Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba do użytkowników forum Paranormalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#16

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niecodzienny jest idealnym przykładem agresywnej retoryki - która powinna być piętnowana. Pierwszy jego post w temacie i już agresja.



#17

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jak można inaczej reagować na próbę zaklejenia ust użytkownikowi bo porusza kontrowersyjne tematy?

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 12.07.2012 - 16:13


#18

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można wypowiadać się na każdy temat z godnością, albo atakować wszystkich wokół bo śmią myśleć inaczej.



#19

denaturat.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

powiem tak: nie lubić można wszystkiego, ale można o tym mówić z kulturą. jak ktoś nie lubi JPII, to niech go nie lubi, ale niech mówi o tym w normalny sposób i poprze jakimiś argumentami. to samo dotyczy religii, poglądów politycznych, nie wiem, muzyki, albo tego, czy ktoś lubi spaghetti czy nie lubi... szanujmy siebie i swoje poglądy nawzajem w każdej sferze, nie obrażajmy niczego i nikogo, bo to świadczy tylko o nas samych.

#20

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie wiem co jest niegodnego w napisaniu, że religia to zaraza skoro to określenie idealnie pasuje. Może chodzi oto, że nie owijam w bawełne tylko pisze wprost?

#21

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę, że słuszny i konkretnie nakreślony apel Iron'a zaczyna służyć cenzurze a chyba nie taki był zamysł autora :/

#22

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak można inaczej reagować na próbę zaklejenia ust użytkownikowi bo porusza kontrowersyjne tematy?


Naprawdę takie wnioski wyciągnąłeś z moich postów w tym temacie? Że zabraniam poruszać niewygodne tematy? Hmm, a jak to się ma do mojego zdania:
Nie twierdzę, że wśród papieży/księży czy też kk nie ma nieprawości/kumoterstw/itd. Co więcej uważam, że każde takie złe zachowanie powinno być piętnowane, a historia poprawiana i opisywana poprawnie.
Z postu numer 8 w tym temacie?


Wolisz napisać slogan: "On chce nam zatkać usta - na stos z tym gościem..." zamiast zastanowić się chociaż przez ułamek sekundy nad tym co napisałem...

Nienawidzisz KK, Twoja wola, tylko czy ktoś zmusza Cię do postępowania w imię jego nauki? Czy musisz płacić na kościół? Czy ktoś przymusza Cię do chodzenia na mszę?. Pytam w sprawie KK, ale te same pytania dotyczą wyznania buddyjskiego, muzułmańskiego, prawosławnego itd. czemu tylko tak uczepiłeś się jednej religii?
To jest właśnie to co nazywam pieniactwem internetowym. Zero argumentów w wypowiedzi ale złość musi jątrzyć..., przecież religia to samo zło... nie dalej jak wczoraj mi krowa przez księdza zdechła, a Ziutkowi wczoraj, zaraz potem jak ksiądz przeszedł prawie pełna butelka piwa upadła...

Edit:


Biedrol - dokładnie ale jak widać niektórzy wolą uważać, że czyjeś przemyślenia mają służyć cenzurze...



#23

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Moderowanie zawsze przedstawia punkt widzenia moderatora i zawsze tak będzie. Bez moderacji mielibyśmy "wolną amerykankę". Ktoś się zgadza, ktoś nie; ktoś popiera, ktoś nie; ktoś jest obojętny i mu wisi, a komuś nie. Tak działa większość forum, śmiem twierdzić, że całe. Jakość wypowiedzi przedstawia poziom wypowiadającego się. Również nienawiść do jakiegoś wyznania można przedstawić w sposób wysublimowany, bez spłaszczania poziomu wypowiedzi.
Prawda?

edit: literki

Użytkownik Staniq edytował ten post 12.07.2012 - 17:08




#24

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Obraziłeś mnie w tym momencie IronMacko oraz siebie oraz całe to forum. Jestem człowiekiem społecznym, może tobie wystarczy że się nażresz, napijesz i podymasz a reszta mnie nie interesuje ALE NIE JA. Pisząc te swoje brednie próbujesz indoktrynować innych, próbujesz narzucić innym proces myślenia "Mnie bezpośrednio się to nie tyczy więc mnie to nie interesuję" Powiem Ci, że teraz powinnieneś sam zrezygnować z funkcji moderatora albo powinno Ci się ją zabrać bo w końcu jesteś tu chyba od pilnowania a nie od tego by indoktrynować młodych ludzi według unijjnych standardów?!

#25

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niecodzienny@

Mam Ci wypisać błędy w retoryce?

Otóż:

Jestem człowiekiem społecznym, może tobie wystarczy że się nażresz, napijesz i podymasz a reszta mnie nie interesuje ALE NIE JA


Argument ad homini + niepotrzebny Caps Lock ujawniający agresję i podniesienie głosu.

Pisząc te swoje brednie próbujesz indoktrynować innych, próbujesz narzucić innym proces myślenia "Mnie bezpośrednio się to nie tyczy więc mnie to nie interesuję"


Agresja, nadinterpretacja, atakowanie personalne by zmusić Ironmacko do obrony. Co powoduje że meritum rozmowy zaczyna się rozmywać.

Powiem Ci, że teraz powinnieneś sam zrezygnować z funkcji moderatora albo powinno Ci się ją zabrać bo w końcu jesteś tu chyba od pilnowania a nie od tego by indoktrynować młodych ludzi według unijjnych standardów?!


Agresja. Wyciąganie skrajnych wniosków. Wykorzystywanie funkcji moderatora Ironmacko w dyskusji. Włączenie słów kluczy do dyskusji - chcesz by pejoratywne "indoktrynacja"/"unijne standardy" kojarzyły się z Ironmacko - co dyskredytuje rozmówcę.



W skrócie. To co prezentujesz tutaj jest synonimem tego co martwi Ironmacko na forum. Możliwe że dlatego reagujesz tak agresywnie. :roll:



#26

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Rozmowa musi zawierać agresje i emocje. Bezpłodne dyskusję prowadzą do bezpłodnych wniosków.

#27

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż, jak pisałem na początku nie oczekiwałem, że moje przemyślenia trafią do każdego...
Ale w sumie niecodzienny muszę Ci podziękować, bo Twoje posty obrazują dokładnie to o czym piszę. Może dzięki tobie kilka innych osób przejrzy na oczy i zobaczy, że otaczający nas świat składa się nie tylko z nienawiści...


Nie podejmę z Tobą polemiki, bo o to ewidentnie Ci chodzi, bo raczysz nie zauważać niewygodnych fragmentów w moich postach. Cóż każdy może mieć swój sposób postrzegania rzeczywistości... ja pozostanę przy swoim...

#28

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dyskusja jest jedną z form zapobiegania konfliktom. I nawet jeżeli w wyniku dyskusji nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska, dyskusja pomaga w określeniu istniejących rozbieżności. To już daje podstawę do dalszych działań, torujących drogę do godzenia różnych, czasem sprzecznych, poglądów lub interesów.


wiki

Wzajemne wyzywanie się prowadzi tylko do budowy coraz mocniejszych wałów obronnych i na pewno nie pozwoli zbudować konsensusu. Bo nie o konsensus chodzi w takim sposobie wypowiedzi - tylko o poniżenie rozmówcy i "wygraną", co poprawia samopoczucie i rozmiar ego. ;)



#29

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Halo, halo ja w kwestii formalnej.
Polska nadal jest krajem bezwyznaniowym i niech tak zostanie.
Ciekawe że tylko kk mają problem? czują się napadani, ignorowani ... a jeszcze nie słyszałam że zaszczuci.


literówka.

Użytkownik Aidil edytował ten post 12.07.2012 - 19:14




#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie tematy również mocno obniżają poziom http://www.paranorma...422#entry509422
Zróbcie coś z nim.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych