Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czerwone obiekty UFO zalewają świat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#121

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Panami wyżej. Zawsze znajdzie się grupa osób, które wyśmieją i zmieszają z błotem autora jakiegoś ciekawego tematu. "Lampiony, kuźwa, lampiony!!!!". Żenada.

Jeżeli brać pod uwagę "czerwone, jasne obiekty na całym świecie", to "chińśkie lampiony" wydają się być tą najbardziej prawdopodobną opcją.
To jest forum, traktujące o zjawiskach paranormalnych. Większość "starych" użytkowników, stara się podchodzić do zjawisk niewyjaśnionych z odpowiednim dystansem.
Nie oczekuj tego, że założysz temat - "Widziałem statek obcych!" - zaś większość userów, odpowie Ci churem: "WIDZIAŁEŚ UFO? WOW! TO ZNACZY, ŻE JAKAŚ NIEZNANA RASA CHCE NAM COŚ PRZEKAZAĆ!". Bez jakichś konkretnych dowodów, ich analiz i tym podobnych, ciężko jest w tych czasach uwierzyć w "ufo na filmiku". W internecie, krąży zbyt duża ilość "fejków" - czy to w postaci zdjęć czy filmów.
  • 1



#122

starscream.
  • Postów: 80
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

mam jedno ale jak wy chcecie poznać prawdę czy istnieją kosmici i latają tymi statkami lub jest to jakiś tajny projekt rządowy który ma na celu kontrolować ludźmi jak nawet nie chcecie w to wierzyć same fejki lampiony etc. Racja pełno jest oszustw al nie popadajmy w jakąś manie że każdy kłamie gdy będziemy wierzyć że mamy racje to kiedyś się na pewno dowiemy prawdy. Dziwne że coraz więcej jest tych zjawisk może się niedługo okazać że nie jesteśmy sami jak tak to mówiliśmy prawdę jak nie to dalej będziemy drążyć dziury w brzuchu moim zdaniem czas jest naszym największym sprzymierzeńcem bo prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw.
  • 0

#123

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

okej, to dziwne, odnosiłam się sceptycznie do czerwonych obiektów, ale... no właśnie.

w lipcu nie wychodziłam w ogóle z domu wieczorami, prowadząc tryb życia komputerowego/śpiącego zombie :lol więc żadnych osobistych obserwacji nieba nie robiłam. dzisiaj w końcu zabrałam swoje dupsko wieczorem na zewnątrz i widziałam lecący, czerwony obiekt. leciał tak, jak samolot (w sensie toru lotu), miał podobną prędkość, świecił naprawdę jasno, kolor pomarańczowo-czerwony. wiatru nie było praktycznie w ogóle, więc gdyby był to lampion nie powinien lecieć aż tak szybko i to w dodatku w bok, powinien łagodnie lecieć w górę nie zmieniając zbytnio toru lotu.

do tej pory przez większość wieczorów (spacerki z psem) obserwowałam niebo. wiem jak wyglądają samoloty, helikoptery... nawet jak lampiony, sama ostatnio (miesiąc temu) widziałam jednego, ktoś musiał z drugiej strony wisły w lesie puścić i wyglądało to zupełnie inaczej niż obiekt, który widziałam dzisiaj.

dodam, że obiekt zniknął po ok. 15-20 sekundach.

gdzie widziałam? dla dociekliwych: warszawa, białołęka, blisko pętli autobusowej na nowodworach, godzina 22.15/16

edit: nie zrobiłam zdjęcia, bo wpadłam na to dopiero gdy obiekt zniknął. byłam zbyt zajęta obserwacją i próbą dojścia, co to może być. chociaż i tak podejrzewam, że mój słaby aparat w telefonie niczego by nie uchwycił.

Użytkownik denaturat edytował ten post 29.07.2012 - 22:35

  • 1

#124

Toster.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@up
Zniknięcie obiektu może być spowodowane np. jego schowaniem za chmurą czy w wypadku satelity wejście w strefę cienia. Byłoby łatwiej sprawdzić gdybym znał chociaż orientacyjny fragment nieba. Sprawdziłem że w tym czasie przelatywały dwie dość nisko i szybko poruszające się satelity. Możliwe że obserwowałaś jedną z nich :)


Co do epidemii filmów ze domniemanymi statkami obcych mam dość proste i logiczne wyjaśnienie. Nie wiem czy ktoś z udzielających się tutaj śledził temat o "dziwnych dźwiękach" słyszanych na całej Ziemi. Napływ filmów spowodowany był głównie nagonką i chęcią zabłyśnięcia. Nagle okazywało się że co druga osoba coś słyszała, co chwile pojawiały się nowe filmy które były kopiami poprzednich. Temat ucichł, pojawia się mniej filmów. To samo czeka naszych kosmitów w czerwonych statkach latających bez celu, pojawiających się i znikających bez wyjaśnień.

Kilka postów temu padł zarzut nadmiernego sceptycyzmu. Uważam sceptycyzm za coś normalnego a zbulwersowanie tą postawą za lekką przesadę. Spora część filmów o domniemanych kosmitach okazywała się fake'ami, naturalnymi zjawiskami, itp, itd. Bądźmy realistami, nie mamy żadnych twardych dowodów. Jedno prawdziwe zdjęcie spodka i uwierzę, że "zielone ludki" wpadły do nas w odwiedziny. Tylko nie jakieś bajki z podpisami "ważnych ludzi" które stały się już praktycznie legendami miejskimi. Jedno zdjęcie. Światełka na niebie to żaden dowód. Jak tylko znajdę czas podskoczę do mojego znajomego fizyka, astronoma i podpytam go o zdanie w tym temacie. Jako dyrektor obserwatorium, w którym pracuje już od wielu wielu lat sądzę, że może powiedzieć coś wartościowego, co rzuci nieco światła na ten temat.

PS: Wierzę, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Dziwne by było gdyby było inaczej.
  • 0

#125

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Toster, fragment nieba? jak takie coś sprawdzić? zaznaczyć na mapie? nie znam się na tym za bardzo. nie wiem, może to i była satelita, tylko czy one palą się takim jasnym, czerwono-pomarańczowym światłem?

nie wiem czy to coś da i czy jest to potrzebne, ale idę spać, więc podam współrzędne gegoraficzne miejsca, z którego dojrzałam obiekt:

N: 52° 10' 26" E: 18° 51' 9"

Użytkownik denaturat edytował ten post 30.07.2012 - 00:16

  • 0

#126

Toster.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Satelita sam w sobie nie emituje światła, odbija tylko promienie słoneczne. Zależnie od materiału z jakiego jest satelita kolor który widzimy może być różny. Tak przynajmniej wnioskuje z własnych obserwacji. Z tą częścią nieba chodziło mi o kierunek gdzie się pojawił i dokąd zmierzał, np z północy na południe itp, albo czy był koło niego jakiś jasny punkt, jakaś gwiazda.
  • 0

#127

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zauważyłam to idąc, tak przed sobą, a zmierzał ze wschodu na tak mniej więcej północny zachód. było dużo chmur, brak gwiazd, w miejscu bez chmur księżyc świecił wyjątkowo intensywnie. obiekt leciał pod chmurami, w strefie "ciemnej", podejrzewam że zniknął w chmurze. świecił naprawdę mocno.
  • 0

#128

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Toster


Taa, 3 lampiony pojawiają się w kilkudziesięciu miejscach świata, tworząc trójkąt i inne figury. Bajki
  • -2

#129

Gwynbleidd.

    May the dark side of the Force be with you

  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Lupus

Twórcom teori spiskowych dziękujemy. To kosmici i koniec.


w sumie nie wiem dlaczego ale ten tekst mnie doszczętnie rozwalił, nie ma to jak myślenie życzeniowe...
Hologramie, Jaśnie Oświecony Mędrcze, wyjaśnij mi/nam zatem i udowodnij iż te obiekty to w 100% kosmici, chętnie poznam te niezbite dowody, a może od razu to flota Imperium się do nas zbliża?

Sam nie wykluczam, ba, wierzę, że gdzieś tam we wszechświecie jest życie bo dla mnie jest to logiczny wniosek biorąc pod uwagę liczbę możliwych "lokacji" takiego życia, ale denerwuje mnie myślenie: "To na pewno kosmici!" (Bo ja tak chce...). Rozwiązań jest więcej, choćby z jakimiś wojskowymi prototypami na czele, bo nie wierzę, że takie USA nie ma nic na boku, w końcu na coś ta cała kasa idzie, a pokazywanie wszystkich swoich kart i atutów to zwyczajna głupota, pozostaje tylko pytanie jaki byłby ich cel w takim wypadku (wzmożenie, liczba obserwacji). Ja jak na tą chwile jestem otwarty na większość możliwości, poczekam jak się to rozwinie.
  • 2

#130

Yoh.
  • Postów: 617
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Taa, 3 lampiony pojawiają się w kilkudziesięciu miejscach świata, tworząc trójkąt i inne figury. Bajki

Więc, według Ciebie, to kosmici? Najwyraźniej musi im się nudzić, skoro przylatują na Naszą planetę, tworzą na niebie jakieś figury geometryczne, żeby pokazać, "że są", po czym po prostu znikają, odwalając podobne żarty w innej części świata. O tak, to musi być wielce rozwinięta cywilizacja!

Użytkownik Yoh92 edytował ten post 30.07.2012 - 13:40

  • 3



#131

Morningstar.

    לוציפר

  • Postów: 412
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taa, 3 lampiony pojawiają się w kilkudziesięciu miejscach świata, tworząc trójkąt i inne figury. Bajki

Więc, według Ciebie, to kosmici? Najwyraźniej musi im się nudzić, skoro przylatują na Naszą planetę, tworzą na niebie jakieś figury geometryczne, żeby pokazać, "że są", po czym po prostu znikają, odwalając podobne żarty w innej części świata. O tak, to musi być wielce rozwinięta cywilizacja!


Przylatują tutaj po Haszysz
  • 1



#132

Toster.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój Drogi Hologramie,

Czy w swojej wypowiedzi napisałem że: "3 lampiony pojawiają się w kilkudziesięciu miejscach świata, tworząc trójkąt i inne figury. "? Nie przypominam sobie. Fakt, sporo filmów pokazuje obiekty które przynajmniej dla mnie wyglądają jak zwykłe lampiony, nie oznacza to jednak, że na każdy z tych filmów stosuje takie wyjaśnienie. Tak jak wspominałem wcześniej, większość to w pełni naturalne zjawiska, fotomontaże, ewentualnie jakieś ziemskie maszyny. Twoja bezgraniczna i bezkrytyczna ocena tych filmów jest strasznie mało obiektywna. Starasz się wszystkim wmówić, że są to kosmici i nie tolerujesz innych wyjaśnień. Na przyszłość podaj jakiś logiczny argument, bo wyjaśnienie typu "bo to kosmici" jest dość kiepskie.

Denaturat
To mogła być flara Iridium, mógł to być również drugi satelita który wtedy poruszał się po tym obszarze i był dość dobrze widoczny. Tak jak wspominałem, podpytam mojego fizyka jak go spotkam. Planujemy w te wakacje wystrzelić model rakiety także pewnie w sierpniu się z nim zobaczę.

PS: Zdziwilibyście się jakbyście zobaczyli ile satelitów lata nam nad głowami :)
  • 2

#133

Gwynbleidd.

    May the dark side of the Force be with you

  • Postów: 69
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up polać mu, niech żyje racjonalne, logiczne myślenie

Co do filmików niektóre, owszem są ciekawe ale większość z nich można spokojnie wyjaśnić inaczej niż obcy...
Dalej też czekam/y (?) na twoje, Hologramie, argumenty potwierdzające iż "to kosmici i koniec" bo oprócz wrzucenia filmików i mówienia w kółko przy każdym jak dziwnie się poruszają to nie jest jakiś specjalny argument.

Równie dobrze mogą to być obcy jak i testowane prototypy, satelity lub osławione lampiony czy zwyczaje fake'i (przynajmniej w tej części przypadków)

Użytkownik Gwynbleidd edytował ten post 30.07.2012 - 21:41

  • 0

#134

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Denaturat
To mogła być flara Iridium, mógł to być również drugi satelita który wtedy poruszał się po tym obszarze i był dość dobrze widoczny. Tak jak wspominałem, podpytam mojego fizyka jak go spotkam. Planujemy w te wakacje wystrzelić model rakiety także pewnie w sierpniu się z nim zobaczę.

PS: Zdziwilibyście się jakbyście zobaczyli ile satelitów lata nam nad głowami :)


obejrzałam zdjęcia flary iridium i z pewnością to nie było to. jak lampion to też nie wyglądało, bo mam porównanie z filmikami i własną obserwacją sprzed miesiąca. może to był ten drugi satelita - nie wykluczam. pewna jestem tylko tego, że takiego obiektu nigdy wcześniej nie widziałam, a zawsze lubiłam patrzeć w niebo ;)

jak podpytasz to koniecznie się podziel, jestem ciekawa co to mogło być.
  • 0

#135

Hologram.
  • Postów: 735
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Toster

Koleś, wiem co widziałem osobiście, i wiem co widzę na filimikach. Masz swoje zdanie i ok. Ośmieszasz się nie próbująca nawet odpowiedzieć, dlaczego DOKŁADNIE 3 CHIŃSKIE LAMPIONY pojawiają się 2 tak wielu miejscach - nie ja. Czekam na analize wszystkich video, wtedy odpowiem, każdy moze zgrać kozaka i napisać "racjonalne" wyjaśnienie, niestety - 60 % tych video to nie są naturalne zjawiska, a 40 % kontrowersyjne.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych