Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Zdjęcia wydarte światu za cene spotkania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Muhomorniczy, niestety głosisz autentyczność w fotografiach, a i w twoich jest jej brak. Przez złe ustawienia w twoich zdjęciach nie ma ani odrobiny z tej niedoskonałości, którą chciałeś uchwycić, a jest jedynie niedoskonałość dorobiona, która szpeci. Czym innym jest nieodpowiednio padające światło w rzeczywistych kolorach, a czym innym w ogóle jego brak na szaro-burym tle nieodpowiadającym zupełnie rzeczywistości. Z tego co widzę w tej chwili autentyczność propagujesz jako zupełny laicyzm i zdanie się na tzw. "inteligencję nabytą" (śp.Lepper)

#17

Goplana.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam odwagę stać się obiektem krytyki w imię treści które chce wyrazić ty jej nie masz anonimowy pyskaczu bo z niczym nie można cie powiązać i utożsamić. Gdyby nie moderacja trzymająca rękę na pulsie bym cie zadusił w 3 rundzie po rozpoznaniu. - to do Goplany


1.Jeśli mówisz, że z niczym nie można mnie powiązać to znaczy, że jesteś biedny i nigdy nie jadleś czekolady Goplana :mrgreen:

2.Ja się żadnych muhomorów czy innym grzybów nie boję, więc jeśli nie potrafisz przyjąć mojej dekadenckiej krytyki(która była napisana pół żartem-pół serio) to utwierdza mnie to w przekonaniu, że prawdziwej krytyki nie zniesiesz.

#18

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

trolling jak nic (miejmy nadzieje)

#19

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawda że mój słaby aparat robi mroczne zdjęcia ,przez co odwala za mnie robotę którą musiał bym wykonać na Photoshopie. Inaczej zdjęcia były by szare taką smętna codzienną męczącą szarością i nijakie do wyrzygania. Słabość aparatu robi z nich przesadnie rozmyte,wybarwione lub przygaszone, i robi to w miejscach w których trzeba! ale robi to i bardzo subtelnie.Nawet potrafi wprowadzić w to pastelowość- to inteligentny aparat. Do tego słaba jakość. Wyglądają autentycznie choć do końca nie są ale na tym polega tu sztuka żeby zarazić zdjęcie człowiekiem i jego subiektywizmem. . Nadaje sens tej codziennej nudnej szarości .Lekko dolewam do tego co już jest aby zaakcentować poetyckość pejzażu.

Natomiast z drugiej strony mamy ten kicz. Wygładzone zdjęcia specjalistów robiących z ludzi posągi. Wyrywają ich z otoczenia, robią na siłę wszytko bardziej plastycznym niż w rzeczywistości jest. Wydaje im sie ze kim są ," świat jest zamało plastyczny ale my go poprawimy-będzie śliczny"Robią portrety tak jakby każdy ich bohater reklamował właśnie pepsi .

No to wszyscy cieszymy się z tego, jaki to masz TALENT plastyczny i jak wysoce OŚWIECONY jesteś w przeciwieństwie do nas (mnie).


I powinniście . Taka niecodzienna sytuacja jak na te forum, odwrócenie ról, nie wy jesteście oświeceni, aja popełniający temat zobligowany do siedzenia z opuszczoną głową jak na skazaniu i wysłuchiwania kazań kolejnych matek ojców i ciotek nauczycieli autorytetów.



Oczywiście że sie zapoznam z twoja propozycją fot..

A co powiesz na zdjęcia robione ANALOGOWO drogi Muhomorniczy.Cylon(ie?) ? Nie chcę Cie oceniać po tak nieistotnych kompetencjach jak możliwość oceny fotografii, ale wydajesz się być za młody na to by pamiętać czasy negatywu i ciemni (czasy te, co ważniejsze wcale się nie skończyły).

mają oczywiście dusze, oddają bardziej nasze subiektywne postrzeganie świata, a cyfra jest dalsza człowiekowi w sposobie "postrzegania świata"

A osobistych wycieczek do Pana Goplany m.in. mogłeś sobie i nam darować.


przepraszam Pana Goplane oraz wszystkich za wulgarny język .


Nawet banalny motyw, jak ten z łabędziem na stawie, może zaciekawić oglądającego, jeśli fotografia jest dobrze wykonana.

Bo widzisz dla mnie ten łabędź sam się broni wraz z symbolicznym odbiciem w lustrze wody i otoczeniem, natomiast gdybyś ty się do niego dobrał prawdopodobnie wyszedł by jak primadonna albo emo.

Dobre fotki wybiera się spośród setek i kiedy już się znajdzie, masz satysfakcję i wtedy nie żal tych wszystkich mniej udanych.


Krok ku odhumanizowaniu.

Słowem nie zgadzam się z tymi metodami i filozofią fotografii. W długo letniej konsekwencji wpłynie destruktywnie na odnajdywanie sie ludzi w świecie takim jaki jest. Obrzydzi rzeczywistość. Już teraz to obserwujemy.

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 28.02.2012 - 16:14


#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Czy pozwolisz, abym lekko podretuszował Twoje jedno zdjęcie i przedstawił je oba. Chodzi mi o to, że ze zwykłej siermiężnej szarości, można wydobyć piękno, nawet jego niewielka ilość dodaje smaku i czyni to milszym dla oka.



#21

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

up@
Czy pozwolisz, abym lekko podretuszował Twoje jedno zdjęcie i przedstawił je oba. Chodzi mi o to, że ze zwykłej siermiężnej szarości, można wydobyć piękno, nawet jego niewielka ilość dodaje smaku i czyni to milszym dla oka.

ok,sam bym to zrobił gdybym miał tu ps, pierwsze zdjęcie aż się prosi pewnej obróbki, ma kilka planów a każde wymaga innego choć nie skomplikowanego podejścia .

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 00:58


#22

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak wyglądają zdjęcia bez gwiazdorstwa i próby promowania siebie poprzez oszpecające w istocie zabiegi na obrazie którego miało się zaszczyt fotografować nie odwrotnie.


Cyfrowa ciemna to nie gwiazdorstwo. To wywołanie cyfrowego negatywu (w odniesieniu do RAW-u)
Twoje uwagi byłby nawet ciekawe, ale szczerze mówiąc nie mają żadnej wartości z tego względu, że swoimi "artystycznymi dziełami" zaprezentowałeś dno i wodorosty.
Coś Tobie powiem. Wiesz dlaczego zwyczajne zdjęcia takie jak Twoje są po prostu zwyczajne? Bo się nie wyróżniają. Fotografia to pewnego rodzaju odzwierciedlenie rzeczywistości, ale też pokazanie jej w innym świetle, a nie cały czas monotonne, szarobure krzaczki, pola, budynki i nie wiadomo co jeszcze. Ty chcesz pouczać kogoś jak ma robić zdjęcia? Doszlifuj może najpierw swój warsztat, a następnie naprowadzaj innych na właściwą drogę.

Natomiast z drugiej strony mamy ten kicz. Wygładzone zdjęcia specjalistów robiących z ludzi posągi.

Wyjątkowo po części się z tym zgadzam. Niektóre zdjęcia są tak wygładzone, że niemal worek foliowy na nich się znajduje. Aczkolwiek co innego uniwersalny retusz fotograficzny cery, worków pod oczami itp. Drobne zmiany są wręcz wymagane. Modelka nie byłaby zadowolona gdybyś zrobił jej zdjęcie i wrzucił na portal foto, a na jej twarzy znajdowałyby się jakieś "tymczasowe" chrosty czy syfki ale oczywiście trzeba znać ten umiar.

forma wyboru:
byle jakie na chybił trafił, taka była selekcja ,

No to gratuluję Tobie umiejętności. To tak jak bym poszedł robić zdjęcia makro, a w rezultacie zrobiłbym sesję z modelką.

pragnę przez to wznowić wśród użytkowników radość z przeglądania zdjęć robionych przez amatorów

Sam posiadam tego typu zdjęcia.
Lubię je przeglądać.
Ale ich nie prezentuję bo to zwykłe "cyki". Dla mnie sentymentalne, a dla kogoś beznadziejne i to są fakty.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 29.02.2012 - 00:39




#23

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dno i wodorosty? Takim mianem określił byś właśnie tą swoją modelkę której to i owo należy poprawić?
Otóż dla mnie te zdjęcia są dobre i nie ukrywam iz popełnił bym wiele zabiegów które uczyniły by je atrakcyjniejszymi ,gdybym nie był w trasie i miał dostęp do ps. Ale holera te zmiany są oczywiste i jeśli masz za grosz poczucia estetyki to wiesz że zdjęcie jest dobre nawet przed obróbka i robione telefonem. Przekaz! Te zdjęcia mówią . Nie byle coca-colowe srajło banalne wyrwane z ulicy obcej polakom i przez to że murzyn to mam się czuć-oooooo-jak oglądając gozille. Albo wytatuowany mutant w flagę amerykańska. Zdjęcie jak popcorn z dodatkiem figurki mutanta.

Może poza parametrami które komentują to co widzisz jak robocowi czy terminatorowi , spojrzysz na obraz , a nie wskaźniki które palą się na czerwono i syczą-error error, bo nie tak jak ma być podług szkoły fotografii. Tak jak najpiękniejsza kobieta na świecie będzie szpetna bo źle dobierze sobie buty do sukienki....

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 01:06


#24

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jesteś zbyt arogancki, aby z Tobą polemizować na jakikolwiek temat.
Widziałeś moje modelki?-chyba nie. Twoje porównanie jest zabawne mimo wszystko i dotyczy "wiatraka lecącego w kosmosie".


Otóż dla mnie te zdjęcia są dobre...

Właśnie. Dla Ciebie one są dobre, ale czy Ty nie rozumiesz, że np dla mnie. Dla osoby, która w fotografii siedzi już sporo czasu takie zdjęcia jak Twoje są po prostu słabe, beznadziejne, nudne, niedopracowane. Czy wiesz o tym, że publikując zdjęcia automatycznie prosisz się o opinię co do zdjęć?-a więc ją dostajesz. W tych zdjęciach nie licząc światła, którego nie ma, nie ma też techniki. Kompozycja leży. Niektóre zdjęcia są tak krzywe jak by były robione po pijaku. Ty to nazywasz estetyką? No nie rozśmieszaj mnie bo za chwilę swoim śmiechem przebudzę połowę rodziny, która już śpi...
Swoją drogą, przeginasz ze swoją wypowiedzią i podpada mi to trochę pod rasizm, zwłaszcza to:

Nie byle coca-colowe srajło banalne wyrwane z ulicy obcej polakom i przez to że murzyn to mam sie czuć-oooooo-jak oglądając gozille.


Czy aby na pewno z Tobą wszystko okej? Pytam poważnie bo wparowałeś na forum ze swoją argumentacją jak rozkapryszony dzieciak.
Zmień ton wypowiedzi i wróć.

Edit: wychodzę z tej piaskownicy. Nie będę marnował czasu.

Użytkownik sebacyw edytował ten post 29.02.2012 - 01:33




#25

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy z tobą wszystko ok iż poczułeś się kapitanem na tej łajbie i zwracasz się do mnie jak do podwładnego? Zbadaj się u psychologa i wróć! odmaszerować..arogancie

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 01:11


#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę o spokój i rozmowę na poziomie, bo temat pójdzie do kosza a sprawcy zostaną surowo ukarani. :roll:

Zwłaszcza Tobie Muhomorniczy przypominam że masz dwa warny na koncie i może się to źle skończyć.



#27

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałeś moje modelki?-chyba nie. Twoje porównanie jest zabawne mimo wszystko i dotyczy "wiatraka lecącego w kosmosie".

Aczkolwiek co innego uniwersalny retusz fotograficzny cery, worków pod oczami itp. Drobne zmiany są wręcz wymagane

\

Moją modelką jest to czemu robię zdjęcie. Nie rozumiesz prostych analogii wiec ci je wyjaśnię jak przysłowiowemu Jasiowi.
Masz zdjęcie które wymaga tego i tamtego według Ciebie, masz też tą swoją modelkę która wymaga tego i tamtego według Ciebie. Wiec co chcesz od mnie pól bogu naprawiający świat? Ja stworzyłem obiekt któremu zrobiłem zdjęcie? Do mnie masz pretensje do Boga do kogo. Za każdym razem mam się czuć winnym mijając kobietę bo nie porywam jej do piwnicy w celu robienia na niej operacji plastycznych. O Mistrzu Fotografii weź mnie oświeć w czym zawiniłem,

Użytkownik Muhomorniczy.Cylon edytował ten post 29.02.2012 - 01:56


#28

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie te zdjęcia są zwykłe. Kolejne nudne zdjęcia widokowe. Szczerze? Twoja arogancja jest po prostu ciężka do zniesienia i widać to nawet na zdjęciach. Apropo upodobania sobie silikonów, komercji itd.- za przeproszeniem, ale nie wiesz kompletnie nic na temat mój ani żadnego z userów więc jakim prawem wprowadzasz tu sąd ostateczny? Oburza i zasmuca mnie fakt, że za wszelką cenę starasz się obrazić jak najwięcej ludzi i to praktycznie w każdym temacie- níeważne, czy jest twój czy nie.
Naprawdę Ci współczuję, bo musisz być niezwykle sfrustrowanym i samotnym człowiekiem.

#29

Muhomorniczy.Cylon.
  • Postów: 412
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naprawdę Ci współczuję, bo musisz być niezwykle sfrustrowanym i samotnym człowiekiem.

Twoja uwaga podchodzi pod inny punkt regulaminu niż ten który został już ci zaaplikowany, Gombrowicza również zaciekle krytykowano nazywano sfrustrowanym i samotnym człowiekiem. Jednak ja nie będę kontynuował tego nie merytorycznego tonu dyskusji .

#30

ceka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mylo, idź wklejać dalej swoje zdjęcia z serii 'siedzę na kibelku' i odpuść tutaj... Totalnie tego nie rozumie. Jaki jest sens kłócenia się z rozpieszczonym, gimnazjalnym i prawdopodobnie nie szczęśliwym oszołomem? 90% forumowiczów powie ci kolego, że zdjęcia są słabe i przypominają co najwyżej twoje miejsca schadzek na piwo. Nic konkretniejszego nie usłyszysz, więc pseudo sztukę wciskaj na naszej klasie(tam na pewno otrzymasz komentarze które będą cię satysfakcjonować). x]


I jeszcze ten pseudo artystyczny bełkot w tytule. SZCZAM.

Użytkownik ceka edytował ten post 29.02.2012 - 02:12



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych