusza dóbr powoda.

Radca prawny Paweł Zagajewski powiedział PAP, że sądzi, iż będzie apelacja powodów. Zdaniem prawnika, nie wystarczy powołać się na czyjeś słowa, by uniknąć odpowiedzialności cywilnej. Macierewicza nie było w SO. Wcześniej mówił, że jest spokojny o wyrok.

W 2008 r. szef MON Bogdan Klich przeprosił Wejcherta, Waltera i ITI za raport. Był to wynik ugody w procesach wytoczonych przez nich MON. Klicha ostro wtedy skrytykował Macierewicz. (PAP)


  • 3

#33

marker762.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg wielu badaczy NWO jest to główny kanał przekazu podprogowego w polskich mediach. Ich produkcje są wręcz naładowane symboliką illuminati. Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie na ten temat i co udało się wam wyłapać.

Cytując klasyka: „… nie oglądaj telewizji, bo będziesz miał w głowie glizdy…”
A poważnie, ja nie oglądam prawie w ogóle TV i jakoś funkcjonuje. Nie wiem czy TVN serwuje nam jakieś przekazy podprogowe czy nie, bo go zwyczajnie nie oglądam
Jeśli chodzi obraz rzeczywistości kreowany w mediach, to myślę że jaka władza takie media i obiektywizm jakoś mi ty się w to wszystko nie komponuje… ale to moje subiektywne odczucia.
Tak, czy inaczej myślę ze trzeba mieć, najzwyczajniej w świecie, dystans do wiadomości które do nas docierają i nie łykać wszystkiego czym nas karmią media( jakie by nie były)
  • 0

#34

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podprogowa reklama moze nie jest ale schemat umieszczania przynajmniej dla mnie jest nieco dziwny . Nie ogladam TV nie mam anteny hehe , ale kiedys jak mialem podlaczona kablowke czesto polewalem ogaldajac reklamy ( sciszone do zera) - komentowalem sobie je przyklad ponizej :D

Blok - reklamy w kolejnosci . pomijajac spoty programow tv.
1. reklama jakiegos nowego wozu strasznie drogi i nowoczesny model fury BMW x10 ,
2. nastepnie leci sobie reklama banku pan znany aktor - z dnia swira namawia do wziecia kredytu , w koncu kase na fure trzeba skad wytrzepac a oni chetnie dają.
3. jakis apap lub podobna chemia, kredyt, bank od tego czlowiek ma metlik w glowie trzeba wziasc pigule
4. jakies soki na serce, bo ten kredyt na fure zdrowia kosztuje i leki trzeba czyms popic.
5. jak juz sie nacpamy to zimny prysznic - reklama jakiegos szamponu i piekna laska pod przysznicem - jestesmy o krok od luksusu.
6. Winiary obiad z kostki nacpanej chemią i skladnikami z E na poczatku, z kostki robi sie smaczny obiadek dla calej rodzinki . mniam
7. nowa komorka -do nowej fury, przydalo by sie jakies urzadzenie nowe do dzwonienia lub nowy plan zeby gadac ze znajomymi ze sie fure na kredyt kupilo
8 . LEGO - PONY lub PS3 dla dziecka bo drze sie i nic nie dostalo
9. srodek na zmarszczki dla zony pieknie musi wygaldac. lub jakies perfumy - kobieta sie musi czyms zajac bo inaczej biadoli ze kredyt auto ... konsola :D
10 . srodek na bol brzucha, po calym dniu trzeba znow sie nacpac, niestrawnosc to juz tradycja chemiczny obiadEk trzeba zwalczac chemia.. inaczej szpital i kostnica
11. reklama super platforny N . po ciezkim dniu w banku i salonie samochodowym kanapa i najnowszy film ze stalone.
12. zeby trzeba umyc kolejna, pasta do zebów lub jakies wynalazki na pruchnice.
13. tableta na sen . bo po tak wykanczajacym dniu wszystkim mózg sie lasuje.

moj przyklad, to tluczenie w kolko takiego standardu : - auto - kasa - zarcie w miedzyczasie poprzeplatanie srodkami przeciwbolowymi , zarcie, dzieci, etc, powoduje ze ludzie zaczynaja zyc wg pewnego schematu - non stoper w TV to samo tluką a czesc na pewno ogalda, dodatkowo zeby reklamy sie utrwalily w drodze do pracy mijamy w cholere bilboardow zeby przypomniec o kredycie na super fure i wakacje....;) Nie twierdze ze taki schemat sie ciagle powtarza ale jest jakies przeslanie w tym. Nie doszukuję sie symboliki tylko raczej chec oglupienia ludzi i tresowanie ich do ciaglych zakupow i zycia pod dyktando.

teraz bardziej powaznie.
udaje mi sie zyc bez tv, dziecku puszczam edukacyjne bajki sam TV nie ogaldam, tylko jakies filmy na BR, gorzej ze poza TV reklamy zaczynaja otaczac nas w necie, Reklamy na YT staly sie juz plagą, nie mozna obejrzec glupiego filmiku zeby nie pokazala sie jakas reklama knora albo innego syfu ;( , onet przechodzi samego siebie przed kazdym filmikiem nawet tym co trwa 5s leci 25s reklama... po porstu masakra.
  • 0

#35

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co jest złego w reklamie? Reklama nikogo nie zmusza do pójścia na zakupy. Poziom reklamy dopasowuje się do poziomu społeczeństwa. Mamy społeczeństwo, które pod pewnymi względami zatrzymuje się w rozwoju na poziomie 6 latka w momencie przekroczenia progów państwowej szkoły. Reklamy dostosowują się do tego poziomu, ponieważ większość innych by nie zrozumiała.
  • -1

#36

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chrumtataj@

Przecież nie pisałem o opinii naukowców, tylko o Twojej opinii:

Czyli można ulec jeśli się widzi element propagandy? Jeśli tak, to film jeszcze lepiej wpasowuje się w temat.

Zamieszczam link do szerszej interpretacji: http://solidarni2010...ktowymquot.html


Mylo,
dlaczego jesteś moderatorem? To jest pytanie retoryczne (tak dla pewności wskazuję, że to pytanie retoryczne - mam nadzięję, że tu się zrozumieliśmy, bo nie potrzebuję Twojego wyjaśnienia).

W ramach mojej odpowiedzi, otrzymałem info, że mój film nie kwalifikuje się do przekazu podprogowego, ale część badaczy uważa, że propopagandzie można ulec jeśli się ją widzi. Zapytałem więc, czy jeśli się widzi propagandę to można jej ulec, jeśli tak, to film wpasowuje się w temat.
Jeśli mnie dobrze zrozumiałeś to nie mam na celu udowodnienia, że wskazany przeze mnie film dotyczy przekazu podprogowego.

A jeśli, ja, dobrze rozumiem, to temat nie tylko nawiązuje do przekazu podprogowego, ale ogólnej manipulacji wskazanego kanału.
  • 1

#37

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chrumtataj@

Odpuść już sobie odniesienia do mojej osoby, bo to już nudne. ;)

Dokładnie, nic nie pisałem o przekazie podprogowym. Sam uważam że nie jest podprogowy i to napisałem.
Pisałem wyraźnie że uważam ten film za zwykłą pomyłkę, a nie element propagandy. Dodatkowo podkreśliłem że nachalna propaganda jest wychwycona przez społeczeństwo i takie media tracą wiarygodność. Propaganda może działać tylko w krajach totalitarnych z mediami należącymi jedynie do władzy. Przeczytaj jeszcze raz i przestań tak naskakiwać na mnie (choć jest to hipsterskie na tym forum).
  • 0



#38

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o tym, że media nie należą do władzy wiemy z mediów. Tylko skąd ta nagonka na TV Trwam i Radio Maryja w tym pluralistycznym kraju.
  • -1

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To już paranoja żeby uważać że wszystkie media (gazety, telewizje, radia) są kontrolowane przez władzę. ;)

Z tą nagonką chodzi Ci o nieprzyznanie multipexu? Nie spełniali warunków finansowych. Dobrowolne datki nie są czymś z czego da się układać biznesplan i zapewniać pewne finansowanie przedsięwzięcia. Znajdź mi jakąś Fundacje której dają choćby kredyty w banku, bo ja nie słyszałem o takiej. Dobrowolne datki są dobrowolne i nie spełniają żadnych norm finansowania długoterminowych zobowiązań.
  • 0



#40

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylo
Niemożliwością jest taka zmiana poglądów i to z dnia na dzień.
Znam Twoje wartości, Twoje poglądy i przekonania, ale to co teraz prezentujesz to jakieś nieporozumienie!

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.10.2012 - 23:20

  • 1



#41

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wg wielu badaczy NWO jest to główny kanał przekazu podprogowego w polskich mediach. Ich produkcje są wręcz naładowane symboliką illuminati. Ciekawi mnie jakie jest wasze zdanie na ten temat i co udało się wam wyłapać.



Ja myślę, że w tych czasach jesteśmy ogólnie kontrolowani.. i nieustannie stykamy się z przekazem podprogowym. Jeśli w ogóle istnieje coś takiego jak przekaz podprogowy (podobno wcale tego nie udowodniono - chociaż ta informacja to również może być manipulacja) to dam sobie rękę uciąć, że jest wykorzystywany na każdy możliwy sposób. I nawet gdybyśmy zapisali milion stron tutaj.. i zastanwiali się pisząc tysiące komentarzy to i tak nigdy się nie dowiemy kto, jak i dlaczego nami steruje a i tak w pewien sposób bardziej lub mniej będziemy się temu poddawać.
Najgorsze jest to, że technika w niesamowity sposób idzie na przód więc i siła oddziaływania będzie coraz większa. Ja tam nie mam złudzeń... Widzę co się dzieje w Polsce. Niszczą nas i depczą od wielu lat... połowa Polaków przymiera głodem, zabijają nasz cały Rząd, matki mordują dzieci... bieda aż piszczy a nikt nawet nie zapiszczy. ... czyżby przekaz podprogowy? NO bo chyba nie głupota co?

Użytkownik Claire edytował ten post 05.10.2012 - 23:23

  • 0

#42

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

D.B. Cooper@

Osochodzi? Znajdź mi cytat z przeszłości w którym piszę że wszystkie media są kontrolowane przez jedną opcje polityczną. ;)
Przykro mi ale takie myślenie ma wszelkie oznaki lekkiej paranoi. Powiesz mi że TVN i Uważam Rze należą do tej samej opcji? Może NIE też należy do władzy? Czym wyróżnia się Polsat żeby powiedzieć że należy do władzy i wykonuje ich superplan? TV Puls też? Może Superstacja też należy do władzy?

Polska to nie Białoruś i źródło informacji znajdzie się dla każdego. Największy problem w tym, że jeśli weźmiemy media proPO to przeczytamy tylko jakie PO jest fajne a PiS brzydkie, jeśli weźmiemy medium proPiS znajdziemy artykuły pisane pod jedno kopyto. Jeśli weźmiemy gazety Katolickie to zaczniemy wchłaniać propagandę KK. Jeśli weźmiemy media antyklerykalne i socjalistyczne to przeczytamy tylko o gwałcących księżach i biskupach kąpiących się w złocie.

Każde źródło informacji jest stronnicze, ale nie ma u nas sytuacji w której wszystkie źródła informacji należą do władzy. Jeśli macie jakieś dowody - dawać je tutaj. Inaczej możecie sobie odpuścić to stwierdzenie. TVN to POwska telewizja i co to za tajemnica, ale wszystkie media? :roll:
  • 0



#43

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@mylo

A kto geniuszu ustalał warunki dopuszczenia do multiplexu i oceniał wnioski? Według Stalina opozycja też nie spełniała kryteriów. Władzuchna wymyśla najgłupsze możliwe wytłumaczenia, a Ty powtarzasz do mnie jakbym nie wiedział tego bezpośrednio z mediów.

Do niedawna mówiło się o imperium finansowym Rydzyka, teraz mądrość etapu nakazuje zrobienie z Rydzyka żebraka. I to nie przeszkadza, bo TVN i media głównego nurtu, swoją niezależność podkreślające identycznymi ramówkami i pitoleniem o tych samych sprawach zapewniają, że to normalne. Po prostu przeszłość zmieniła się, jak u Orwella.

Polska to nie Białoruś i źródło informacji znajdzie się dla każdego.


Toż to paranoja twierdzić, że na Białorusi wszystkie media są w rękach władzy! (sarkazm)

Użytkownik nexus6 edytował ten post 05.10.2012 - 23:37

  • 1

#44

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mylo tvn to juz grubo dawno POwskie bylo , do tego uskrzydlil ONET ktory z portalu informacyjnego zamienil sie w pudelka z K. BAk na czele.
za chyba najmniej stronicza uznaje tvp info chodz i tam zdarza sie ze prowadzacy naciskaja mocniej np na pis.. i inne partie.

Dzis np czytam ten goopi onet i ktos pisze o "k .tusk ze wykladac bedzie kafle na uczelni" ;) a na dole w komentsach napisane ze odbyl sie protest pielegniarek - i nikt o tym nie napisal . Omijają drazliwe tematy ?

edit ;
przez ten temat zaczalem ogaac ONI ZYJA :D

Użytkownik hubiii p edytował ten post 05.10.2012 - 23:46

  • 0

#45

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

nexus6@

Ty też sobie odpuść nawiązania do mnie i nazywanie mnie tak czy inaczej w sarkastycznym tonie, w czym Ci to pomaga?

Proszę Cię byś pokazał mi fundacje (a TV Trwam należy do fundacji) która dostaje kredyt lub nawiązuje długoterminowy wielomilionowy kontrakt w którym zobowiązuje się do stałego finansowania przedsięwzięcia. Fundacje funkcjonują na zasadzie - zbierzemy pieniądze, załatwiamy sprawę. Jeśli nie zbiorą to nie załatwią. Gdzie tu miejsce na biznesplan? Na razie wytłuszczasz swoje wrażenia, a one są jak to wrażenia bardzo stronnicze.

Wątpię czy w jakimkolwiek przetargu mogła zwyciężyć fundacja która dochody czerpie z darowizn. Gdzie jest miejsce na zabezpieczenie kapitałowe?

Toż to paranoja twierdzić, że na Białorusi wszystkie media są w rękach władzy! (sarkazm)


Nawet na Białorusi da się znaleźć media niezależne. ;) Ale mają wielkie problemy i żyją w strachu.

hubiii p@

TVN było POwskie od niepamiętnych czasów. Odkąd powstało PO w zasadzie.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych