Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odwołanie rządu Donalda Tuska


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
174 odpowiedzi w tym temacie

#46

mrsnake94.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podam wam przykład, jak dziś byłem świadkiem manipulacji.


Moja babcia, która od lat była obojętna w sprawie polityki, jednak szczerze nie znosiła PO (do PIS-u miała zdanie obojętne), dziś uległa manipulacji.
Otóż, dzisiaj Pan prezes J.Kaczyński "zbulwersował" się na Tuska i powiedział, że chce referendum ws. ACTA. Moja babcia słysząc to oraz analizując moje wcześniejsze anarchistyczne wypowiedzi powiedziała mi, że w następnych wyborach zagłosuje na PIS.


Spytałem więc:
-Babciu, czy znasz inne partie oprócz PIS i PO?


Babcia odpowiedziała wprost - Nie znam.

I tutaj moja opinia:
Pan J.Kaczyński widząc, szerzące się społeczne niezadowolenie z wszystkiego co związane z D.Tuskiem, obmyślił chytry plan utwierdzenia, nas obywateli w wierze, iż Pan prezes jest po naszej stronie.
Tak więc, wg. mnie aby coś zmieniło się w tym kraju na lepsze, trzeba uświadomić starsze pokolenia. Wiem, że z tymi najstarszymi będzie cholernie trudno (przepraszam za słownictwo), jednak musimy znaleźć sposób, jeśli tego nie zrobimy ,wiele osób ulegnie manipulacji i NIC się nie zmieni.


edit:
Dosyć chaotycznie napisane, jednak głównie chodzi o treść ;]

Użytkownik mrsnake94 edytował ten post 26.01.2012 - 17:32


#47

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja zdołałem całą rodzinę włącznie z babcią namówić na głosowanie na Korwina Mikke. Zyskał aż 4 głosy dzięki mnie.

#48

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To wciąż o jakieś kilka milionów za mało.

#49

Cinone.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To wciąż o jakieś kilka milionów za mało.


Gdyby tak każdy myślał to nikt nie głosowałby na inne partie niż PIS czy PO. Dlatego to trochę głupie podejście " nie oddam na niego głosu bo i tak nie wygra" Trzeba walczyć do końca i może akurat ! Ja osobiście też oddałem głos na Jkm i następnym razem zrobię to samo.

Użytkownik Cinone edytował ten post 26.01.2012 - 18:41


#50

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najpierw do tych wyborów trzeba by doprowadzić...
Upadek rządu nie jest jednoznaczny z nowymi wyborami. Może być powołany rząd mniejszościowy.
A i tak najpierw obecny rząd musiałby się podać do dymisji lub upaść.

Może by tak najpierw zająć się teraźniejszością...?

#51

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Po co minus? Przecież taka jest prawda. Może Tobie uda się przekonać rodzinę, bliskich, ale nie każdemu, bo "ja wiem lepiej a ty gówniarzu młody jesteś i polityki nie rozumiesz". Dopóki PiS istnieje, dopóty będzie istniało PO, patrz: "mohery" i "mniejsze zło".

#52

Arctur V..
  • Postów: 311
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ja zdołałem całą rodzinę włącznie z babcią namówić na głosowanie na Korwina Mikke. Zyskał aż 4 głosy dzięki mnie.


Tak, chwalmy się teraz wszyscy, ile kto na kogo głosów zdobył i oddał, jak bardzo tego a tego politykiera wielbi i ile to on dla narodu robi, a reszta to tylko bąki zbija.

Naprawdę myślicie, że w ten sposób naprawi się kraj? Popatrzcie - co druga osoba pisze, że pragnie zmiany, że już nie chce żyć w takiej "fałszywej, udawanej demokracji". Więc dlaczego łudzicie się, że w tych fałszywych i udawanych wyborach uda się cokolwiek zmienić? Naprawdę myślicie, że system tak głęboko wypaczony można naprawić wedle jego zasad? Musicie być bardzo naiwni.

A, i zauważyłem, że powoli swojego złotego idola stawiają wyznawcy tej nowej religii, co idzie tak: "Hare Korwin, Hare Mikke - Mikke Hare!"

#53

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Może leninizm wprowadźmy, wtedy to paaanie, dom z basenem dla każdego.

#54

ChemicalStimulants.
  • Postów: 160
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może leninizm wprowadźmy, wtedy to paaanie, dom z basenem dla każdego.



No i wolność 100% :D Wtedy na pewno nie byłoby cenzury internetu.

Szkoda że Lenin nie żyje. Nadawałby się na premiera PL :D


PS. Zanim mnie ktoś zminusuje to była ironia..

#55 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Odwołanie rządu Donalda Tuska


Śmiechu warte.
Jak się sam nie odwoła to będzie tak długo grał jak orkiestra Owsiaka.

#56

reformator.
  • Postów: 307
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po co minus? Przecież taka jest prawda. Może Tobie uda się przekonać rodzinę, bliskich, ale nie każdemu, bo "ja wiem lepiej a ty gówniarzu młody jesteś i polityki nie rozumiesz". Dopóki PiS istnieje, dopóty będzie istniało PO, patrz: "mohery" i "mniejsze zło".


To nie ja dałem Ci minusa. Oczywiście że całego świata się nie przekona ale trzeba właśnie tak małymi kroczkami. Bo z takim podejście to wgl nie powinno się startować do wyborów. Tusk kiedyś też miał minimalne poparcie a teraz proszę rządzi całkowicie tym krajem bo przekonał ludzi.


Naprawdę myślicie, że w ten sposób naprawi się kraj? Popatrzcie - co druga osoba pisze, że pragnie zmiany, że już nie chce żyć w takiej "fałszywej, udawanej demokracji". Więc dlaczego łudzicie się, że w tych fałszywych i udawanych wyborach uda się cokolwiek zmienić? Naprawdę myślicie, że system tak głęboko wypaczony można naprawić wedle jego zasad? Musicie być bardzo naiwni.


Więc proszę bardzo zaproponuj coś. Ja mam czyste sumienie bo zgodnie z nim głosowałem. Na swoją opcję polityczną. Ta mi się nie podoba i na nią nie głosowałem więc narzekam.

#57 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Byłbym ostrożny z tego typu opiniami.
Zanosi się na większą burzę. Jeżeli Anonimowi faktycznie wygrzebali jakieś kompromitujące dokumenty i zdecydują się je opublikować, to może być jeszcze różnie.


Może Tusk nie jest geniuszem Kaszub, ale na pewno PR.
Potrafi dosłownie wszystko zamienić dla siebie na korzyść.
Jak Jezus zamieniał wodę w wino to on krytyczne uwagi kierowane w jego stronę potrafi w sposób iście ekwilibrystyczny zamienić, przekuć w sukces.
W tym naprawdę jest genialny i stąd moja konstatacja.
Niestety, ale jeszcze pomagają mu w tym wszystkim media które wieńczą dzieło jego wysokiej (nawet teraz) pozycji.
Paradowska właśnie o tym pisała, że po co ten lament na temat PO skoro słupki ani drgną.
Mogą sobie Anonimowowi publikować co chcą a i tak nic z tego nie wyniknie bo chociażby afera hazardowa to wykazała.
Po takim czymś każdy rząd by się zawalił z hukiem a oni wyszli z tarczą i z lekkimi zadrapaniami.

Użytkownik osiris edytował ten post 27.01.2012 - 09:24


#58

AGuila.
  • Postów: 91
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

osiris z tym pijarem Tuska to dobrze piszesz. Już dzisiaj widać jak próbuje to naprawić. Wystarczy spojrzeć na tytuły np.:

"Tusk łajał mnie i ministra Zdrojewskiego"


źródło

Oto w jaki sposób próbuje ratować sytuację. To nie on nie jest winny tylko jego mało rozgarnięci ministrowie. Jestem gotów do dymisji jak to zauważa Boni. Ma nadzieję, że teraz uwaga zostanie skierowana na przeprosiny, a nie na same ACTA. Tusk będzie się kierował na szefa, który chce zapanować nad sytuacją i to nie z jego winy powstało to zamieszanie, tylko z nie udolności ministrów. A jeszcze tydzień temu na stronach rządowych pisało, że ACTA to wielki sukces polskiej prezydencji.

Przemo ja bym po pierwsze postulował aby nikt kto ma jakikolwiek powiązania z dawną władzą, nie miał prawa decydować o Polsce. Za dużo tam powiązań z UB, SB, WSI itd. To muszą być całkiem nowi i młodzi ludzie, nawet nie mogą mieć powiązań rodzinnych z dawną władzą. No i przede wszystkim muszą mieć jakąkolwiek moralność bo od tego się zaczyna. Jak to powiedział mój kolega, mogą i mną rządzić i Marsjanie byle by nie kradli.

#59

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Uchowaliśmy sobie to musimy sobie z nimi poradzić.
W sumie macie racje że są "niezniszczalni", ale tu trzeba nie strajkować tylko już okupować państwo przez jego obywateli, trzeba wziąć co nasze wyjść na ulice i wyeliminować rząd przy tym głosząc hasła i poparcie dla jednej osoby(partii), bo jak tego nie będzie to i tak po obaleniu głupi ludzie zagłosują na PO albo PiS ( i mówiąc że PO to mniejsze zło jest się w błędzie obie te opcje mogą doprowadzić nas do zguby prędzej czy później)
-wybrać kogoś kto nas poprowadzi
-obalić rząd ostatecznie i definitywnie
-podczas kolejnych wyborów postulować o to by nadzór nad głosami itp. miały losowe osoby(nie związane z polityką wybrane godzinę-dwie przed samymi wyborami, by nie doszło do manipulacji przez skorumpowane osoby)
-zacząć proces uzdrawiania:
choć by wymagała sporych zmian w konstytucji czy uznania bankructwa i niewypłacalności(coś na wzór Islandii)


A tak poza, my tu sobie tylko wymyślamy, znając nas(polaków) to i tak z tego nic nie wyjdzie.

PS. Tak nawiasem mówiąc zauważył ktoś że do polaków pasuje muzułmanizm? było gdzieś coś na styl brat przeciw bratu, rodzina przeciw rodzinie i tak w górę. Idealnie pasuje do naszego społeczeństwa. Niestety

Użytkownik LocoGreen edytował ten post 27.01.2012 - 10:26


#60 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

mogą i mną rządzić i Marsjanie byle by nie kradli.


Ale oni będą podpierniczać talerze, bo w końcu na nich latają. ;-)

A tak na serio.
Jest to chyba pierwszy rząd po 1989 roku który zabetonowuje ustalenia Magdelenkowe i okrągłostołowe.
Taki układ ruszyć to trzeba bomby atomowej albo znów jakiejś zagrywki podobnej z 1989 roku o rzekomym przejęciu władzy przez dobrych od złych.
W tym służby są szpecami.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych