Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Zdjęcia wydarte światu za cene spotkania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#46

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nie są nijakie( po mojej interpretacji własnych zdjęć chyba można zgadywać iż różnimy się wrażliwością, ) i była to gra zespołowa. Kontekst jest istotny ,nic nie zasługiwało na uwagę w oderwaniu od reszty.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 21:01


#47 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

Staniq - jeśli "zablurujesz" wybrane fragmenty fotki - to nie znaczy, że będzie ona lepsza. W ten sposób ograniczasz potencjalną moc ujęcia do konkretnego obszaru, przez co niejako ograniczasz samą percepcję.

noxili - oczywiście jesteś profi gość. znasz różne myki. jak będe robił swoją stypę to Cię wynajmę , zrobisz akuratne , porządne zdjęcia.

nie wiem dlaczego nie podobają się Wam fotki Muhomorniczego, pewnie głównie dlatego, że mylicie jego ostrą otwartość z chamstwem, a polot wypowiedzi z agresją. To wina waszego wychowania (w niektórych przypadkach - jego braku). Wiecie co robią wróble z papugą, która wyrwała się z klatki....
Dobrze wiecie.... Ale to inny temat.

Sam wątek mógłby stać się ciekawym wejściem w dyskusje na temat sztuki i jej percepcji, a ogranicza się jedynie do pyskówek. Trochę szkoda.

Fotki Muhomorniczego są w moim odczuciu dobre. Bo ja szukam w fotografii momentu widzianego przez fotografującego. Stanu jego psychiki. Obraz jest bardzo sugestywny. W takim rozumowaniu - liczy się nie tyle kompozycja, użucie gry światła i cieni, kadrowanie, saturacja, bilanse i progi - liczy się klimat, wyczuwalny od razu. Od pierwszego spojrzenia.

Pretekst, który stanowił dla Muhomorniczego zachęte do publikacji swoich fotografii pozwoliłem sobie napisać:

http://www.paranorma...966#entry486966

dajcie już więc spokój nagonce i piejcie zachwyty dla rzemieślnika....

#48

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Właśnie pokazałeś różnicę "odbioru". One nie miały być lepsze tylko inne. Chciałem pokazać różnicę w ekspozycji, a co za tym idzie w percepcji.
Muhomorniczy. Te fotki dalej miały być nijakie.



#49

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówiłem o swoich które nazwałeś nijakimi. Bardzo ciekawe. Wytłumacz mi się z nijakowosci moich zdjęć? Bo wydaje mi się że widujesz na co dzień niesamowite rzeczy skoro przyrównujesz moje widoki do jakiegoś lezącego roweru w krzakach. Zazdroszczę bogatego życia. Ja tą samą drogą przesytu i obycia stałem się nie czuły na piękne zdjęcia. I kryterium że zdjęcie ma być ładne do mnie nie przemawia tak samo jak do Ciebie byle zalane kamieniołomy z łabędziem. A może pod bylejakością rozumiałeś jak wszyscy brak piękna.?

Piękna oczywiście w waszym plakatowym rozumieniu.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 22:07


#50

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 01.03.2012 - 01:59


#51

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 01.03.2012 - 02:02


#52

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Staniq zrób to aparatem, a nie fotoszopem, to będzie się czym chwalić.

#53

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aldani@

Bokeh działa właśnie w ten sposób jaki zaprezentował Staniq. Kieruje wzrok widza na odpowiednie miejsce. Imituje sposób widzenia człowieka i jest dla niego naturalniejszy. Mocne akcenty są wymagane w jakiejkolwiek sztuce, by przyciągnąć uwagę, zwrócić głowę widza na nasze dzieło. Można toczyć akademickie rozprawy o sztuce, można wyzwać od rzemiosła, można wywyższyć się swoim wysublimowanym poczuciem sztuki.

Jednak sztuka to zawsze była i będzie obrośnięta piórkami laleczka, która istnieje by ludzie się na nią patrzyli. Łaknie uwagi i karmi się cudzym czasem. Gdy ludzie przestają chcieć spędzać przy niej czasu - ginie. Można oczywiście zaprzeczać temu zamykając się w przepastnych akademickich drzwiach uczelni artystycznych. Ale nie tędy droga. Sztuka jest przyciągająca uwagę, ciekawa i niespotykana. Tutaj nie ma nic niespotykanego, nawet nie przedstawia zwyczajności w jakiś wyjątkowy sposób którego nie zauważamy na co dzień. Każdy z nas widział podobne widoczki i co ma nas w tym ruszać.

Aldani akademicka wersja rzeczywistości istnieje tylko w ramach murów różnych akademii sztuk pięknych i bohemy z nimi związanych. ;)

Brzydota musi być uzasadniona, tutaj nie widzę uzasadnienia dla kiepskiej jakości tych zdjęć. Wyglądają jak strzelone od niechcenia fotki. Może być to element jakiegoś nihilistycznego performance, ale bez ideowej otoczki są bez wyrazu.



#54

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

aldani@

Bokeh działa właśnie w ten sposób jaki zaprezentował Staniq. Kieruje wzrok widza na odpowiednie miejsce. Imituje sposób widzenia człowieka i jest dla niego naturalniejszy. Mocne akcenty są wymagane w jakiejkolwiek sztuce, by przyciągnąć uwagę, zwrócić głowę widza na nasze dzieło. Można toczyć akademickie rozprawy o sztuce, można wyzwać od rzemiosła, można wywyższyć się swoim wysublimowanym poczuciem sztuki.


Efekt zastosowany przez niego, nie jest uzyskiwany przez otwarcie przysłony na pełną dziurę. To zupełnie inny efekt. Mozna go bez problemu uzyskać przy przysłonie nawet rzędu 16, czy 22.

#55 Gość_aldani

Gość_aldani.
  • Tematów: 0

Napisano

Nigdzie nie "wyzywałem" rzemiosła, co więcej cenię dobre rzemiosło, ale też dorastałem i kształciłem się w przekonaniu, że należy je wyraźnie odróżniać od sztuki.
Oczywiście, jak na każdy aspekt działalności człowieka, istota czująca i myśląca ma nienaruszalne prawo do swojego poglądu. Twój, na temat szutki, który podkreśla jedynie jej walor estetyczny / efekciarski, ocierając się o prymitywizm ma swoje uzasadnienie u pewniej części odbiorców.
Najczęściej są to niedouczeni ignoranci, konsumenci pop-kultury albo/i kontrolowane przez media spauperyzowane całe masy państw postkolonialnych.
Wierz mi, że to samo się tyczy Twojego zdania, o konieczności uzasadnienia czegoś w sztuce.
Nie można się znać na wszystkim mylo.

#56

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Racja. Artysta nie musi się tłumaczyć z tego co robi, ale powinien przyjąć czyjeś zdanie o jego twórczości "na klatę".
ciasteczkowy@
Nawet nie będę próbował tego robić aparatem, ponieważ nie posiadam odpowiedniego zestawu obiektywów. Posiłkowałem się więc programem, tyle, że zrobiłem to tylko i wyłącznie w celach pomocniczych dyskusji, a nie jako twórczość. Nie używam PhotoShop'a, to był zupełnie inny program, a jaki, opisywałem wcześniej.
Muhomorniczy@
Sam oceniłeś swoje foty jako nijakie, więc się tego trzymam. Nie jestem znawcą fotografii, przekazuję Ci tylko swoje uwagi, nie kpię sobie z tego, jak Ty widzisz świat. Podpowiadam jedynie, co moim zdaniem powinieneś zrobić, aby widz wiedział o co Ci chodzi. Zdjęcie z łabędziem jest tego przykładem. Patrząc na nie, chciałbym widzieć więcej łabędzia, niż jego otoczenie. Natomiast dla Ciebie, ważną jest deska, która pomimo tego,że znajduje się na pierwszym planie, nie może przekrzyczeć łabędzia. Dopiero na zdjęciu z napisami deska z łabędziem są w równowadze i jedno nie dominuje nad drugim.
Piękno jest pojęciem, które każdy z nas odbiera inaczej. Ty odbierasz je w szarości i pozornym bezsensie, inni piękno zobaczą tylko w kolorach, kształtach i uporządkowaniu. Jeżeli jestes przekonany do tego co robisz, rób to dalej i nie patrz na opinie. Jeżeli zaś pytasz kogoś o zdanie na temat tego co robisz, nie oczekuj poklasku.



#57

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przedstawiłem swój punkt widzenia, a nie tak naprawdę eksponowałem fotografię . Dyskusja mogła być zostać uznaną za ciekawą. Mission complete.

#58

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak wyglądają zdjęcia bez gwiazdorstwa i próby promowania siebie poprzez oszpecające w istocie zabiegi na obrazie którego miało się zaszczyt fotografować nie odwrotnie.
------------------------------
forma wyboru:
byle jakie na chybił trafił, taka była selekcja ,


pragnę przez to wznowić wśród użytkowników radość z przeglądania zdjęć robionych przez amatorów jak ojciec matka wujek a które to zdjęcia mogą was wobec nowomodnej próby uczynienia z fotografii jednej z ramion sztuki-co jest bzdurą-w zdumienie jak dobre zdjęcia posiadacie w swoich zbiorach w stosunku do tego co oferują dzisiejsi "fachowcy",


No cóż, swoim pierwszym postem zachęcasz do oglądania, a nie do dyskusji.... więc oglądaliśmy i ocena tego co widzimy była niejako naturalna. Fotografując, zawsze będziesz przedstawiał swój punkt widzenia.



#59

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


aldani@

Bokeh działa właśnie w ten sposób jaki zaprezentował Staniq. Kieruje wzrok widza na odpowiednie miejsce. Imituje sposób widzenia człowieka i jest dla niego naturalniejszy. Mocne akcenty są wymagane w jakiejkolwiek sztuce, by przyciągnąć uwagę, zwrócić głowę widza na nasze dzieło. Można toczyć akademickie rozprawy o sztuce, można wyzwać od rzemiosła, można wywyższyć się swoim wysublimowanym poczuciem sztuki.


Efekt zastosowany przez niego, nie jest uzyskiwany przez otwarcie przysłony na pełną dziurę. To zupełnie inny efekt. Mozna go bez problemu uzyskać przy przysłonie nawet rzędu 16, czy 22.


A nawet na przysłonie f/64.
Metody otrzymania takiego selektywnego obszaru ostrości sa przynajmniej dwie.(to znaczy wymysliłem jeszce dwie ale nie sa tak eleganckie i profi)
1 Bierzemy miechowy aparat na klisze z możliwością pochylania kasety z filmem wzgledem osi obiektywu. Skręcamy kasetę by obszary majace być nieostre "wyjechały" za obszar ostrości .

Dołączona grafika

Dołączona grafika


2 bieżemy lustrzanke (analog lub cyfre) i uzywamy takiego obiektywu który jest mocowany na krótkim mieszku z gumy czy wręcz kawałku czarnej gumy.Fabryczne takie ustrojstwa znane sa jako Lens Baby. Ewentualnie uzywamy obiektywu z funkcją tilt-shift
tilt-shift na wiki

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Ustawiamy obiektyw w poprzek osi prostopadłe do matryc(kliszy)y i heyah mamy takie fotki bez komputera.

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Użytkownik noxili edytował ten post 01.03.2012 - 19:02




#60

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko jedno. Ustaliliśmy-jestem beznadziejny i niema poco zemną rozmawiać.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych