Skocz do zawartości


Zdjęcie

Watykan ujawnił plan, chce "światowej władzy publicznej"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

#106

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli Watykan dojdzie do władzy to ja dziękuję. Krętactwo, matactwo i księżulkowie przejdą na wyższy szczebel. Dlaczego krętactwo?

Otóż, podczas tygodnia misyjnego, złodziej w czarnej sukience zafundował podwójną zmianę kazania. Raz twierdził, że jego siostrzenica (czy tam ktoś) nie żyje (podał nawet rok śmierci), innym razem, chrzanił farmazony, czego to parę lat po śmierci owa "zmarła" nie robiła, gdzie to nie była, komu to nie pomagała.

Do tego ten śmieszny niemiecki kardynałek siedzi sobie na złotym tronie (mówię o tym pozłacanym krzesełku
Spoiler
) wysyła tych swoich agentów do Afryki i Ameryki Płd. by "ewangelizować" tamtejszych ludzi, zamiast nieść to, co jest im na prawdę potrzebne (czyt. jedzenie, woda, lekarstwa).

Nie tyczy się to wszystkich księży, bo znam takich, którzy sami narzekają na swoich "kolegów" ;)
  • 2

#107

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Jeśli Watykan dojdzie do władzy to ja dziękuję. Krętactwo, matactwo i księżulkowie przejdą na wyższy szczebel. Dlaczego krętactwo?

Otóż, podczas tygodnia misyjnego, złodziej w czarnej sukience zafundował podwójną zmianę kazania. Raz twierdził, że jego siostrzenica (czy tam ktoś) nie żyje (podał nawet rok śmierci), innym razem, chrzanił farmazony, czego to parę lat po śmierci owa "zmarła" nie robiła, gdzie to nie była, komu to nie pomagała.

Do tego ten śmieszny niemiecki kardynałek siedzi sobie na złotym tronie (mówię o tym pozłacanym krzesełku

Spoiler
) wysyła tych swoich agentów do Afryki i Ameryki Płd. by "ewangelizować" tamtejszych ludzi, zamiast nieść to, co jest im na prawdę potrzebne (czyt. jedzenie, woda, lekarstwa).

Nie tyczy się to wszystkich księży, bo znam takich, którzy sami narzekają na swoich "kolegów" ;)

Ty jesteś śmieszny człowieku. Patrząc na twój avatar rozumiem jakim typem jesteś człowieka.Wypierasz się własnych korzeni,wielbisz obcą kulturę i inną rasę od europejskiej i obrażasz mego Papieża.Ja jestem dumny z mojej katolickiej religii i z jej dokonań . To ja powiem też że twój bob marley był ćpunem i murzynem którzy byli zacofani i ich kultura i cywilizacja zatrzymała się w czasach jaskiniowców, i gdyby nie twoi znienawidzeni katolicy to by do tej pory budowali domy z odchodów i jedli by ludzi bo większość tych dzikich plemion była kanibalami ..Ale cóż ty masz odmienne zdanie wyzywając bezpodstawnie księży kościoła powszechnego. Twój komentarz jest na poziomie poniżej krytyki.

Bardzo proszę bez ataków personalnych. Swoją dezaprobatę możesz z powodzeniem wyrazić w bardziej akceptowalny na tym forum sposób.
Aquila

  • -7

#108

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Użytkownik JachuPL dnia 04.11.2011 - 18:48 napisał
Jeśli Watykan dojdzie do władzy to ja dziękuję. Krętactwo, matactwo i księżulkowie przejdą na wyższy szczebel. Dlaczego krętactwo?

Otóż, podczas tygodnia misyjnego, złodziej w czarnej sukience zafundował podwójną zmianę kazania. Raz twierdził, że jego siostrzenica (czy tam ktoś) nie żyje (podał nawet rok śmierci), innym razem, chrzanił farmazony, czego to parę lat po śmierci owa "zmarła" nie robiła, gdzie to nie była, komu to nie pomagała.

Do tego ten śmieszny niemiecki kardynałek siedzi sobie na złotym tronie (mówię o tym pozłacanym krzesełku
Spoiler
) wysyła tych swoich agentów do Afryki i Ameryki Płd. by "ewangelizować" tamtejszych ludzi, zamiast nieść to, co jest im na prawdę potrzebne (czyt. jedzenie, woda, lekarstwa).

Nie tyczy się to wszystkich księży, bo znam takich, którzy sami narzekają na swoich "kolegów"

Ty jesteś śmieszny człowieku. Patrząc na twój avatar rozumiem jakim typem jesteś człowieka.Wypierasz się własnych korzeni,wielbisz obcą kulturę i inną rasę od europejskiej i obrażasz mego Papieża.Ja jestem dumny z mojej katolickiej religii i z jej dokonań . To ja powiem też że twój bob marley był ćpunem i murzynem którzy byli zacofani i ich kultura i cywilizacja zatrzymała się w czasach jaskiniowców, i gdyby nie twoi znienawidzeni katolicy to by do tej pory budowali domy z odchodów i jedli by ludzi bo większość tych dzikich plemion była kanibalami ..Ale cóż ty masz odmienne zdanie wyzywając bezpodstawnie księży kościoła powszechnego. Twój komentarz jest na poziomie poniżej krytyki.


Myslę, że wladza powinna zostac w rekach swieckich, bo żyjemy w czasach, które nie powinny dyskryminować nikogo. Ale jako katolik na obrażanie Kosciola nie pozwalam. Nie wiem czy wiesz, ale misje nie polegaja tylko na ewangelizacji. No, bo misjonarze przyjezdzaja, glosza o milosci i pomocy a sami tego nie czynia? Blad. Gdyby tego nie czynili nikt by sie nie nawrocil. A wiec za slowami ida czyny. Pomagaja tam na ile pozwalaja srodki. Co do ksiezy ogolnie to dzisiaj sie rozczarowalem jako, ze przygotowuje sie do bierzmowania musze obchodzic Pierwsze Piatki. Spowiadam sie, ide grzecznie do Komunii, a tu ksiadz zieje wódą ;] Nieco sie rozczarowalem, ale co zrobisz.
  • 0



#109

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Frezer22@
Nie oceniaj człeka po awatarze, to po pierwsze. Po drugie, jeśliś rasistą, nie ma tu miejsca dla Ciebie. Jeśli nie, to Twoja wypowiedź jest co najmniej śmieszna, jeżeli nie głupia. Nie wiesz o tym, że dzięki chrześcijaństwu, Ty też wielbisz (jak to sam napisałeś) obcą kulturę? Ta wiara nie pochodzi z Polski. Gdybyś wierzył w Światowida, to Twoje oburzenie miało by podstawy, a tak pokazałeś klasyczne niedouczenie i szukanie dymu z ludźmi, którzy nie wierzą, bądź nie tolerują kościoła w obecnej postaci.

edit-literki

Użytkownik Staniq edytował ten post 04.11.2011 - 21:45




#110

Frezer22.
  • Postów: 31
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Frezer22@
Nie oceniaj człeka po awatarze, to po pierwsze. Po drugie, jeśliś rasistą, nie ma tu miejsca dla Ciebie. Jeśli nie, to Twoja wypowiedź jest co najmniej śmieszna, jeżeli nie głupia. Nie wiesz o tym, że dzięki chrześcijaństwu, Ty też wielbisz (jak to sam napisałeś) obcą kulturę? Ta wiara nie pochodzi z Polski. Gdybyś wierzył w Światowida, to Twoje oburzenie miało by podstawy, a tak pokazałeś klasyczne niedouczenie i szukanie dymu z ludźmi, którzy nie wierzą, bądź nie tolerują kościoła w obecnej postaci.

edit-literki


Człeku jeżeli znasz trochę historii to data 966 mówi ci coś? Polski Król przyjął chrzest i jego poddani zrobili tak samo i do dzisiaj panuje te tradycja która jest podtrzymywana przez prawdziwych polaków.W ogóle przyjęcie chrześcijaństwa było prestiżem dla Polski . Rasizm? Dlaczego odniesienie w jakiś sposób w negatywnie do osób innej kolorze skóry uważane jest za rasizm? Przecież to jakaś już Fobia i propaganda. Nie jestem daltonistą i jeżeli nazwę murzyna czarnym to od razu wyzywacie mnie od rasistów? A jaki on jest? Biały,czarny czy Fioletowy ? To są właśnie prymitywne zagrywki używane przez pseodo inteligentów.
  • -7

#111

bolekilolek.
  • Postów: 1377
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

W ogóle przyjęcie chrześcijaństwa było prestiżem dla Polski .


Historyku! Wiedz, że przyjęcie chrztu przez Polskę bylo spowodowane tym, że Polska bala się najazdu Niemców i ochrzczenia na silę, więc woleli dobrowolnie przyjąć chrzest oddając się praktykom pogańskim na boku :)

Użytkownik WithinTemptation edytował ten post 04.11.2011 - 22:29

  • 5



#112

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człeku jeżeli znasz trochę historii to data 966 mówi ci coś? Polski Król przyjął chrzest i jego poddani zrobili tak samo i do dzisiaj panuje te tradycja która jest podtrzymywana przez prawdziwych polaków.


Pominę już tragiczne dzielenie na "prawdziwych" i "nieprawdziwych", o zgrozo, polaków. Ale, skoro jesteś takim znawcą historii, to czemu nie wspomnisz, że poddani Mieszka jeszcze przez wiele lat ukradkiem czcili swoich "prawdziwych" bogów i że Mieszko i reszta zmuszeni byli szerzyć tę wspaniała nową wiarę też przy pomocy miecza i ognia? No i chciałbym zwrócić uwagę, że chrztu "Polski" nie przyjął polski... król. Ech, pozostaje tylko załamać ręce.
  • 0



#113 Gość_Sentinel

Gość_Sentinel.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakiś cel i motyw tego zamachu może przychodzi Wam do głowy? Ktoś coś wie na temat abp. Florencji?
Przypadek to raczej nie był, a jak ktoś decyduje się na dokonanie zamachu (być może ten starszy człowiek był tylko zleceniobiorcą) to jest w tym jakiś powód.

22:45, 04.11.2011 /PAP

Zamach na abp. Florencji
STARSZY MĘŻCZYZNA STRZELAŁ DO HIERARCHY


Nieznany mężczyzna strzelał w piątek wieczorem w kierunku arcybiskupa Florencji Giuseppe Betoriego. Hierarcha wyszedł z zamachu bez szwanku, ranny jest jego sekretarz.


Napastnik czekał na arcybiskupa Betoriego na dziedzińcu kurii we Florencji. Oddał strzał w jego kierunku, gdy arcybiskup wraz ze swoim sekretarzem wysiadał z samochodu. Kula trafiła sekretarza - jego stan nie jest ciężki. Mężczyzna w wieku ok. 70 lat uciekł po zamachu. Nie wiadomo, dlaczego strzelał w kierunku hierarchy. Nie jest on znany tamtejszej Kurii arcybiskupiej.

Arcybiskup Betori oświadczył w pierwszej reakcji na ten incydent, że odczuwa litość wobec napastnika.

rs/tr

Źródło: www.tvn24.pl


Użytkownik Sentinel edytował ten post 05.11.2011 - 08:26

  • 0

#114

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ty jesteś śmieszny człowieku. [Wiem, nie opowiadam sucharów jak Strasburger] Patrząc na twój avatar rozumiem jakim typem jesteś człowieka. [Działającym na rzecz innych, pomagającym innym, wolontariuszem w DSK w Lublinie] Wypierasz się własnych korzeni [Że się tak zapytam: jak w ogóle śmiesz tak twierdzić? Jestem polakiem tak jak rodzice i w razie wojny stanąłbym w obronie ojczyzny, chociaż mam inne przekonania], wielbisz obcą kulturę [To prawda, mam do tego prawo zgodnie z Konstytucją RP o czym jako "wielki p0lak" powinieneś o tym wiedzieć.] i inną rasę od europejskiej [aha, czyli dzielimy sobie ludzi na rasy. Wiesz kto tak robił? Pewien wąsaty pan, który był winny śmierci wielu rodaków Chrystusa <który, dla twojej wiadomości, był żydem, nie polakiem>] i obrażasz mego Papieża. Ja jestem dumny z mojej katolickiej religii i z jej dokonań [ja również jestem dumny z mojej religii, której podstawą jest MIŁOŚĆ!] . To ja powiem też że twój bob marley był ćpunem [fakt, Bob Marley jadł grzybki halucynogenne, co czyni go ćpunem] i murzynem którzy byli zacofani i ich kultura i cywilizacja zatrzymała się w czasach jaskiniowców [oczywiście, ale to oddziały pod dowództwem Haile Selassie Pierwszego, Króla i Cesarza Etiopi, pogoniły Włochów z Etiopii podczas II Wojny Światowej], i gdyby nie twoi znienawidzeni katolicy to by do tej pory budowali domy z odchodów [duża część nadal buduje. Większość "misjonarzy" mieszka w większych miastach i na miejsce misji dojeżdża, co było wielokrotnie mówione w kazaniach w mojej parafii. Jedynie ta część, która jest z powołania integruje się z ludźmi poprzez mieszkanie z nimi w wioskach] i jedli by ludzi bo większość tych dzikich plemion była kanibalami ..Ale cóż ty masz odmienne zdanie wyzywając bezpodstawnie księży kościoła powszechnego. [To udowodnij, że to, co mówię, jest kłamstwem. Linki możesz wysłać poprzez PW] Twój komentarz jest na poziomie poniżej krytyki.


Tak na zakończenie, kolego:
1. Religią człowieka powinna być miłość do świata i do bliźniego.
2. Bóg jest jeden jedyny i jest w każdym z nas.
3. Rastafarianie są braćmi Chrześcijan - wyznajemy tego samego Boga i Jego Syna.
4. Różnice między Rastafarianami a Katolikami to m.in. brak kultu świętych i Matki Boskiej.
5. Podczas mszy w kościele koptyjskim (który to jest powszechnym miejscem zebrań rastafarian etiopskich) zbierane są dary (jedzenie, woda, ubrania) dla biednych, a nie pieniądze.
6. Mieszko I nie był królem tylko Księciem. Pierwszym królem był Bolesław Chrobry, urząd objął w 1025 roku. Nie wstyd ci, uważać się za polaka, a nie znać nawet historii Polski?
7. Mieszko I przyjął chrzest, by ochronić naród przed plemionami napadającymi kraj pod pretekstem "nawracania", co dowodzi, że początkowo wiara katolicja nie była traktowana na poważnie nie tylko przez Polskę, ale całą ówczesną Europę.
8. Katolicy przez wieki podbijali inne kraje i zabijali ludzi. Przykład? Hiszpańscy Konkwistadorzy i plemiona Azteckie.
9. Bóg Ojciec rozliczy nas z CZYNÓW, nie z majątku, a tym bardziej - z jakiej "wiary" jesteś.
10. Podział na wiary jest do bani. A wszystko przez kościół (hasło dla ciebie: Wielka Schizma Wschodnia").

Zalecam cofnąć się do szkoły i ją skończyć :)

Co do tego zamachu:
Podejrzewałbym zlecenie na tle religijnym od organizacji o charakterze islamskim. Może był to ktoś, z kim abp. miał na pieńku? Czymś mu podpadł? Może napastnik był osobą chorą umysłowo, był pod wpływem narkotyków, leków?

Znalazłem bardziej rozbudowany artykuł

Nieznany sprawca w wieku około 70 lat czekał na arcybiskupa Giuseppe Betoriego na dziedzińcu miejscowej Kurii.

Wracający z uroczystości bierzmowania hierarcha podjechał ze swym sekretarzem, księdzem Paolo Brogim, samochodem pod pałac arcybiskupi.

Wtedy do ich auta podszedł mężczyzna i powiedział wysiadającemu sekretarzowi, że chce rozmawiać z arcybiskupem Betorim. Gdy ksiądz powiedział, że „nie jest to właściwy moment”, mężczyzna oddał do niego strzał, a następnie uciekł.

Arcybiskup udzielił pierwszej pomocy księdzu rannemu w brzuch. Hierarchę Florencji kule nie dosięgły. Ranny został natomiast jego sekretarz. Stan poszkodowanego nie jest ciężki.

Stan sekretarza nie jest ciężki.

Napastnik nie jest znany tamtejszej Kurii.

Arcybiskup Betori oświadczył w pierwszej reakcji na to zdarzenie: – To przykry epizod, ale jestem spokojny. Częścią posługi biskupa jest spotykanie się z ludźmi, a pośród nich są i tacy, którzy nie mają dobrych intencji.

– Ale wobec wszystkich, także takich ludzi, biskup ma uczucie miłosierdzia – dodał abp Betori.

Policja we Florencji zatrzymała w pobliżu miejsca zdarzenia pięciu mężczyzn, których wygląd może odpowiadać opisowi sprawcy – podały media.

Źródło: tvp.info

Osobiście jestem zdania, że komuś nie spodobał się pomysł Watykanu jako władców świata i "zaprotestował".

Użytkownik JachuPL edytował ten post 05.11.2011 - 19:06

  • 4

#115

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Człeku jeżeli znasz trochę historii to data 966 mówi ci coś? Polski Król przyjął chrzest i jego poddani zrobili tak samo i do dzisiaj panuje te tradycja która jest podtrzymywana przez prawdziwych polaków.W ogóle przyjęcie chrześcijaństwa było prestiżem dla Polski . Rasizm? Dlaczego odniesienie w jakiś sposób w negatywnie do osób innej kolorze skóry uważane jest za rasizm? Przecież to jakaś już Fobia i propaganda. Nie jestem daltonistą i jeżeli nazwę murzyna czarnym to od razu wyzywacie mnie od rasistów? A jaki on jest? Biały,czarny czy Fioletowy ? To są właśnie prymitywne zagrywki używane przez pseodo inteligentów.


Jeśli nazwiesz murzyna czarnym, nikt Ci nic nie powie, natomiast narazisz się, jeśli nazwiesz go czarnuchem. Nie chodzi tutaj o to co powiedziałeś, ale jak to zrobiłeś. Mniejsza o to, skoro nie widzisz swoich błędów.
Co do chrztu Polski, sam przyznałeś, że Polska go przyjęła, a więc coś było przed tym wydarzeniem. A może w/g Ciebie wcześniej nie było nic? Pustka? A wiara w Swaroga, lub Swarożyca to co? A Trygława to pewnie czciły krasnoludki?
Cienki jesteś bracie, jak wigilijny barszcz.
Back to school.



#116 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Frezer22 ***Trafiłeś na stronkę taką gdzie większość ludzi przebywających nie ma Boga w sercu lub są nastawieni anty twojego wyznania(jestem z Tobą).
Wojna z kościołem zaczęła się na dobre,dobrze to wiesz tak jak i ja.
Irlandia zamyka ambasadę w Watykanie z powodu oszczędności( :lol knif dla idiotów)Rząd Irlandii zamknie ambasadę przy Stolicy Apostolskiej i w Iranie oraz biuro administrujące pomocą w Timorze Wschodnim - ogłosił wicepremier Irlandii Eamon Gilmore. Pozwoli to zaoszczędzić 1,6 mln euro rocznie. Watykan przyjął do wiadomości decyzję o zamknięciu ambasady.
W cytowanym przez telewizję RTE czwartkowym oświadczeniu Gilmore, który jest również ministrem spraw zagranicznych, podkreślił, że decyzję o zamknięciu ambasady od stycznia 2012 r. poprzedziła analiza resortowa. Punkt ciężkości spoczywał w niej na ekonomicznym bilansie utrzymywania dwustronnych misji dyplomatycznych na szczeblu ambasadora.

Gilmore zaznaczył, że motywem decyzji są względy finansowe. Przypomniał, że uzyskany przez rząd pakiet pomocy finansowej od Komisji Europejskiej i MFW wymaga od niego oszczędności w wydatkach.
Ambasada Irlandii przy Stolicy Apostolskiej jest wprawdzie jedną z najstarszych irlandzkich misji dyplomatycznych, ale nie przynosi żadnych ekonomicznych korzyści, a interesy Irlandii mogą być wystarczająco reprezentowane na szczeblu ambasadora nierezydującego na miejscu" - dodano w oświadczeniu.

Tę samą formę reprezentacji dyplomatycznej rząd Irlandii chce przyjąć w stosunkach z Iranem z uwagi na niski poziom obrotów handlowych między obu państwami. W Dili zostanie zamknięte irlandzkie biuro administrujące pomocą dla Timoru Wschodniego, choć sama pomoc będzie kontynuowana. Interesy dyplomatyczne będzie reprezentował ambasador w Singapurze.

Gilmore powiedział dziennikarzom, że decyzję tę podjął "z żalem i z oporami". Wskazał, że zamknięcie ambasady nie ma związku z odwołaniem przez Watykan papieskiego nuncjusza z Dublina z końcem lipca br.

Możliwe są dalsze decyzje oszczędnościowe ws. irlandzkich ambasad. Ich istnienie "musi odpowiadać potrzebom kraju i muszą one na siebie zarabiać" - zaznaczył wicepremier.

Siedziba ambasadora Irlandii przy Stolicy Apostolskiej - Villa Spada - pozostanie własnością rządu Irlandii i zostanie przekształcona w ambasadę Irlandii przy rządzie Włoch. Obecnie ambasada przy rządzie Włoch mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach, a zatem jej przeprowadzka oznacza, że odpadną koszty najmu.

Rzecznik Gilmore'a powiedział ze swej strony, że sprawą Stolicy Apostolskiej jest zdecydowanie o randze stosunków dyplomatycznych z Irlandią.

Watykan jako jedno z pierwszych państw uznał niepodległość w Irlandii w latach 20. XX w. Ostatnio stosunki irlandzko-watykańskie stały się napięte na tle skandalu pedofilskiego w irlandzkim Kościele (w archidiecezji dublińskiej i diecezji Cloyne).

W lipcu br. Gilmore wyraził wobec nuncjusza Watykanu abp. Giuseppe Leanzy niezadowolenie z powodu stanowiska, jakie w sprawie seksualnego wykorzystywania niepełnoletnich w irlandzkim Kościele zajął jeden z jego dyplomatycznych poprzedników. Stolica Apostolska wkrótce po tym odwołała abp. Leanzę z Irlandii.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył w czwartek, że Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości decyzję władz Irlandii o zamknięciu swej ambasady.

Ksiądz Lombardi, cytowany przez agencję Ansa, powiedział: - Naturalnie każde państwo, które utrzymuje relacje dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską, ma prawo decydować, na podstawie swych możliwości i interesów, czy chce mieć ambasadora przy Stolicy Apostolskiej rezydującego w Rzymie czy też w innym kraju.

- To, co ważne, to stosunki dyplomatyczne między Stolicą Apostolską a państwami, a te w przypadku Irlandii nie podlegają dyskusji - dodał watykański rzecznik.
Krwawe ataki na kościoły - 67 zabitych, kilkuset rannych
W serii nocnych zamachów w północno-wschodniej Nigerii zginęło co najmniej 67 osób, a kilkaset zostało rannych. W kilku punktach miasta Damaturu, w tym przed kościołami oraz placówkami władz i policji, wybuchły bomby, doszło też do starć zamachowców z siłami bezpieczeństwa. Do ataków przyznała się islamska sekta Boko Haram.
Ataki w piątek zaczęły się od eksplozji samochodu pułapki przed trzypiętrowym budynkiem biura wojskowego i koszar. W zamachu tym zginęło wielu funkcjonariuszy bezpieczeństwa. Zamachowcy wysadzili w powietrze filię First Bank PLC, zaatakowali trzy komisariaty policyjne i łącznie siedem kościołów. Jednak katolicka świątynia spłonęła.

Bojówki Boko Haram na północy Nigerii prowadzą kampanię zabójstw i zamachów bombowych, domagając się wprowadzenia szariatu. Nazwa Boko Haram oznacza "zachodnia edukacja to świętokradztwo".

Piątkowe ataki, najzuchwalsze i najlepiej skoordynowane jak dotąd akcje Boko Haram, przeprowadzono tuż przed muzułmańskim świętem ofiar Id al-Adha, upamiętniającym ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga.

Rzecznik sekty, używający pseudonimu Abul-Qaqa, w wywiadzie dla gazety "The Daily Trust", powiedział, że "przygotowywanych jest jeszcze więcej ataków".

- Będziemy kontynuować atakowanie formacji rządu federalnego, aż siły bezpieczeństwa zaprzestaną swoich ekscesów wobec naszych członków i cywilów - powiedział rzecznik. Deklaracja ta padła po informacji podanej przez działaczy praw człowieka, że żołnierze pobili i zabili cywilów podczas poszukiwań członków Boko Haram w Maiduguri.

Boko Haram - jak podaje agencja AP - podzieliła się na trzy frakcje. Frakcja umiarkowana chce zakończenia przemocy, druga - porozumienia pokojowego z władzami na wzór zawartych z różnymi ugrupowaniami bojowników w 2009 roku. Trzecia frakcja, radykalna, odmawia negocjacji. Frakcja ta utrzymuje kontakty z północnoafrykańskim odgałęzieniem Al-Kaidy oraz prawdopodobnie z islamistami z Somalii - powiedział agencji AP wypowiadający się anonimowo dyplomata.

Do ataków w rejonie Damaturu doszło po czterech odrębnych zamachach bombowych w Maiduguri około 130 kilometrów na wschód.

W sierpniu Boko Haram przyznała się do samobójczego zamachu na siedzibę ONZ w stolicy Nigerii, w którym zginęły 24 osoby, a 116 zostało rannych.
Warto jest przytoczyć w całości ten fragment Nostradamusa i jego wierszowanych proroctw. Wiersz 73, Centuria V: Bóg sam będzie prześladował Kościół. Święte Kościoły zostaną splądrowane. Dziecko pozostawi matce tylko koszulę. Wówczas Arabowie sprzymierzą się z Polakami Przez wiele lat.

Użytkownik scigany edytował ten post 05.11.2011 - 19:31

  • 1

#117

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Decyzja o przyjęciu religii chrześcijańskiej była decyzją przede wszystkim polityczną, Mieszko I nie miał żadnego objawienia tylko jak ktoś już wcześniej wspomniał obawiał się on ataku chrześcijańskich Niemiec.Przyjęcie tej religii dało nam protektorat papieża, który w razie agresji jednego katolickiego państwa na drugie mógł ekskomunikować władce oraz poddanych atakującego, co w tamtych czasach mogło być katastrofalne w skutkach.Katolicyzm jest głęboko zakorzeniony w polskiej mentalności, ale prawda jest taka ze nasi przodkowie byli poganami, i żadne kazanie czy inne prawidła tego nie zmienią.Według Twojego toku rozumowania Frezer prawdziwymi polakami możemy nazywać osoby wyznające kult Światowita, religia wcale nie definiuje narodowości więc odpuść sobie to szufladkowanie ludzi.
  • 1



#118

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale prawda jest taka ze nasi przodkowie byli poganami, i żadne kazanie czy inne prawidła tego nie zmienią.


bo ja wiem :D przypadek powyżej raczej mówi co innego :D , dodać do tego spokojnie można wyznawców Rydzyka i tych od pochodni na krakowskim

najchętniej by nas spalili na stosie, historie napisali na nowo, z jednym jedynym Bogiem i jedną jedyną prawdą objawioną, tyle tylko, że tego już próbowali kiedyś i się nie udało

Użytkownik Xellos edytował ten post 05.11.2011 - 23:51

  • 0

#119

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Frezer22 oraz scigany@
Kościół i religia (jakakolwiek) w założeniu jest organizacją "non profit" i o to nam chodzi. To, że przywódcy religijni czerpią niewyobrażalne zyski wiecie dobrze. Dlaczego więc, dziwi Was nasze oburzenie? Człowiek religijny - wierzący nosi swojego Boga w sercu, a nie tak jak to jest obecnie, zostawia Go w świątyni, bo w codziennym życiu nie jest mu do niczego potrzebny, wręcz mu przeszkadza.
Centuria V, może wskazywać, że Bóg ma dość obecnych rządów "sukienkowych" i postanowił z nimi skończyć.
Chwała mu za to.
Na wysokości.



#120 Gość_scigany

Gość_scigany.
  • Tematów: 0

Napisano

Staniq tu niestety muszę się z Tobą zgodzić masz wiele racji,ale uwierz że nie każdy jest bydlęciem.
Jednym słowem siła jest w mniejszości , nic na siłę,lecz za dziesięciolecia mniejszość będzie miała ten sam problem co obecny kościół.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych