Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wczoraj poznałem Boga


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
564 odpowiedzi w tym temacie

#511

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@WT

Jezus Chrystus to nie każdy.

Chcesz stwierdzić, że nie był on człowiekiem?

Wy nie rozumiecie jednej rzeczy. To nie Bóg jest oprawcą, a grzech. To on powoduje zniewolenie człowieka, jego śmierć.

Bóg stworzył grzech, Bóg stworzył nas, Bóg za to odpowiada. Jedyne, co możemy, to ograniczyć "grzeszenie".

Herezją jest sprzeciwianie się uznanej prawdzie chrześcijańskiej. Wtem interpretowanie dowolne Biblii nie jest dobre.

To jestem heretykiem i bluźniercą. Wcale nie jest mi z tym źle.

Wam tak prosto mówić, bo walniecie tylko fragmentem, z dosłowną interpretacją i już.

No interesujące, że ty tego nie robisz.

Użytkownik Torek edytował ten post 11.05.2012 - 20:12

  • 2

#512

Karringoth.
  • Postów: 195
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wy nie rozumiecie jednej rzeczy. To nie Bóg jest oprawcą, a grzech. To on powoduje zniewolenie człowieka, jego śmierć.


To nie Kim jest oprawcą, a inne poglądy ofiary, gdyby miał "właściwe" nic by mu się nie stało, to przez nie umarł!!!

Piszesz, że to przez grzech umierają, a więc pozwól, że się spytam: Wszyscy potopieni ludzie podczas wielkiego potopu byli grzesznikami? Wszyscy wrogowie Żydów podczas wyjścia z Egiptu i podbijania miast byli grzesznikami? Wszyscy mieszkańcy Sodomy i Gomory byli grzesznikami? Cała rodzina Hioba to byli grzesznicy?

Rodzina Kimów jak bardzo by się nie starała, pod względem zabitych ludzi bogu nie dorówna.

Z innej strony, a jak chociażby dzieci alkoholików grzeszą, że muszą cierpieć przez swojego rodzica/rodziców? Obiecuję, że się w to jeszcze wgłębię.


Dzieci alkoholików cierpią przez niewłaściwe zachowanie ich rodziców. Dzieci Egipcjan zostały ZABITE przez boga. Ci pierworodni synowie mogli mieć 2 dni, a mogli też 16 lat. Wyobraź sobie, że ktoś Cię zabija dlatego, że nie podobała mu się decyzja Tuska... Jeszcze raz zapytam się: Czy to jest sprawiedliwość? A może miłosierdzie?

Użytkownik Karringoth edytował ten post 11.05.2012 - 20:32

  • -1

#513

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Chcesz stwierdzić, że nie był on człowiekiem?


Gdzie tak stwierdziłem?

Bóg stworzył grzech, Bóg stworzył nas, Bóg za to odpowiada. Jedyne, co możemy, to ograniczyć "grzeszenie".


Grzech powstał ze zbuntowania się Bogu. Grzech jest sprzeciwieniem się Bogu oraz sobie - łamaniem prawa natury ludzkiej.

To jestem heretykiem i bluźniercą. Wcale nie jest mi z tym źle.


Jak szanowny kolega woli.

No interesujące, że ty tego nie robisz.


Robię? Wtedy, gdy te słowa mają sens adekwatny do sytuacji. I nikomu nie każę się tłumaczyć ich przede wszystkim.

To nie Kim jest oprawcą, a inne poglądy ofiary, gdyby miał "właściwe" nic by mu się nie stało, to przez nie umarł!!!


Doprawdy? Tylko czy, aby sprawiedliwosć Kima jest poprawna? Kim za "niepoprawne" zachowanie wysle Cię od razu na smierć, nie daje Ci wyboru. Nie jest tak z Bogiem, gdzie człowiek dostaje wskazówki jak postępować. Przykład trochę dziwny, ale dobra; to tak jak winić człowieka za to, że ostrzegł innego, aby nie dotykał ognia, bo się poparzy, ten był nierozsądny i się nie posłuchał - czyli to wina tamtego?

Dzieci alkoholików cierpią przez niewłaściwe zachowanie ich rodziców. Dzieci Egipcjan zostały ZABITE przez boga. Ci pierworodni synowie mogli mieć 2 dni, a mogli też 16 lat. Wyobraź sobie, że ktoś Cię zabija dlatego, że nie podobała mu się decyzja Tuska... Jeszcze raz zapytam się: Czy to jest sprawiedliwość? A może miłosierdzie?



Zostały zabite przez zatwardzialosć swojego faraona, jak i winę za błędy swoich przywódców ponosi społeczeństwo. Poza tym pamiętajmy, że on więził w niewoli tych wszystkich ludzi i nie miał zamiaru zaprzestać tego. Cóż działa na nas bardziej, niż smierć naszych bliskich osób? Z tym, że tutaj po chwilowej zmianie decyzji, powrócił do dawnej postaci i nic się nie nauczył.
  • -2



#514

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko czy, aby sprawiedliwosć Kima jest poprawna? Kim za "niepoprawne" zachowanie wysle Cię od razu na smierć, nie daje Ci wyboru.


Ależ daje ci wybór - albo jesteś z nim, albo giniesz, wybieraj.

Tak samo jak Bóg, jesteś z nim, albo do piekła.

Nie jest tak z Bogiem, gdzie człowiek dostaje wskazówki jak postępować.


Służ wiernie partii, a przeżyjesz. A jeśli nie przeżyjesz/spotka cię coś złego to znaczy, że jesteś jak Hiob w komunistycznym raju Kima.

to tak jak winić człowieka za to, że ostrzegł innego, aby nie dotykał ognia, bo się poparzy, ten był nierozsądny i się nie posłuchał - czyli to wina tamtego?


Normalny człowiek, nawet durniowi, który się poparzył, udzieli pomocy.
Gdybyśmy mieli do czynienia z człowiekiem o mentalności Jahwe, najpewniej kolesia by podlał jeszcze benzyną, a ranę zasypał z toną soli, bo mógł w końcu słuchać, to niech teraz cierpi.

Zostały zabite przez zatwardzialosć swojego faraona, jak i winę za błędy swoich przywódców ponosi społeczeństwo.


Pytanie, jak to świadczy o Bogu, który z założenia powinien być sprawiedliwy?

Poza tym pamiętajmy, że on więził w niewoli tych wszystkich ludzi i nie miał zamiaru zaprzestać tego.


Nie sądzisz, że to kłóci się to lekko z zapisami z księgi kapłańskiej, które dokładnie opisują jak ŻYD powinien traktować swojego niewolnika? Ja tu widzę wielki podwójny standard - sprawiedliwość Boga jest pieruńsko wybiórcza.
  • 4

#515

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzę kłótnie o Stary Testament, wypowiem się tutaj, nie jako dyskutant lecz jako gość przybyły z odległych bierności czytelniczych :P
Tak, mściwy i zazdrosny Bóg Starego Testamentu, jakże by miał on być obrazem prawdziwego Boga?
Może jest to sylwetka by nastraszyć ludzi i zdobyć władzę nad nimi? Najłatwiejsza droga do manipulacji - strach.
Po przez strach na człowieka wpływano od zawsze, więc dlaczego i sylwetka Boga miała by być łagodniejsza?
Dlaczego podważam Stary Testament? Dlaczego uważam że wydarzenia tam opisywane mogły w ogóle nie mieć miejsca?
Ano, już sam początek jest dosyć dziwny, z jakiej bajki z Adama i Ewy narodził się cały naród ludzki?
Jeśli to symbol - wniosek prosty, nie istnieli.
Resztę wydedukujecie sami :)
  • 0

#516

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Normalny człowiek, nawet durniowi, który się poparzył, udzieli pomocy.
Gdybyśmy mieli do czynienia z człowiekiem o mentalności Jahwe, najpewniej kolesia by podlał jeszcze benzyną, a ranę zasypał z toną soli, bo mógł w końcu słuchać, to niech teraz cierpi.


Już nie będę odnosił się do wczesniejszych cytatów, ogólnie powiem. Bóg owszem udziela pomocy, szkoda, że człowiek bardzo często ją odrzuca. Mi wysunął pomocną dłoń, skorzystałem i mam nadzieję, że nie jej nigdy nie odrzucę. Gdyby wszystkich tak zmuszał do tego, gdyby spełnił się ten zamysł ateistów - aby ukazał się wszystkim i wtedy byłoby wszystko proste. Otóż nie. Wtedy ta wolnosć własnie by zginęła, bo większosć ludzi wielbiłaby go ze strachu, nie z własnej woli.

Pytanie, jak to świadczy o Bogu, który z założenia powinien być sprawiedliwy?


Jak swiadczy? Raczej jak swiadczy o człowieku, który rani drugiego?

Hmm, powiem tak. Sądzę, że już tą zabawę czas skończyć. Najprawdopodobniej apologeta ze mnie nie najlepszy, ale i nie ja to zacząłem, nie miałem takiego zamiaru. Jesli ktos chce podyskutować o głównym zagadnieniu - proszę. Jesli nie to nie, może ktos kiedys się odezwie, albo będą sobie ludzie czytać, z różnych względów. Ja chcę już zabawę skończyć, jesli chcecie kontynuować te wątki niezwiązane z tematem, proszę zabierać zabawki i na własne podwórko.
  • 0



#517

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@WT

Gdzie tak stwierdziłem?

Stwierdziłeś, że nie każdy jest Jezusem, co za tym idzie nie każdy może być bogiem. Jednakże on był człowiekiem tak samo, jak my jesteśmy. Na jakiej więc podstawie wysuwasz wniosek, że każdy inny człowiek nie może być bogiem? Skoro wg katolicyzmu Chrystus mógł być, to ja i każdy inny również.

Grzech powstał ze zbuntowania się Bogu. Grzech jest sprzeciwieniem się Bogu oraz sobie -

Dobra, to skoro bunt jest grzechem, to nie powinieneś bronić np. gwałconej kobiety, bo to byłby bunt wobec gwałciciela. Zgrzeszyłbyś.
Dalej, Bóg jest wszechwiedzący, więc wiedział, że Adam i Ewa zjedzą te "jabłko", które sam wcześniej stworzył. Wiedział, że Szatan się pojawi, a nie przeszkodził mu w tym. To był bunt czy przyzwolenie? Oj, tak zaraz pewnie znowu zobaczę gadkę "On nie może ingerować w naszą wolną wolę", "My mamy wolną wolę". Jak masz coś takiego napisać, to sobie daruj.

łamaniem prawa natury ludzkiej.

Łamaniem prawa natury ludziej? Możesz to opisać dokładniej?

Robię? Wtedy, gdy te słowa mają sens adekwatny do sytuacji. I nikomu nie każę się tłumaczyć ich przede wszystkim.

Czytaj - wtedy, kiedy jest to mi wygodne.

Doprawdy? Tylko czy, aby sprawiedliwosć Kima jest poprawna? Kim za "niepoprawne" zachowanie wysle Cię od razu na smierć, nie daje Ci wyboru.

Poprawna, jak każdego innego, "superdobrego" boga.

Nie jest tak z Bogiem, gdzie człowiek dostaje wskazówki jak postępować.

Pokaż mi je.

Zostały zabite przez zatwardzialosć swojego faraona, jak i winę za błędy swoich przywódców ponosi społeczeństwo.

Nie, zostały zabite przez Boga. Oby ciebie coś takiego w życiu spotkało, to przestanieć paplać fanatyczne idotyzmy.

Poza tym pamiętajmy, że on więził w niewoli tych wszystkich ludzi i nie miał zamiaru zaprzestać tego.

A kto nie więził? Czemu akurat na faraona się uwziął?

Bóg owszem udziela pomocy, szkoda, że człowiek bardzo często ją odrzuca.

Udziela pomocy? Mało przeżyłeś w życiu chłopcze.

Gdyby wszystkich tak zmuszał do tego, gdyby spełnił się ten zamysł ateistów - aby ukazał się wszystkim i wtedy byłoby wszystko proste. Otóż nie. Wtedy ta wolnosć własnie by zginęła, bo większosć ludzi wielbiłaby go ze strachu, nie z własnej woli.

Ze strachu? Rozumiem, że uważasz, że Bóg jednak nie jest taki dobry, jak go opisują, skoro ludzie mają się go bać. Oczywiście odpowiedź wymijająca.

Hmm, powiem tak. Sądzę, że już tą zabawę czas skończyć. Najprawdopodobniej apologeta ze mnie nie najlepszy, ale i nie ja to zacząłem, nie miałem takiego zamiaru. Jesli ktos chce podyskutować o głównym zagadnieniu - proszę. Jesli nie to nie, może ktos kiedys się odezwie, albo będą sobie ludzie czytać, z różnych względów. Ja chcę już zabawę skończyć, jesli chcecie kontynuować te wątki niezwiązane z tematem, proszę zabierać zabawki i na własne podwórko.

Może wreście zauważyłeś, co ty tu nawypisywałeś.

I teraz zaprzecz, że nie jesteś fanatykiem.
  • 1

#518

Aequitas.
  • Postów: 466
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiecie co? Temat schodzi na naprawdę złą drogę, tutaj już się nie kłócicie tylko obrażacie, jeśli jest taka opcja to wysadzić ten temat żeby żadna literka nie została. A teraz serio, do obu stron. Koniec tematu? Dyskusje można prowadzić w innych tematach a tu i tak do niczego to nie zmierza.
  • 0

#519

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Aequitas

Temat schodzi na naprawdę złą drogę, tutaj już się nie kłócicie tylko obrażacie, jeśli jest taka opcja to wysadzić ten temat żeby żadna literka nie została.

Jedyny głos rozsądku w tym temacie :D. Też tak myślę, aby zrobić coś takiego.
  • 0

#520

HidesHisFace.
  • Postów: 244
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dalej, Bóg jest wszechwiedzący, więc wiedział, że Adam i Ewa zjedzą te "jabłko", które sam wcześniej stworzył. Wiedział, że Szatan się pojawi, a nie przeszkodził mu w tym. To był bunt czy przyzwolenie? Oj, tak zaraz pewnie znowu zobaczę gadkę "On nie może ingerować w naszą wolną wolę", "My mamy wolną wolę". Jak masz coś takiego napisać, to sobie daruj.


Aż chce się Epikura zacytować:
"Czy Bóg chce zapobiegać złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny.
Czy może, ale nie chce? Jest więc niemiłosierny.
Czy może i chce? Skąd zatem zło?
Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?"

Bóg owszem udziela pomocy, szkoda, że człowiek bardzo często ją odrzuca.


Powiedz to milionom głodujących dzieci w Afryce, milionom, jesli nie miliardom uciśnionych, którzy po prostu mieli pecha urodzić się w złym miejscu i złym czasie. Powiedz to ofiarom tsunami i innych klęsk żywiołowych. Gdzie jest twój miłosierny Bóg? No tak, zapomniałem - zajęty 'uzdrawianiem' ułamka % wiernych na Jasnej Górze?

Jak swiadczy? Raczej jak swiadczy o człowieku, który rani drugiego?


Czy sprawiedliwy jest BÓG karzący wszystkich dookoła ALE NIE BEZPOŚREDNIO SPRAWCĘ ZŁA? Czy sprawiedliwe byłoby, gdyby powiedzmy twoja matka została skazana za popelnione przez ciebie przestępstwo? Pomyśl.

Sądzę, że już tą zabawę czas skończyć.


Brak argumentów?

Użytkownik HidesHisFace edytował ten post 11.05.2012 - 23:22

  • 1

#521

Alembik_Vina.
  • Postów: 1030
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jezus Maria, ten temat dalej trwa? Borgia się w grobie przewraca.
  • 0

#522

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Słucham?Nie rozumiem?Bóg każe zabijać , a Ty nie masz zdania?Nie wiesz czy to dobrze czy zle , musisz pytać o zdanie animatorow?
To taką moralność wpaja Ci kościół?
Gdyby ktoś wybił Ci rodzinę , bo słyszał w głowie głos boga ,który mu to nakazał .Też byś powiedział , że nie masz zdania i pytałbyś się księdza czy masz płakać ,czy cieszyć się z tego powodu?I chcesz nas nawracać na takie myślenie?brak słów.....


Wam tak prosto mówić, bo walniecie tylko fragmentem, z dosłowną interpretacją i już. Tymczasem nie jestem teologiem, żeby znać Biblię od każdej strony, zwłaszcza, że dopiero niedawno zacząłem po nią sięgać. Osobiście nie skupiam się, aby znać całą od deski do deski, skupiam się na tym, że Bóg codziennie daje mi fragment adekwatny do sytuacji, pytań, wątpliwości i je próbuję zrozumieć z Jego pomocą.


Herezja to w tym przypadku własna interpretacja biblii?


Herezją jest sprzeciwianie się uznanej prawdzie chrześcijańskiej. Wtem interpretowanie dowolne Biblii nie jest dobre.


Czyli raz zakładasz , że zabicie pierworodnych można interpretować dosłownie , a innym razem mówisz , że wale fragment z dosłowna interpretacją.Które fragmenty można interpretować dosłownie , a które nie i jak je rozpoznać?
Mam nadzieje ,że nie decydowałeś o tym sam , bo to już się może ocierać o herezje , a przykro mi będzie jeśli przeze mnie wylądujesz w piekle.

Mam jeszcze dwa pytania :
Jak rozpoznajesz ,że to właśnie bóg pomaga Ci zrozumieć te fragmenty?
I dlaczego nie pomaga Ci zrozumieć tych ,które przytoczyłem?

W jaki sposób te dzieci zgrzeszyły?


Z innej strony, a jak chociażby dzieci alkoholików grzeszą, że muszą cierpieć przez swojego rodzica/rodziców? Obiecuję, że się w to jeszcze wgłębię.

Czyli, nie chcesz się "poprawić" tzn. uklęknąć przed bogiem, to do piachu? Czym to się różni od dyktatury w Korei Północnej, że bóg jest nazywany miłosiernym a rodzina Kimów tyranami?


Wy nie rozumiecie jednej rzeczy. To nie Bóg jest oprawcą, a grzech. To on powoduje zniewolenie człowieka, jego śmierć.



Na tej podstawie można dojść do wniosku , że nie ma znaczenia jakim ja jestem człowiekiem , bo jeśli mój np prezydent , król , faraon czy ktokolwiek nagrabi sobie u boga, to i tak kare poniosę ja , niezależnie od tego czy zawiniłem czy nie?
  • 1

#523

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brak argumentów?



Mam już dosyć przekrzykiwania się w tym temacie, gdzie żadna ze stron nigdy nie zrozumie drugiej. Nie mam zamiaru jak leviatan kłócić się z Wami do upadłego.


Jedyny głos rozsądku w tym temacie . Też tak myślę, aby zrobić coś takiego.


A bardzo proszę. Możecie jak dla mnie wywalić wszystkie posty, oprócz pierwszego; zobaczymy czy zaraz, którys znów nie rozpocznie tej samej "wojny"..

I teraz zaprzecz, że nie jesteś fanatykiem.


Nie jestem fanatykiem, i nie próbuj mi tego wmówić. Chyba, ciągle o powtarzasz z tego względu, aby wbić to w moją podswiadomosć i abym sam w to uwierzył. Dlatego, więc nie będę jak wspomniany leviatan kłócił się z Wami, aż mnie zbanują, bo raz, że trzymam poziom i nikogo nie obrażam (zaslepiony=fanatyk - jeżeli to obraza, to Ty również zasługujesz na ostrzeżenie), a dwa jak zawsze widać, że rozmowy teistów i ateistów nie mają najmniejszego sensu, bo obie strony mają inną perspektywę patrzenia na swiat, i inaczej postrzegają wszystko.
  • 2



#524

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Inaczej patrząć na świat, ale ateistyczna nauka coś próbuje z tego patrzenia się dowiedzieć. To dzieki nauce mamy wszystkie dzisiejsze wygody, bóg nic nie zrobił bo jest nieskończona moc nie pozwoliła mu na "podarowanie" nam wiedzy o elektronice i biologii, bo widocznie nie chciało mu się uczyć co tak naprawdę zrobił. Dlatego chwalenie się wiarą w boga na pomocą internetu, siedząc sobie w ciepłym domku z oświetleniem i lodówką pełną wysoko przetworzonej żywności jest conajmniej śmieszne, więc nie dziw się że ludzie trzeźwo myślący mają takie a nie inne podejście. Sam doskonale wierz, że jedyne co wiesz to wiara i oprócz własnych subiektywnych odczuć nie masz żadnego dowodu na istnienie boga, więc nie dziw się że ludzie ciebie i innych tobie podobnych traktują za obłąkanych.

Pozdrawiam
  • 0

#525

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@PaZi

więc nie dziw się że ludzie ciebie i innych tobie podobnych traktują za obłąkanych.

Nie do końca dlatego, że wierzy, ale dlatego, że wypisuje głupoty.
@WT

Mam już dosyć przekrzykiwania się w tym temacie, gdzie żadna ze stron nigdy nie zrozumie drugiej.

Nie, nie zrozumiem rzezi na faraonie ani paru innych rzeczy.

(zaslepiony=fanatyk - jeżeli to obraza, to Ty również zasługujesz na ostrzeżenie)

Ja tam mogę sobie dostać warna, 1 warn różnicy mi nie zrobi(sprawiedliwie udzielony oczywiście).
Jednak w tym momencie nikt z nas go nie dostanie.

Nie jestem fanatykiem, i nie próbuj mi tego wmówić. Chyba, ciągle o powtarzasz z tego względu, aby wbić to w moją podswiadomosć i abym sam w to uwierzył.

Nie krępuj się, pisz dalej. Zobaczę, ile jeszcze takich "rewelacji" napiszesz. Do ciebie nie może dojść po prostu, że zachowanie, które sobą prezentujesz jest zachowaniem fanatyka.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych