Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czerwone obiekty UFO zalewają świat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#136

asmen.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, potrzebuję informacji. Czy dzisiaj 31.07.12 od 00.04-00.10 znajdował się nad Łodzią lub okolicach jakiś oficjalny statek powietrzy? Czy cokolwiek latającego miało tam prawo być? Wyjaśnię dokładnie rano jak usiądę do komputera. Teraz proszę tylko o odpowiedź.
  • 0

#137

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

obejrzałam zdjęcia flary iridium i z pewnością to nie było to.

Mała uwaga. Większość dostępnych w internecie zdjęć flary Iridium w żaden sposób nie ukazuje jak to zjawisko wygląda w rzeczywistości. Przede wszystkim nie ma ona widocznego na wszystkich tych zdjęciach kształtu wrzeciona - kształt ten na zdjęciu powstaje na skutek długiego czasu naświetlenia - satelita się porusza a aparat spogląda w stały punkt. Chcąc wykluczyć flarę Iridium poszukaj filmików przedstawiających to zjawisko. Na youtube trochę tego jest.

Edit:
Znalazłam 2 dość dobre filmiki przedstawiające flary Iridium:

-8 Iridium Flare HD
http://www.youtube.com/watch?v=tu1riQrM6O0

Iridium Flare
http://www.youtube.com/watch?v=yulzAk25b10&feature=related

Drugi filmik jest o tyle ciekawy, że nagrany został w codziennej dla każdego z nas scenografii. Gościu stoi pod jakimś oświetlonym przez latarnię uliczną drzewem, obok przejeżdżają samochody a mimo to jest w stanie zaobserwować błysk Iridium. Popełnia też standardowy błąd początkującego spotera - wie, że Flara ma pojawić się na wysokości 54* nad horyzontem (o ile dobrze usłyszałam - mój angielski "ze słuchu" nie jest najlepszy) a początkowo kamerę kieruje na wysokość jakiś 10-30 stopni i swój błąd naprawia dopiero po dostrzeżeniu flary przelatującej powyżej. Dlatego na filmiku widać tylko drugą część zjawiska.

Gdyby ktoś chciał pobawić się w łapanie flar Iridium ta strona będzie pomocna: http://www.heavens-above.com/ (nie zapomnijcie ustawić miejscowości z której obserwujecie).

Na przykład tej nocy z okolic Łodzi (większość Polski też je zauważy choć mogą różnić się jasnością i mieć poślizg w czasie od kilku sekund do 2minut) będzie widocznych 6 błysków http://www.heavens-a...&alt=198&tz=CET o 22:51:26, 23:00:47, 23:40:03, 01:06:56, 02:43:25, 03:53:19. Szczególnie ładny będzie ten o 02:43:25, jasność -8mag!

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 31.07.2012 - 10:21

  • 0



#138

barakudo.
  • Postów: 237
  • Tematów: 6
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Dziś idę w teren z kolegą, będziemy obserwować niebo kilka godzin w miejscu w którym widziałem światło i nie tylko. Mam nadzieje że przyniesie to efekty w postaci ciekawego nagrania (tak kamerę też zabieram).

też widziałem światło w ub. poniedziałek tj. 23 lipiec
"coś"błysło na tak że aż się jasno na kilka sekund zrobiło.
Spora skała paliła się w atmosferze, jak normalnie jest tylko pasek światła, tak wtedy był rozbłysk.
Jako że bakaniu nie było końca uznaliśmy to za manifestację Jah.
  • 2

#139

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ana Mert, to co widziałam wyglądało podobnie do tego, co jest w drugim filmiku, ale leciało niżej, było większe no i miało ognisty kolor.
  • 1

#140

asmen.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie, potrzebuję informacji. Czy dzisiaj 31.07.12 od 00.04-00.10 znajdował się nad Łodzią lub okolicach jakiś oficjalny statek powietrzy? Czy cokolwiek latającego miało tam prawo być? Wyjaśnię dokładnie rano jak usiądę do komputera. Teraz proszę tylko o odpowiedź.


Dobra już wiem co to było. Dzisiaj od 00.04-00.10 był widoczny samolot. Nie był to jednak samolot pasażerski tylko coś podobnego do F-16... Tylko co F-16 mogło robić nad Łodzią w nocy?
  • 0

#141

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem co F-16 mogło w nocy robić nad Łodzią ale o wskazanej godzinie w okolicach Łodzi przelatywały 4 samoloty pasażerskie. (http://www.flightradar24.com/ , UTC to nasz czas odjąć 2 więc dzisiejsza północ to wczorajsza godzina 22 UTC)

Skąd wiesz, że przelatywał tamtędy też jakiś F-16? Jest jakaś strona internetowa która je monitoruje? (flightradar nie uwzględnia niczego mniejszego od CASY)
A może ktoś ze znajomych to zaobserwował i stwierdził, że to F-16?
  • 0



#142

asmen.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skąd wiesz, że przelatywał tamtędy też jakiś F-16? Jest jakaś strona internetowa która je monitoruje? (flightradar nie uwzględnia niczego mniejszego od CASY)
A może ktoś ze znajomych to zaobserwował i stwierdził, że to F-16?


Raczej żadna strona internetowa nie monitoruje samolotów wojskowych :). Co do stwierdzenia, że to F-16 to stwierdziłem tak ja. Samolot poruszał się tak na oko patrząc na ok. 6000tys metrów. Nie wyglądał na samolot pasażerski tylko właśnie jak F-16. Najważniejsze jest to, że poruszał się o wiele szybciej niż samolot pasażerski jest wstanie. Mógł to jednak być jakiś inny samolot, jednak na pewno nie wielki pasażerski :)
  • 0

#143

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ana Mert/Asmen

Ta czerwony obiekt, z ogonenm na końcu to F16? No naprawdę...
  • 0

#144

asmen.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ana Mert/Asmen

Ta czerwony obiekt, z ogonenm na końcu to F16? No naprawdę...


Zaraz, ale czy ja gdziekolwiek napisałem, że był czerwony? Nie. ;) To był samolot wojskowy. Podejrzewam f16. Może jakiś inny, ale wojskowy na pewno ;D Kto wie może Polacy nie gęsi i swoją strefę 51 mają :D
  • 0

#145

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Po obejrzeniu filmu numer dwa użytkownika Ana Mert skłaniam się do hipotezy iż zaobserwowane i opisane zjawisko w poprzednich postach prze zemnie, było niczym innym jak właśnie taką ów flarą. Aczkolwiek było o wiele jaśniejsze i jakby bliższe.

Mam pytanie, czy każdy samolot/helikopter poruszający się w nocy ma światło które miga? czy też może być np. jednolite, jasne bez migania?
  • 0

#146

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@voice

Każdy samolot musi mieć włączone te migające światełka ale są one skutecznie zagłuszone przez jasność przedniego reflektora więc w czasie gdy ten świeci migające diody są niewidoczne dla obserwatora. Przedni reflektor samolot zazwyczaj gasi znajdując się na wysokości 3km (zwykła wysokość przelotowa to ok. 10km) co odpowiada obszarowi do około 50km w lini prostej wokół lotniska z którego samolot startuje lub na którym ma zamiar lądować. Przedni reflektor zagłusza diody gdy samolot leci w kierunku obserwatora lub mija go pod kątem nie większym niż jakieś 40 stopni (może więc np. lecieć ze wschodu na południowy-zachód nie przelatując nad głową obserwatora).

Również przedni reflektor helikoptera zagłusza w takim przypadku słabsze, migoczące światełko które mu towarzyszy.
  • 0



#147

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

http://www.amc.pansa.pl/ tu ponoć można śledzić loty wojskowe. Kliknąć na elementy przestrzeni(MAPA) i A U P bieżący(LOTY). :)

Użytkownik Carmel edytował ten post 04.08.2012 - 10:04

  • 1



#148

piotrek324.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Chciałbym się podzielić z wami moją wczorajszą obserwacją niezidentyfikowanego obiektu latającego.
Dnia 3.08.2012 w Miłoszycach (Dolnyśląsk) o godzinie 22:46, kiedy po wysprzątaniu mojego stanowiska pracy wyszedłem na zewnątrz wyrzucić śmieci, na niebie zaobserwowałem powoli poruszający się obiekt, który pulsuje jasnym czerwonym światłem. Szybko wyciągnąłem telefon i zacząłem nagrywać. NOL w pewnym momencie zatrzymał się w miejscu i zaczął powoli "gasnąć".

Niestety film nie jest pierwszej klasy, ponieważ podczas nagrywanie niepotrzebnie ostawiałem ciężkie wiaderko, co spowodowało, że bardzo trudno mi było później złapać obiekt w kadr, ponieważ pulsujące światło było już tak słabe, że nic nie było widać na ekranie telefonu.



Dołączona grafika
  • 1

#149

Redux.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dnia 3.08.2012 w Miłoszycach (Dolnyśląsk) o godzinie 22:46

Znów jako nie-sceptyk wypowiem się sceptycznie, choć jak zawsze i każdy mogę się mylić...
Na podanym filmie, na zoomie widać, że obiekt miga na czerwono i zielono. Nawet przez moment miałem wrażenie, że coś więcej widzę (kształt - kadłub...). No i jest coś co potwierdza moją teorię, ale i tak potrzeba więcej danych...

flightradar24 | SAS7720 [loty pokazywane wg. czasu UTC]

EDIT: Co do "zgaszenia" obiektu, to mógł poprostu wlecieć w/ponad chmury (gasł powoli). Wg. tej strony w Jelczu-Laskowicach nie było widać nieba tej nocy.

NOL w pewnym momencie zatrzymał się w miejscu

Tylko to tu nie pasuje, może to było złudzenie... No i dlaczego obiekt był jednak częściej czerwony, skoro powinien migać... :hm:

Użytkownik Redux edytował ten post 04.08.2012 - 18:07

  • 0

#150

piotrek324.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem twój sceptycyzm i zamierzam rozwiać co niektóre twoje wątpliwości.

Pierwsza kwestia to ta, że niebo było absolutnie czyściutkie.
Odnośnie lotów w tym rejonie, to bardzo ciekawą rzeczą jest to, że akurat chwile po tym jak NOL znikł leciał samolot. Nagrałem nawet filmik tego samolotu dla porównania, ale jego światła były tak słabo widoczne przez mój telefon, że nie wiadomo, czy w ogóle złapałem ów samolot w kadr telefonu. Mój aparat (Nokia N93i) fatalnie nagrywa w nocy, więc światło na gołym niebie musi być naprawdę intensywne, żeby na ekranie telefonu można było zobaczyć to, co się chce nagrać.

Z mojego punktu widzenia obiekt pulsował tylko czerwonym światłem. Przykro mi, ale ludzkie oko doskonałe nie jest. Zielony kolor zauważyłem dopiero po obejrzeniu nagrania.
Samoloty w moim rejonie latają bardzo często i nisko (lotnisko Wrocław), więć wiem jak rozpoznać samolot w różnych warunkach atmosferycznych. Mało tego! Nawet na bardzo wysokim pułapie dobrze widać poszczególne światła danej maszyny i co ciekawe, zawsze słychać dźwięk silników, a przy "moim NOLu" była absolutna cisza. Niestety, ale z całą moją wiedzą i doświadczeniem odnośnie samolotów muszę stwierdzić, że to co widziałem tej nocy na pewno nie było samolotem.

Mogę przesłać filmik na YT, albo plik jak kto woli do analizy, a nuż jakimiś filtrami okaże się, że załapałem samolot w kadr.

Użytkownik piotrek324 edytował ten post 04.08.2012 - 22:43

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych