Skocz do zawartości


Zdjęcie

O stosunkach polsko-żydowskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie dzieje się bez przyczyny.


Nienawiść do chociażby gejów bierze się bez przyczyny. Przecież nie wszyscy Żydzi w II Rzeczplitej byli bogaci, wielu było biedaczkami zepchniętymi na margines społeczny. Tak jak i Polacy.
  • 0



#17

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe ale w oczach innych nacji podobnie tłumaczona jest niechęć do Polaków. Mesjanizm, pretensje o to i owo a właściwie o wszystko. kompleksy. Jestem jakoś tak pewny, że jakby w ogolę Żydzi zniknęli (a i tak jest ich mało) z Polski... znaleźlibyśmy inny cel ataków. Bo co My tak naprawdę robimy ? Leczymy swoje kompleksy wyimaginowanym "kimś" kto jest jeszcze gorszy od Nas. Antysemityzm czy się to komuś podoba czy nie jest wpisany polskość od chyba wieków. Nie mi dociekać powodów, historykiem społecznym nie jestem, za to mentalność ludzką znam.
Kompleksy powodują, że chcemy być wyjątkowi i z trudem przychodzi nam akceptacja faktu, że wcale tacy wyjątkowi nie jesteśmy. Powoduję to niechęć do tych, co wyjątkowi faktycznie są. Zazdrość o to, że Żydzi mimo wieków wygnania i tułania się po całej Ziemi jednak zachowali kulturę, tradycję. Czy My byśmy potrafili ? Na to niech odpowie sobie każdy sam, choćby lecąc do Londynu i przyglądając się jak polska społeczność tam sobie radzi, jak sobie nawzajem pomaga, jak szanuje język, tradycje i wiarę przodków (o, tego się pozbyliśmy i w samej Polsce już ponad 1000 lat temu :/)

Użytkownik Bierdol edytował ten post 05.08.2012 - 11:08

  • 1

#18

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Polsce nie ma Żydów, ale jest antysemityzm. Antysemityzm widoczny w tej dyskusji.
  • -1



#19 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jest widoczny ale czy to jakaś tragedia? Czy Niemcy płaczą, że nikt ich w Polsce poza premierem nie lubi, i że śmieją się z urody Niemek? :) Nie ma co dramatyzować ;)
  • 0

#20

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za rażące uznaję uznawanie jakiejkolwiek rasy inaczej niż na równi. To trochę zabawne, jak czytam, że jednym z głównych zarzutów jest pojęcia narodu wybranego. Zabawne o tyle, że nie wiem czy jest to świadoma arogancja czy może błąd wynikający z niewiedzy, zwykłej ignorancji. Rozumiem, że czytać mało kto lubi, ale skoro już deklarujemy się jako tacy patriotyczni i wklejamy sobie flagi w sygnatury, to wypadałoby znać swoją ojczystą literaturę. "Przedmurze chrześcijaństwa" "Mesjasz Narodów" "Winkelried Narodow"! Może choć starszym użytkownikom zabrzmi znajomo. Wydaję mi się, że jesteśmy o wiele bardziej skłonni do uznawania się za wyjątkowych niż Żydzi. Paradygmat romantyczny jest wiecznie powracającym elementem tego kraju.
  • 4



#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż, ___ hipokryzja jest bardzo ludzka. Kali ukraść dobrze, ukraść Kalemu źle.

Gdyby spojrzeć w historie jeszcze głębiej można zobaczyć że tolerancja religijna i kulturowa była dla Polski bardzo pozytywnym zjawiskiem, które trwało w złotym okresie naszego państwa. Dopiero gdy nasze elity stały się źle wykształcone, fanatyczne, ciemne, i zacietrzewione myślą o naszym mesjanizmie - nasz czas zaczął przemijać.
  • 0



#22

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja się pytam o czym Wy do diaska piszecie?

Żydzi to nie jest naród ani rasa. Ci co operują pojęciem narodu lub rasy popełniają kłamstwo doskonałe. Od kiedy naród lub rasę łączy tylko wiara? To tak jak by Chrześcijanie i Islamiści byli narodami albo czarni i żółci byli narodami.

Naród to można powiedzieć o Syjonistach. Natomiast sami żydzi to zwykli ludzie, którzy mają wspólną tylko wiarę i są rozsiani po całej planecie. Część z nich wiarę przyjęła od innych, nigdy w Izraelu nie posiadając przodków ani tam nie mieszkając.

Co do samych żydów jako ludzi podążających drogą TORy to są najczęściej patriotami wobec państw, w których żyją, a nie wobec Izraela. Oczywiście, łatwo zwerbować na agenta osobę, której wiara nie jest dominującą wiarą w danym Państwie ale to samo możemy powiedzieć i Islamistach.

A co do Polski i jej historii: Przed wojną ludzie nie mieli problemów z żydami. Może jakieś lokalne społeczności walczyły między sobą ale to były odosobnione przypadki i bardziej polegały pewnie na rywalizacji grup niż tego kto w jakiego Boga wierzy. W Polsce przed mobilizacją poprzedzającą kampanię wrześniową w Wojsku Polskim służyło 20% żydów chociaż w społeczeństwie było ich zaledwie 10%. Nie było wtedy pojęcia Polacy i Żydzi. Byli Polacy i byli katolicy i żydzi. To, że dzisiaj tak się na nich mówi to są skutki czerwonej polityki za wschodu, która musiała nam znaleźć jakiegoś wewnętrznego wroga abyśmy mogli zapomnieć o tym kto prawdziwym wrogiem był.

A ten Polski antysemityzm to znajcie swoje pojęcia. Do Polskiej mowy potocznej weszły określenia typu żyd czy czarnuch ale one określają pewne cechy charakteru, a nie narody czy rasy te pojęcia też narodziły się z pewnego światopoglądu z ze wschodu.

Ktoś Was w konia robi, a Wy jak małe dzieci się oburzacie stanem rzeczy i poprawność polityczną wprowadzacie uważając wszystkich za ciemnogród, a prawda jest trochę bardziej prowincjonalna. Statystyczny Polak nie lubi żydów (Polaków o pewnych cechach charakteru) natomiast żydów (jako wyznawców) co chadzają do synagogi czy mieszkają tutaj w Polsce czy w USA czy Izraelu ma kompletnie gdzieś.

Podobnie mogę powiedzieć o Krakowiakach czy Poznaniakach jak się do dzisiaj ludzie śmieją we Wrocławiu, że w Poznaniu czy w Krakowie to wyjątkowe sknery bo jak Cię częstują w gościach kawą to leją wodę po czubek żeby cukru nie można było dosypać. (sorki Poznaniacy i Krakowiacy) - wiele razy byłem w Krakowie i Poznaniu i wiem, że to nie prawda ale pewne słowa wchodzą do języka powszechnego i stają się synonimami i potem ludzie posługują się nimi by określać jakieś cechy charakteru.
  • 5

#23

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałem, że będzie o małżeństwach polsko-żydowskich :|

Użytkownik Ludwik Kowalski non-stop reklamuje jakieś swoje serwisy, co jest zabronione w regulaminie forum. Dziwi mnie brak reakcji moderatorów.
  • 0

#24

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Polski antysemityzm jest w pełni uzasadniony Żydowską megalomanią. Obawiam się jedynie, że jest jeszcze za słaby aby zmusić ludzi do wszczęcia odpowiednich działań. Poniżej jeden z filmów uzasadniających moje odczucia.


  • 2

#25

krejzolka.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Za rażące uznaję uznawanie jakiejkolwiek rasy inaczej niż na równi. To trochę zabawne, jak czytam, że jednym z głównych zarzutów jest pojęcia narodu wybranego. Zabawne o tyle, że nie wiem czy jest to świadoma arogancja czy może błąd wynikający z niewiedzy, zwykłej ignorancji. Rozumiem, że czytać mało kto lubi, ale skoro już deklarujemy się jako tacy patriotyczni i wklejamy sobie flagi w sygnatury, to wypadałoby znać swoją ojczystą literaturę. "Przedmurze chrześcijaństwa" "Mesjasz Narodów" "Winkelried Narodow"! Może choć starszym użytkownikom zabrzmi znajomo. Wydaję mi się, że jesteśmy o wiele bardziej skłonni do uznawania się za wyjątkowych niż Żydzi. Paradygmat romantyczny jest wiecznie powracającym elementem tego kraju.


Masz rację :)

Dołączona grafika

Jeśli nie masz nic konkretnego do dodania to nie pisz nic.
/Connor

  • 0

#26 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeśli kogoś interesuje temat stosunków polsko-izraelskich po PRLu, to polecam zapoznać się z historią operacji "MOST", oraz późniejszej współpracy służb i jednostek specjalnych ;)
  • 0

#27

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Książka prof.Jerzy Nowak - Żydzi przeciw żydom.
i coś o niej samej z ust autora.

http://www.youtube.c...d&v=LHYlUCauWkQ
  • 0

#28 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Izraelscy kibice lżyli polskie tenisistki



Agnieszka i Urszula Radwańskie, były lżone przez izraelskich kibiców, podczas meczu tenisa pomiędzy Polską i Izraelem. Żydowscy ekstremiści skandowali m.in. „katolickie suki”.

Do zdarzenia doszło podczas meczu w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. Izraelscy kibice łamiąc wszelkie kanony zachowania w trakcie zawodów tenisa, próbowali wytrącić z równowagi polski debel, skandując m.in. „katolickie suki”.

Problemu nie zauważają media, informujące jedynie o „dziwnym” zachowaniu sióstr Radwańskich, które w trakcie pomeczowej konferencji, wyraźnie przygnębione, udzieliły zdawkowych odpowiedzi na pytania dziennikarzy, szybko opuszczając salę.

MM

http://narodowcy.net...tki/2013/02/12/



Jak pisze Wirtualna Polska

"Próżno było szukać uśmiechu na twarzach Agnieszki i Urszuli Radwańskich i trenera Tomasza Wiktorowskiego po wygranym meczu z Izraelem w ramach turnieju Fed Cup. Obie tenisistki udzieliły z kwaśną miną kilku zdawkowych odpowiedzi i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach opuściły konferencję prasową, podobnie jak ich opiekun. Rzekomym powodem takiej sytuacji miało być zachowanie izraelskich kibiców."



Dziwne, że przewinienia Żydów są zawsze rzekome ...

Użytkownik C.G.B.Spender edytował ten post 12.02.2013 - 16:50

  • 2

#29

piotrdln.
  • Postów: 139
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

próba dowalenia sportowcowi jakimś prostackim i chamskim wyzwiskiem powoduje często tylko zwiększenie jego mobilizacji i determinacji aby dokopać przeciwnikowi a przedewszystkim "fanom" przeciwnika

czyli niejako pomogli naszym wygrać :)
  • 0

#30

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wojciech Fibak powiedział to naprawdę. Oto jego słowa:

Nie powinniśmy robić szumu wokół tego, co stało się na korcie, bo jeśli ktoś będzie o tym czytał w Nowym Jorku, czy w Toronto, czy w Paryżu, to pomyślą, że w jakiś sposób nasza reprezentacja, my Polacy, nie byliśmy bez winy, że coś musiało być na rzeczy.

A potem jeden z najbardziej zasłużonych i popularnych żydowski sportowców mówi jednej z gazet:

Nie powinniśmy robić szumu wokół tego co stało się na korcie, bo jeśli ktoś będzie o tym czytał w w Nowym Jorku, czy Toronto, czy Paryżu, to pomyślą, że w jakiś sposób nasza reprezentacja, my Żydzi, nie byliśmy bez winy, że musiało coś być na rzeczy.



Ale, żeby słynny polski gentleman kortów - gdy kilku chamów publicznie ubliża reprezentującym Polskę dziewczynom – radził stulić uszy i siedzieć cicho, bo i tak będzie na nas... to jednak dla mnie nowość. Zaraza zaraża.

Za - Mój odnośnik


p.s. Pamiętajmy ze Wojtek byłby nikim gdyby nie postac Dr. Jozefa Garlinskiego, ktory unikl smierci w Polsce z tego samego powodu co Pileckiemu sie nie udalo. Zafundowal mu wpisowe na pierwszy turniej tennisowy, na ktory nie bylo stac Fibaka dzisiaj sie odwdziecza.

Użytkownik Tomorrow edytował ten post 18.02.2013 - 10:19

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych