Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palikot odda sejmową pensję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#46

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy jeśli palikot zapowiadał ten gest od bardzo dawna, kiedy już nie był posłem to czy to wciąż jest PR? Jeśli to taki dobry PR to czemu inni politycy tego nie robią? Co bardziej podchodzi pod PR: spotkania z ludźmi i zbywanie ich obietnicami, czy doraźna pomoc w postaci przekazania swojej diety?

No i przede wszystkim: przestańcie chrzanić o PR i fałszywych intencjach, kiedy wszyscy marudzicie, że politycy to darmozjady i za nic biorą kasę. Wreszcie jeden się pojawił, który nie tylko sam oddał swoją dietę na cele dobroczynne, to jeszcze chce aby wszyscy tak zrobili. Tak źle i tak nie dobrze. To jest właśnie obraz społeczeństwa, w którym mnóstwo jest ludzinie potrafiących nawet kulturalnie podziękować. Każdy gest odczytują za wrogi oni po prostu mają chore gardło.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 30.10.2011 - 14:39

  • 0

#47

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale ludzie, jakie fundacje. Palikot po prostu postanowił płacić swojemu oficjalnemu doradcy - Ikonowiczowi. Naprawdę się kompromitujecie omijając ten fakt i klepiąc formułkę o "fundacjach" i powtarzając "tak źle tak niedobrze". Nawet na wikipedii można o tym przeczytać. Info na wyciągnięcie ręki. To tak jakby Kaczyński uroczyście ogłosił, że przekazuje pieniądze Rydzykowi - ciekawe, co byście wtedy pisali he he.

W każdym razie to bezpośredni dowód na sukces ich PR - zapłacił swojemu doradcy, a lud odczytał "Palikot wspiera fundacje":)

Jeśli to taki dobry PR to czemu inni politycy tego nie robią?

:)
To proste. Inni nie mają kilkuset milionów PLN.

@Xellos
Chyba nie zrozumiałeś postu kolegi...
  • 0



#48

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A no tak zapomniałem, że w "[...]kracji" nie liczy sie mądrość, tylko głupota i to w jaki sposób zarazisz tą głupotą innych.
Pozdrawiam  Edycja: Kurczak

Dołączona grafika
  • -1

#49

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba nie zrozumiałeś postu kolegi...


Odniosłem się tylko do części wyliczeń sugerującej, że małe kluby NIC nie mogą.

Mam komentować resztę ? Proszę bardzo.

Komentuje. Uważam, że trzeba być niezłym kmiotem by osobę, która rezygnuje ze swojej pensji posła i oddaje ją na cele społeczne nazywać cytuje "Paligniotem".

Rozumiem, że takie działanie osoby publicznej, zasługuje na obrażanie i chamskie przekształcanie jej nazwiska. Ok, Twoja sprawa, Twoi koledzy, w moim świecie takie zachowanie zasługuje na potępienie.

Przykładowo, nie jestem fanem Kaczyńskiego, kompletnie mi on obcy a wręcz przeciwny biegun ale nie szydzę z jego nazwiska. Przeinaczanie nazwisk to zwykłe prostackie zachowanie.
  • 2

#50

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale ludzie, jakie fundacje. Palikot po prostu postanowił płacić swojemu oficjalnemu doradcy - Ikonowiczowi.

Poczekajmy, zobaczymy jak ta kancelaria społeczna będzie funkcjonować i czy pieniądze będą szły na prawdę do społeczeństwa czy do kieszeni Ikonowicza.
Co z tego, że powierzył swojemu doradcy te pieniądze? Ufa mu, ma z nim kontakt i może go kontrolować, też bym tak zrobił.

To tak jakby Kaczyński uroczyście ogłosił, że przekazuje pieniądze Rydzykowi - ciekawe, co byście wtedy pisali he he.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej vs Rydzykowe Imperium... dobre porównanie :) hue hue

Przestańcie w końcu narzekać, jeszcze nic się nie wydarzyło a wy już wymyślacie Bóg wie co... dla mnie może i przekazywać te swoje pensje na jeansy dla TIRówek albo na hodowle muchomorów sromotnikowych, ważne że ludzie którzy je dostaną na pewno się ucieszą. Nawet jeżeli niewielki % trafi poprzez kancelarie do społeczeństwa, nawet te 10% z pensji to kilka par butów, kilka obiadów albo stypendium dla ucznia.

Może i populizm, może i chwyt marketingowy ale lepsza taka zagrywka na której ktoś skorzysta niż działania pasibrzucha z SLD czy kłamcy z PO dający tylko nadzieję.

Pozdrawiam wszystkich którym nigdy nic nie pasuje ;]



PS

Komentuje. Uważam, że trzeba być niezłym kmiotem by osobę, która rezygnuje ze swojej pensji posła i oddaje ją na cele społeczne nazywać cytuje "Paligniotem".

PLUSIK :D

Użytkownik Musk edytował ten post 30.10.2011 - 15:27

  • 2

#51

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla tych co nie rozumieją:

2 pensję rocznie dostaną pieski z fundacji Braci Mniejszych
10 pensji to zapłata dla Ikonowicza. Mógł wydać pieniądze Partii Ruch Społeczny Palikota - Przecież ta partia jest teraz finansowana przez Państwo czyli z waszych podatków. Idąc dalej tym tropem to Palikot obiadki będzie teraz jadł na koszt partii czyli z waszych podatków bo każda firma i partia ma odpowiedni budżet na cele reprezentacyjne. Dodatkowo Podsumowując to co bardzo mądrze powiedział Yawgmoth Partia Ruch Palikota nie musi oficjalnie zatrudniać Ikonowicza. Wystarczy, że przekaże mu podobne środki z innego budżetu - czyli z Diety Palikota na działalność Ikonowicza.

Ci sami ludzie tylko inne podmioty. W świecie dużych pieniędzy takie tricki się stosuje ukrywając pochodzenie kapitału do wrogiego przejmowania akcji przeciwników biznesowych.

PaZi - W demokracji liczy się mądrość. Przypomnę, że to Grecy wynalazcy demokracji czcili mądrość nade wszystko. To dzięki mądrości Palikota teraz się wszyscy tak wielu podnieca tym, że przekazał dietę na cele społeczne (Defakto tylko jej mała część - tą na pieski)

Xellos - Piszesz o rzeczach, o których najwyraźniej masz małe pojęcie. W Twoich oczach 100% diety Palikota pójdzie do potrzebujących. W rzeczywistości tylko około 15% tych środków pójdzie na biedne pieski. Reszta tak jak wyżej opisałem - będzie zapłatą za usługi Ikonowicza. Jego Kancelaria nie ma nic wspólnego z fundacjami. Jest Zwykłą kancelarią i pobiera procent za swoje usługi od wygranych spraw, a ostatnio zaatakowała fundację Terlikowskiej, która jest prawdziwą fundacją. Dlaczego nie pomoże tej fundacji tylko ją atakuje???

Musk - Ta kancelaria ma stronę internetową. Ikonowicz nie jest osobą anonimową, zresztą Palikot też nie. Nie trzeba czekać i patrzeć. Wystarczy przeanalizować co zrobił do tej pory i czym się zajmuje jego kancelaria (Strona internetowa tej kancelarii przypomina tematyką stronę Korwina - Tylko różnica jest taka, że Korwin jest Liberałem, a stronę i blog prowadzi jako aktywista polityczny natomiast kancelaria Sprawiedliwości Społecznej jest niby fundacją, a strona wygląda jak blog polityczny - z tą ogromną różnicą wobec Korwina że Ikonowicz jest zapartym Lewicowcem.

dżekson - Nie każdy poseł jest multimilionerem. Fakt 221 milionów na fundacje to dużo tylko z czego wtedy żyli by posłowie? Mam lepszy pomysł niż Twój - Gdyby tak wszyscy Polacy zrezygnowali z pensji przyjmując że Każdy polak średnio zarabia 2500 pln a jest nas 33 miliony to mamy prosty rachunek - 825 Miliardów to więcej 10 letni niż budżet Polski. Razem możemy więcej. Więc przykładem Palikota każdy powinien zrezygnować z zapłaty za swoją pracę na rzecz fundacji - Co wtedy mamy? KOMUNIZM.

-------------------------------------------------------
Palikot to typowy przykład jak terroru mniejszości. Partia która liczy sobie 10% poparcia chce narzucić swoje zdanie reszcie społeczeństwa, które ma skrajnie zdanie odmienne w kategoriach które wymienił niegoslav.

- legalizacji związków Homoseksualnych i adopcji przez nich dzieci - Ludzie tolerują i akceptują homoseksualistów ale nie zgodzą się aby adoptowali dzieci - pewnie zgodzą się aby związki homoseksualne były prawnie zalegalizowane.
- legalizacji marychy - Trawa to narkotyk i zdecydowana większość jest przeciw legalizacji.
- dofinansowań dla zmian płci - To już jest śmieszne. To nie jest choroba tylko fanaberia. Na pewno nie będę płacił za te operacje. Jak ktoś chce zmienić sobie płeć to niech bierze kredyt zamiast na samochód to na operacje i zmienia sobie płeć.
- aborcji dla każdego. - W sumie tak jak połowa społeczeństwa jestem za aborcją. Może im się uda - nie wywlekałbym tego tutaj
- Ściągnięcie krzyża z sali sejmowej - Pokażcie mi mądrego, który ten krzyż ściągnie? Osobiście mam gdzieś czy w urzędzie jest krzyż czy nie bo jestem za Państwem świeckim i w takim żyję bo Polska wbrew temu co mówi Palikot jest państwem świeckim. To że krzyż jest w sejmie to raczej pomnik zasług kościoła w walce o niepodległość Polski bo przez te wszystkie lata zaborów potem okupacji Hitlerowskiej a na końcu bratniej pomocy sowieckiej to właśnie Kościół stał na straży Polskości i był głównym bastionem oporu narodu Polskiego wobec okupantów. Ten krzyż niech tam wisi i przypomina tym Posłom, że kiedy orzeł nie ma korony to ma wiarę bo zasłużył sobie na to.
  • 1

#52

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odniosłem się tylko do części wyliczeń sugerującej, że małe kluby NIC nie mogą.

Well, uważam, że analiza niegoslava jest słuszna - również sądzę, że Palikot nie zdziała wiele (a prawdopodobnie nic) za tej kadencji. Twój post w ogóle do tego nie nawiązał. Ot jakaś próba dowiedzenia, że skoro PO i PiS wyrosło, to i RPP wyrośnie. Nie ma takiej reguły, nie wiemy tego, nie możemy wiedzieć. Podsumowując - imo bezpodstawnie go obraziłeś.

Poczekajmy, zobaczymy jak ta kancelaria społeczna będzie funkcjonować i czy pieniądze będą szły na prawdę do społeczeństwa czy do kieszeni Ikonowicza.

Ta pseudofundacja nie działa od dzisiaj, ani od wczoraj. To pokazuje, jak niezorientowany jesteś w tym temacie, skoro nazywasz to fundacją i masz wobec niej jakieś oczekiwania. Poczytaj pierw trochę o tym.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej vs Rydzykowe Imperium... dobre porównanie :) hue hue

Jak wyżej - nie wiesz o czym piszesz. I tak, jest to dobre porównanie. Rydzyk też prowadzi tam jakieś "fundacje".

Co z tego, że powierzył swojemu doradcy te pieniądze? Ufa mu, ma z nim kontakt i może go kontrolować, też bym tak zrobił.

No i już zaczynasz dobrze kombinować we właściwym kierunku. Nie dobroduszny akt, a strategiczne posunięcie.

Więcej nie ma co pisać, bo Striker po raz kolejny wszystko wyłożył na tacy i pewnie po raz kolejny nic to nie da :)
  • 0



#53

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odniosłem się tylko do części wyliczeń sugerującej, że małe kluby NIC nie mogą.

Well, uważam, że analiza niegoslava jest słuszna - również sądzę, że Palikot nie zdziała wiele (a prawdopodobnie nic) za tej kadencji. Twój post w ogóle do tego nie nawiązał. Ot jakaś próba dowiedzenia, że skoro PO i PiS wyrosło, to i RPP wyrośnie. Nie ma takiej reguły, nie wiemy tego, nie możemy wiedzieć. Podsumowując - imo bezpodstawnie go obraziłeś.


Powyżej dałem wystarczający powód owej obrazy, jak już pisałem dla Ciebie bezpodstawny, dla mnie kluczowy. Różnimy się i tyle. Powtórzę, dla mnie chamskie przeinaczanie nazwisk zasługuje na potępienie.

Co do meritum, ciągniesz przegraną sprawę. Bo mnie interesuje jakie masz wnioski ze swoich przemyśleń.

Mały klub nie zdziała wiele bo nie jest w rządzie więc... <- tu proszę dokończ, dam kilka podpowiedzi, hm np. co, powinni nie startować w wyborach ? czy zrzec się mandatów ? a może się nie udzielać i milczeć ? a może inne rozwiązanie ?

Ja podałem właśnie konkret, powód istnienia małego klubu. Powód taki, że taki nowy klub w kolejnych wyborach może rządzić. A teraz ma czas się zaprezentować. Mój konkret poparłem tym co dotychczas obserwowaliśmy w naszym sejmie na przykładzie PO i PiS. To nie znaczy, że na 100% tak samo stanie się RPP, jeszcze raz, dałem powód istnienia takich klubów.

Czekam więc na dokończenie zdania co w związku z tym, że mały klub nie wiele zdziała.

A jeszcze Striker:

Palikot to typowy przykład jak terroru mniejszości.


Naprawdę proszę Cię, nie wracaj do komunizmu :) Masz taki ustrój, że w sejmie mniejszość nic nie ustali. Decyduje większość. O co więc się pienisz ? Zabraniasz mniejszości przedstawiać swoje poglądy ? Jeszcze raz spytam, mają zrzec się mandatów ? Zamilknąć i przez 4 lata nic nie mówić tylko wciskać guziki w milczeniu ? O co się pienisz tak szczerze ? Jedna partia, jedna myśl już była, daj odpocząć od takich zarzutów, serio...nazywanie terrorem przedstawianie swoich poglądów przez mniejszość to już ręce opadają. Pozamykaj najlepiej ich w więzieniu.

Użytkownik Xellos edytował ten post 30.10.2011 - 17:27

  • 0

#54

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do meritum, ciągniesz przegraną sprawę. Bo mnie interesuje jakie masz wnioski ze swoich przemyśleń.

Mały klub nie zdziała wiele bo nie jest w rządzie więc... <- tu proszę dokończ, dam kilka podpowiedzi, hm np. co, powinni nie startować w wyborach ? czy zrzec się mandatów ? a może się nie udzielać i milczeć ? a może inne rozwiązanie ?

Chyba się trochę w tej dyskusji pogubiłeś (tak a propos ciągnięcia przegranej sprawy). Niegoslav napisał jedynie, że Palikot nie ma szans zrealizować swoich postulatów i uzasadnił to swoją analizą. I tyle. Nie wiem po co te pytania, czy ma się zrzec mandatów, itd. Nie ma tu żadnej filozofii. Można pytać dopiero "co z tego, że ich nie zrealizuje", ale już samo to, że ich nie zrealizuje jest delikatnie mówiąc mocno prawdopodobne. A co z tego, że ich nie zrealizuje ? To, że może sobie mówić teraz co chce, bo i tak nie ma go jak z tego rozliczyć. Ale to już troszkę OT.

A główny temat, przyznacie Panowie (Pań nie zauważyłem przynajmniej :P ), że jest dość jałowy. Ja swoje zdanie już wyraziłem, a Striker zupełnie wyczerpał temat (i nikt nie raczył się do jego postów odnieść szerzej), więc pasuję.

@down

Ale jeżeli faktycznie przez tyle postów kilka osób jedyne co ma do przekazania to dosłownie to, że mały klub nic nie zdziała...to prawdziwa skarbnica wiedzy tutaj, dzięki za info. Nie wiedziałem o tym...

Jeśli tylko tyle wywnioskowałeś z postów moich i Strikera, to zaiste nie ma sensu ta dyskusja.

@

Edit

Yaw, wiesz co ja sądze o was wszystkich. To że wszędzie widzisie spisek i zło to wasz problem, a konkretnie z pewna czaścią ciała. Naucz się oddzielać kłamstwo od prawdy, bo w tym swoim urojonym świecie tylko ty jesteś prawdziwy.


O jeszcze tego wcześniej nie zauważyłem - PaZi, jak chcesz coś mi napisać, to nie bój się i nie ukrywaj tego edytując stare posty.

W każdym razie to pokazuje pewien obraz zwolenników Palikota - dla nich pogląd że to PR (co jest oczywiste), jest "spiskiem" i "urojeniem" :)

"Naucz się oddzielać kłamstwo od prawdy" - mądrze napisane. Teraz tylko się do tego zastosuj.
  • 0



#55

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No cóż to proste, wychodzę z prostego założenia że skoro ktoś pisze, że czarne jest czarne a białe jest białe to ma w tym głębszy sens niż powiadomienie nas o tym. Co zresztą widać w sposobie wypowiedzi, czyli obrażanie RPP. Dla mnie jasny jest głębszy przekaz jego wypowiedzi.

Ale jeżeli faktycznie przez tyle postów kilka osób jedyne co ma do przekazania to dosłownie to, że mały klub nic nie zdziała...to prawdziwa skarbnica wiedzy tutaj, dzięki za info. Nie wiedziałem o tym...

Użytkownik Xellos edytował ten post 30.10.2011 - 18:18

  • 0

#56

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zabawne, że ty to mówisz. Mówienie, że mała partia nic nie może to skrajny przejaw lenistwa umysłowego. Jeśli uważacie że mała partia nic nie znaczy to po co w ogóle coś robicie? Najlepiej idźcie i padnijcie trupem, bo przecież tacy mali ludzie jak wy nic znaczą. Jestem ciekaw czy ktokolwiek z tych marud ma chociaż własną firmę, żeby móc cokolwiek mówić o organizacji czegokolwiek w tak stanowczym tonie. Nikt nie urodził się bogaczem, a jednak tacy ludzie są na świecie, bo albo coś odziedziczyli albo sami na to zapracowali, a to znaczy że kiedyś byli nikim. Palikot trzymając się swoich ideałów na pewno nie wyleci z sejmu, a im więcej ludzi go poprze tym większa będzie jego skuteczność. A takimi gestami jak oddanie jego diety, oprócz ludzi zawistnie chorych z nadmiarem zółci nie przysporzy sobie wrogów.

Pozdrawiam
  • 2

#57

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Agent Tomek dobrowolnie zrezygnowal z emerytury policyjnej w wyososci 3tys zl na czas kadencji. Teraz te srodki beda mogly byc przeznaczone na inne cele.
  • 0

#58

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Macie waszego Kanclerza Sprawiedliwości Społecznej

W ramach sprawiedliwości społecznej zabije wszystkich o innych poglądach


  • 0

#59

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zabawne, że ty to mówisz. Mówienie, że mała partia nic nie może to skrajny przejaw lenistwa umysłowego. Jeśli uważacie że mała partia nic nie znaczy to po co w ogóle coś robicie? Najlepiej idźcie i padnijcie trupem...
Pozdrawiam


W kolejnym temacie nie rozumiesz tekstu pisanego ? mam prośbę, nie odnoś się więc do niczego co ja piszę, bo co temat to na opak...
  • 0

#60

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem co piszesz. Powinienem był wcisnąć enter po pierwszym zdaniu.

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych