Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypowiedzi jednego z Illuminati


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

zajaczek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ta trzoda to mam nadzieję ironicznie :> No nie wiem, czekać 100, 200 czy więcej lat na władzę, gdyby mogli ją mieć od razu? to trochę bez sensu.. Raczej im parę rzeczy nie wyszło, lub na coś czekają. Poza tym do tego czasu inicjatorów już nie ma, są tylko następcy :0
Ale jeżeli przewyższają znacząco resztę ludzi wiedzą i sami wieloma sprawami już sterują to zapewne jest już zaplanowane coś innego niż to o czym cały net sobie dyskutuje :>
  • 0

#32

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Tyle wiem, że nie bardzo wiadomo co planują, nie ma na inne spekulacje jakiś niezłych dowodów.Mieli, mają władze cały czas, będą mieli. A trzoda to określenie jak oni traktują ludzi.
  • 0

#33

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hej. Ja może nie jestem jakąś super znawczynią Illuminatów, ale już masonerią się bardzo dużo interesuję więc się wypowiem.
Co do NWO to wydaje mi się, że ten termin przemknął już na kartach historii i odnosił się do odłączenia kolonii angielskich w Ameryce od wpływów angielskich i stworzenia Państwa. Były to czasy, gdy dawno, nie była już to kolonia karna, różnej maści inwestorzy mieli swe faktorie czy plantacje i po prostu nie uśmiechało im się grać pod dyktando "panów zza morza" a tym bardziej płacić im podatków, czy uznawać ich prawa. New World Order miało oznaczać powstanie nowego Państwa, którym jest USA (stąd tyle symboli masońskiej symboliki na amerykańskiej walucie między innymi). Znaczący ludzie tam byli głownie masonami, wolnomyślicielami, przedstawicielami elity inteligenckiej o szerokich wpływach i nieźle prosperujących interesach - to był ich interes, żeby stworzyć to państwo, przyczynili się do tego. A że masoneria jest dumna ze swych dzieł (a powstanie państwa niewątpliwie taką pracą jest) to się pod nią podpisują jako stowarzyszenie.

Radziłabym także nie utożsamiać - co w tej dyskusji jest obecne - masonerii wraz z ruchem Illuminati.
Po pierwsze Illuminati w swe szeregi przyjmuje kobiety, co jak każdy chociaż trochę obeznany wie, jest niedopuszczalne w regularnych bractwach Wolnomularskich. Przyjmuje się tylko i wyłącznie mężczyzn. Wyjątkiem są bractwa nieregularne, ale te oficjalnie za masonerię uznawane nie są - bardziej za twory pokrewne. Czysta masoneria nie ma z tym nic wspólnego (poza rytem, czy nazwami hierarchii, jednak zamiary działania mogą się bardzo różnić).

Kolejna bzdura to fakt nazywania ludzi BYDŁEM przez Illuminatów, czy Masonerię. Dowód:
jest sobie w internecie taki obszerny cykl filmów dokumentalnych o masonerii i illuminatach (cholera wie, czemu razem. ) który tłumaczy słowo PROFAN jako właśnie Bydło z Łaciny. Wg słownika łaińsko-polskiego, który posiadam w domu słowo profanus (od którego wywodzi się określenie profan) oznacza osobę spoza zakonu, nie wierzącą. Jako, że masoneria określa siebie jako zakon, nic w tym dziwnego, że każdą osobę spoza zakonu określa właśnie, jako takiego "profana". Nie ma w tym nic obraźliwego, czy uwłaczającego. Po prostu, stwierdzenie faktu.

Kolejna bzdura: Podają tam, że Tony Blair jest masonem 33° , o którym istnieniu nie wiedzą nawet członkowie zakonu według Rytu szkockiego dawnego i uznanego. Ciekawe, zważywszy na fakt, że jest to ranga znana i udostępniana na każdej stronie o wolnomularstwie. )

Kolejna sprawa, większość Illuminati działa z tego co wiemy w stanach, tam bardzo znanym tajnym stowarzyszeniem jest Czaszka i Piszczel (Scull and Bone) do której należą elity z Yale. To również nie jest masoneria.
Co więcej, większość symboliki Illuminati zaczerpnięta jest z mitologii Egipskiej i Sumeryjskiej, podczas gdy Masoneria operuje symboliką chrześcijańską oraz żydowską. Masoneria uwielbia kabałę i bardzo ciepło wyraża swój stosunek do Semitów. Nie ma tu mowy o uprzedzeniach.

Co do symboli Illuminati w środkach masowego przekazu i głównie w muzyce? Te produkcje to masówka bez wartości, ma dotrzeć jak najdalej, przynosząc największy zysk. Sama tego nie słucham. Uważam, że to forma "podpisania" się pod dziełem, acz w wyrafinowany sposób. Czy takie utwory piorą mózg? Myślę, że osoby, które przesiadują na MTV, non-stop łażą po klubach i czytają kolorowe pisma mają dostatecznie wyprane mózgi przez własne towarzystwo i braki w edukacji, by była do tego potrzebna wielka i tajemnicza organizacja :)


EDIT.
tak mi się przypomniało. Byłam ostatnio w kościele i zauważyłam, że były tam takie stelaże na oświetlenie w formie piramid :D
Mogłabym doszukać się konspiracji, ale po krótkim namyśle uświadomiłam sobie, że to najtańszy sposób, żeby większe pole oświetlić i dałam sobie spokój.
Czasem nie warto przesadzać z paranoją :)

Użytkownik Kocica edytował ten post 11.09.2012 - 03:51

  • 3

#34

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem o co chodzi z tym postem powyżej... podobne miksy informacyjne pod publikę można poczytać gdziekolwiek.
  • -1

#35

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Gmok, wypowiadasz się w temacie, mylisz naminnie pojęcie Illuminatów z Masonerią to Cię oświecam :D
  • 0

#36

zajaczek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

tak szczerze to ja bym uważała ten cały spisek za niewarty uwagi, w końcu każdy sobie może stworzyć jakieś stowarzyszenie z symbolami i wierzyć w co chce, ludzie bogaci może nie mają co z kasą robić więc się tak bawią..

tylko, że te ich dążenia do wojen i ludobójstwa, to co się dzieje z gospodarką (a więc dotyka i mnie i ludzi wokół bardzo namacalnie), te dziwne manipulacje nami, to coraz bardziej bezczelne traktowanie mas i forsowanie tego co oni chcą mimo powszechnych sprzeciwów, kiepsko to wygląda : >
ale jeżeli można się gdzieś zapoznać z alternatywnym wyjaśnieniem co to za grupa, jakie ma powiązania i że nie są to masoni czy iluminaci to chętnie poczytam, każde opracowanie coś tam nowego daje

ale tak sobie myślę, że gdyby chcieli nas wszystkich po prostu zabić to od lat mają dostęp do broni atomowej, więc może aż tak tragicznie nie będzie

a to bydło to nie musi być użyte dokładnie takie słowo, raczej sposób traktowania mas, mordowanie bez skrupułów, poddawanie manipulacjom, zero zainteresowania społeczeństwem, a w wielu wypowiedziach ludzi z tych środowisk widać ich stosunek do nas, zimny i wyniosły, może wiedzą więcej, może mają dostęp do informacji, których my sobie nawet nie wyobrażamy ale w tym miejscu gdzie jest serce mają niestety wielką dziurę :/

Użytkownik zajaczek edytował ten post 11.09.2012 - 15:49

  • 0

#37

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Przejrzałem swoje komentarze i nigdzie się nie mylę. Cos kręcisz. A oświecać to sobie możesz pokój żarówką :roll:

Oni nie są bogaci. Są poza systemem i robią co chcą, nie muszą się martwić pieniędzmi. Wpływ na ciebie mają i manipulują całą cywilizacją w taki sposób że nikt nie zdaje sobie sprawy o ile nie ma ogromnej wiedzy potrzebnej żeby to zrozumieć.

A takich materiałów raczej nie ma, trzeba samemu szukać i badać co i jak, a nie polegać na jakiś manipulatorskich skrótach. Po prostu tyle tego jest że można napisać książkę na jakieś małe zagadnienie i to jest minimum żeby zacząć ogarniać o co chodzi.

Wojna atomowa niczego by nie rozwiązała, i tylko wariat by chciał cos takiego zrobić.

Użyłem słowa bydło bo trochę już na te tematy wiem, musiałabys przejrzeć ze 100 stron żeby zrozumieć dlaczego tak mówie pisze, bo to się odnosi do konkretnych rzeczy które zrobili/planują.

Użytkownik Gmork edytował ten post 11.09.2012 - 17:26

  • -2

#38

zajaczek.
  • Postów: 62
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A według tego co przeczytałeś i wg Twoich przemyśleń dlaczego robią to co robią i do czego zmierzają? Jakiekolwiek hipotezy? Bo rzeczywiście w necie jest tyle rożnych informacji, teorii, wypowiedzi niby świadków różnych zdarzeń, jedne bardziej fantazyjne od innych, że trudno się pokusić o jakieś wnioski.

a broń jądrowa, która nie powoduje skażenia chyba jest już w zasięgu możliwości "ludzkości":
http://zmianynaziemi...owa-nowego-typu

Użytkownik zajaczek edytował ten post 12.09.2012 - 16:11

  • 0

#39

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jak powiedziałem każde zagadnienie to olbrzymie ilości informacji na ten temat, a ty zadałaś chyba największe pytanie jakie można zadać.

Jeśli już jakieś skrót, to tyle co kontrola wszystkiego etc.
  • 0

#40

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ja tylko przetłumaczyłam tekst angielski z pierwszej strony na język polski. Wynika z niego, że Illuminati wierzą w to, że służą postępowi ewolucyjnemu na ziemi oraz jasno z niego wynika, że bardzo blisko im do ideologii New Age.

Potem sprostowałam mylenie pojęcia Illuminati do Masonerii. Nie zadawałam Ci żadnych pytań :)
  • 0

#41

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Oni różnią się znacząco w tym wywiadzie od new age, większość tego co powiedzieli pochodzi z The Law of One (Ra Material), wymieszane z kłamstwami i standardowym new age w małych ilościach(ale w sumie wyraźnie wskazujących na nich). New age poza tym to ich wymysł.

Nie służą postępowi ewolucyjnemu tylko rozwoju(ewol...) duszy, co jest kłamstwem. Że niby pomagają nam się dostać do 4 gęstości przez to że są źli.

Masoneria to tak jakby niższy szczebel od Illuminati.
  • 0

#42

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Masoneria to tak jakby niższy szczebel od Illuminati.

Doczytałeś to z jakichś wiarygodnych źródeł, czy z teorii konspiracyjnych osób, które niewiele wiedzą o temacie. Przecież to jest ściema i wyjaśniłam to kilka postów wyżej.
  • 0

#43

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Doczytałeś to z jakichś wiarygodnych źródeł, czy z teorii konspiracyjnych osób, które niewiele wiedzą o temacie. Przecież to jest ściema i wyjaśniłam to kilka postów wyżej.


Albo to co ty napisałeś jest manipulacją, nigdy nie wiadomo. Trzeba czytać i sprawdzać informacje. CIA i inne agencje zadziwiająco często mają jakiś związek z takimi rzeczami.

Nie ma wiarygodnych źródeł dla mnie, wszystko to informacje które trzeba sprawdzić.

Na koniec oświecę cię, że jak ty coś wyjaśniasz to nie jest równoznaczne z prawdą i natychmiastowym określeniem co jest ściemą a co nie. Każdy może mieć swoje poglądy na temat.

Ja się zadowalam pisaniem ogólników i zachęcaniem ludzi do samodzielnego szukania co i jak.
  • -1

#44

Kocica.
  • Postów: 399
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i wydaje mi się, że tylko i wyłącznie ogólniki czytasz, czy też oglądasz - masa jest dokumentów na youtube, wystarczy wpisać illuminati, a tam masa powiązań do nich z masonerią zaraz obok też "ku klux klanu" i "czaszki i piszczeli", oraz innych tajnych bractw z prestiżowych uniwerków - nie myl tych pojęć.

Podaj mi chociaż jedną, oficjalnie uznaną książkę, która traktuje do masonerii i proszę odnieś się do niej, kiedy przypomnisz sobie ruch illuminati.

Nie myl też bractw nieregularnych z regularnymi. To jak mylenie Chrześcijaństwa z Judaizmem :)

oo, EDIT jeszcze mi się przypomniało.
Jeszcze do niedawna znakomita większość oficerów i policjantów angielskich należała do Masonerii, tam jest zupełnie inne podejście do tego zakonu niż w Polsce. Dlaczego zatem utożsamiasz Masonerię z Illuminati, a nie z policją angielską? :D

Użytkownik Kocica edytował ten post 15.09.2012 - 00:42

  • 1

#45

Gmork.
  • Postów: 306
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

i wydaje mi się, że tylko i wyłącznie ogólniki czytasz, czy też oglądasz - masa jest dokumentów na youtube, wystarczy wpisać illuminati, a tam masa powiązań do nich z masonerią zaraz obok też "ku klux klanu" i "czaszki i piszczeli", oraz innych tajnych bractw z prestiżowych uniwerków - nie myl tych pojęć.

I zaczyna się popularne na tym forum imputowanie.
Teraz rozumiem skąd czerpiesz wiedzę. Jeszcze poczytaj sobie wiki i możesz robić za erudytę.

Podaj mi chociaż jedną, oficjalnie uznaną książkę, która traktuje do masonerii i proszę odnieś się do niej, kiedy przypomnisz sobie ruch illuminati.

Próbujesz teraz manipulacji i chcesz żeby prawda i wiarygodne informacje były równoznaczne z oficjalnymi i znanymi nie ze mną takie numery.

Nie myl też bractw nieregularnych z regularnymi. To jak mylenie Chrześcijaństwa z Judaizmem :)

A ja perspektywicznie mówię że i to i to jest religią. A przykład jest nietrafiony.
Manipulacji ciąg dalszy:
Nie próbuj znowu sterować rozmowy zawężając do tego że tak naprawdę to mój problem jest nieumiejętność odróżnienia bractw nieregularnych z regularnymi. Mówię jeszcze raz to kwestia perspektywy.

oo, EDIT jeszcze mi się przypomniało.
Jeszcze do niedawna znakomita większość oficerów i policjantów angielskich należała do Masonerii, tam jest zupełnie inne podejście do tego zakonu niż w Polsce. Dlaczego zatem utożsamiasz Masonerię z Illuminati, a nie z policją angielską? :D


A co jedno wyklucza drugie? Kwestia z czego składa się masoneria nijak się ma z tym czy masoneria jest niższym szczeblem illuminati.

Naucz się myśleć i przestań mącić. Na kolejne takie posty nie odpowiadam, raz wystarczy. :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych