Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kadafi nie żyje!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#16

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Jestem też ciekawy jakie były jego ostatnie słowa/


Wychodzi na to, że tyran tuż przed śmiercią błagał o życie.

The 69-year-old was executed in cold blood in a drainage ditch desperately begging for his life.


Cytat z podlinkowanego artykułu przez Jareckiego.



Nie wierze w to.
"Historię piszą zwycięzcy"
  • 2



#17

renton.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano



Jestem też ciekawy jakie były jego ostatnie słowa/


Wychodzi na to, że tyran tuż przed śmiercią błagał o życie.

The 69-year-old was executed in cold blood in a drainage ditch desperately begging for his life.


Cytat z podlinkowanego artykułu przez Jareckiego.



Nie wierze w to.
"Historię piszą zwycięzcy"

Mozliwe, wygladal na przestraszonego

  • 0

#18 Gość_Anima Damnata

Gość_Anima Damnata.
  • Tematów: 0

Napisano

Co jak co, ale Kadafi zasłużył na taki los.Ropa, nie ropa - był ochydnym Tyranem, ale poczcciwi libiczycy nie daliby mu rady sami, bez NATO. Amen

Ohydny tyran... Podlicz sobie ile ofiar niesie ze sobą demokracja. Nie można stawiać Kaddafiego obok Pol Pota albo Kim Dżon Il- a. A dyktatura sama w sobie przeważnie niesie wzrost gospodarczy dla kraju, było wiele przykładów. Poczciwi Libijczycy powiadasz; właśni ci bali się bardziej rebeliantów niż zwolenników Kaddafiego. Być może nie mieli największych salonów, ale właśnie taki poczciwy Libijczyk powie ci, że dobrze mu się żyło. A teraz wielkie nadzieje na władzę ludu, a będzie prozachodni rząd, 90% społeczeństwa nie będzie ludźmi, tylko bydłem, siły "pokojowe", które będą robić dokładnie to samo co ohydny dyktator. Ogólnie myślę, że Jaśminowa Rewolucja, rewolucja "We are 99%" doprowadzą do rewolucji komunistycznej, i historia zatoczy koło.
  • 1

#19

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika



Jestem gotów złożyć się w ofierze memu ludowi i nie opuszczę tej ziemi zroszonej krwią mych przodków, którzy walczyli z włoskimi i brytyjskimi kolonistami.

Wzywam wszystkich Włochów, mężczyzn i kobiety, żeby zrobili testy genetyczne i sprawdzili, kto z nich ma libijskie korzenie.


Muammar al-Kaddafi


  • 3



#20

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Pora na Mahmuda Ahmadineżada


Też takie mam przemyślenia, tylko mym zdaniem epoka udanych interwencji "demokracji" zachodniej właśnie dobiegła końca.

[*]
  • 1

#21

LocoGreen.
  • Postów: 66
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pamiętacie tłumaczenie Arteusy(chyba tak mu było jak pokręciłem coś to wybaczcie)???
jak sie skończą państwa w afryce które dadzą się z islamizować to europa może zacząć się bać
Libia pewnie pójdzie w ślady Egiptu który już ma problem z muzułmanami

A więc?... zobaczymy co będzie dalej, bo nic więcej nie możemy
  • 2

#22

Android.
  • Postów: 142
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

18-latek w sportowej czapce. To on zabił Kaddafiego

Dołączona grafika

Muammar Kaddafi zginął z rąk 18-letniego Libijczyka Mohammeda Al-Bibiego - informuje serwis BBC. Według dziennikarza, który rozmawiał z młodym mężczyzną, dyktator został znaleziony w kanale burzowym w Syrcie. Al-Bibi, który pojawił się razem ze współtowarzyszami przed szpitalem w centrum miasta, miał na sobie czapkę amerykańskiego klubu baseballowego New York Yankees, a przed kamerami chwalił się złotym pistoletem, który miał odebrać Kaddafiemu.

Były dyktator tuż przed swoją śmiercią miał prosić napastnika o litość i krzyczeć: "Nie strzelaj". Po tym jak udało się schwytać Kaddafiego, Libijczycy wyszli na ulice miasta, a wiwatujący tłum miał m.in. kopać ciało byłego dyktatora i ciągnąć je po ulicach Syrty.


Pierwsze informacje na temat śmierci Muammara Kaddafiego mówiły o tym, że dyktator zginął w wyniku ran odniesionych, gdy schwytano go w czwartek o świcie koło Syrty. Informacje o jego śmierci potwierdził rzecznik Narodowej Rady Libijskiej (NRL) oraz premier Libii Mahmud Dżibril, uważany w NRL za "numer 2".- Od dawna czekaliśmy na ten moment. Muammar Kaddafi został zabity - oświadczył.

Przywódca Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Mustafa Dżalil ogłosi jeszcze w czwartek lub najpóźniej w piątek ostateczne wyzwolenie Libii spod 42-letnich rządów Muammara Kaddafiego.

Dwaj synowie Muammara Kaddafiego nie żyją

Dwaj synowie Muammara Kaddafiego, Saif al-Islam oraz Mu'tasim, nie żyją. Ich ciała zabrano do szpitala w Misracie - podała libijska telewizja państwowa

Wcześniej szef resortu sprawiedliwości w nowych władzach Libii, Mohammed al-Alagi, poinformował, że Saif został schwytany przez siły Narodowej Rady Libijskiej (NRL). Dodał, że syn zabitego w czwartek byłego dyktatora Libii jest ranny i przebywa w szpitalu. Według ministra, Saif został postrzelony w nogę.

Przedstawiciele NRL informowali też, że Saif al-Islam był w konwoju, który uciekał z Syrty. Konwój ten został zaatakowany przez siły NRL.

Według ministra informacji Mahmuda Szammama, drugi syn, Mu'tasim, ukrywał się wraz z ojcem.
/onet/




Dla mnie ci zaślepieni "rebelianci" "walczący o pokój i demokrację" niczym sie nie różnią. To również mordercy. A przecież ta druga strona miała być lepsza.

Zobaczycie jak sprawy w Libii potoczą sie w następnych latach. Bynajmniej nie a lepsze dla szarych obywateli.

Użytkownik Android edytował ten post 20.10.2011 - 21:15

  • 2



#23

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie w tym tylko śmieszy to, że ci ludzie nie będą mieć nic lepiej niż mieli. To aka rebelianci. Zachowują się jak jakiś motłoch, ciekawe jak już emocje opadną co będą robić, jaka praca, jaka kasa, kto im da jeść itp...przecież tam będzie większa bieda niż była.

A ci postronni co nie brali w tym udziału, będą mieć gorzej.
  • 0

#24

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale coś mi nie pasuje... Miliarder, były przywódca potężnego kraju, który na dodatek ma tysiące swoich zwolenników gotowych poświecić za niego życie ginie w RYNSZTOKU (na dodatek zabity i ograbiony przez jurnego oprycha)??? Scenariusz jak z jakiegoś amerykańskiego filmu klasy "B". Nie wiadomo całkowicie w co wierzyć... Z jednej strony może to być kolejna szopka tak jak wyzwolenie stolicy kręcone w studio, albo prawda. Skłaniam się jednak ku tej pierwszej opcji. Hehe, XXI wiek a dezinformacja jak w średniowieczu- wychodzi na to, że trzeba jechać i samemu wszystko sprawdzić... "Media"... :/

Użytkownik Krzewiciel edytował ten post 20.10.2011 - 21:16

  • 2

#25

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja poczekam jeszcze na inne źródła informacji, gdyż jak dobrze wiemy, według renomowanych portali informacyjnych i według buntowników synowie Kadafiego ginęli już chyba 2 razy, a sam Kadafi już miał być raz w "potrzasku" w piwnicy w Trypolisie, którą bezsprzecznie opanowali buntownicy (a nagranie ukazujące świętowanie w Trypolisie nakręcono w innym mieście i innym kraju).
Bez podniety, proszę Państwa.

I jeszcze, jak Krzewiciel szanowny zauważył - poszukiwany "krwiożerczy dyktator drżący o swoje podłe życie" szlający się wokół Syrty, która już chyba też 2 razy była "zdobyta" przez rebeliantów, w dodatku zamordowany przez nastolatka?
Hollywood plox.


Edycja przemyśleniowa:
nie oszukujmy się, wszyscy tutaj jesteśmy zdani na różne media, które w tym aspekcie mają zupełną dowolność manipulacji wydarzeniami (vide Al Jazeera i jej nagranie świętowania ze zdobycia Trypolisu), więc jedyne co można zrobić, to czytać ile się da gdzie się da, i dopiero próbę ostrożnego wywnioskowania co się dzieje.
Probuntownicze media zaliczyły parę karygodnych wpadek, więc skłaniam się ku bardziej kontrowersyjnym źródłom informacji.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 20.10.2011 - 21:25

  • 2



#26

Beren.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja poczekam jeszcze na inne źródła informacji, gdyż jak dobrze wiemy, według renomowanych portali informacyjnych i według buntowników synowie Kadafiego ginęli już chyba 2 razy, a sam Kadafi już miał być raz w "potrzasku" w piwnicy w Trypolisie, którą bezsprzecznie opanowali buntownicy (a nagranie ukazujące świętowanie w Trypolisie nakręcono w innym mieście i innym kraju).

Możesz dać to nagranie? Proszę o nazwę kraju i miasto ;)
  • 0

#27

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj kolega opisał to ładnie i podał filmiki. Zajęło mi to minutę szukania w odpowiednim wątku

http://www.paranorma...post__p__457485

Edycja: konto zostało usunięte???

To chyba ten sam film jak w podanym poście, drugi.

Użytkownik Mr. Mojo Risin' edytował ten post 20.10.2011 - 22:37

  • 1



#28

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Libijska telewizja wyemitowała kolejny amatorski film, na którym widać moment schwytania pułkownika Muammara Kaddafiego. Na nagraniu jest jeszcze żywy, choć ranny. Widać, jak osacza go grupa ludzi.

http://www.youtube.com/watch?v=75YhFScM5sU&feature=player_embedded&skipcontrinter=1

Na filmie widać rannego, ale wciąż żywego pułkownika Muammara Kaddafiego w chwili, gdy został schwytany w Syrcie przez oddziały wojska Narodowej Rady Libijskiej. Kaddafi otoczony jest przez grupę wznoszących okrzyki osób. Widać jego zakrwawioną twarz. Słychać okrzyki wiwatujących bojowników.

Źródło

Czyli przypadkową śmierć Kaddafiego w wyniku strzelaniny możemy włożyć między bajki. Samo zachowanie ludzi na filmie sugeruje, że niedługo Muammar Kaddafi przejdzie do historii, ale nie w wyniku zabłąkanej kuli.
Zabicie go przez nastolatka, który dokonał na nim egzekucji jest możliwe, dlaczego nie? Pociągnięcie za spust nie jest zbyt trudną czynnością.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 21.10.2011 - 00:58

  • 1



#29

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nagranie takiej jakości, że nie sposób dojrzeć jakie rany zadano Kaddafiemu w walce. To, że idzie (podtrzymywany przez innych) nie oznacza, że nie był już wtedy śmiertelnie postrzelony. Nie można wydawać takich stanowczych osądów.

w dodatku zamordowany przez nastolatka?


Co w tym takiego nierealnego? Jeżeli był na miejscu, miał broń i strzelał w kierunku Kaddafiego, to mógł go śmiertelnie postrzelić. Nie widzę w tym niczego niezwykłego.
  • 0



#30

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oj proszę Was, sam mam wątpliwości co do Osamy, ale niektórzy prezentują zbyt skrajne podejście - Osamy na pewno nie zabili, Kaddafiego na pewno nie zabili. Ogólnie przywódcy są nieśmiertelni i nieuchwytni ;)

W tym przypadku sytuacja zdaje się być klarowna.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych