Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kadafi nie żyje!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#46

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak sobie kraj urządził że jak przyszła rewolucja to ten motłoch go zabił.

Na taką śmierć zasługują właśnie pedofile i mordercy, czemu ich się nie wydaje ludziom?


Jasne. A gdyby ktoś taką śmierć nagrał to też byś gadał, że ten winny na coś takiego nie zasłużył.
  • 1



#47

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mów co chcesz, jeśli chodzi o mnie jestem weteranem oglądania zwłok i ludzkiej smierci. Także na pewno nikogo nie żałuję anie nie smuci mnie taki widok. Głupio się ogląda śmierć przywódcy z rak barbarzyńców. Tyle. Widać mamy inny światopoglad. Ja wciąz chętnie chodziłbym na spektakle w koloseum czy oglądał publiczne egzekucje. Ciekawi mnie to.
  • 0

#48

Kajman.
  • Postów: 694
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Śmierć Muammara Kaddafiego - koniec „Ładu Westfalskiego”

20 października świat obiegła informacja o zabiciu Muammara Kaddafiego. Informacja ta nie jest zaskoczeniem w kontekście deklaracji amerykańskiej Sekretarz Stanu Hillary Clinton, która przed dwoma dniami, podczas niezapowiedzianej w Trypolisie, nawoływała wprost do zamordowania libijskiego przywódcy.

Wykonanie tego wyroku, w opinii zespołu analitycznego ECAG, prowadzącego od początku dramatycznych wydarzeń w Afryce Północnej autorski program „Libia 2011”, było ostatecznym aktem zerwania przez państwa zachodnie z europejskimi zdobyczami dotyczącymi kwestii suwerenności państwa, wypracowanymi po wojnie trzydziestoletniej w XVII w. Mamy obecnie do czynienia z oficjalną barbaryzacją relacji międzynarodowych, w których siła prawa została ostatecznie wyparta przez prawo siły. Wyrok, na Kaddafiego, który jasno wyartykułowała amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton jest absolutnym precedensem w historii stosunków międzynarodowych, pogwałceniem rezolucji ONZ, ustawieniem się, finansowo bankrutującego amerykańskiego imperium, całkowicie ponad prawem, z jednoczesnym powoływaniem się na to prawo.

Źródło: http://www.geopolity...du-wesfalskiego

Nic dodać nic ująć.

Użytkownik domino edytował ten post 21.10.2011 - 16:40

  • 3



#49

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osobiscie nie jestem przekonany na 100%, ze to wszystko mialo miejsce. Wszyscy pamietamy jak pojawil sie ten film o zdobyciu trypolisu i okazalo sie ze to po prostu "fake".

Jednak jesli jest to prawda i Kadafi nie zyje to w Libii problemy dopiero sie zaczna. Walka o wladze, nowe prawo... skoncza sie te wszystkie pomoce dla mieszkancow, gdyz kazdy "z gory" bedzie chcial jak najwiecej dla siebie.
Ciekawe czy za te pare lat stwierdza, ze obalenie dyktatora bylo dobrym posunieciem i czy 'demokracja' jest taka piekna.
Po mimo iz Kadafi byl dyktatorem, to moim zdaniem, oczywiscie pod wzgledem gospodarczym, dobrze rzadzil Libia. No ale przeciez nikt nie moze sie sprzeciwic USA... Ciekawe tylko kogo "wyzwoli" wielki brat jak juz skoncza sie kraje w Afryce/Azji?

Co do jego smierci to uwazam, iz nie byla odpowiednia. Nie dosyc, ze zabity przez nastolatka (swoja droga - jesli uda sie uciec synowi Kadafiego to ciekawe czy bedzie jakas zemsta na malolacie?) to prawie rozszarpany przez caly tlum.

Ciekawe tez czy syn Kadafiego ucieknie i przekaze swiatu ich wersje? Jesli tak to gdzie ucieknie? Kto mu da schronienie?


PS. Tylko mnie dziwi taki wysyp tych filmikow ze smierci Kadafiego?
  • 0

#50

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Źródło: http://www.geopolity...du-wesfalskiego

Nic dodać nic ująć.


Cywilizacja europejska jedzie coraz szybciej na wstecznym. Aż się rozbije niedługo o jakąś przeszkodę.
  • 1

#51

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne video z rzekomego schwytania Kadafiego :

http://www.youtube.com/watch?v=jkm52TTmNQI


  • 0



#52

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Myślę że kończy się czas dyktatorów i fałszywych zbawców ludzkości myślących tylko o sobie, zaprowadzających takim podejściem do życia nieporządek, nieład oraz chaos (czyli głód, ubóstwo i nędzę) wśród narodów.

Użytkownik Poeta2008 edytował ten post 21.10.2011 - 18:44

  • 1

#53

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę że kończy się czas dyktatorów i fałszywych zbawców ludzkości myślących tylko o sobie, zaprowadzających takim podejściem do życia nieporządek, nieład oraz chaos (czyli głód, ubóstwo i nędzę) wśród narodów.


Biorąc za prawdę to, co wkleił Tempter:

A tu coś dla tych którzy uważają,że Libijczykom żyło się tylko i wyłącznie źle:

-64 000$ dofinansowania na mieszkanie dla nowożeńców,
-PKB wynoszące ponad 14 000$,
-0,50$ za galon benzyny (ponad 3,5 litra),
-państwo pokrywało część kosztów przy zakupie samochodu (nawet do 50% w przypadku zwykłych obywateli,do 65% w przypadku żołnierzy)


to Kaddafi wcale nie wprowadzał takiego chaosu i nieporządku w Libii. Na świecie jest wielu innych, gorszych dyktatorów, których jakoś nikt nie chce pozbawić władzy. Pewnie ich kraje mają za mało bogactw do przejęcia...
  • 0



#54 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę że kończy się czas dyktatorów i fałszywych zbawców ludzkości myślących tylko o sobie, zaprowadzających takim podejściem do życia nieporządek, nieład oraz chaos (czyli głód, ubóstwo i nędzę) wśród narodów.

A demokracja to niby jedyna prawdziwa droga, i nie-fałszywe zbawienie ludzkości? W krajach gdzie rządzą wojskowi dyktatorzy może nie ma luksusów, ale taki kraj może patrzeć w przyszłość, jest mniej zależny od typowego "demokratycznego" kraju. Nie raz dyktatorzy udowadniali, że lepiej sobie radzą niż demokraci albo komuniści.
  • 0

#55

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale kiedy ginie dyktator odpowiedzialny za śmierć przynajmniej tysiąca ludzi, to każdy jest oburzony tym w jaki sposób został potraktowany.

Jest podejrzany.
Podejrzany.
Czy mu je wszystkie jedno za jednym udowodniono?
Miał proces?

To może obligatoryjnie wprowadźmy publiczny lincz wszystkich podejrzanych, bez procesów? A jeśli już, posłużmy się ordaliami - szybkie to i 100% skuteczne.


Czasem gwałt na prawach przez ludzi, którzy sami je sobie ustanawiają w różnych radach swiatowych, zjednoczonych narodach, o prawach człowieka do sprawiedliwego sądu, godziwego więzienia sratata, jest po prostu żenujący i nie mam oporów opowiedzieć się po stronie legalistów libijskich (bo buntownicy to zwyczajny przewrót, w dodatku finansowany jak złodziejskie szajki przez możnych zainteresowanych, którzy własnoręcznie nie chcą sobie łapek ubrudzić), jako stronie pokrzywdzonej, zaś "kinetyczną operację w obronie ludności cywilnej" za barbarzyński skok na suwerenne państwo bez żadnych hamulców.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 21.10.2011 - 19:14

  • 0



#56

Poeta2008.
  • Postów: 105
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Mam prawo być wolnym - takim uczynił mnie Bóg.
Wolność jest moim obowiązkiem, jest przecież zalążkiem mego szczęścia.
Wolno mi to co cię nie zrani i nie zabije.
Wiele mi wolno.
  • 0

#57

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Myślę że kończy się czas dyktatorów i fałszywych zbawców ludzkości myślących tylko o sobie, zaprowadzających takim podejściem do życia nieporządek, nieład oraz chaos (czyli głód, ubóstwo i nędzę) wśród narodów.


Proponuję zainteresować się doktrynami polityczno-prawnymi chociażby w małym stopniu. Demokracja to zły ustrój, wszyscy to wiedzą, tylko jeszcze nikt nie wymyślił lepszego.


A moje zdanie jest takie, że żeby był "dobry" ustrój musi być "dobry" człowiek lub grupa ludzi u władzy. Bez tego żaden ustrój nie będzie odpowiedni. A demokracja powoduje, że motłoch i większość, niemająca pojęcia o rządzeniu, ma przyznaną władzę, jest suwerenem.


@down
Spammer detected, świeżak chce szybko nabić posty : D

Użytkownik Aexalven Fendadra edytował ten post 21.10.2011 - 20:03

  • 0

#58

NIEdyskutujZEmna.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdarza się.

 Edycja: Kurczak

Następnym razem postaraj się jednak podać nieco więcej informacji w swoim poście. Rozumiem, że to Twój pierwszy post na forum, ale nie ma powodu do formułowania tak oszczędnych w słowa wypowiedzi.





  • 2

#59

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No to teraz (co prawda nie natychmiastowo) zapewne koniec z Darmową służbą zdrowia, benzyną po cenie wody, Dofinansowaniem do mieszkań dla młodych, i dopłatami do aut, będzie bardziej demokratycznie aby ropa sobie w spokoju płynąć na zachód :/

A co z dyktaturą Kim Dzong lla II w Korei Połnocnej gdzie ludzie z głodu jedzą trawe?
No niestety tam problemów nikt nie widzi bo nie ma ropy.

Użytkownik Android edytował ten post 21.10.2011 - 20:34

  • 0



#60

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

PS. Tylko mnie dziwi taki wysyp tych filmikow ze smierci Kadafiego?

Chyba tak. W dzisiejszych czas prawie każdy telefon komórkowy spokojnie zrobi lepszej lub gorszej jakości filmik.

A w temacie. Trochę włos na głowie siwieje, gdy czyta się to, co wypisuje się o Kaddafim. Jeszcze dwa dni i będzie santo subito... :o
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych