Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim Dzong Il nie żyje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#31

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Korea Północna musi być samowystarczalna ponieważ ma nałożone embarga. Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Oczywiście to iż w nocy tam się nie świecą wszędzie światła znaczy iż panuje tam terror, głód i łagry? Nie bądź śmieszna.
  • -3

#32

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc co się dzieje tak na prawdę w KRLD? Skąd brać prawdziwe informacje? Czemu granice są zamknięte na skobel?
  • 0



#33

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Celem krajów socjalistycznych jest zbudowanie socjalizmu i warunków przejścia do komunizmu, ale żeby to osiągnąć konieczne jest przetrwanie we wrogim otoczeniu imperialistycznym, które wszelkimi siłami stara się obalić socjalizm. Dziwi Cię to iż połowa kraju w Armii i granice pozamykane?

Tu masz troche informacji o Koreii

(1) Gospodarka

Socjalistyczna gospodarka planowa z nieznacznymi elementami gospodarki drobnotowarowej. W wyniku klęsk naturalnych pojawił się problem z wyżywieniem, więc dopuszczono do rozwinięcia się drobnego handlu importowaną żywnością w celu złagodzenia skutków głodu (jamnadang). Pozostały handel zagraniczny ograniczony surowymi zewnętrznymi restrykcjami.

Obszar uspołeczniony gospodarki obejmuje darmową dystrybucję racji żywnościowych, mieszkań, ochrony zdrowia i szkolnictwa. Oznacza to że powyższe dobra i usługi są dystrybuowane według zasad komunistycznych.

System podatkowy został zniesiony w 1.04.1974. Rozwój gospodarczy jest stały i utrzymuje się na poziomie 1-3% rocznie od 2000.

Struktura przemysłowa składa się z 43% przemysłu, 33% usług i 23% rolnictwa.

Korea Płn jest dziesiątym w świecie producentem świeżych owoców (FAO), 19 w świecie w produkcji jabłek.

(2) Szkolnictwo

Szkolnictwo w Korei Płn. jest bezpłatne i obowiązkowe. Obejmuje rok przedszkola, cztery lata szkoły podstawowej i sześć lat szkoły średniej. W zależności od uzdolnień, po ukończeniu szkoły podstawowej dzieci trafiają albo do ogólnej szkoły średniej bądź też do wyspecjalizowanej. Młodzież kończy szkołę średnią mając 16 lat. Szkolnictwo wyższe jest również bezpłatne lecz nieobowiązkowe. Składa się z dwóch systemów: akademickiego, obejmującego uniwersytety, wyższe szkoły zawodowe i techniczne oraz systemu przy-uniwersyteckich szkół wyższych dla studentów chcących kontynuować naukę po stopniu magistra. Dwa największe uniwersytety to Uniwersytet im. Kim il-Sunga oraz Uniwersytet Naukowo-Technologiczny w Fenianie.

Korea Płn. jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów świata odnośnie likwidacji analfabetyzmu i wykształcenia ludzi (99%).

(3) Ochrona zdrowia

Jest w 100% bezpłatna. Od 1950 roku zwiększano nacisk na ochronę zdrowia, co zaowocowało zwiększeniem liczby szpitali z 285 w 1950 r do 2401 w 1986. Liczba państwowych klinik wzrosła w tym samym czasie z 1020 do 5644. W tym okresie zbudowano także szpitale i kliniki przyzakładowe, w dużych fabrykach i kopalniach. W latach 90 na skutek kryzysu spowodowanego nieurodzajem i suszą, problemami gospodarczymi i niedoborem żywności i energii poziom ochrony zdrowia uległ pogorszeniu. Wiele szpitali i klinik państwowych znalazło się w trudnej sytuacji: brakuje głównie lekarstw i sprzętu.

Prawie 100% ludzi ma stały dostęp do bieżącej wody oraz do kanalizacji. Chociaż woda ta nie we wszystkich obszarach nadaje się do picia bez przegotowania. Średnia długość życia wynosi 72.2 lata (2008)."


Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 20.12.2011 - 00:37

  • -4

#34

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście to iż w nocy tam się nie świecą wszędzie światła znaczy iż panuje tam terror, głód i łagry?


Świadczy o tym, że piszczy tam bieda z nędzą. Choć muszę powiedzieć, że zazdroszczę im widoku nocnego nieba... Jakbym był następcą Kima, to miałbym pomysł jak zasilić budżet - pomyślcie... największy na świecie rezerwat ciemności...

Ok, wystarczy tej szydery :D Tak na poważnie, to tak - opinię o Korei czerpię m.in. z mediów, które wymieniłeś i wiesz co ? Nie widzę ani jednego powodu, dla którego miałaby to być propaganda. Nikt nie planuje inwazji na KRLD (gdyby tak było, to powinno nastąpić to dawno temu, gdy pojawiły się pierwsze pogłoski o pracy nad atomówkami. Tzw atak prewencyjny). Wojna z Koreą się nie opłaca. Ani tam cennych surowców, a połączenie obu Korei pod szyldem tej z południa, spowoduje zrobienie z jednego bogatego, zaawansowanego technologicznie kraju, innego który się po prostu nie wypłaci, żeby stworzyć północy jako takie warunki do życia. Między północą, a południem jest przepaść.

Po prostu wymień mi jeden powód dla którego jesteśmy okłamywani i czemu w podobny sposób nie ma nagonki na Chiny, czy Rosję.
  • 0



#35

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oj kolego Niecodzienny- I think we have troll in here. W każdym nowym temacie starasz się wzbudzić kłótnię przez co ludzie zamiast skomentować temat komentują Ciebie. Proszę wszystkie rozsądne osoby, żeby nie zawracały sobie głowy prowokacjami Niecodziennego. To już przestało być zabawne.
Tłum w Korei zareagował tak samo jak kiedyś tłum w Rosji. Jak dla mnie komunizm jest czymś niezwykle fascynującym w aspekcie psychologii tłumu. Nie ma innego bardziej nastawionego na propagandę i złudnego poczucia wspólnoty ustroju. Paradoks polega na tym, że ludzie wiedząc, na czym polega "zabawa" mimo wszystko żyją tą bezmyślną papką o niezwykłości swojego kraju nad innymi. Myślę, że gdybyście przez całe życie byli karmieni propagandą i wzniosłymi mowami to nawet nie postrzegalibyście cenzury czy różnych innych wad jako ograniczające. Byłoby to dla Was normalne, bo nie znalibyście innego życia. Tak jak żegnano ojczulka Stalina tak z żalem rozstano się z Kimem.
  • 0

#36

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

@UP
Nie. Ja nie staram się wzbudzić kłótni tylko was uświadomić. Jednak nie wiem czy jest to możliwe bo u was to pewnie jest tak, że nawet jakbyście tam pojechali i ktoś wam palcem pokazywał to w domu mówilibyście coś innego. Możesz sądzić, że trolluje proszę bardzo. Napisałem dlaczego uważam że Korea Północna nie jest taka za jaką uważają ją media, teraz czekam aż udowodnicie mi te wasze wszystkie historyjki na jej temat, ponieważ mam już dość tej nagonki na ustrój socjalistyczny i komunistyczny.
  • 0

#37

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cóż jeśli ten ich ustrój jest taki piękny, to czemu nie wpuszczają do siebie dziennikarzy, żeby to sfilmowali ? Kim miałby przecież darmową propagandę - owieczki z Europy i Ameryki przekonałyby się w końcu jacy są stratni nie mając takiego ustroju i rzecz jasna wodza.

A może jednak tak wygląda prawdziwy obraz:


Skoro tak, to macie jakiś filmik z Korei przedstawiający prawdziwą sytuację ? No bo nie wierzę, że monopol na prawdę ma tylko jedna strona. Musiał się znaleźć ktoś mający odmienną opinię (a jak widać tacy są), który utrwaliłby na taśmie, że nie jest tak tam źle, jak to w mediach mówią. Zawsze jest tak, że odmienne wersje od oficjalnych, choć nie są promowane, to jednak można do nich dotrzeć - leżą tam sobie na youtubie i czekają. I choć są niepopularne to jednak są. Nawet to, że rządzą nami jaszczury - i nikt nie kasuje takich filmików. No więc taki materiał też musi być. Jeśli znacie, to poproszę. Byle nie produkcji KRLD :)

Użytkownik pokerek edytował ten post 20.12.2011 - 12:50
Posty połączone. Proszę o stosowanie opcji "Edytuj".

  • 0



#38

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

warto poczytac tego czlowieka ktory ich odwiedzil z tamtego tematu co wkleilem np :

"jakie auto - wszytskie auta w koreii północnej należą do państwa nie ma
prywatnych aut - oczywiście kilka osób ma auta które wykorzystują do celów
prywatnych i tak np. takie auto ma Kim Dzon Il - taką odpowiedź uzyskałem
co do poruszania sie samodzielnie po koreii północnej - bez przewodnika
opiekuna jest niedopuszczalne - nawet ludzie którzy cieszą sie jako takim
zaufaniem państwa maja przydzielonych opiekunów "
  • 0

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dryndryn@

Jasne że stosunkowo łatwo się tam dostać. Reżim chętnie przyjmie dolary. Jednak wycieczki odbywają się w rejonach "pokazowych", nikt nie może wyjść bez opieki miejscowych i nie pójdzie tam gdzie chce.
  • 0



#40

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

No to oceńmy filmik:

"Nieustannie wypatrują szpiegów z północy" - Narrator delikatnie wmawia widzowi iż Korea wysyła szpiegów.

"Posiada bomby atomowe które może użyć, lub sprzedać terrorystom" - Również MOŻE je przerobić na cukierki lub widelce. Znów delikatna sugestia dla widza że Korea jest zagrożeniem.

02:07 Wystarczy porównać z twoim zdjęciem i już widać że światła miast Północno Koreańskich są wymazane co ma sugerować widzowi iż tam nie ma elektryczności i kraj jest zacofany co oczywiście jest kłamstwem.

"W Korei Północnej Kin Dzong Il jest uważany za syna Bożego" Autor zapomniał dodać że 90-95% kraju nie wyznaje żadnej religii nawet "Koninizmu" jak sam sugeruje

"Nie ma internetu" - Kolejna głupota, internet jest tylko wewnętrzny. To znaczy że taki który istnieje tylko na terenie Korei Północnej.


"Telefony komórkowe są zakazane" - Zapomniał dodać że tylko dla zwiedzających którzy mogą być potencjalnymi szpiegami

"Wielu koreańczyków nie wie nawet że ludzie wylądowali na księżycu" - Kolejna głupota, skąd autor tego filmu wie o czym uczą w Koreańskich szkołach skoro to jest tajne? Odpowiedz jest jedna NIE WIE, ale cśś :]


Jeżeli chodzi o tych uciekinierów to są ludzie podstawieni za pewne z Korei Południowej gdyż to jeden naród a dwa kraje. Przy kłamstwach które podałem wyżej jestem pewny iż te osoby wcale nie uciekły z Korei Północnej ani nie wiedzą co tam się dzieje. Do tego to mechaniczne mówienie z pamięci..



3:23 No na prawdę okropny widok ludzi pracujących. Dla mnie to jest piękny widok gdy tylu ludzi pracuję, dla porównania możesz spojrzeć na budowę polskich dróg gdzie jeden stoi, drugi leży a trzeci udaje że pracuję.

"Tutaj wiele osób ślepnie gdyż brakuje podstawowej opieki medycznej" - Podałem wyżej dane oficjalne z wikipedii iż medycyna nie jest tam na niskim poziomie.

"Odsetek ludzi niewidomych jest jednym z najwyższych na świecie" - Chciałbym widzieć tę statystyki.

7:19 - To na pewno jest ukryta kamera? Czy może oni legalnie mogą nagrywać i tylko wymyślili że nie mogą?

"Zezwalają na filmowanie w budynku" - Czyli jednak wcześniejsze pieprzenie, że filmowanie całkowicie zakazane było tylko wymysłem?

"Ekipa naprawdę chce zobaczyć jak się żyje tutaj ale Kin Dzong Il wszystko kontroluję" - Kontroluje wszystko to znaczy że wie jak obchodzić się z szpiegami, w końcu oni sami przyznali że będą szpiegować.


Mam oglądnąć drugą część czy może oszczędzisz sobie umieszczanie tutaj tych żałosnych filmików? :]


Tutaj masz filmik ze stajni Korei Północnej, masz moje słowo że wszystko co w nim usłyszysz jest prawdą.

Użytkownik Niecodzienny edytował ten post 20.12.2011 - 01:44

  • -3

#41

Jozue.
  • Postów: 63
  • Tematów: 0
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Smutna wiadomość. Odszedł jeden z największych wizjonerów współczesnych czasów. Łączę się z narodem koreańskim w żałobie i przesyłam szczere kondolencje. To przygnębiające, że nie ma już wśród nas tego wspaniałego przywódcy. Był jednym z ostatnich gwarantów równowagi w światowym systemie kapitalistyczno - militarnej ekspansji. Miejmy nadzieję, że jego syn będzie kontynuował twardą linię polityczną wobec działań zachodnich terrorystów.
  • 0

#42

dryndryn.
  • Postów: 193
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tutaj masz filmik ze stajni Korei Północnej, masz moje słowo że wszystko co w nim usłyszysz jest prawdą.



powiedz nam mistrzu skad ty czerpiesz wiedze o tym kraju??
  • 0

#43

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ach ci amerykanie i ich słynna na cały świat zdolność przewidywania przyszłości.

Ledwie tydzień temu Pentagon przeprowadzał symulację wojenną na której scenariusz wybrano...kolaps Korei Północnej spowodowany smiercią lidera i zmianą reżimu w kraju.

Kim Jong-il Dead: Pentagon Mulls Worst-Case Scenario

While the Pentagon is always planning for contingencies, it was particularly prescient in its choice of war games the week before North Korean dictator Kim Jong-il's death.

As one of its three possible doomsday scenarios, the U.S. Army selected “The collapse of North Korea” at its Unified Quest exercises.

In the scenario, North Korea's collapse comes about because of regime change in the isolated nation.


Kolejny do mojej listy całkowicie przypadkowych przypadków xD
  • 1

#44

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Miłosz

Najważniejszym problemem są odmienne systemy w obu państwach, jeden jest komunistyczny (republika socjalistyczna wg. konstytucji), drugi demokratyczny (republika), także w obecnym układzie, zjednoczenie, czy znaczne poprawienie stosunków, jest wręcz niemożliwe.


To nie jest wcale największy problem. Rzeczą dla której praktycznie całemu światu nie opłaca się jednoczyć obu państw jest gospodarka. PKB Korei Północnej jest 15x (!) mniejsze niż Południowej. Co więcej w porównaniu do swojego rozwiniętego sąsiada Północ znajduje się jeszcze w erze kamienia łupanego - tacy ludzie są zupełnie nie potrzebni (z racji swojego wykształcenia) w prężnie rozwijającej się gospodarce. Na dobrą sprawę, dla świata najlepszym rozwiązaniem była by po prostu zagłada Północy - ewentualnie przewrót na większą skalę, który praktycznie nie ma szans na powodzenie. Z racji ciągłego niedożywienia, społeczeństwo nie jest tylko upośledzone fizycznie ale i psychicznie (mówię o kolejnych pokoleniach).

Wyjątkowo tragiczna sytuacja. Każdy przejaw czerwonego odchyłu powinien być "nagradzany" dożywotnią wycieczką do Korei. Komunizm (czy tam socjalizm, jedna cholera tylko symptomy choroby lekko osłabły) to najbardzie zbrodniczy system jaki kiedykolwiek wymyślono - tak jak i w teori tak i w praktyce.

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 20.12.2011 - 10:56

  • 1



#45 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano


Tutaj masz filmik ze stajni Korei Północnej, masz moje słowo że wszystko co w nim usłyszysz jest prawdą.



powiedz nam mistrzu skad ty czerpiesz wiedze o tym kraju??


Jak to skąd? Z magicznego miejsca, gdzie każdy może poznać (własną) najprawdziwszą i jedyną prawdę na temat wszystkiego. Z internetu :D A dokładniej z youtube, gdzie każdy może wrzucić co chce, i z prawdą nie musi to mieć nic wspólnego. Chyba, że Pan Niecodzienny sam to nagrał, i był na miejscu, w takim razie zwracam honor. :P



  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych