Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chamstwo i bezkarność na forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#31

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albo zwyczjnie zróbmy dział w, którym użytkownicy będą musieli uzasadnić za co, komu przyznali minus. Te bezodstawne byłyby zwyczajnie anulowane.
  • 0

#32

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Albo zwyczjnie zróbmy dział w, którym użytkownicy będą musieli uzasadnić za co, komu przyznali minus. Te bezodstawne byłyby zwyczajnie anulowane.


A jak sobie to wyobrażasz? Kto będzie zmuszał was-użytkowników do opisania powodu minusa? Hehe to dopiero by było, dostajesz priva: "wczoraj dałeś minusa 3 osobą, masz 24 godziny na napisanie powodu... inaczej BAN" :D
Co do systemu reputacji to nowy Admin wypowiedział się jakiś czas temu, że po załatwieniu najbardziej pilnych spraw, przyjrzy się temu problemowi. Tak więc w stosownym czasie pojawi się temat na forum w sprawie reputacji... 
  • 0

#33

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nazwiemy go 'Jaskinia Trolli' :roll:
No bez jaj :P
  • 0

#34

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Również jestem zdania, że moderatorzy powinni podlegać ocenie.



szacunek do rozmówcy wymaga odpowiedzi na proste pytania jeśli takowe się pojawią.

Szacunek wymaga też nie nazywania rozmówcy dzieckiem.

Mefistofeles, problem z Tobą polega na tym, że prowadząc dyskusję starasz się wyśmiać/poniżyć oponenta i wykazać mu, że jest głupi i nic nie wie. Przynajmniej ja to tak odbieram, czytając dyskusje, w których uczestniczysz.
Ale to samo robi czasami mylo. Choć moim zdaniem znacznie rzadziej i w znacznie mniej widoczny sposób niż Ty. Ale tak, dyskusja z mylo czasem bywa... hm... dziwna.

Trafił swój na swego.


Tylko błagam Was, jak już musicie sobie nawzajem wykazywać i udowadniać kłamstwa, głupotę itp., to nie róbcie tego w tematach, w których prowadzicie normalną dyskusję (ciekawą i merytoryczną zresztą), bo rzygać mi się chce, jak czytam sobie temat o emeryturach czy GO i nagle 6 postów z rzędu to tylko wzajemne docinki i zero dyskusji na temat.
  • 0



#35

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wszystko można było załatwić za pomocą raportu.
Teraz zaś, mamy dyskusję "czyje na wierzchu". Co do ocen +/- niejednokrotnie już dyskutowano na ten temat i jak na razie nie ma "złotego środka". Jeżeli zaś nie możemy oceniać modów, to proponuje ukryć info o reputacji.
Nie będzie wkurzać...



#36

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wszystko można było załatwić za pomocą raportu.
Teraz zaś, mamy dyskusję "czyje na wierzchu". Co do ocen +/- niejednokrotnie już dyskutowano na ten temat i jak na razie nie ma "złotego środka". Jeżeli zaś nie możemy oceniać modów, to proponuje ukryć info o reputacji.
Nie będzie wkurzać...


ALeż mnie osobisćie jakość mojej reputacji nie rusza. Zwyczajnie chciałbym wiedzieć za co czasami jestem minusowany, a można to zrobić wypowiadając się w danym temacie na temat mojej wypowiedzi i uzasadnić dlaczego ten minus. To takie trudne? Wystarczy odpowiedni zapis w regulaminie. Sęk w tym jak to egzekwować. Czy moderatorzy mają wgląd kto i komu wystawił plus bądź minus?

A podsumowując temat. Mylo jest tylko człowiekiem, ale i tak należy do najbardziej wartościowych "użytkowników" tego forum. A jak komuś się nie podoba, że nie można go minusować...
  • 0

#37

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

"znacznie mniej widoczny sposób" Sugerujesz że inteligentniejsze wycieczki osobiste są MNIEJ dotkliwe ?! :o
  • 0

#38

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

erebeuzet@
Ja nie mówię o Twojej reputacji, tylko o reputacji modów. A skoro nie mogę ich oceniać, uważam, że ich reputację należy ukryć, ponieważ dla forumowiczów jest to bez znaczenia. Założenie przecież jest takie, że modem zostaje forumowicz o dobrej reputacji, a że to jest ocena subiektywna, to inna para kaloszy.



#39

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zobacz mój post stronę temu.
Trzeba raczej zlikwidować minusowanie, bo minusują zwykle durnie ;p A jednocześnie przywrócić możliwość zdobywania reputacji moderatorom. I wtedy będzie wiadomo kogo się na tym forum nie lubi a kto jest ceniony. Mylo by raczej za dużo propsów nie dostawał :D

Oczywiście mam też odważniejszą propozycję: przywrócić minusowanie również dla moderatorów, ale wtedy gwałtownie spadnie reputacja wielu moderatorów i pojawią się problemy natury wojennej.
Radził bym rozważyć mój pomysł. Bez tych wszystkich minusów forum było by bardziej pozytywne i bardziej przyjazne dla nowych użytkowników. Bo trolle minusami i tak się nie przejmują i będą trollować i opowiadać bzdury czy się ich minusuje czy nie. A czasami ktoś może opowiedzieć prawdziwą historię i zawstydzić się przez minusy! Troll się nie zawstydzi!

Użytkownik Alembik_Vina edytował ten post 04.07.2012 - 16:34

  • 0

#40

mefistofeles.
  • Postów: 751
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mefistofeles, problem z Tobą polega na tym, że prowadząc dyskusję starasz się wyśmiać/poniżyć oponenta i wykazać mu, że jest głupi i nic nie wie. Przynajmniej ja to tak odbieram, czytając dyskusje, w których uczestniczysz.


w którym konkretnie miejscu? zacytuj proszę a chętnie wyjaśnię o co chodzi. Poza tym poniżanie jest zabronione, więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś złożył stosowny raport i wręczył minusa.

Zatrważające jest to za jaką obelgę i uwłaczenie godności traktowane jest stwierdzenie " dziecko drogie" użyte przez 32 letniego faceta w stosunku do 23 letniego chłopca.


Ale to samo robi czasami mylo. Choć moim zdaniem znacznie rzadziej i w znacznie mniej widoczny sposób niż Ty. Ale tak, dyskusja z mylo czasem bywa... hm... dziwna.


sęk w tym, że włos mu za to z głowy nie spada mój drogi. Z góy przepraszam za "mój drogi" bo może to zostać uznane jako obelga :)

a tak całkiem poważnie... ciekaw jestem jakbyś zareagował gdyby ktoś zarzucał Tobie pomijanie wątku mimo kilkukrotnych nawoływań z jego strony a na prośbę o wskazanie tego wątku i tych nawoływań ignorował to w dodatku kontynuując wycieczki osobiste :)

Podsumowując: Moderator mylo zachowuje się jak dziecko, zapędzony merytorycznie w kozi róg wykazuje się ignoranctwem i brakiem profesjonalizmu. Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć w temacie "Dlaczego w Polsce jest dobrze" w poście nr 678, którego częśc tutaj wkleję:

A więc sprawdźmy jak to jest naprawdę, przyjrzyjmy się z bliska naszej polemice w tym temacie:

- Pierwszy post, który w nim napisałem #109, punkt po punkcie odnosił się do przedstawionych przez Ciebie tez. Nie odniosłeś się do tego ani słowem.

- post #133, merytoryczny, na temat, polemika z tym co napisałeś, nie odniosłeś się do niego ani słowem

- potem (ok 350 posta) miała miejsce podjęliśmy dyskusję na temat reformy emerytalnej oraz eksportu i jego wpływu na rozwój gospodarczy. W pierwszym przypadku wykazałem bardzo wybiórczą logikę Twojego rozumowania i poprosiłem o wskazanie osób z branży podzielających Twój pogląd (podniesienie wieku konieczne, OFE) W odpowiedzi usłyszałem:


To Ty nie przedstawiłeś żadnego poparcia swojej dziwnej tezy w słowach jakiegokolwiek ekonomisty. To Ty chcesz budować jakiś nowy sposób radzenia sobie z problemem - to pokaż mi że jeszcze ktoś oprócz Ciebie o tym wie i popiera



po mojej odpowiedzi :

np profesor zwyczajny ekonomii Leokadia Oręziak ze Szkoły Głównej Handlowej, jest m.in kierownikiem Zakładu Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń, co Ty na to?


wątek się urwał

W drugim przypadku postawiłeś tezę, że rosnący eksport wpływa korzystnie na wzrost gospodarczy. Wymyślałeś różne wskaźniki, jak procentowy udział eksportu w deficycie handlowym. udział deficytu w eksporcie, itp itd. Napisałem, że jesteś w błedzie i eksport wpływa korzystnie na wzrost gospodarczy jedynie w przypadku gdy przekłada się na poprawę salda bilansu. Jako dowód podałem Tobie wzór na PKB i jednocześnie poprosiłem abyś przedstawił swój, w którym zależność opisana przez Ciebie jest zawarta. Podałeś przykład z krzesłem na poparcie jednej ze swoich tez. Po wykazaniu przeze mnie, że sytuacja wcale nie musi wyglądać tak jak napisałeś Dyskusja się urwała. Zanim się jednak urwała zdążyłeś merytorycznie ją zakończyć:

Nie brnij dalej w te bzdury, bo właśnie się ośmieszasz. Dla Twojego dobra.





- w międzyczasie zarzuciłeś mi nieznajomość giełdy:

Nie znasz się na giełdzie i farmazonisz. Pamiętam jak w latach ~2000 WIG20 przekraczał magiczną barierę 2000 punktów. Teraz jest na wysokości 3000 punktów.



na moją odpowiedź, że to nieprawda i WIG20 oscyluje na poziomie 2300-2400 pkt, a 3000 to historia, której poziomu nie widać na horyzoncie, wątek oczywiście się urwał.

minęło sporo postów i powróciłeś, bardzo merytorycznym : " no w końcu coś się tutaj dzieje". Nie działo się jednak jak widać na tyle, abyś odniósł się do moich postów. Wobec tego przypomniałem się:

Z jakiego wzoru korzystasz obliczając PKB? I jakie zmienne konkretnie zaprzeczają moim twierdzeniom?
2. Która to poważna persona związana z ekonomią podziela Twój punkt widzenia w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego? (na Twoją prośbę ja podałem nazwisko osoby podzielającej mój punkt widzenia).
3. W którym to "obecnie" WIG 20 ma wartość 3000 pkt?
4. W jaki sposób wydedukowałeś, że postuluję pogląd by wybrańcom narodu płacić pensję minimalną?



wątek się urwał. W między czasie po raz kolejny merytorycznie odpowiedziałeś innemu użytkownikowi :

AGuila@

Bla, bla, bla.


i wkleiłeś wykres długoterminowy Down Jones. Na moje obiekcje:

Wklejając wykres powinieneś umieć go zinterpretować. Pomogę Ci. Jak myślisz, ile spółek było notowanych na DJ w latach 80-tych, a ile jest dzisiaj? I w jakim stopniu Twoim zdaniem przekłada się to na wzrost indeksu?



odpowiedziałeś:

Co do grafu. Teraz zazwyczaj gra się na wzrost danego pakietu akcji - np. WIG20 i jego wzrost równa się naszemu zyskowi. Manipulujesz i próbujesz straszyć ludzi nieobeznanych w temacie.



czyli zupełnie nie na temat. Moje pytanie o to, w którym konkretnie miejscu manipuluję, pozostało oczywiście bez odpowiedzi.

Potem posunęłeś się do pomówienia:

Przypomnę Ci że miałeś pretensje że OFE inwestuje na giełdzie (ale pięknie rozmowa się rozmyła i nie chcesz powracać do meritum mimo już dwukrotnego przypomnienia z mojej strony)



na moją odpowiedź:

proszę podaj odnośnik do postu, w którym dyskusja się rozmyła, do tego, w którym pominęłem choć jedną Twoją wypowiedź na temat OFE?



wątek się urwał.

Następnie na lawinę artykułów o tym jak to w Polsce jest dobrze, umieściłeś primaaprylisową wrzutkę bez kozery dodając, że chodziło Tobie o to, aby go "bezmyślnie hejtować".

Zarzucałeś mi używanie "nieprecyzyjnych określeń". Moje pytanie o przykłady pozostało naturalnie bez odpowiedzi. Zarzuciłeś " nie używanie żadnych określeń", na moje pytanie w którym miejscu odpowiedzi się nie doczekałem.

Ocenę tego, w czyim wypadku wypada to "raczej biednie" pozostawiam użytkownikom tego forum.


  • 0



#41

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kajman@

Też nie rób z siebie takiego obrońcy moralności. Twoje posty też czasem mają uwikłane lekkie prztyczki osobiste.
Dlaczego? Bo jesteś człowiekiem, tak jak każdy.
Tylko totalny stoik potrafiłby dyskutować tylko merytorycznie przy mocnym zaangażowaniu. W pewnych ramach jest to akceptowalne, bo by trzeba było cenzurować 30% postów - czego nikt by nie chciał. Zwykle moderatorzy starają się nie reagować, dopóki nie przekroczy się granicy gdzie wyjeżdża się bezpośrednio na osobę.

Jak to mówią, nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
  • 0



#42

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano




Mefistofeles, problem z Tobą polega na tym, że prowadząc dyskusję starasz się wyśmiać/poniżyć oponenta i wykazać mu, że jest głupi i nic nie wie. Przynajmniej ja to tak odbieram, czytając dyskusje, w których uczestniczysz.


w którym konkretnie miejscu? zacytuj proszę a chętnie wyjaśnię o co chodzi. Poza tym poniżanie jest zabronione, więc nic nie stoi na przeszkodzie abyś złożył stosowny raport i wręczył minusa.

Zatrważające jest to za jaką obelgę i uwłaczenie godności traktowane jest stwierdzenie " dziecko drogie" użyte przez 32 letniego faceta w stosunku do 23 letniego chłopca.


Nie ma to jak całkowity brak autokrytyki..

Normanie nie mogłem się powstrzymać - To jest mega śmieszne ale zarazem żałosne..

Użytkownik Striker edytował ten post 04.07.2012 - 17:46

  • 0

#43

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zatrważające jest to za jaką obelgę i uwłaczenie godności traktowane jest stwierdzenie " dziecko drogie" użyte przez 32 letniego faceta w stosunku do 23 letniego chłopca.



Tak z ciekawości, kiedy dla "32 letniego faceta" ktoś przestaje być chłopcem? Pytam z punktu widzenia 34 letniego faceta, bo nie wiem gdzie mam postawić granicę.
  • 0

#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak mnie Muhad posłał coś w rodzaju - "chłopaczku", ze śmiechu poleciały mi gile. Dzisiaj mam 48 latek, duchem mniej i możecie do mnie mówić "dziecko drogie" - to mnie wyszczupla...



#45

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@mefistofeles
nie będę się bawił w adwokata mylo. Jeżeli on uważa, że jest przez Ciebie wyśmiewany i poniżany, to sam może Ci wskazać fragmenty, które sprawiają, że odnosi takie wrażenie. Jeżeli nie czuje się przez Ciebie wyśmiewany - jego sprawa. JA tak odbieram Twoje posty. Być może tylko ja. Być może jestem przewrażliwiony. Ale myślę, że wszyscy się zgodzą, że jeżeli nie możesz się powstrzymać od używania sformułowań typu "drogie dziecko", "Zrozumiesz, gdy dorośniesz", "logika wypowiedzi na poziomie gimnazjalisty", "zachowujesz się jak bezczelny smarkacz", to przynajmniej mógłbyś postarać się używać ich rzadziej.

Co prawda, zwroty takie jak "co Ty bredzisz", "to jakaś kpina", "to są jakieś jaja", "co za herezje" dodają pikanterii całej dyskusji i nie są obraźliwe, ale nie trzeba ich używać po 3 razy w każdym poście. I bez nich można z powodzeniem prowadzić ciekawą dyskusję.

Bynajmniej nie twierdzę, że mylo jest święty. Czasami odwraca kota ogonem. Ale przecież wielu użytkowników tak robi, bo w końcu łatwiej odbić piłeczkę, niż przyznać się do błędu. ;)

@mylo

Kajman@

Też nie rób z siebie takiego obrońcy moralności. Twoje posty też czasem mają uwikłane lekkie prztyczki osobiste.

Powinienem, tak jak mefistofeles, poprosić o wskazanie cytatów. Ale darujmy sobie.

Użytkownik Kajman edytował ten post 04.07.2012 - 19:05

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych