Skocz do zawartości


Zdjęcie

TVN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#16

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@erebeuzet
Może to są bzdury, może nie. Jednak pewną niepokojącą prawidłowość zauważyłem i staram się do niej nie dopuszczać.



Tak na marginesie przypomniała mi się reklama totalgon i pioseneczka "dłuższe życie każdej pralki ,TO TAL GON" .


Znaczy podprogowość reklam to pic na wodę.
CALGON
do cholery.
Nawet nazwy niektórzy nie pamietają.

Ja sądziłem że to była celowa zamiana. :>
Często się reklamy przekształca wtedy nabierają głębi...

Użytkownik Robakatorianin edytował ten post 04.10.2012 - 21:10

  • 0

#17

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pewne spostrzeżenie. Od kilku lat zaobserwowałem u dzieci w wieku 0.5-7 lat ciekawe, stałe i bardzo niepokojące zachowanie. Jak w telewizji leci jakiś film, bajka, teledysk-dzieciak może to oglądać lub ignorować. Bez większego problemu można go odciągnąć od oglądania. W chwili pojawienia się reklamy dzieciak jest jak zahipnotyzowany. Ciężko jest go oderwać. Zmiana głośności nic nie daje. Przełączenie na barwne i często zmieniające się teledyski nie wywołuje takiej fascynacji jak pojawiające się reklamy. Jedynym lekarstwem jest całkowite wyłączenie dźwięku i zmiana kanału. Ta prawidłowość pojawia się na wszystkich stacjach. Nieważne czy to TV Religi, TVN, MTV Rock, MiniMini itp . Bez znaczenia czy to reklama podpasek, czekoladek, zabawek czy samochodów-dzieciakowi szczęka opada i jest "wyłączony".



Masz problem z dziećmi. Moja córka (2l z kawałkiem) jest zahipnotyzowana reklamą pod warunkiem, że jest tam pies. Ewentualnie kot. Reszta reklam jest nudna i powoduje płacz. Mój syn (1l z kawałkiem) ma gdzieś zwierzątka i na każde reklamy reaguje alergicznie.

Wyjaśnisz to jakoś?
  • 0

#18

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz problem z dziećmi. Moja córka (2l z kawałkiem) jest zahipnotyzowana reklamą pod warunkiem, że jest tam pies. Ewentualnie kot. Reszta reklam jest nudna i powoduje płacz. Mój syn (1l z kawałkiem) ma gdzieś zwierzątka i na każde reklamy reaguje alergicznie.

Wyjaśnisz to jakoś?

Z dziećmi nie mam problemu. Nie spotkałem się aby jakiekolwiek dziecko płakało na widok reklamy lub je one odrzucały, prędzej dzieci ignorują reklamy. Może to być indywidualna kwestia lub splot kilku czynników które mogą wykorzystywać sprzedawcy w celu zwiększenia sprzedaży.

Może macie racje i zwiększenie ilości reklam skierowanych do dzieci nie ma pokrycia w sprzedaży produktów dziecięcych...
Na pewno tak jest-bo jakby ci twórcy reklam mogli żerować na takich malutkich dzieciach...
  • 0

#19

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiadomości na TVNie to porażka. Talk-showy zwykle też. Ale programy i filmy można spokojnie oglądać bez obawy o swoje zdrowie psychiczne - za wyjątkiem idiotyzmów typu Ukryta Prawda. Od tych ostatnich można dostać załamania nerwowego albo rozstroju żołądka. Dziewczyna uprawiała seks z 2 chłopakami i od obu chce alimenty a pod koniec okazuje się, że dziecko jest owocem kazirodczego związku z jej własnym ojcem. Kto wymyśla takie głupoty? Ale stacja nadrabia to uchybienie puszczaniem przebojów kinowych i kilkoma fajnymi programami - osobiście np. lubię oglądać Kuchenne Rewolucje. No i mam pewien sentyment do TVNu bo swego czasu, dawno, dawno temu gdzieś w prehistorii a w każdym razie jeszcze raczej w ubiegłym wieku, gdy jeszcze mieliśmy 5 programów i o naziemnej telewizji cyfrowej nikt nie słyszał a moi rodzice uparcie sprzeciwiali się satelicie TVN jako jedyny puszczał pasmo kreskówek akurat w czasie gdy wracałam ze szkoły. Tylko reklam zawsze było i jest za dużo. I co do reklam - już tak są skonstruowane żeby przyciągać uwagę. Sama do teraz łapię się na tym, że spoglądam bezmylnie w ekran oglądając reklamę proszku do prania choć sama nigdy nie piorę. Ot, odpowiednio skomponowana gama obrazów i budujących napięcie dźwięków zmieniających się dostatecznie szybko by nie znudzić przypadkowego odbiorcy. Zanim zorientujesz się, że oglądasz reklamę często leci już następna. Do tego ta zwiększona głośność... Wszystko byle przyciągnąć uwagę.

Ale reklamy to już nie sprawa TVNu - na wszystkich programach są takie same, nawet zagranicznych (ostatnio oglądałam czeski program - te same reklamy tylko zmienione nazwy produktów i dialogi - przy okazji, niezłą miałam polewkę). I szczerze powiedziawszy właśnie z powodu małej ilości reklam rzadko oglądam np. TVP2 - jak się film zacznie trzeba siedzieć pupa* plac aż się zakończy bo reklamy nie ma żadnej. A jak ktoś musi iść do łazienki? Albo chce zrobić sobie kolację? Albo wziąć prysznic? Zero szans. TVN jest z tym o tyle lepszy, że reklamy są dobrze rozmieszczone i nie za długie - w sam raz na moje potrzeby. Pod tym względem nie lubię jednak Polsatu - nie wiem jak jest teraz ale Polsat lubił kiedyś o 12 w nocy (w trakcie filmu który zaczął się o 22 i miał kończyć o 1) włączyć pół godziny telezakupów albo co gorsza reklamę 0 700. Ogląda sobie nastolatka (ja) spokojnie horror a tu na ekranie pojawia się jakiś zmaltretowany cyc i jakaś baba mówi głosem który w zamierzeniu miał być zapewne seksowny ale jej nie wyszło żeby zadzwonić na 0 700 bo czeka. Kogoś za przeproszeniem poryło. Trauma do końca życia. LOL
Co jak co ale TVN takiego numeru nigdy mi nie wykręcił. Reklamy są, czasem 5, czasem 20 minut ale przynajmniej człowiek wie czego się może spodziewać. Nawet moment wystąpienia reklamy jest przewidywalny. Napięcie rośnie? Wiedz, że nadszedł czas na blok reklamowy. xD Pod tym względem TVN prawie dogania Polsat. Bo Polsat zawsze wybiera najgorszy możliwy moment w filmie. TVN trzyma się pewnych granic rozsądku.

W każdym razie TVN tak jak każdy program TV ma swoje wady i zalety. Osobiście nie rozumiem ludzi którzy uważają, że TVN to narzędzie Szatana albo Tuska (na jedno wychodzi :) ) - nikt nie nakazuje tego oglądać. O tej samej porze inne programy też puszczają wiadomości czy talk-showy, każdy może wybrać co chce. Dla mnie TVN (jak z resztą cały TV) słuźy przede wszystkim rozrywce. I poglądy polityczne twórców mam gdzieś. Jak zaczynają dudrać przełączam na ATM Rozrywka TV, PULS, TV6 albo TV4 - zawsze coś ciekawszego znajdę.
  • 2



#20

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie ze względu na ilość reklam chwalę sobie kanały na telewizji satelitarnej. Reklamy też tam są, ale w ilości mniejszej i większość z nich to zajawki innych programów na stacji. Ilość reklam w telewizji naziemnej jest dla mnie zupełnie nieakceptowalna i zaporowa. Zwłaszcza że reklamy są w różnych stacjach synchronizowane. Spróbujcie przełączyć kanał w czasie przerwy reklamowej, na większości z nich też akurat będą szły reklamy. :D
  • 0



#21

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przekaz podprogowy jest w naszym kraju zakazany. Jeśli znalazłeś jakieś przykłady, podziel się nimi, chętnie popatrzę.

1:16-1:17
http://www.youtube.com/watch?v=mVWiIX0iZB8&feature=player_embedded
  • 7

#22

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pójdźmy dalej: jaki sens ma umieszczanie w przekazie symbolu, którego poza maniakami od iluminatów nikt nie rozumie?


Prawda to.

Wasze teorie spiskowe nie mają końca. Nagonka na TVN chyba się nigdy nie skończy, a teraz ktoś sobie wymyślił nową pożywkę.

Rozwiązań jest kilka:
1) tworcy programów nie mają pojęcia, że np. dany element dekoracji jest wykorzystywany przez Illuminati
2) widzowie sami nadinterpretują pojawiające się - w zamyśle nic nie znaczące - symbole
3) te symbole wcale nie są symbolami Illuminati, tylko jakiś zidiociały maniak teorii spiskowej powiedział kiedyś światu, że to jest symbol i barany wierzą po dziś dzień

Bardzo, bardzo wątpię, bo to już jest czepianie się na siłę... Ta subiektywna ocena wysnuta po to, by zdeklasować TVN powinna być poszerzona na wszystkie telewizje i to nie tylko polskie.

Do autora: proszę o podanie przykładów z produkcji TVNowskich (ale polskich, a nie jakichś adaptacji, dzierżaw itp.)

Dla mnie TVN (jak z resztą cały TV) słuźy przede wszystkim rozrywce. I poglądy polityczne twórców mam gdzieś.


No i pod tym też się podpisuję. Nie rozumiem Was wszystkich, którzy psioczą na TVN bo promują tam Tuska. Nie chcecie - nie oglądajcie, nie zabraniajcie przyjemności innym. Zrozumcie, że poza klękaczami istnieją też wolni ludzie ;)

Użytkownik Box edytował ten post 05.10.2012 - 09:35

  • 0

#23

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bardziej niż przekazem podprogowym, martwiłbym się poziomem programów emitowanych na TVN, czy Polsacie.
Nie od dziś wiadomo, że owe stacje staja na głowie, żebyśmy zrozumieli przekaz: poczucie własnej wartości Polaków jest niebezpieczne, jest złem, ma być likwidowane.
Dostajemy więc miałkie seriale typu "Świat według kiepskich", do których oczywiście montowany jest śmiech, żeby widz wiedział, że właśnie teraz Walduś walnął dżołkiem..., a Ferdek beknął, lub pierdnął.
Oczywiście gdy komuś nie podoba się poziom, zaraz przykleja mu się Łatkę - smutas - nie potrafiący dostrzegać wad, które my Polacy mamy, a z których nie potrafimy się śmiać.
Przepraszam, a kto jet producentem tego serialu, Polak? Bynajmniej, to ten sam pan od "Trudnych spraw", "Pamiętników z wakacji" itp. Absolwent wydziału operatorskiego Moskiewskiej Szkoły Filmowej.
Przykładów jest więcej, wystarczy przejrzeć ramówkę, począwszy od "taletnszołów" z ekspertami w jury (co nie powiedzą to święte) kreującymi naszych wątpliwych idoli, skończywszy na "tokszołach" i ich fajnych gościach.
Gdzie nie spojrzeć kicz i wmawianie nam, że to normalne - tu podprogowość jest niepotrzebna, dzisiejszy widz i tak łyka wszystko jak ciepły kisielek, dobrze się przy tym bawiąc...

Dołączona grafika

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 05.10.2012 - 13:05

  • 6



#24

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Przekaz podprogowy jest w naszym kraju zakazany. Jeśli znalazłeś jakieś przykłady, podziel się nimi, chętnie popatrzę.

1:16-1:17
http://www.youtube.com/watch?v=mVWiIX0iZB8&feature=player_embedded


Za Wiki:

Percepcja podprogowa (subliminalna) - oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania.

Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są zamaskowane innymi bodźcami.

Twój fragment się zwyczajnie nie kwalifikuje.

Dalej:
Reklama podprogowa (subliminalna)

Zwana inaczej sugestią podprogową lub przekazem podprogowym - teoretycznie polega np. na włączaniu do filmu pojedynczych klatek z reklamą lub wgrywania ukrytego przesłania do piosenek.

Koronnym dowodem na skuteczność jej działania miał być eksperyment przeprowadzony w 1957 r. przez Jamesa Vicary'ego w USA. Podmienił on pojedyncze klatki filmu wyświetlanego w kinie dla zmotoryzowanych w Fort Dix na reklamy - napisy "pij colę" i "jedz popcorn" - i twierdził, że w ten sposób skłonił widzów do kupowania tych produktów. Liczne eksperymenty dowiodły potem, że badania te były sfabrykowane, co zresztą przyznał sam Vicary[potrzebne źródło]. Mimo to reklama podprogowa została zakazana w wielu krajach. Polska ratyfikowała konwencję o Telewizji Transgranicznej, która zakazuje perswazji poza świadomością widza, dlatego techniki reklamowe oddziałujące na podświadomość (chodzi tu głównie o reklamę telewizyjną i kinową) są zakazane.

W latach 80. zarzucano stosowanie przekazu podprogowego niektórym zespołom rockowym, które w ten sposób miały propagować satanizm lub nakłaniać do samobójstwa (słynna sprawa płyty Stained Class zespołu Judas Priest). Miały one rzekomo umieszczać w piosenkach komunikaty, które były słyszalne dopiero wtedy, gdy utwór był odtwarzany "od tyłu".

Zdaniem części badaczy przekaz podprogowy to jedynie mit - argumentują, że nie można ulec propagandzie, jeśli nie widzi się elementu propagandy. Jednak eksperymenty wykazały, że bodźce podprogowe wpływają na procesy poznawcze, choć wpływ ten utrzymuje się zaledwie przez ułamki sekundy. Rejestrowane mogą być proste informacje, takie jak stan emocjonalny.
  • -1



#25

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Percepcja podprogowa (subliminalna) - oddziaływanie na mózg informacji bez jego świadomości ich spostrzegania.
Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są zamaskowane innymi bodźcami.


Zgadza się, ale myślę, że film wpasowuje się tamtycznie w post. Nawet jeśli to nie był przekaz podprogowy, to nie powstał raczej przypadkowo.

Zdaniem części badaczy przekaz podprogowy to jedynie mit - argumentują, że nie można ulec propagandzie, jeśli nie widzi się elementu propagandy.

Czyli można ulec jeśli się widzi element propagandy? Jeśli tak, to film jeszcze lepiej wpasowuje się w temat.

Zamieszczam link do szerszej interpretacji: http://solidarni2010...ktowymquot.html
  • 0

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chrumtataj@

Nie działa w ten sposób. Informacja nie może zostać podana wprost, bo wtedy może być przeanalizowana przez świadomość i odrzucona.
Przemyśl jak traktujesz nachalnego agitatora? Jeśli wykryjesz jego nadgorliwość (w dodatku nie pasującą do Twojego poglądu) automatycznie przestaniesz mu już wierzyć.

Tak samo gdy wykrywamy nachalną propagandę w mediach natychmiast traktujemy je jako nierzetelne - więc po prostu im nie wierzymy. Tak jak nikt nie wierzył mediom w PRL.

Poza tym ten fragment wygląda na błąd w sklejaniu programu. Trzeba pamiętać że Szkło Kontaktowe jest nagrywane na żywo i opóźnienia się zdarzają.
  • 0



#27

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pójdźmy dalej: jaki sens ma umieszczanie w przekazie symbolu, którego poza maniakami od iluminatów nikt nie rozumie?

Maniakami to trochę obraźliwe. || Czemu posty na temat i nieobraźliwe i nie wulgarne mają po minusie, a posty nie na temat nie? :o

Bo ogólnie dokumenty np. na discovery są w większości przypadkach zidiociałe ukazane w tajemniczych klimatach (jak oglądniesz to bardzo dużo się dowiesz), a tak naprawdę to co tam jest przekazywane w 1h można streścić w 5 minut.

Racja, to samo Animal Planet, zwłaszcza to że pokazują zwierzę jako zagrożenie lub pokazują ciągle podobne sceny, nic nie wnoszące, więcej tam zbędnych opisów niż informacji. To strasznie denerwuje. Telezakupy Mango i tego typu rzeczy oglądałem jak byłem mały i nic mi się nie stało.
  • 1

#28

chrumtataj.
  • Postów: 54
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chrumtataj@

Nie działa w ten sposób. Informacja nie może zostać podana wprost, bo wtedy może być przeanalizowana przez świadomość i odrzucona.
Przemyśl jak traktujesz nachalnego agitatora? Jeśli wykryjesz jego nadgorliwość (w dodatku nie pasującą do Twojego poglądu) automatycznie przestaniesz mu już wierzyć.

Tak samo gdy wykrywamy nachalną propagandę w mediach natychmiast traktujemy je jako nierzetelne - więc po prostu im nie wierzymy. Tak jak nikt nie wierzył mediom w PRL.

A
Mylo,
ale to nie moja opinia, lecz części badaczy, która to została zacytowana w poście, do którego się odnosiłem:)
  • 0

#29

Shepard.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ich produkcje są wręcz naładowane symboliką illuminati.

Można prosić jakieś dowody? Czasem zerkam na ten kanał ale symboliki Illumianti nie dopatrzyłem się tam nigdy.
  • 0

#30

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chrumtataj@

Przecież nie pisałem o opinii naukowców, tylko o Twojej opinii:

Czyli można ulec jeśli się widzi element propagandy? Jeśli tak, to film jeszcze lepiej wpasowuje się w temat.

Zamieszczam link do szerszej interpretacji: http://solidarni2010...ktowymquot.html


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych