Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawdzająca się przepowiednia z 2011r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#46

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O co chodzi z waszymi komentarzami na temat poprawnej pisowni "człowieka z przyszłości"? Uważacie, że po wojnie ktoś z wykształcenie przynajmniej podstawowym zacznie gadać i pisać jak bezmózgi troglodyta ? Co do tego tematu, to średnio w to wierze, ale fajnie się czytało, koleś ma wene.


Weź sobie wyobraź tę sytuację - od dwóch lat nie napisałeś nic po polsku, nie czytałeś w tym języku, a i pewnie za wiele nie mówiłeś. Ludzie mieszkający za granicą zaczynają zapominać polskie słowa, przekręcać je, ale to nie jest ważne. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że facet ma możliwość "powrotu" do przeszłości, a jego wypowiedzi są wręcz wykalkulowane - składne, logiczne, brak powtórzeń, interpunkcja, ortografia w porządku, wszystko "ęą". Nie budzi to u ciebie podejrzeń?
  • 0

#47

eXistance.
  • Postów: 93
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chcesz mi powiedzieć, że po +/- 23 latach posługiwania się językiem polski, zapomnę go z powodu 2letniej wojny ? . Można przecież prowadzić pamiętnik - czytasz i piszesz, a nawet mówić samemu do siebie, jeśli się z nikim nie rozmawiało przez dłuższy czas, ale to już kwestia psychiki. Wątpię, że po 2 latach za granicą nie będziesz wiedziała czy napisać "mąka", czy "monka". Po tylu latach jest już to wyryte i tyle, to jak jazda na rowerze.
  • 3

#48

andar.
  • Postów: 561
  • Tematów: 70
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Czytalem na onecie, że w czwartek ma spaść grad do 3 cm, w ogóle było tak kiedyś, to normalne latem? żeby grad padał? nawet jeśli to ciekawe jak to będzie wyglądać, taki biały puch na ziemi.

Jeszcze ok. 2 tygodnie mam, kiedyś podawałem, że w lipcu miał śnieg spaść, prawdziwa zima. Trochę bym się skompromitował jakby to nieprawdą było, ale jak widać coś jest na rzeczy. Nie musiałem tak do końca nie mieć racji, jasnowidz Jackowski jest obiektem drwin, a mówił, że jakieś miasto widzi w gruzach. Widzicie? Sprawdza się. Jak nadejdą te trąby powietrzne, może tak być.
  • -4

#49

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@andar

Opad gradu następuje zwykle w ciepłej porze roku z mocno rozbudowanych chmur typu cumulonimbus i bywa połączony z silnym opadem deszczu.

za: Wikipedia
  • 0



#50

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"jasnowidz Jackowski jest obiektem drwin, a mówił, że jakieś miasto widzi w gruzach. Widzicie? Sprawdza się. Jak nadejdą te trąby powietrzne, może tak być."



Jackowski mówił o mieście w gruzach na południu Polski, mało prawdopodobne ,żeby trąba powietrzna wystąpiła właśnie tam.
  • 0

#51

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytalem na onecie, że w czwartek ma spaść grad do 3 cm, w ogóle było tak kiedyś, to normalne latem? żeby grad padał? nawet jeśli to ciekawe jak to będzie wyglądać, taki biały puch na ziemi.

Jeszcze ok. 2 tygodnie mam, kiedyś podawałem, że w lipcu miał śnieg spaść, prawdziwa zima. Trochę bym się skompromitował jakby to nieprawdą było, ale jak widać coś jest na rzeczy. Nie musiałem tak do końca nie mieć racji, jasnowidz Jackowski jest obiektem drwin, a mówił, że jakieś miasto widzi w gruzach. Widzicie? Sprawdza się. Jak nadejdą te trąby powietrzne, może tak być.



1) Grad to nie śnieg. Grad lubi padać jak jest gorąco.
2) Jackowski jest obiektem drwin bo sam się na takie drwiny wystawia. To medialna postać, nie jasnowidz.
3) Ja widzę miasto w gruzach na wschodzie Polski. Daj mi odpowiednią ilość czasu, a się sprawdzi.

Z miasta zróbmy wieś, z południa północ i voila! Sprawdziło się.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 18.07.2012 - 16:06

  • 0

#52

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chcesz mi powiedzieć, że po +/- 23 latach posługiwania się językiem polski, zapomnę go z powodu 2letniej wojny ? . Można przecież prowadzić pamiętnik - czytasz i piszesz, a nawet mówić samemu do siebie, jeśli się z nikim nie rozmawiało przez dłuższy czas, ale to już kwestia psychiki. Wątpię, że po 2 latach za granicą nie będziesz wiedziała czy napisać "mąka", czy "monka". Po tylu latach jest już to wyryte i tyle, to jak jazda na rowerze.


A czy ja gdziekolwiek napisałam, że go zapomnisz? Zwracasz uwagę tylko na kwestię ortografii, a mnie chodzi o szerszy aspekt poprawności tekstu, taki jak np. ujęcie całej wypowiedzi w jedną, składną całość, a do tego z pewną dozą humoru. Mój ojciec znał faceta, który po powrocie z Iraku padał plackiem na ziemię, kiedy ktoś brzęknął zbyt głośno talerzem, więc wątpię, że tragedia na taką skalę zupełnie nie dotknęła jego psychiki. Szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie, żebym doświadczywszy takiej krwawej sieczki, mogła napisać komuś z przeszłości - "no cześć, wydarzyło się to, to i to, ale weźcie nic nie róbcie, bo mnie się fajnie żyje, przed wojną byłem nikim, a teraz bryluję w towarzystwie". Już pomijając fakt, jak bardzo taki człowiek musiał być podekscytowany, kiedy zobaczył, że urządzenie działa i że rzeczywiście rozmawia z ludźmi z 2011 roku.

Owszem, do nowych warunków można się zaadoptować, część strasznych rzeczy zapomnieć, ale na pewno nie rok po tak okropnej katastofie - przypominam, że facet pisał o tym, iż penetruje miasteczka pełne walających się trupów, co samo w sobie jest traumatycznym przeżyciem.

P.S. Napisałam, że rok po katastrofie, bo z tego co pamiętam, facet pisał niby z 2014 r., a wszystko zaczęło się w 2013 r., w kwietniu.
  • 0

#53

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Mój ojciec znał faceta, który po powrocie z Iraku padał plackiem na ziemię, kiedy ktoś brzęknął zbyt głośno talerzem"

Moim zdaniem to kwestia psychiki tak jak napisał Existance , mój kuzyn był 2 razy w Iraku,raz w Afganistanie i jest całkiem normalny, to jest tak jak z innymi sytuacjami. Niektórzy na widok igły czy krwi mdleją a po innych to spływa.
  • 0

#54

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak najbardziej, zgadzam się z tobą. Niemniej jednak spróbuj (w wyobraźni, oczywiście) postawić siebie samego w tej sytuacji i na tej podstawie to analizować. O g*wnie można pisać, jak to pięknie leży na zielonej trawce, ale jeżeli zamiast pisać, staniesz koło niego, to po prostu będzie ci śmierdziało - wybaczcie takie kolokwialne porównanie. Dla mnie, chociaż nie mdleję na widok krwi, taka uładzona historyjka jest po prostu bardzo podejrzana, ale oczywiście to tylko moje zdanie, którego nie mam zamiaru wam na siłę wciskać :)
  • 0

#55

BehawioralnyBarbararzyńca.
  • Postów: 177
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

O co chodzi z waszymi komentarzami na temat poprawnej pisowni "człowieka z przyszłości"? Uważacie, że po wojnie ktoś z wykształcenie przynajmniej podstawowym zacznie gadać i pisać jak bezmózgi troglodyta ? Co do tego tematu, to średnio w to wierze, ale fajnie się czytało, koleś ma wene.

poczytaj sobie poezje Tadeusza Różewicza, która jest nazywana anty poezją. Pewnie załapiesz dlaczego tak jest :) Człowiek po ekstremalnych sytuacjach się zmienia. Jakbyś był świadkiem konsumowania własnych dzieci przez matkę w obozach zagłady, to niezależnie od wykształcenia byłbyś odczłowieczony.

co do tematu - przepowiednie nie istnieją, są tylko ubrane w patos analizy/obserwacje.
  • 2

#56

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umówmy się. Człowiek po takich przeżyciach, w takiej sytuacji dostaje swego rodzaju "machinę czasu". I co robi? Ładuje się na jeden z najbardziej bzdetnych i owianych niesławą "chanów". Albo jest idiotą, albo był entuzjastą dopalaczy.

Wyobraźcie sobie siebie w takiej sytuacji. Macie dostęp do sieci, nawet z kiepską prędkością - bity na sekundę, co najwyraźniej wystarcza, żeby nie tylko czytać chana, ale i odpowiadać. Macie wiedzę - dość specjalistyczną, bo każdy pamięta co innego, ale z pewnością wystarczy żeby się uwiarygodnić. Co robicie?

Świat leży w gruzach, a wy bawicie się chanem?

Odpowiadając językiem memów: Bitch, please...

Użytkownik pdjakow edytował ten post 18.07.2012 - 17:01

  • 1

#57

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naele prawda jest taka,że nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić co by było gdyby...jakbym się zachował czy co bym zrobił to tyle. Spierać się czy to prawda czy nie też nie mam zamiaru bo odpowiedź dla mnie wydaje się być prosta ;)
  • 0

#58

Naele.
  • Postów: 110
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam potrafię to sobie mniej więcej wyobrazić - może nie w jakości HD, ale jakoś daję radę ;)

Ale co racja, to racja, spory w tym temacie nie mają sensu.
  • 0

#59

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spierać się czy to prawda czy nie też nie mam zamiaru bo odpowiedź dla mnie wydaje się być prosta ;)


No to skoro jest to taka prosta dla Ciebie odpowiedź, to podziel się nią z nami. Forum nie polega na tym by wygłaszać enigmatyczne treści i uciekać gdzie pieprz rośnie.
  • 0

#60

szary123.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Spierać się czy to prawda czy nie też nie mam zamiaru bo odpowiedź dla mnie wydaje się być prosta ;)


No to skoro jest to taka prosta dla Ciebie odpowiedź, to podziel się nią z nami. Forum nie polega na tym by wygłaszać enigmatyczne treści i uciekać gdzie pieprz rośnie.



Ale kto tutaj ucieka... powtarzam ,odpowiedź dla "MNIE" jest prosta , czyli uważam to za sprytną manipulację .Już powiedziałem co miałem do powiedzenia więc nie rozumiem twojego posta :) Chyba nie muszę dzielić się wszystkimi swoimi przemyśleniami.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych