Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palikot odda sejmową pensję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#31

Stilgar.
  • Postów: 252
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Palikot jak zwykle pod publikę, hasełka rzucone na wiatr - których nie zrealizuje nawet

Daj mi numer do swojej wróżki.

Pieniądz dany dla szpanu, pod publikę niczym się nie różni od pieniądza danego z serca... Ktoś kto potrzebuje pieniędzy (a w polsce tych osob jest masa) ma to gdzieś czy dał z serca PIENIADZ TO PIENIADZ

Dzieci z domu dziecka czy gdzie on je tam wpłaci na pewno będą szczęśliwe

Użytkownik Musk edytował ten post 27.10.2011 - 20:38

  • 1

#32

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak sobie dobrze przypominam jedynym polakiem do tej pory, który zrezygnował z państwowej kasy za rządy, był Józef Piłsudski.
  • 0



#33

Cześć.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie nie jest wazne to ze ma mln na koncie czy ze robi to pod publiczke. Dla mnie wazne jest to, ze juz w tym momencie zrobil wiecej dla organizacji spolecznych, niz któryś z politykow przez ostatnie 4 lata.
  • 1

#34

Striker.
  • Postów: 580
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

2 pensje rocznie na fundację Braci Mniejszych, która pomaga pieskom w potrzebie i jest prawdziwą fundacją.

10 pensji rocznie dla Piotra Ikonowicz na jego Kancelarią Sprawiedliwości Społecznej.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę kim jest Piotr Ikonowicz i jakie korzyści z finansowania Ikonowicza otrzyma Palikot. Możecie być natomiast pewni, że reklama którą właśnie otrzymał Palikot kosztowała by kilka milionów złotych, a pieniądze które przeznaczył na Ikonowicza, Ikonowicz na siebie wyda (znaczy się na działalność kancelarii czyli atakowanie innych)...

A teraz łopatologicznie, bankrutujący działacz i aktywista lewicowy przy okazji prowadzący poradnie prawną dla ubogich (od czasu do czasu), a notorycznie kancelaria w "imieniu biednych i poszkodoawanych" atakuje władze miast i rząd prubując zmusić ich do działania -otrzyma od Palikota dofinansowanie w postaci 10 pensji rocznie. Czyli przez 4 lata będzie musiał wspierać działalność Ruchu Palikota i będzie jego orężem do walki z przeciwnikami politycznymi.

Jesli chodzi o działalność Fundacji to - Ideą jest chcesz coś zrobić zrób to sam. Kancelaria Ikonowicza natomiast działa na zasadzie chcesz aby coś się poprawiło, zmuś kogoś by zrobił to za Ciebie i podpisz się pod sukcesem.

W TV Kancelaria i Palikot zaatakowali schronisko dla bezdomnych fundacji Tarkowska i oczywiście miasto Warszawa pod przywódctwem Hani z PO. Czyli Fundacja która nic nie robi zaatakowała fundację, która coś robi tylko nie ma takiego efektywnego marketingu i nie pozyskuje środków bo w końcu kto chce płacić na bezdomnych..? - Zanim powiecie, że przynajmniej coś daje to ilu z was oddaje swój 1% na bezdomnych lub domy dziecka?

przeczytajcie co kto na razie zrobił dla bezdomnych

Na zakończenie - nie mam nic przeciwko Palikotowi. Cieszę się, że wspiera zwierzęta i przyjaciół ale nie trawię obłudy i kłamstwa. Dlatego uważam, że pomoc dla piesków owszem może pokazywać ale pomoc Ikonowiczowi nie ma nic wspólnego z pomocą społeczną. Cieszy mnie także to, że poruszył i nagłośnił problemy bezdomnych z tego schroniska, smuci mnie zaś, że atakuje i wine zrzuca na fundację, która prowadziła to schronisko pomimo utraty dofinansowania już 2 lata temu!
  • 3

#35

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Także uważam że jest to walka o wyborców. Mniejsza już natomiast o wybory parlamentarne czy wybory do samorządów. Niedługo wybory prezydenckie w których będzie startował również Janusz Palikot.
Nie porównuję raczej Polski do Stanów Zjednoczonych. Nie chodzi mi o: liczbę ludzi czy obszar państwa. Nie robię tego z powodu całkiem innej polityki obu państw. Nigdy nie byłem w Stanach Zjednoczonych, mimo tego jestem za zmianą polskiej polityki. Powiem więcej - Polska polityka potrzebuje pełnej amerykanizacji. Nie mam nic przeciwko ruchowi Janusza Palikota. Jego czyn wydaje się być wręcz szlachetny i nie wykluczam tego że tak właśnie jest. Ten ruch i zdjęcie krzyża z sali sejmowej to jednak za mało. Musimy brać przykład z mądrzejszych albo najlepiej z najmądrzejszych znając skutki brania przykładu z nędzarzy, głupców i ciemnoty. Bo trzeba sobie odpowiedzieć na pewne pytanie: Czy jesteśmy w stanie my Europejczycy stworzyć coś elpszego i mądrzejszego niż U.S.A.? Chyba nie. Przynajmniej narazie tzn. jakieś 100 lat.
  • 0

#36

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poeta2008, nie traktuj tego personalnie ale od trzeciej linijki twoja wypowiedź jest całkowicie oderwana od rzeczywistości. Mam tylko pytanie na czym polega "amerykanizacja" polityki?
  • 0

#37

miXUE.
  • Postów: 72
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ładny gest, choć oczywiście nie za bardzo wierzę w całkowicie altruistyczne jego podstawy - niemniej jednak miło, że stara się nabić sobie %ty poparcia poprzez wpłacanie je na różne fundacje. Z pewnością jest to po prostu lepszy sposób niż bawienie się w skandale i wolałbym by showbisnesmeni, bisnesmeni i politycy tak właśnie próbowali zdobyć sobie poparcie, rozgłos. Reasumując, nie wydaje mi się, by przy majątku Palikota te 0,5 mln. było wielkim problemem, nie wydaje mi się, by robił to z "miłości do bliźniego", ale podoba mi się, że tak sobie nabija głosy, bo przynajmniej ludzie potrzebujący na tym zyskają(a nie właściciele tabloidów opisujących kolejne plotki, skandale, problemy).
  • 0

#38

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Problem w postrzeganiu gestu Palikota zaczyna sie u podstawy tzn. w nas samych. Sa osoby ktore oceniaja skutek i sa osoby ktore oceniaja intencje. To co jest wazniesze (skutek czy intencja) dla danej osoby jest kwestia bardzo indywidualna. Nie mozna jednoznacznie i obiektywnie ocenic postawy Palikota poniewaz oceniamy ten gest przez pryzmat samych siebie i tego co jest w naszym miemaniu waznjesze (skutek czy intencja). Skutek jego dzialania jest pozytywny ale pozostaje kwestia intencji. Czy jezeli jego intencje sa obliczone na PR i uznamy to za cos negatywnego to czy pozytywny skutek niweluje negatywna intencje?
  • 0

#39

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mądrze powiedziane. Dla mnie zarówno skutek jak i intencje są pozytywne. Palikot już od dawna mówił, że będzie chciał zlikwidować dietę poselską i choć tego jeszcze nie zrobił to sam dał dobry przykład, a przy okazji pomógł potrzebującym. To co chce zrobić Palikot spowoduje, że do sejmu będą wchodzić ludzie bogaci. Z jednej strony mają oni wiedzę by tam zasiadać, ale niestety mają również swoje interesy biznesowe, co może ostatecznie wpłynąć na ich decyzje.

BTW Widzę, że chamstwo w ludziach ma się dobrze, bo nawet na to co zrobił Palikot wylewają swoją żółć.

Pozdrawiam

Edit

Yaw, wiesz co ja sądze o was wszystkich. To że wszędzie widzisie spisek i zło to wasz problem, a konkretnie z pewna czaścią ciała. Naucz się oddzielać kłamstwo od prawdy, bo w tym swoim urojonym świecie tylko ty jesteś prawdziwy.

Użytkownik PaZi edytował ten post 30.10.2011 - 13:48

  • 0

#40

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@sharpMarv
Klasyczny przykład dorabiania ideologii do czegoś co jest bardzo proste i co opisał już Striker. Zapoznaliście się już co to za "fundacje" otrzymały te pieniądze, czy jeszcze nie ? A kim jest pan Jerzy Urban też już wiecie, czy jeszcze nie ? ;)

BTW Widzę, że hamstwo w ludziach ma się dobrze

Czyli kto nie jest klakierem komunisty Urbana i widzi jego PRowskie zagrywki (jak za jego dawnych czasów świetności), ten cham. Btw, pisze się "chamstwo".
  • 0



#41

sharpMarv.
  • Postów: 178
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@sharpMarv
Klasyczny przykład dorabiania ideologii do czegoś co jest bardzo proste i co opisał już Striker. Zapoznaliście się już co to za "fundacje" otrzymały te pieniądze, czy jeszcze nie ? A kim jest pan Jerzy Urban też już wiecie, czy jeszcze nie ? ;)


Widze ze dla Ciebie istotniejsza jest intencja ;]

I to nie jest proste. Gdyby to bylo takie oczywiste, chociazby jak jakis fakt (np. ze po nocy przychodzi dzien) to nie bylo by zadnej dyskusji bo kazdy by sie ze soba zgadzal. Ciesz sie ze to dla Ciebie jest proste, dzeki takiemu postrzeganiu rzeczywistosci swiat staje sie prostrzy az w koncu widzi sie tylko czarne albo biale.
  • 0

#42

niegoslav.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Palikot jak zwykle pod publikę, hasełka rzucone na wiatr - których nie zrealizuje nawet

Daj mi numer do swojej wróżki.


Wiesz na jakiej zasadzie chłopczyku funkcjonuje sejm? Czy jesteś jak ten Biedroń?
Może łopatologicznie:

RP ma 40 posłów. W sejmie zasiada ŁĄCZNIE 460 posłów.
Sld ma około 30 posłów. Razem z Paligniotem mają 70 posłów.
460-70 = 390.

Obstawiałbym, że około 50 posłów z PO i PSL są liberalni do stopnia takiego jak Palikot.

340/460 posłów jest koleżko przeciw:
- legalizacji związków Homosiów i adopcji przez nich dzieci
- legalizacji marychy (którą prymitywna młodzież się podnieca)
- dofinansowań dla zmian płci
- aborcji dla każdego.

Ponad to, nasz "códofny" prezydent jest z PO = takie same poglądy.

Ogółem mówiąc, jeśli to zbyt skomplikowane: nawet jeśli coś przejdzie w sejmie, prezydent to zavetuje. Clear? Więc nie mów chłopczyku, że coś mu się uda zrobić - bo oprócz robienia szumu i wywoływania burd, sprowadzania polityki do żenująco niskiego poziomu - nie zrobi NIC, kompletnie NIC. Nawet składając projekty itp nie uda mu się wprowadzić w/w rzeczy. W swojej sytuacji - kiedy ma śmiesznych 40 posłów, z czego połowa nie wie, na czym polega gospodarka, co to jest konwent seniorów itp. - może być tylko zgodna razem z większością - albo przeciw, co i tak nic nie da.

@Do pana UP, co to napisał chamstwo przez "h":
Tak, zlikwidujmy pensję, odbierzmy immunitet, niech jeszcze jeżdżą komunikacją na swój koszt. A co. Przede wszystkim, na pensje idzie 4,6 mln zł. Niby to dużo - a zastanawiałeś się ile zarabia sekretarka w sejmie? A ile ich jest? Ile tam jest ochrony, BORu, ogólnie personelu - gwarantuje Ci, że wychodzi o DUUUUUUŻO więcej na nich.
Poseł powinien dostawać pensje - i Ty sam nie wiesz co piszesz. Człowiek bogaty = ma działalność gosp. = i tak nie dostaje pensji...
Przy okazji, Posłowie to nie są nieroby. Często nie ma ich całymi dniami w domach, ponieważ a to trzeba załatwić to, a to to, a jeszcze trzeba poprowadzić zajęcia na uczelni, a to trzeba poprowadzić firmę...

Użytkownik niegoslav edytował ten post 29.10.2011 - 16:34

  • 0

#43

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@niegoslav

Jesteś kompletnie żałosny ze swoimi wyliczeniami. Grasz eksperta a co najwyżej powinieneś uczyć się w podstawówce.

Nie wiem czyś ty pisior czy powiec. Więc dla przypomnienia:

Wybory parlamentarne 2001:

Platforma Obywatelska RP - 12,68%
Prawo i Sprawiedliwość - 9,5 %

Były to pierwsze wybory dla tych partii.

Cztery lata później PiS rządziło, 2 lata później PO rządziło i rządzi do dziś.

Sam jesteś jedno wielkie kompletne NIC.

btw. trzeba być niesprawnym umysłowo by twoją wypowiedź plusować, poziom forum opada niestety

 Edycja: Kurczak

Dołączona grafika

Apeluję o zachowanie odpowiedniego poziomu kultury w dyskusji -- obrażanie innych użytkowników nie będzie tolerowane.


  • 0

#44

Głupiec.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trudno jakoś konstruktywnie podsumować tego typu zagrania. Ja uważam że to 100% PR. Powinniśmy mieć to na uwadze w ocenie polityków, jednakże prawdziwą pewność można mieć wtedy kiedy się kogoś naprawdę zna. I tutaj pojawia się dylemat, mamy głosować na kogoś kogo nie znamy i nigdy nie będzie nam dane poznać i jednocześnie ten ktoś ma decydować o warunkach w jakich będziemy żyć.
  • -1

#45

dżek.

    Muzyka Śnieżnych Pól

  • Postów: 1196
  • Tematów: 280
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 39
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dla mnie wciąż liczy się gest. a nie kwota, bo dalej byłoby u was tu narzekanie jakby i cały majątek oddał, bo chce legalizacji np marihuany.

a jedynym adekwatnym liczeniem jest.. rachunek:

460 posłów * 480 000 = 221mln zł.

teraz pomyśl ile dzieci za te pieniążki można byłoby nakarmić, przykładowo.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych